سرقت 5000 دلاری با شیرموز در جاده چالوس


مردی برای سرقت 5000 دلاری، شریک مالی‌اش را با شیرموز مسموم و او را کنار دره‌ای در جاده چالوس رها کرد.

به گزارش جام‌جم آنلاین، تابستان 93، ماموران راهور در جاده چالوس، مردی میانسال را درحالی که کشان‌کشان خود را از دره به بالا می‌کشید، نجات دادند. او پس از انتقال به بیمارستان گفت: «امروز پس از خریدن 5000 دلار از یک صرافی در تهران، همراه شریکم راهی چالوس شدیم، اما او در بین راه با شیرموز مسموم، بیهوشم کرد. بعد از بیدار شدن متوجه شدم کنار دره افتاده‌ام و دلارهایم دزدیده شده است.»

 

با ثبت شکایت مالباخته، کارآگاهان تصاویر دوربین‌های مداربسته صرافی را بازبینی کردند و شماره پلاک خودروی متهم را به دست آوردند. او چند روز بعد دستگیر شد و به سرقت دلارها اعتراف کرد تا پرونده‌اش برای رسیدگی در اختیار شعبه یازدهم دادگاه کیفری استان تهران قرار گیرد.

 

شاکی در جلسه دادگاه، گفت: «من دستفروش بودم و در مترو با متهم آشنا شدم. او خود را لیدر توریست‌های عرب معرفی کرد و گفت مدتی است دلار گران شده و اگر پول‌هایم را در این راه سرمایه‌گذاری کنم، سود می‌برم. از من خواست 5000 دلار بخرم. روز حادثه، درحالی که دلارها را در کیفم گذاشته بودم، سوار خودرویش شدم تا به جاده چالوس برویم، اما او در بین راه با شیرموز مسموم، بیهوشم کرد. وقتی بیدار شدم، کنار دره بودم. کشان‌کشان خود را کنار جاده رساندم و توسط ماموران راهور نجات یافتم.»

 

سپس متهم با رد ارتکاب به آدم‌ربایی گفت: «من سرقت را قبول دارم، اما هیچ شیرموز مسمومی به شاکی ندادم. او با میل خودش سوار خودرویم شد تا به جاده چالوس برویم. در بین راه حالش بد شد و من از موقعیت استفاده کردم و کیف پولش را دزدیدم. بعد هم او را کنار جاده رها کردم.»

 

در پایان دادگاه، متهم ده روز از شاکی فرصت گرفت تا رضایت او را جلب کند. جلسه آینده دادگاه بزودی برگزار می‌شود.