تكميل ظرفيت كارشناسي ارشد فراگير براي اولين بار

 

معاون سنجش و آموزش دانشگاه پیام نور با تشریح جزئیات تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دوره های فراگیر گفت: هزار و 800 ظرفیت جدید برای دوره کارشناسی ارشد فراگیر وجود دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالله معتمدی امروز شنبه در نشست خبری در دانشگاه پیام نور با بیان اینکه دانشگاه پیام نور به عنوان ابردانشگاه‌های کشورهای آسیایی یا جهان اسلام یا بین‌المللی فعالیت می‌کند، گفت: یک میلیون و 41 هزار و 279 دانشجو در دانشگاه پیام نور تحصیل می‌کنند.

اعلام جزئیات تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد فراگیر

معاون سنجش و آموزش دانشگاه پیام نور از تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد فراگیر خبر داد و گفت: تا کنون شش هزار نفر ثبت نام کننده در کارشناسی ارشد فراگیر داشته‌ایم با این وجود بخشی از ظرفیت‌ها در کارشناسی ارشد خالی مانده است لذا از هفته آینده از طریق سازمان سنجش و آموزش کشور برای دوره‌های ارشد فراگیر اقدام به اعلام تکمیل ظرفیت خواهد شد.

معتمدی خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های جدیدی برای واحدهای مجری کارشناسی ارشد پیام نور اعلام می‌شود که به این ترتیب برای همه مراکز و واحدها در هر رشته 10 نفر به ظرفیت پذیرش اضافه خواهد شد و بر این اساس کلیه کسانی که در آزمون فراگیر ارشد پیام نور شرکت کرده‌اند می‌توانند مجدداً به سایت سازمان سنجش مراجعه و در صورتی که در تکمیل ظرفیت قبول شده باشند از محل قبولی خود مطلع شوند.

امکان پذیرش در انتخاب اول برای قبول شدگان ارشد فراگیر

معاون سنجش و آموزش دانشگاه پیام نور افزود: ممکن است پس از اعلام تکمیل ظرفیت محل قبولی افرادی که پیش از این به عنوان قبول شدگان ارشد فراگیر معرفی شده‌اند تغییر کند به این ترتیب که اگر داوطلبی در انتخاب دوم خود پذیرفته شده بود اکنون به دلیل افزایش ظرفیت‌ها در انتخاب اولش امکان پذیرش پیدا می‌کند.

هزار و 800 ظرفیت جدید برای کارشناسی ارشد فراگیر

وی تعداد داوطلبان فراگیر ارشد دانشگاه پیام نور را 100 هزار نفر عنوان کرد و گفت: دو هزار و 500 نفر در فراگیر ارشد پیام نور پذیرفته شده بودند که در حال حاضر با احتساب اینکه 180 رشته محل کارشناسی ارشد فراگیر داریم و در هر رشته محل 10 نفر به ظرفیت اضافه شده است، حدود هزار و 800 نفر جدید در تکمیل ظرفیت به پذیرفته شدگان پیام نو اضافه می‌شوند.

پذیرش دانشجو در مراکز بین المللی پیام نور از نیمسال دوم امسال

معتمدی از پذیرش دانشجوی پیام نور در دو مرکز بین‌المللی کیش و عسلویه این دانشگاه از نیم سال دوم سال تحصیلی جاری در مقطع کارشناسی ارشد خبر داد و گفت:‌ در مرکز بین‌المللی عسلویه مقطع کارشناسی ارشد شش رشته مدیریت بازرگانی، حسابداری، فناوری اطلاعات، مهندسی صنایع، حقوق بین‌الملل و روانشناسی دانشجو پذیرش می‌شود و همچنین در مرکز بین‌المللی کیش در مقطع کارشناسی ارشد سه رشته مدیریت بازرگانی، مدیریت دولتی گرایش منابع انسانی و جغرافیا گرایشی اقلیم شناسی دانشجو پذیرش می‌شود.

شرایط پذیرش دانشجو در مراکز بین المللی پیام نور

معاون سنجش و آموزش دانشگاه پیام نور از انتشار اطلاعیه‌ پذیرش دانشجو در مراکز بین‌المللی کیش و عسلویه دانشگاه پیام نور ظرف چند روز آتی خبر داد و گفت: در نیمه اول آبان ماه ثبت نام مجازی داوطلبان تحصیل در این دو مرکز بین‌المللی آغاز می‌شود که فقط دارندگان معدل بالای 14 در مقطع کارشناسی می‌توانند ثبت نام کنند. سه برابر ظرفیت مورد نظر هر رشته جهت مصاحبه در کیش و عسلویه دعوت می‌شوند و سپس به اندازه ظرفیت مورد نظر دانشجو پذیرش خواهد شد.

