نتانیاهو در استقبال از ترامپ: امیدوارم روزی مستقیما از تل‌آویو به ریاض برویم!


اخباربین الملل,خبرهای  بین الملل ,ترامپ

رئیس جمهور آمریکا پس از ورودش به اراضی اشغالی مدعی شد،‌ "فرصتی نادر" برای تحقق صلح در منطقه وجود دارد.

 به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه تلویزیونی سومریه نیوز عراق، دونالد ترامپ،‌ رئیس جمهور آمریکا پس از ورودش به فرودگاه بن گوریون در نزدیکی تل‌آویو با تقدیر از روابط جدی و مستحکم میان واشنگتن و تل‌آویو مدعی شد، در برابر ما فرصتی نادر برای تحقق صلح در منطقه وجود دارد.

 

ترامپ تاکید کرد: ما باید برای ساخت آینده‌ای که در آن کشورهای منطقه در صلح باشند، با یکدیگر همکاری کنیم.

 

رئیس جمهور آمریکا افزود: در ریاض به توافقی تاریخی در خصوص همکاری بیشتر و بیشتر در آینده جهت مقابله با تروریسم رسیدیم.

 

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، هواپیمای دونالد ترامپ و هیئت همراه او ظهر امروز در فرودگاه بن گوریون به زمین نشست. ترامپ به محض ورود به تل‌آویو در کنفرانسی خبری ضمن ابراز خرسندی نسبت به سفر به فلسطین اشغالی، بر ضرورت همکاری بیشتر آمریکا و اسرائیل برای آینده منطقه و صلح تاکید کرد.

 

ترامپ افزود که سفر به فلسطین اشغالی فرصت خوبی برای نابودی تروریسم است، زیرا این امر تنها با همکاری تمامی طرف‌ها محقق خواهد بود.

 

وی خطاب به رووین ریولین و بنیامین نتانیاهو  رئیس و نخست وزیر رژیم صهیونیستی تصریح کرد: ما اسرائیل را دوست داریم و امیدواریم که بتوانیم با همکاری یکدیگر کارهای زیادی انجام دهیم.

 

بنیامین نتانیاهو،‌ نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز در این دیدار گفت: آرزو می‌کنم روزی برسد که در آن نخست وزیر رژیم صهیونیستی بتواند مستقیما از تل‌آویو به ریاض سفر کند.