در دیدار رضایی با علمای مشهد چه گذشت؟ - دیدارمحسن رضایی باعلمای مشهد

دیدارمحسن رضایی باعلمای مشهد

دیدارمحسن رضایی باعلمای مشهد

برگزیده ها: در دیدار رضایی با علمای مشهد چه گذشت؟

برگزیده ها دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، روز یکشنبه در دیدار با علمای ساکن مشهد مقدس، بر لزوم روشنگری علمای شیعه وسنی در زمینه خطرات جریان تکفیری و داعش تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در دیدارهای جداگانه با آیات وعلمای اعلام، حضرات زنجان ی، مرتضوی، رضازاده، مروارید، سیدان و معصومی، با تشریح اوضاع خاص جهان اسلام و وضعیت جبهه مقاومت در سوریه ، یمن، بحرین و تحولات اخیر عراق ، به نفوذ جریان وهابیت و تکفیری اشاره کرد و با برشمردن نمونه هایی از خشونت داعش ، این رفتارهای غیر انسانی را که به نام اسلام صورت می گیرد، توطئه ای از جانب سردمداران صهیونیسم جهانی ورژیم عربستان خواند.
 
به گزارش برگزیده ها دکتر محسن رضایی با تجلیل از ایستادگی و ایثار پاسداران و مدافعان حرم آل الله، آنان را حافظ امنیت منطقه خواند و فعالیت مستشاری نیروی های ایرانی در سوریه و عراق را به منظور مقابله با داعش ، نمونه جهاد فی سبیل  دانست که به تقویت جبهه مقاومت در برابر زیاده خواهی های رژیم صهیونیستی و دشمنان اسلام منجر می شود.
 
وی در ادامه با تشریح  نقش روشنگری علما و روحانیون در تبیین خطرات جریان تکفیری و داعش  
گفت: اما موضوع مهمتری که در این میان مطرح است، به نقش تاریخی روحانیت باز می گردد که  علما و مراجع می توانند در بخش اگاهی بخشی برای مردم وجوانان جهان اسلام روشنگری کنند و منابع نادرست عقیدتی جریانات تروریست تکفیری بر ملا شود.
 
رضایی با اشاره به اینکه، حوزه ها کار بزرگی را بر عهده دارند گفت: برخی مراجع عظام تقلید قم با درک حساسیت های موجود، روشنگری های خود را  شروع کردند تا ذهن مسلمانان منطقه را به این خطر که به آبرو و حیات اسلام آسیب می زند، متوجه شود. مراجع و علمای ساکن در جوار مرقد منور امام رضا(ع) در مشهد نیز به واسطه اهمیت و جایگاه حوزه علمیه مشهد و انبوه زائران حرم ثامن الائمه نقش ویژه ای در این روشنگری ها ایفا خواهند کرد.
 
علما وایات حوزه علمیه مشهد نیز ضمن امادگی برای مقابله با جریان تکفیری ووحدت با علمای جهان اسلام بر خطر تکفیریها تاکید کردند وانرا یک فتنه علیه جهان اسلام محسوب نمودند.

,