آزمایش زیردریایی خودران بوئینگ در کالیفرنیا


زیردریایی خودکار ساخت شرکت بوئینگ برای نخستین بار در آب‌های کالیفرنیا راه اندازی شد.

 به گزارش ایسنا،این زیردریایی Echo Voyager بخشی از برنامه "سامانه زیرآبی بدون سرنشین فوق عظیم" (XLUUV) به شمار می‌آید و قرار است در مجموعه‌ای از مانورها در آب‌های کالیفرنیای جنوبی، آزمایش‌هایی را بر روی سیستم‌های ارتباطی، سیستم‌های خودکار، سیستم پیشرانش، سیستم یکپارچه‌سازی و سامانه‌های باتری خود از سر بگذراند.

 

برخلاف سامانه‌های زیرآبی بدون سرنشین حال حاضر که عمدتا از راه دور کنترل می‌شوند و برای داشتن انرژی و پشتیبانی لازم نزدیک کشتی‌های مادر حرکت می‌کنند، زیردریایی جدید از سامانه‌های رایانه‌ای خودکار و سیستم نیرورسانی قابل شارژی استفاده می‌کند که هر بار به آن امکان شیرجه‌زنی و عملکرد خودکار را برای ماهها می‌دهد.

 

اخبارسیاسی ,خبرهای  سیاسی ,

 

فناوری Echo Voyager آزمایش‌های خود را در تجهیزات بوئینگ در هانتینگتون بیچ از سر گذرانده و باید وارد میادین آبی واقعی شود.

 

زیردریایی بوئینگ 15.5 متر طول دارد و برای کنکاش در اعماق اقیانوس‌ها ساخته شده است.

 

این سامانه بخشی از برنامه XLUUV نیروی دریایی آمریکاست که هدف آن ساخت سامانه‌های زیرآبی ارزان‌، کارآمد و رباتیک برای برآوردن نیازهای این نیرو در قرن بیست و یکم است.

 

هفته گذشته بوئینگ اعلام کرد برای طراحی و تولید زیردریایی‌هایXLUUV با شرکت "صنایع هانتینگتون اینگالز" (Huntington Ingalls Industries) وارد شراکت شده است.