ضوابط ثبت نام و استفاده از خودرو با پلاك منطقه آزاد انزلی اعلام شد

بندرانزلی – ضوابط ثبت نام و استفاده از خودرو با پلاك منطقه آزاد انزلی روز 10 اردیبهشت هم زمان با آیین رونمایی پلاك خودرو این منطقه اعلام شد.

ضوابط ثبت نام و استفاده از خودرو با پلاك منطقه آزاد انزلی اعلام شد

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد انزلی؛ ثبت نام خودرو با پلاك منطقه آزاد انزلی از طریق سایت سازمان منطقه آزاد انزلی به آدرس اینترنتیwww.anzalifz.ir صورت می پذیرد.

نام نویسی به هیچ وجه به صورت حضوری انجام نمی شود و ثبت نام در این سایت به عنوان ثبت نام اولیه تلقی و ملاك نوبت دهی بر اساس زمان ثبت نام است .

در صورت تائید نهایی توسط سازمان منطقه آزاد انزلی برای انعقاد قراداد با شركت واردكننده خودرو از طریق ارسال پیام كوتاه (SMS) به اطلاع ثبت نام كنندگان خواهد رسید و متقاضیان پس از دریافت پیامك و كد رهگیری طی مدت تعیین شده در پیام كوتاه ارسالی می توانند به شركت های وارد كننده خودرو مستقر در منطقه آزاد انزلی مراجعه و نسبت به خرید خودرو اقدام نمایند.

بر اساس این اطلاعات؛ عدم مراجعه به موقع فرد متقاضی به شركت وارد كننده خودرو، به منزله انصراف از ثبت نام تلقی می شود و افراد دیگر جایگزین خواهند شد.

هرگونه ثبت نام توسط اشخاص حقیقی یا حقوقی و اخذ مبالغ از متقاضیان ممنوع است و متقاضیان باید از پرداخت هرگونه مبلغ تحت این عنوان به افراد خودداری كنند و سازمان منطقه آزاد انزلی هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نمی پذیرد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد انزلی، شعاع تردد خودروها كه با تابلو مشخص شده اند عبارتند از

* نقاط اصلی:

1- مسیر رشت به رودبار بعد از امامزاده هاشم

2- مسیر رشت به تالش نرسیده به سه راه اسالم

3- مسیر رشت به رودسر بعد از شلمان پاسگاه پلیس راه ولیسه

* نقاط فرعی :

1- مسیر بین شلمان به املش

2- مسیر اطاقور به املش

3- مسیر بین سیاهكل به اسپیلی

4- مسیر بین فومن به ماسوله

بر اساس گزارش ایرنا به نقل از این روابط عمومی خودروهای با پلاك منطقه آزاد انزلی نمی توانند از نقاط تعیین شده خارج شوند و در صورت خروج از محدوده تعیین شده ضمن اعمال جرایم سنگین توسط پلیس توقیف و طبق قانون قاچاق با آنان برخورد می شود.

هر شخص در سال می تواند یك خودرو از طریق شركت های مستقر در منطقه وارد نماید و افراد حقیقی شخصاً و رأساً نمی توانند جهت پلاك منطقه آزاد خودرو وارد كنند.

افراد متقاضی خودرو باید دارای 18 سال تمام باشند.

مدل خودروهای سبك می بایست حداكثر تا دو سال زیر سال ساخت و نو باشد و خودروهای سنگین سه سال زیر سال ساخت و ماشین آلات راهسازی چهار سال زیر سال ساخت باشد.

بر اساس این گزارش ورود خودروهای مستعمل و كاركرده و تصادفی ممنوع است .

ارزش گذاری خودرو بر اساس ارزش اعلامی توسط گمرك محاسبه می شود .

رنگ پلاك برای خودروهای شخصی سفید و برای خودروهای عمومی زرد است .

برای ترخیص خودرو ارائه بیمه شخص ثالث و بن بیمه برای تضمین پروانه ورود موقت گمركی ضروری است.

