عجیب ترین و زشت ترین خودروهای تاریخ ! - زشت ترین ماشین در ایران

عجیب ترین و زشت ترین خودروهای تاریخ!

مجله تایم در گزارشی به طبقه بندی ۱۵ مدل خودرویی پرداخته است که از سال ۱۸۹۹تاکنون ساخته شده اند و در شمار عجیب ترین و بدترین خودروهای تاریخ جای دارند.


زشت ترین ماشین در ایران

زشت ترین ماشین در ایران

طبقه بندی مجله تایم بر پایه عجیب و یا زشت بودن این خودروها انجام شده است و ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که بیشتر این خودروهای عجیب ساخت آمریکا هستند. با وجود این در لیست تایم خودروهای اروپایی و ژاپنی نیز حضور دارند. در این گزارش ۱۰ خودرو از ۱۵ خودروی عجیبی که تایم طبقه بندی کرده است معرفی می شوند:

● اسب بدون اسب /۱۸۹۹ (Horsey Horseless)

این خودرو را "یوریا اسمیت" در"بتل کریک" میشیگان طراحی کرد. به نظر می رسد این خودرو حلقه گمشده تکامل میان کالسکه و یک ماشین باشد. این خودرو به جای کاپوت جلو دارای یک کله اسب چوبی است.

این کله اسب چوبی در حقیقت همان مخزن سوخت است که برای نترساندن اسبهایی که هنوز در آن زمان به عنوان مهمترین وسیله نقلیه به کار می رفتند مفید بود. واضح نیست که این خودرو واقعا ساخته شده است و یا تنها طرح آن روی کاغذ باقی مانده است.

● اورلند اکتو اتو /Overland OctoAuto ) ۱۹۱۱)

این خودرو را میلتون ریوز طراحی کرده است. این خودرو به دلیل اینکه هشت چرخ داشته است "اکتو اتو" نامگذاری شده است. خودروی مذکور در مسابقات ۵۰۰ مایلی ایندیاناپلیس شرکت کرد و نتایج متوسطی به دست آورد به طوری که یکسال بعد، میلتون ریوز خودروی شش چرخی به نام "سکست اتو" را معرفی کرد.

● با دوچرخ برو/ Bi Autogo )۱۹۱۳)

به سختی می توان این خودرو را در گروه خاصی قرار داد. اما به هر حال به نظر می رسد که این خودرو یک موتورسیکلت باشد که در عین حال به یک موتور V۸ مجهز شده است. این خودروی عجیب را "جیمز اسکریپس بوس" ساخته است.

● دیمکسیون فولر/ Fuller Dymaxion) ۱۹۳۳)

ایده ساخت این خودرو را "آر. باکمینستر فولر" داده است و اولین خودرویی که در حد واسط یک ماشین، یک قایق و یک هواپیما است. این خودرو بسیار بی ثبات و به سختی قابل هدایت بود. به هر حال این خودرو اولین نمونه از سری طولانی تلاشهایی برای توسعه وسایل نقلیه ای است که هم در هوا، هم در زمین و هم در دریا قابل استفاده باشند.

● هوا ماشین واترمن / Waterman Aerobile) ۱۹۵۷)

این وسیله نقلیه را که "والدو واترمن" ساخته است در حقیقت هواپیمایی بود که می توانست در جاده نیز حرکت کند. بعد از اولین تلاشهای نا امید کننده سال ۱۹۳۳ در ساخت خودروی دیمکسیون فولر، این "هوا ماشین" (Aerobile) ساخته شد که بالهایی تاشو داشت. این به اصطلاح خودرو نیز نتوانست هیچ موفقیتی به دست آورد.

● آمفیکار / Amphicar) ۱۹۶۱)

این خودرو که وسیله نقلیه ای بین یک قایق و یک ماشین بود در خیابان به اندازه کافی خوب عمل می کرد اما حداکثر سرعت آن بالاتر از ۲۰ کیلومتر بر ساعت نمی رفت. از این خودرو بین سالهای ۱۹۶۱ تا ۶۸ حداکثر چهار هزار نمونه ساخته شد.

● پیل تریدنت/ Peel Trident) ۱۹۶۶)

این خودرو به دلایل هنوز ناشناخته ساخته شد. به نظر می رسد که تنها برای یک مجموعه از یک سری فیلمهای علمی تخیل ی که در آن سالها تولید می شد ساخته شده بود.

● زادپ ژانوس /Zunndapp Janus) ۱۹۵۸)

این خودرو را یک شرکت تولیدکننده موتورسیکلت در نورینبرگ ساخت. این خودرو یک موتور ۲۵۰ سی.سی با ۱۴ اسب بخار داشت که سرعت آن را به ۷۰ کیلومتر برساعت می رساند. اما ویژگی این خودرو به خاطر محل قرارگیری صندلیهای آن بود. به طوری که صندلیهای عقب در جهت مخالف صندلیهای جلو بودند. بنابراین سرنشینان صندلیهای جلو، روبه روی خود و سرنشینان عقب نیز روبه روی خود را می دیدند.

● لامبورگینی "ال ام ۰۰۲" / Lamborghini LM۰۰۲) ۱۹۸۶)

این مدل لامبورگینی در سالهایی ساخته شد که هنوز مدل "هامر اچ ۲" این خودرو تولید نشده بود. این LM۰۰۲ یک موتور V۱۲ داشت و احتمالا برای برای امیرهای ثروتمند خاورمیانه ساخته شده بود. در واقع "اودی حسین" پسر صدام یکی از این مدلها را سوار می شد.

● "پلای ماس پراور" / Plymouth Prowler) ۱۹۹۷)

با ورود رایانه ها در مطالعات مربوط به طراحی خودرو، چندین خودروی عجیب از جمله این "پراور" طراحی شدند. "چیپ فوز"، طراح این وسیله نقلیه بود. وی می خواست با ساخت این خودرو کاری کند که دهن مردم از تعجب باز بماند.

carx1 ( www.carx1.com ),