جشن صعود ۸۰ هزار نفری پرسپولیس مشروط به جوانمردی عرب‌ها


اخبار ورزشی,خبرهای  ورزشی,پرسپولیس

پرسپولیس و ذوب آهن دو نماینده ایران برای صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا روز دوشنبه مقابل نمایندگان امارات و عربستان قرار می‌گیرند.

 به گزارش ایسنا، در هفته پایانی مرحله دوم لیگ قهرمانان آسیا نمایندگان فوتبال ایران برای صعود از این مرحله به میدان می‌روند.

 

پرسپولیس و ذوب‌آهن دو تیمی هستند که در صورت پیروزی مقابل رقبای خود می‌توانند بخت خود را در مرحله یک هشتم نهایی آزمایش کنند.

 

پرسپولیس ایران – الوحده امارات، ساعت ۱۹:۵۵، ورزشگاه آزادی

 

شاگردان برانکو ایوانکوویچ علی‌رغم قهرمانی مقتدرانه در لیگ فوتبال ایران عملکرد خوبی در آسیا نداشته اما کماکان از شانس صعود به مرحله بعد برخوردارند. آن‌ها در آخرین دیدار خود در این مرحله در آزادی مقابل الوحده‌ای قرار می‌گیرند که در بازی رفت و امارات با حساب ۳ بر ۲ این تیم را شکست داده بود.

 

پرسپولیس در حال حاضر با ۶ امتیاز در تعقیب الریان ۷ امتیازی و الهلال ۹ امتیازی است. پیروزی پرسپولیس مقابل الوحده زمانی ارزشمند خواهد بود که الهلال بتواند الریان را در دوحه متوقف کند.

 

در سوی مقابل الوحده هم کماکان به صعود امیدوار است و اگر پرسپولیس را با اختلاف دو گل در آزادی شکست دهد می‌تواند با شکست الریان مقابل الهلال به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا صعود کند.

 

تنها نگرانی پرسپولیسی‌ها از بابت محمد انصاری مدافع این تیم است که برانکو در نشست خبری پس از دیدار با سیاه جامگان اعلام کرد که او تا پایان فصل قادر به همراهی این نخواهد بود اما در روزهای گذشته انصاری با این تیم تمرین کرده است.

 

الاهلی عربستان - ذوب آهن ایران، ساعت ۲۰:۱۰، ورزشگاه ثانی بن جاسم

 

شاگردان مجتبی حسینی تاکنون از ۵ دیدار خود ۷ امتیاز کسب کرده‌اند و بعد از دو تیم العین امارات و الاهلی عربستان که ۹ و ۸ امتیازی هستند در رده سوم قرار گرفتند. ذوب آهن بر خلاف پرسپولیس می‌تواند با یک پیروزی با صعود به مرحله بعد صدرنشینی را هم از آن خود کند به شرطی که العین مقابل بنیادکار شکست بخورد که با توجه به عملکرد تیم ازبکستانی کار سختی به نظر می‌رسد.

 

بازی رفت دو تیم در عمان با حساب ۲ بر یک الاهلی خاتمه یافته و ذوبی‌ها به دنبال انتقام از این تیم عربی هستند. نکته امیدوار کننده درباره ذوب آهن این است که آن‌ها تاکنون در همه موارد از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرده‌اند و یک بار هم در سال ۲۰۱۱ به فینال لیگ قهرمانان آسیا راه یافته‌اند.

 

همچنین روز سه‌شنبه نیز استقلال‌های ایران که تقریبا به مرحله راه یافته‌اند مقابل رقبای عربستانی و اماراتی خود قرار می‌گیرند.