آموزش دوخت روتختی زیبا

آموزش دوخت روتختی زیبا

روتختی رنگی

شما با ساده‌ترین و راحت‌ترین روش می‌توانید رو تختی زیبایی داشته باشید. دوخت رو تختی بسیار ساده است و می‌توانید چندین مدل با رنگ‌های متفاوت برای تمام فصول سال تهیه کنید، هر فصل را با یک رو تختی جدید آغاز کنید.


20120911164219380_2.jpg

وسایل مورد نیاز جهت دوخت رو تختی:

پارچه‌ی بزرگی از جنس پشم (نمد)، وسایل دوخت و دوز (مانند سوزن، نخ، قیچی)، نوارهای پارچه‌ای سه سانتی از جنس نمد (پشمی) در چند رنگ، سنجاق قفلی، سوزن ته گرد، منجوق یا دکمه،

20120911164219395_3.jpg

آموزش دوخت یک رو تختی زیبا:

در ابتدا بر روی یک پارچه پشمی (نمدی) اندازه و سایزی را که مد نظر دارید، (اندازه ای که مایل هستید رو تختی بر سطح تخت قرار بگیرد، بلندی یا کوتاهی روتختی به دلخواه می‌باشد) با گچ خیاطی (صابون) علامت بزنید. نوارهای پارچه ای رنگی سه سانتی را با سوزن ته گرد به صورت عمودی بر روی پارچه اتصال دهید تا تمام سطح پارچه‌ی زیری با نوارهای پارچه ای رنگی پوشیده شود.

زمانی که مطمئن شدید نوارهای پارچه‌ای در محل صحیح و نهایی خود بر روی پارچه قرار گرفته‌اند و قصد تغییر دیگری را ندارید به کمک نخ و سوزن کوک بزنید تا دوخته شود.

20120911164219458_4.jpg

مرحله‌ی دوم : درست کردن رو تختی

نوارهای پارچه‌ای با رنگ دیگر را به کمک سنجاق قفلی (همانند شکل بالا) به صورت افقی بر روی پارچه‌ی اصلی بچسبانید. فاصله‌ی بین نوارهای افقی و عمودی باید به اندازه‌ی یک سانتی متر باشد.

چگونه می‌توان نوارها را مانند شکل در هم قرار داد و نظم ردیف‌های از بین نرود؟ هنگامی که به انتهای یک ردیف رسیدید، برای اینکه ردیف پارچه‌ای شما حرکت نکند، باید از سنجاق قفلی کمک بگیرید و سنجاق را در انتهای نوار پارچه‌ای قرار دهید و در این هنگام نوار افقی را نیز قرار دهید. یک بار نوار افقی در سطح پارچه و بار دیگر در زیر قرار می‌گیرد.

20120911164219489_5.jpg

مرحله‌ی سوم : درست کردن رو تختتی

اگر تمام سطح رو تختی را با نوارهای باریک پوشش داده‌اید، حال با احتیاط سنجاق‌هایی را که برای ساکن بودن پارچه وصل کرده بودید، جدا کنید و کوک زدن را آغاز نماید.

به هر چهار نقطه‌ی چهار گوش هر یک از شکل‌های رو تختی، یک دکمه وصل کنید و آن را بدوزید؛ اما تمام دکمه‌ها یا منجوق‌هایی که استفاده می‌کنید باید یک شکل و یک سایز باشند همانند شکل بالا.


مطالب مشابه :


آموزش دوخت روتختی چهل تکه

کار و فناوری - آموزش دوخت روتختی چهل تکه - کیفیت بخشی به آموزش درس کار و فناور ی دوره اول متوسطه - کار و فناوری.
دوخت انواع كوسن و روتختي با طرح هاي سنتي (گوني دوزي )

هنرکده روبان صورتی - تالار گفتمان هنری - دوخت انواع كوسن و روتختي با طرح هاي سنتي (گوني دوزي ) - هنرهای دستی، روبان دوزی، طراحی دکوراسیون، مدل لباس، شمع
درست کردن پرده و کوسن و روتختی برای اتاق خواب(+عکس)

شما با ساده ترین و راحت ترین روش می توانید رو تختی زیبایی داشته باشید ، دوخت رو تختی بسیار ساده است و می توانید چندین مدل با رنگ های متفاوت برای تمام فصول
آموزش دوخت روتختی زیبا

16 سپتامبر 2012 ... شما با ساده‌ترین و راحت‌ترین روش می‌توانید رو تختی زیبایی داشته باشید. دوخت رو تختی بسیار ساده است و می‌توانید چندین مدل با رنگ‌های متفاوت
خانم راضیه زمانی روتختی نوزاد

خانم راضیه زمانی روتختی نوزاد. روتختی بچه. خانم راضیه زمانی عزیز لطف کردن و این روتختی یا لحاف نوزاد که با رنگ شاد نارنجی دوخته شده برای ما فرستادن. ممنون.
دوختن ملحف براي رو كش خوشخواب ها

يكي از مشكلات خانم ها دوختن ملحف براي رو كش خوشخواب ها و يا تشك هايي است كه روي تخت مي اندازند بعضي ها چار گوشه ي رو تختي را كش مي روزند تا زير تشك جمع شود و
روبان دوزی روتختی

8 ا کتبر 2013 ... "":::(( ابریشم دوخت )):::"" - روبان دوزی روتختی - آموزش روبان دوزی، قلاب بافی، نقاشی روی پارچه ، شمع سازی و سایر صنایع دستی - "":::(( ابریشم دوخت )
روتختی عروس مدل کلاسیک

دوخت انواع روتختی عروس و ست خواب و سرویس خواب نوزاد. منوی اصلی. صفحه نخست · پست الکترونیک · آرشیو مطالب · عناوین مطالب وبلاگ. پیوندهای روزانه. تمام پیوندها.
دوخت تزیینی لباس کودک

هنرهای دستی (خلاقیت کاردستی آشپزی و ) - دوخت تزیینی لباس کودک - هدف از ساخت این وبلاگ جمع
روتختی چهل تکه

آموزش رودوزی سنتی و امروزی - روتختی چهل تکه - چهل تکه ها در گذشته به قصد صرفه جویی در مصرف
برچسب :