فضای "قبله عالمی!" در نخستین جلسه اعضای کامل کابینه ترامپ


"بیل کریستول" سردبیر مجله " ویکلی استاندارد " آمریکا در مطلبی نوشت: تا کنون جلسه ای چنین حاوی چاپلوسی دسته جمعی را در طول عمرش ندیده است.

 روز دوشنبه گذشته نخستین جلسه کامل تمامی اعضای کابینه دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا 5 ماه پس از راه یابی او به کاخ سفید برگزار شد و این در حالی است که بسیاری از رسانه ها و شخصیت های رسانه ای آمریکا فضای حاکم بر این جلسه را تملق آمیز و عجیب و غریب توصیف کردند.

 

به گزارش عصر ایران به نقل از شبکه خبری "سی بی اس" آمریکا نخستین جلسه کابینه کامل ترامپ که با حضور تمامی اعضای تیم اجرایی ترامپ در کاخ سفید و در مقابل دوربین های تلویزیونی برگزار شد، با تملق، ستایش های بی حد وحصر و چاپلوسی اعضای کابینه از ترامپ برگزار شد.

 

از مایک پنس جمهوریخواه که معاون ترامپ و یک سیاستمدار استخوان خرد کرده است تا رییس دفتر ترامپ در سخنانی متملقانه بیش از حد از ترامپ ستایش کرده و حضور در کابینه او و خدمت در رکاب او را مایه مباهات و افتخار خود عنوان کردند.

اخباربین الملل,خبرهای  بین الملل, کابینه ترامپ

 

"مایک پنس" معاون ترامپ خدمت در کابنیه او را بزرگ ترین افتخار در طول تمامی عمرش اعلام کرده و گفت برای او مایه مباهات است که معاون فردی است که به شعارهای انتخاباتی خود وفادار مانده است.

 

"رینس پریبس" رییس دفتر ترامپ نیز در سخنانش از طرف خود و تمامی اعضای کابینه، از اینکه ترامپ فرصت خدمتگزاری به دولت خود و مردم آمریکا را به آنها داده اظهار سپاسگزاری کرده و این مساله را مایه غرور و مباهات خود و اعضای کابینه دانست.

 

این ستایش ها به حدی بود که "بیل کریستول" سردبیر مجله" ویکلی استاندارد " آمریکا در مطلبی نوشت: تا کنون جلسه ای چنین حاوی چاپلوسی دسته جمعی را در طول عمرش ندیده است.

 

او در مطلبی در توییترش با مقایسه این نوع رفتار با جلسه کابینه دولت های اقتدارگرایی چون کره شمالی به کنایه نوشت: "دنیس رادمن" (بسکتبالیست آمریکایی که با رهبر کره شمالی رابطه دوستانه ای دارد) به کره شمالی برود تا به رهبر این کشور موفقیت دونالد ترامپ را در برگزاری جلسه  کابینه به سبک کره شمالی اطلاع دهد."

اخباربین الملل,خبرهای  بین الملل, کابینه ترامپ

 

همچنین شبکه خبری سی ان ان آمریکا نیز در مطلبی این جلسه را عجیب و غریب دانسته  کرده و با جلسات کابینه در شوروی سابق مقایسه کرد و روزنامه نیویورک تایمز نیز آن را جلسه ای متملقانه توصیف کرده است.

اخباربین الملل,خبرهای  بین الملل, کابینه ترامپ

 

"چاک شومر" رییس اقلیت دموکرات ها در مجلس سنای آمریکا نیز با کنایه از فضای متملقانه حاکم بر این جلسه در توییتی نوشت: جلسه ای عالی با بهترین تیم کابینه در تاریخ جهان!!!

اخباربین الملل,خبرهای  بین الملل, کابینه ترامپ

 

بسیاری از روزنامه نگاران و ناظران مسایل سیاسی آمریکا نیز در شبکه های اجتماعی این جلسه را در نوع خود بی نظیر دانسته و به این نکته اشاره کرده اند که تنها فردی که در جریان سخنان خود در این جلسه زبان به تملق و ستایش از ترامپ نگشود، " جیمز ماتیس" وزیر دفاع کابینه بود که در سخنان خود بر ستایش از نیروهای نظامی آمریکا تمرکز کرد.

 

با وجود این انتقادها دونالد ترامپ در توییتی پس از این جلسه با ابراز خوشحالی از برگزاری آن نوشت: با این تیم عالی (کابینه) ما می توانیم رفاه اقتصادی آمریکایی ها را بهبود بخشیده و تغییرات واقعی را به واشنگتن بیاوریم."

 

اخباربین الملل,خبرهای  بین الملل, کابینه ترامپ