بر روی كلیه خودروها دستگاه gps نصب می شود و صاحبان خودرو موظفند از هرگونه دستكاری در دستگاه مذكور خودداری كنند و در صورت هرگونه خدشه به این تجهیزات، طبق مقررات با خاطیان برخورد خواهد شد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد انزلی نقل و انتقال خودرو بعد از ترخیص بلامانع است و این انتقال بر اساس ضوابط تعیین شده منطقه آزاد صورت خواهد پذیرفت.

خودروهای با پلاك منطقه آزاد انزلی مجاز به خروج از محدوده تعیین شده نیستند و تنها با استفاده از پلاك های ورود موقت و طی تشریفات قانونی آن قادر به خروج خواهند بود.

برندهایی كه تاكنون جهت واردات توسط شركت های وارد كننده برای پلاك منطقه آزاد انزلی مراجعه كرده اند و در آینده در این زمینه فعالیت خواهند كرد عبارتند از فیات ، كرایسلر، دوج، مزدا، هوندا، پژو ، تویوتا، لكسوس، میتسوبیشی ، رنو، آئودی ، بنز، شورولت، اینفینیتی ، سوبارو، سوزوكی ، سیتروئن، فولكس ، هامر ، كادیلاك، گرانت چوركی ، بیوك ، ام جی ، بوگاتی ، لامبورگینی ، كیا، هیوندا، بی ام و ، پورشه ، نیسان ، فورد، تاتاموتورز، كوماتسو، ولوو.

مسئولان منطقه آزاد انزلی تاثیرات اقتصادی اجتماعی، فرهنگی و امنیتی اجرای مصوبه دولت در خصوص خودرو خارجی با پلاك این منطقه را ایجاد اشتغال ( در شبكه حمل و نقل، ترخیص، ثبت نام ، واردات، ترانزیت ، سرویس های خدماتی ، بنگاهی ، خدمات بیمه ای و غیره ) اعلام كردند.

تامین خودروهای خارجی مورد نیاز مردم گیلان جهت تردد در استان با قیمت نازل تر از قیمت های داخلی ، تامین خودروهای خارجی مورد نیاز كشور جهت ترخیص قطعی و حذف شركت های واسطه وارد كننده خودروهای خارجی در داخل كشور، تامین خودروهای مورد نیاز كشورهای حاشیه دریای خزر و رونق صادرات مجدد و درآمدهای ناشی از آن برای كشور ، رونق شبكه حمل و نقل و شبكه تامین و توزیع و صادرات از فواید دیگر این امر اعلام شده است.

رونق در جذب گردشگر داخلی و خارجی در بنگاه های كوچك و خصوصی داخل استان ، ایجاد انگیزه در جذب سرمایه گذار برای ساخت بزرگترین نمایشگاه بین المللی خودرو در شمال كشور و ایجاد رونق اقتصادی و جذب گردشگر تجاری نیز با این اقدام میسر خواهد شد.

مسئولان سازمان منطقه آزاد انزلی افزایش ضریب ایمنی جانی برای افراد استفاده كننده از خودرو خارجی در استان به جهت ایمن بودن این خودروها و كمك به كاهش تصادفات جاده ای در سطح استان را از اثرات دیگر این امر عنوان كردند.

ایجاد تعمیرگاه های مركزی ارائه دهنده سرویس در منطقه و استان به خودروهای خارجی و افزایش توان فنی خدمات به خودروهای ساخت خارج در كشور ، ایجاد فروشگاه های مركزی تامین كننده قطعات خارجی برای خودروها با استفاده از ظرفیت ها و مزیت های منطقه آزاد انزلی نیز در این شرایط قابل تحقق خواهد بود.

همچنین رونق هتل ها و اماكن رفاهی و اقامتی موجود و ایجاد بسترهای افزایش این مكان ها در استان و منطقه به منظور ارائه خدمات به مسافران از دیگر اثرات مثبت ورود خودرو خارجی با پلاك منطقه آزاد انزلی اعلام شده است.

