میانگین بهای نفت در سال 2017 کمتر از 60 دلار در هر بشکه پیش بینی شد


اخباراقتصادی,خبرهای اقتصادی, نفت

خبرگزاری رویترز انگلیس بر اساس نظرسنجی از 31 تحلیلگر و اقتصاددان بین المللی، بهای نفت خام در سال 2017 را به طور میانگین 57 دلار و 52 سنت در هر بشکه پیش بینی کرد.

 به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، این تحلیلگران پیش بینی می کنند حتی اگر سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) توافق کاهش تولید خود را تا پایان سال 2017 تمدید کند،میانگین بهای نفت در سال 2017 کمتر از 60 دلار در هر بشکه خواهد بود.

 

«دانیلا کورسینی» تحلیلگر بانک «اینتسا سن پائولو» ایتالیا به رویترز گفت: اوپک توافق کاهش تولید را تمدید می کند تا عرضه کل را کاهش دهد. این سازمان ممکن است مقدار کاهش تولید را نیز به نحوی تنظیم کند که مجموع افزایش تولید غیراوپک و موجودی انبارها خنثی شوند.

 

وی افزود: ما انتظار داریم بازارهای نفت خام در 9 ماه نخست امسال با کسری عرضه و سپس در سه ماهه چهارم، همزمان با افزایش عرضه غیراوپک با اندکی مازاد عرضه روبرو شوند.

 

چهار منبع اوپکی به رویترز گفتند، عربستان سعودی می خواهد قیمت های نفت امسال به 60 دلار در هر بشکه افزایش یابد. مقام های این کشور معتقدند چنین قیمتی برای اوپک قیمت بهینه است، زیرا ضمن آنکه افزایش بیشتر تولید نفت شیل آمریکا را به دنبال ندارد، برای تولیدکنندگان نفت درآمد کافی به همراه می آورد.

 

به گزارش ایرنا، بهای هر بشکه نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا در پایان معاملات دیروز (سه شنبه) 54 دلار و یک سنت بود و هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال نیز به قیمت 55 دلار و 59 سنت معامله شد.