15-زبان گل رز

 

 

زبان گل رز

 

 0015a.jpg

 
 
هرچند هر گل داستانی شگفت انگیز را بیان می کند اما گل رز یکه و بی مانند در جایگاه خود با معانی رنگی و تاریخی فراوان باقی مانده است به گونه ای که نمی توان امتیاز و برتری آن را نادیده گرفت و فضایی جداگانه را برای ارزش نمادگذاری که دارد، به آن اختصاص نداد.
 
رزها که به مدت صدها سال حامل پیام های بی کلامی بوده اند، مدت مدیدیست که نماد رازداری هستند و عبارت لاتین «sob rosa» (تحت رز) یعنی گفتن چیزی به صورت راز. زیبایی و بوی خوش آن ها، صرف نظر از رنگ، حامل پیام میل و اشتیاق فرد هدیه دهنده است. گلئوپاترا (ملکه مصر) در اتاقی به محبوب خود مارک آنتونی رسید که تا زانو از گلبرگ های رز پر شده بود و یا اینکه رز در زمان های قدیم مقدس شمرده می شده است زیرا بیانگر آفرودیت (Aphrodite) الهه یونانی یا همان ونوس (Venus) الهه روم یعنی زیبایی و عشق است.

  

● معنی رنگ رزها

- 14.gifرز زرد : امروزه رز زرد به معنی شادی و خوشحالی می باشد
 ولی در گذشته این رنگ رز معنی کاهش میزان علاقه و وفاداری را داشت.

- 8.gifرز سفید : رز سفید به معنی عشق روحانی و پاک است
 و در دسته گل عروس به معنی احساس عاشقانه شادی آور می باشد.
- رز ارغوانی : این رز به معنی تمایل و اشتیاق فرد به طرف مقابل است.
و رز نارنجی به معنی "من فریفته و دلباخته تو هستم" می باشد.
- رز معطر : بدین معنی است که عشق در نگاه اول بوجود آمده است.

-12.gif رز صورتی : رز صورتی کم رنگ به معنی تحسین ، ستایش ، وقار و شایستگی و زیبایی می باشد و رز صورتی پر رنگ به معنی تشکر از طرف مقابل است.- به طور کلی تمام رزهای کم رنگ به معنی دوستی با طرف مقابل می باشند.  
 
 5.gifرزهای نارنجی :با انرژی شعله ور خود مجسم کننده میل و شور و ذوق است. رزهای نارنجی اغلب شور و اشتیاق را نشان می دهد و مبین محبت باحرارت است. یک دسته رز نارنجی پیامی بامعنی را دربردارد.
همچنین رزهای نارنجی می تواند حامل مفهوم مباهات و فخر به پایان رساندن یا جشن یک شروع تازه یا یک همکاری باشد.
رز نارنجی هدیه دهید و انتظار شعله ور شدن اشتیاق او را داشته باشید.
گفتن «تو جذاب و داغ هستی.»
اگر به دنبال راهی برای بیان شگفتی و مجذوب بودن خود به همراه پیامی متضمن شور و اشتیاق هستید، دسته گلی از این گل های آتشین بفرستید. 
 
 2.gifرز بنفش کم رنگ :زیبایی منحصر به فرد رز بنفش کم رنگ تخیلات و قلب ها بسیاری را تسخیر کرده است. رزهای بنفش کم رنگ با سیمای خارق العاده¬شان نمادی ایده آل برای افسون و جادو است. همچنین اصولاً رز بنفش روشن برای بیان حس مهر و دوست داشتن در برخورد اول به کار می رود. دسته گلی مجلل از رزهای ارغوانی هدیه دهید و یک بار دیگر به دلبر خود بگویید:
 « هر بار که می بینمت، عاشقت می شوم.»نشان می دهد که هدیه دهنده در اولین دیدار عاشق هدیه گیرنده شده است.


7.gifرزهای هلویی رنگ: می تواند عواطف گوناگونی را برساند مانند سپاسگذاری، قدردانی، شگفتی یا همدردی همچنین دوستی و معاشرت پذیری. یک رز به رنگ هلو نشان دهنده فروتنی است.گل های هلویی رنگ را می توان در هر موقعیت به هر دوستی هدیه داد.

16.gifزرد با لبه های قرمز: که لبه گلبرگ های آن ها قرمز باشد بیان کننده دوستی است که به عشق تبدیل می شود.

6.gif رزهای مرجانی :رزهای مرجانی رنگ نشان دهنده میل، شور و اشتیاق و بیان کننده اقبال خوب است.نقل: «من موفقیت تو را تحسین می کنم»


3.gifرزهای آبی: نماد معما وخواسته ایست که دست نیافتنی باشد. رز آبی در طبیعت وجود ندارد و به طور مصنوعی ساخته می شود.

13.gifرزسیاه :نماد مرگ و فقدان است. رزی به رنگ سیاه واقعی وجود ندارد اما نوعی رز قرمز تیره وجود دارد که سیاه به نظر می رسد.

 
15.gifشیری :نماد پرمایگی، کمال و بهترین صفات است. طلایی: رز طلایی، موفقیت مطلق را جشن می گیرد. سبز:نماد طراوت، تندرستی و فراوانی است و آن را نماد آرامش نیز عنوان می کنند.

 
 4.gifقرمز و سفید: (و یا سفید با لبه های قرمز) عهد و میثاق، وحدت، با هم بودن، اشتراک و یگانگی صورتی و قرمز: محبت و اشتیاق قرمز و زرد: خوشحالی و جشن. یک دسته گل رز قرمز با یک رز زرد به طرف شما می گوید که می خواهید با او بیشتر از یک دوست باشید.زرد و سفید: هارمونی، توازن و هماهنگی.

 
- 9.gifرز قرمز : رز قرمز کم رنگ به نشانه " دوستت دارم" می باشد
 و رز قرمز پر رنگ به معنی زیبایی بی انتهاست.

 رز قرمز نماد سنتی عشق و محبت و طی نسل ها روشی برای گفتن: «دوستت دارم» بوده است. رز قرمز همواره نماد زیبایی و کمال بوده است. یک دسته گل از رز قرمز راهی عالی برای بیان احساسات عمیق شما برای یک فرد خاص است.
قرمز رایج ترین رنگ رز بوده و نشان دهنده عشق عمیق محبت و اشتیاق شدید است. همچنین می تواند نمادی از جرأت و دلاوری باشد.
رنگ قرمز معمولاً بیانگر رنگ خون است و بنابراین در این بیان، عشق را نشان می دهد. مانند گفته «با تمام قلبم دوستت دارم»، خون مبین عشق است. رنگ قرمز برای بیان فداکردن خون به کار می رود و فدای خون یعنی بزرگترین عشق. در گل ها هرچه رنگ قرمز عمیق تر باشد معنی آن عمیق تر خواهد بود. به طور جهانی رز قرمز به عنوان رز عاشقان شناخته شده است.
 

0015b.gif


مطالب مشابه :


تصویر زمینه گل رز قرمز

دسته گل عروس. تصویر زمینه گل رز قرمز. برای دانلود با کیفیت و اندازه اصلی کلیک
15-زبان گل رز

و در دسته گل عروس به معنی یک دسته گل رز قرمز با یک رز یک دسته گل از رز قرمز راهی
(معنی تعداد شاخه گل های رز )slice 9

است و در دسته گل عروس به معنی دسته گل ترکیب رز زرد و قرمز در یک دسته گل به معنی
تصویر زمینه گل رز صورتی

تصویر زمینه گل رز صورتی دسته گل عروس. گل رز قرمز. برچسب‌ها:
برچسب :