واکنش سیف به اظهارات قالیباف درباره بلوکه شدن وام‌های بانکی در دست ۴ درصد از مردم


اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,سیف

رئیس کل بانک مرکزی ادعای یکی از کاندیداهای ریاست‌جمهوری درباره بلوکه شدن وام‌های بانکی در دست ۴ درصد از مردم را رد کرد.

به گزارش  ایسنا، در جریان تبلیغات کاندیداهای ریاست‌جمهوری اخیرا محمدباقر قالیباف در یکی از اظهارات خود در مورد شرایط بانک‌ها عنوان کرده بود که سرمایه بانک‌ها متعلق به ۹۶ درصد مردم است، اما وام‌ها را فقط ۴ درصد دریافت می‌کنند و مردم عادی برای گرفتن یک وام بیچاره می‌شوند.

 

این در حالی است که امروز ولی‌الله سیف در حاشیه همایش تجاری و بانکی ایران و اروپا  در مورد این ادعای قالیباف هر چند که توضیحات کاملی ارائه نکرد، اما آن را هم نپذیرفت.

 

وی تاکید کرد که ادعایی سیاسی و نادرست است که باید به طور دقیق به آن پاسخ و در موردش توضیح داده شود.

 

سیف در این همایش با اشاره به مناسب بودن شرایط فعلی بانک‌ها و موسسات مختلف بین‌المللی برای از سرگیری روابط بانکی و مالی با ایران عنوان کرد که با ظرفیت‌های منحصر به فرد و بالا در امنیت خاصی که در اقتصاد ایران وجود دارد آن را به یکی از بهترین گزینه‌های ممکن برای سرمایه‌گذاران خارجی تبدیل کرده است.

 

رئیس کل بانک مرکزی اقتصاد ایران را بهشتی برای سرمایه‌گذاری خارجی دانست و گفت که در آینده‌ای نزدیک شاهد گسترش روابط بلندمدت بانک‌های اروپایی و ایرانی به ویژه در زمینه تامین مالی پروژه‌های عمرانی و تولیدی خواهیم بود.

 

وی با اشاره به فضای پسابرجام و اقدامات انجام شده گفت که بانک‌های اروپایی متعددی اقدام به برقراری روابط با بانک‌های ایرانی کرده‌اند و بانک‌های دیگری نیز گام‌های دیگری را نیز در این مسیر برداشته‌اند که در این زمینه می‌توان به توسعه روابط بانک‌های اروپایی و ایرانی اشاره کرد.