عرضه نفت اوپک باز هم افزایش یافت


اخباراقتصادی ,خبرهای  اقتصادی, اوپک

یک موسسه سوئیسی که تحولات عرضه نفت اوپک را دنبال می کند با اعلام اینکه اوپک در ماه جاری میلادی عرضه روزانه نفت خود را 145 هزار بشکه در روز افزایش داده، از کاهش تبعیت این سازمان از توافق کاهش تولید خبر داد.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز ؛اوپک توافق کرده که تا مارس 2018، روزانه حدود 1.2 میلیون بشکه از تولید نفت خود را کاهش دهد.

 

میزان تبعیت از توافق تاکنون قابل قبول بوده، اما در طی هفته های اخیر میزان تولید اوپک به خصوص به دلیل افزایش تولید لیبی و نیجریه که از توافق کاهش تولید معاف هستند، افزایش یافته است.

 

دانیل گربر، مدیر موسسه پترولجستیکس در این باره گفت: «انتظار می رود عرضه نفت 14 عضو اوپک در ماه جولای از 33 میلیون بشکه در روز فراتر برود که نشان دهنده افزایش 145 هزار بشکه ای عرضه نفت این سازمان است. این ناشی از افزایش عرضه عربستان، امارات و نیجریه است.»

 

به گفته وی: «میزان تولید نفت در ماه جولای نشان دهنده افزایش بیش از 600 هزار بشکه ای عرضه روزانه نفت اوپک در نیمه نخست سال 2017 میلادی است.»

 

پترولجستیکس از جمله موسسات مشورتی است که میزان عرضه نفت اوپک را از طریق ردگیری تانکرها مورد ارزیابی قرار می دهد.

 

بر اساس آمارهای منابع ثانویه، در ماه ژوئن، میزان تولید نفت اوپک با 393 هزار بشکه افزایش به 32.611 میلیون بشکه در روز رسید.

 

این افزایش ناشی از رشد عرضه نیجریه، لیبی، عراق و عربستان بود.