طرح تحریم جدید ایران به بهانه "اهانت به سربازان آمریکایی"


یک سناتور جمهوری خواه اعلام کرد که طرحی برای وضع تحریم‌های جدید علیه ایران را در دست دارد که در آینده نزدیک به کنگره خواهد برد. وی دلیل این طرح را اقدامات بی‌ثبات کننده ایران در خاورمیانه و آزمایش موشکی اخیر ایران اعلام کرد.

 به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری ها، "لیندسی گراهام" سناتور جمهوری‌خواه آمریکا یکشنبه طی سخنانی در نشست امنیتی مونیخ آلمان از طرح جدیدی برای وضع تحریم‌ها علیه ایران خبر داد.

 

وی گفت: من و تعدادی از جمهوری‌خواهان این طرح را برای وضع تحریم‌های جدید علیه ایران تقدیم کنگره خواهیم کرد و امیدوار هستم که تعدادی از سناتورهای دموکرات نیز به ما بپیوندند.

اخبارسیاسی ,خبرهای  سیاسی ,طرح تحریم جدید ایران

وی درباره دلیل تقدیم طرح تحریم ایران به کنگره تصریح کرد: اقدامات ایران به ثبات خاورمیانه ضربه می‌زند.

 

گراهام در ادامه دلایل دیگری را برشمرد و افزود: اهانت به سربازان آمریکایی و انجام آزمایش‌های موشکی که نقض قطعنامه سازمان ملل است از دیگر دلایل تقدیم این طرح به کنگره است.

 

به نظر می رسد "اهانت به سربازان آمریکایی" اشاره به موضوع دستگیری شماری از نظامیان آمریکایی در خیلج فارس توسط اعضای نظامیان ایرانی (سپاه پاسداران) است که سال گذشته پس از ورود به آب های ایران دستگیر شدند.

 

عضو جمهوری‌خواه کنگره آمریکا تصریح کرد: ایران به عنوان نظامی که در راستای ایجاد آشوب در منطقه تلاش می‌کند باید هزینه اقدامات خود را پرداخت کند و هدف از وضع این تحریم‌ها نیز مجبور ساختن آنها به پرداخت این هزینه است.

 

وی این تحریم‌ها را به دور از موضوع هسته‌ای توصیف کرد و این طرح را بی‌ارتباط با مسائل هسته‌ای دانست.

 

سناتور آمریکایی تاکید کرد: ایران اموالی را که در پی رفع تحریم‌ها به دست آورد نه برای ساخت راه‌ها، پل‌ها و بیمارستان‌ها بلکه برای ضربه زدن به خاورمیانه به کار گرفت و باید هزینه این اقدام خود را بپردازد.

 

لیندسی گراهام نظامی سابق و سناتور ایالت کارولینای جنوبی در سنای ایالات متحده آمریکا است. وی به جنگ طلبی شهره است. گراهام همچنین به داشتن ارتباطات گسترده فراحزبی و داشتن روابط مثبت با دموکرات‌ها شناخته می‌شود. وی در سال 2015 به صورت غیررسمی برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کاندیداتوری کرده بود.