وی متون محتوایی که در دو مرکز بین‌المللی کیش و عسلویه دانشگاه پیام نور ارایه می شود را به زبان فارسی اعلام کرد و از ثبت نام دو مرحله‌ای برای داوطلبان این دو مرکز خبر داد و گفت: امیدواریم تحصیل دانشجویان از نیم سال دوم سال جاری آغاز شود. سیستم پذیرش دانشجو در این دو مرکز بین‌المللی سیستم بدون آزمون است و به استناد سوابق تحصیلی دانشجو و براساس مصاحبه علمی صورت می‌گیرد.

شهریه واحدهای بین الملل پیام نور

وی همچنین درباره شهریه تحصیل در مراکز بین‌المللی کیش و عسلویه دانشگاه پیام نور گفت: هنوز شهریه‌ها نهایی نشده اما آنچه در حد پیشنهاد مورد بررسی است این است که شهریه ثابت دانشجویان در حد یک میلیون تومان و هر واحد درس نظری آنها حدود 100 هزار تومان باشد.

عبدالله معتمدی در بخش دیگری از این نشست خبری با انتقاد از موسسات مجاز یا غیرمجازی که نسبت به برگزاری کلاسهای آمادگی فراگیر پیام نور اقدام می‌کنند، گفت: برخی موسسات هنوز به نام دانشگاه پیام نور اطلاعیه می‌زنند و در آن اطلاعیه ذکر می‌کنند "روابط عمومی مستقر در پیام نور". این عبارت به مخاطب القا می‌کند که گویا این موسسه با هماهنگی دانشگاه پیام نور فعالیت می‌ کند. موسسات چه مجوز داشته باشند و چه نباشند این کار برایشان یک تخلف است.

معاون سنجش و آموزش دانشگاه پیام نور افزود: هنوز دانشگاه پیام نور دفترچه فراگیر برای سال آینده را نهایی نکرده است و منابع‌مان نیز تعیین نشده است. اما برخی موسسات اقدام به برگزاری کلاسهای آمادگی کرده‌اند این در حالی است که این تجربه را دارند که وقتی سال گذشته منابع فراگیر پیام نور یک دفعه تغییر کرد چه آسیبی به افرادی که سر این کلاسها حاضر می‌شوند خورد بنابراین هرگونه فعالیت از سوی موسسات چه مجاز و چه غیرمجاز تا قبل از اینکه دانشگاه پیام نور دفترچه فراگیر خود را اعلام نهایی کند می‌تواند برای داوطلبان شرکت کننده در این کلاسها مشکل ساز شود.

فعالیت موسسات فراگیر قبل از انتشار دفترچه های فراگیر توجیه قانونی ندارد

وی افزود: لذا دانشگاه پیام نور مادامی که دفترچه فراگیر را تهیه نکرده و این دفترچه مورد تصویب وزارت علوم قرار نگرفته است فعالیت موسسات آمادگی فراگیر هیچ شان و توجیه قانونی ندارد.

معتمدی از تصویب اساسنامه ایجاد شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام خبر داد و گفت: وزارت علوم در گذشته دانشگاه پیام نور را مامور کرده بود تا مقدمات کار برای اجرایی شدن شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام را فراهم کند. در حال حاضر دبیرخانه کانون مرکزی دانشگاه‌‌های جهان اسلام در پیام نور ایجاد شده و مسئول این بخش نیز مشخص شده است.


مطالب مشابه :


آغاز ثبت نام پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد و دکترا در پیام نور

دکتری دانشگاه پیام نور، گفت: ثبت نام و ارائه مدارک کارشناسی و ارشد پیام نور سال 95
زمان اعلام نتايج آزمون‌هاي فراگير پيام‌نور،كارشناسي ناپيوسته و كارشناسي ارشد

کارشناسی ارشد پیام نور تمدید زمان ثبت نام در دوره کارشناسی ارشد پیام نور ::
آخرين تغييرات، زمان ثبت نام و فهرست منابع سوالات كنكور 90

کنکور سراسری93×اخبار×سوال× ارشد×پیام نور ثبت نام کنکوري هاي 90 از 16 تا کارشناسی ارشد
اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور نوبت نهم

کارشناسی ارشد پیام نور تمدید زمان ثبت نام در دوره کارشناسی ارشد پیام نور ::
تكميل ظرفيت كارشناسي ارشد فراگير براي اولين بار

تا کنون شش هزار نفر ثبت نام کننده در مجری کارشناسی ارشد پیام نور اعلام می
آغاز ثبت ‌نام آزمون مقطع کارشناسی ارشد دوره‌های فراگیر دانشگاه پیام نور سال 1394

متقاضيان ثبت نام و شركت در آزمون مقطع کارشناسی ارشد دوره ارشدفراگیرپیام نور, ثبت
دانلود رایگان پاسخنامه آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۱ دانلود پاسخ تشریحی سوالات کنکور کارشناسی ارشد ۹۱

دفترچه ثبت نام پیام نور"سوالات کنکور"زمان اعلام نتایج آزمون پیام نور" کارشناسی ارشد
دانلود رایگان نمونه سوالات پیام نور ترم تابستان 89

دستورالعمل ثبت نام شدگان مقطع کارشناسی پیام نور در مقطع کارشناسی ثبت نام عمره
برچسب :