بر اساس این گزارش تامین ناوگان حمل و نقل كالا و بار از قبیل تریلر و تانكر و وانت بار در سطح استان، فراهم كردن بسترهای لازم جهت رقابت و انگیزه در بالابردن كیفیت تولیدات داخلی و خارجی ، تغیر در موقعیت اجتماعی و فرهنگی مردم گیلان و تاثیرات جانبی آن صورت می پذیرد.

مراسم رونمایی از پلاك خودرو منطقه آزاد انزلی روز دهم اردبیهشت 1391 با حضور مسوولین استانی و كشوری برگزار شد .

منطقه آزاد انزلی به مساحت سه هزار و 200 هكتار در سه بخش مجزای محدوده شهرك صنتعی حسن رود، محدوده فاز تجارت و محدوده بندری اداره كل بنادر و دریانوردی گیلان واقع شده است.

این منطقه یكی از مناطق آزاد 7 گانه ایران است كه از سال 84 بعد از تعیین محدوده و معرفی اولین هیأت مدیره، رسماً آغاز به كار كرده است.


مطالب مشابه :


کشنده جدید ایسوزو-کشنده بهمن دیزل-ثبت نام بهمن دیزل-قیمت نقدی ایسوزو ۶ تن

فروش لیزینگی کشنده اسکانیا - کشنده جدید ایسوزو-کشنده بهمن دیزل-ثبت نام بهمن دیزل-قیمت نقدی
ضوابط ثبت نام و استفاده از خودرو واردااتی با پلاک منطقه آزاد انزلی

اخبار انزلی - ضوابط ثبت نام و استفاده از خودرو واردااتی با پلاک منطقه آزاد انزلی - زندگی از
قیمت روزایسوزو 5/2تن مدل:1385.قیمت روز کامیونت ۶ تن ایسوزو اقساطی،ایسوزو مدل۸۹

برچسب‌ها: شرایط لیزینگی کامیونت ایسوزو, ثبت نام شرکا بهمن نمایندگی کامیونت هیوندا در
معرفی شرکت ماموت دیزل-کامیون اسکانیا-کشنده اسکانیا-ماموت دیزل-ثبت نام ماموت دیزل-شرکت ماموت دیزل

نمایندگی کامیونت هیوندا در ثبت نام اقساطی کامیون
ضوابط ثبت نام و استفاده از خودرو با پلاك منطقه آزاد انزلی اعلام شد

اخبار روز بندر انزلی - ضوابط ثبت نام و استفاده از خودرو با پلاك منطقه آزاد انزلی اعلام شد -
ضوابط ثبت نام و استفاده از خودرو با پلاك منطقه آزاد انزلی روز 10 اردیبهشت هم زمان با آیین رونمایی پل

تولیدو پخش آسفالت-فروش وترخیص ماشین آلات - ضوابط ثبت نام و استفاده از خودرو با پلاك منطقه
شرکت بهمن دیزل ایسوزو فاوایسوزو۶تن-مجتمع صنعتی بهمن دیزل ایسوزو فاوایسوزو۶تن-نمایندگی بهمن دیزل ایسو

برای ثبت نام و دریافت شرایط فروش کامیونت و فرم ثبت نام اینجا نمایندگی کامیونت هیوندا در
کامیونت کاویان, کشنده کاویان, کاویان 6 تن, کاویان 8 تن, کمپرسی کاویان-kavian

نمایندگی کامیونت هیوندا در برای اطلاع از شرایط فروش و نحوه ثبت نام اینجا را کلیک
مشخصات فنی هیوندای ای 30

ثبت نام و انتخاب واحد دانشگاه آزاد تهران مرکز . ثبت نام و انتخاب واحد دانشگاه آزاد تهران غرب .
قیمت روز کامیونت ایسوزو-قیمت روز بهترین کامیونت ایران-قیمت محصولات گروه بهمن-قیمت محصولات بهمن دیزل

رای ثبت نام و دریافت شرایط فروش کامیونت و فرم ثبت نام اینجا را لیزینگ کامیونت هیوندا,
برچسب :