گاف ترامپ صدای سوئدی‌ها را درآورد


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

اظهارات ترامپ در مورد وقوع عملیات تروریستی در سوئد، موجب شده تا سفارت این کشور در واشنگتن از دولت آمریکا در مورد این ادعای نادرست توضیح بخواهد.

به گزارش فارس، دولت سوئد روز یکشنبه اعلام کرد که از دولت آمریکا خواسته است در مورد اظهارات شب گذشته «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور این کشور توضیح دهد.

 

ترامپ دیشب در سخنرانی‌ای در جمع هوادارانش در فلوریدا مدعی شد که روز جمعه در سوئد یک حمله تروریستی رخ دتاده است.

 

وی که داشت در دفاع از فرمان اجرایی‌اش در ممنوعیت ورود اتباع هفت کشور مسلمان صحبت می‌کرد، به عملیات‌های تروریستی در اروپا اشاره کرد و گفت: «ببینید دیشب در سوئد چه اتفاقی افتاد!»

 

این در حالی است که هیچ حادثه یا عملیات تروریستی‌ای در سوئد رخ نداده و همین امر موجب شده تا این اظهارات ترامپ به دستمایه‌ای برای خنده و ساخت جوک در شبکه‌های اجتماعی بدل شود.

 

کاربران شبکه‌های اجتماعی با هشتگ #LastNightInSweden (دیشب در سوئد) به تمسخر رئیس‌جمهور آمریکا پرداخته‌اند.

 

در پی اظهارات ترامپ، «کاتارینا اکلسون» گفت دولت هیچ اطلاعی از وقوع یک «حادثه مرتبط با تروریسم» ندارد. پلیس امنیت سوئد هم اعلام کرد دلیلی برای بالا بردن سطح هشدار امنیتی در این کشور وجود ندارد.

 

 اکلسون در این باره به خبرگزاری «آسوشیتدپرس» گفت سفارت سوئد در واشنگتن روز یکشنبه با وزارت خارجه آمریکا تماس گرفته و خواستار توضیح کاخ سفید در مورد اظهارات ترامپ شده است. دولت آمریکا هنوز پاسخی به این درخواست نداده است.

 

سوئد یکی از کشورهای اروپایی است که بالاترین میزان پناهجویان خارجی را پذیرفته است. با این حال، آخرین حمله تروریستی در این کشور به سال 2010 بازمی‌گردند زمانی که یک فرد سوئدی متولد عراق دو بسته انفجاری را در استکهلم منفجر کرد، اما فقط خودش کشته شد و به کسی آسیبی نرسید.