از چه پرده اي براي زيباتر كردن منزلمان استفاده كنيم؟

از چه پرده اي براي زيباتر كردن منزلمان استفاده كنيم؟

انتخاب نوع پرده با هر هدفي، منوط به خصوصيات محيط و لوازم دكوراسيوني به كار رفته در آن فضا است. شما نمي توانيد تنها به دليل ايجاد مانعي در مقابل گرما و نور، پرده اي انتخاب كنيد كه نظم و هماهنگي حاكم در محيط را برهم زند. شما بايد با در نظر گرفتن كليه موارد فوق مناسب ترين را برگزينيد. ما نيز با ارائه مدل هاي گوناگون شما را ياري مي دهيم. در اين راستا رايج ترين انواع اين پرده ها شامل موارد زير هستند:

1812372351201421321609774201282475772241

۱ - آستري:

آستري پرده ضخيمي از جنس كتان و يا پارچه اي با درصدي نايلون، ارزان قيمت و قابل شستشو است.اين پرده را معمولاً در زير پرده هاي گران قيمت تر و نازك مي آويزند. پرده انتخابي بر روي آستري ها اغلب حرير و يا توري است. به همين علت براي جلوگيري از تأثير ظاهر آستري بر پرده حرير و يا تور، آن را ساده و بدون طرح و به رنگ روشن مانند سفيد يا شيري انتخاب مي كنند. رايج ترين نحوه آويختن آستري به اين صورت است كه چوب پرده اي معمولي و جداگانه در نزديكترين فاصله با پنجره، به ديوار و يا سقف نصب كرده و پرده را به آن آويزان مي كنند. 

از آنجا كه پرده هاي ضخيم از جمله آستري ها و مواردي كه پس از اين به آنها اشاره خواهد شد، درصد زيادي از نور مفيد خورشيد را در ساعات ديگر روز (پيش از ظهر) نيز هدر مي دهند، متحرك بودن آنها ضروري است. لذا يا مي توانيد آنها را به صورت دستي در طول ريل حركت داده و يا با نصب وسيله اي مخصوص، معروف به اتوماتيك در كنار پنجره، اين كار را با كشيدن يكي از طناب هاي عمودي انجام دهيد. به اين ترتيب پرده، به راحتي كنار رفته و روشنايي وارد مي شود. اين وسيله براي پنجره هايي كه به جهت عريض بودن براي پوشش آنها از پرده هاي دو تكه استفاده مي كنند نيز كارآيي بسيار داشته و با كمك آن، هر يك از تكه ها به طرفين پنجره كنار كشيده مي شود. به اين ترتيب مجبور نخواهيد بود براي كنار زدن آستري و كشيدن مجدد آن حداقل روزي دوبار نظم موجود در پرده حرير و يا توري روي آن را بر هم بزنيد.

1711913936071941501612152071331420426246

۲ - پرده هاي ضخيم روكار:

اين پرده ها از پارچه هاي گران قيمت تر و با دوام تري انتخاب مي شوند، پارچه هاي به كار رفته براي اين نوع پرده اغلب پارچه هاي مورد استفاده براي رومبلي يا كمي نازك تر، مخمل، ساتن و به طور كلي پارچه هاي محكم و آهاردار هستند. اين پرده ها به صورت دو تكه (براي پنجره هاي عريض) و در روي پرده نازك (حرير يا توري) به همراه يك والان در بالاي پنجره، تركيبي زيبا را تشكيل داده ولي بدون وجود پرده نازك در زير و يا حتي والان نيز مورد استفاده قرار مي گيرند. كافي است پنجره مورد نظر رو به مكاني باز شود كه چشم انداز خوبي در هنگام شب و روز داشته باشد؛ به اين ترتيب حتي وجود پارچه اي نازك مانند حرير نيز مانعي براي لذت بردن از اين نعمت است. از آنجا كه برخلاف پرده هاي آستري، اين پرده ها را معمولاً رنگي و حتي طرح دار انتخاب مي كنند، حفظ هماهنگي طرح و رنگ با دكوراسيون محيط ضروري است. زيرا كه با كشيده شدن آنها به هنگام نيمروز بر روي پنجره احتمالاً سطح وسيعي از يك ديوار اتاق به اين پرده نقش دار و رنگي اختصاص يافته و در نتيجه خصوصيات آن بر دكوراسيون محيط تأثير به سزايي خواهد گذاشت: اين مسئله در مورد ديگر مدل هاي پرده كه در ذيل معرفي خواهد شد نيز صدق مي كند. 

6779201118174197777161126166108100114306

۳ - سايبان (Shade):

اين مدل پرده در انواع و اقسام مختلفي مورد استفاده قرار مي گيرد كه رايج ترين آنها عبارت اند از:الف) سايبان مدل رومي (تصوير ۱)

ب) سايبان مدل ابري (تصوير ۲)

ج) سايبان لوله اي (رولي) (تصوير ۴)

نكته اي كه در مورد همه انواع اين سايبان ها مشترك است، اين است كه همه آنها درست به اندازه داخل پنجره دوخته و آويخته مي شوند؛ در ضمن به صورت عمودي متحرك بوده و به طرف بالا جمع مي شوند. مدل هاي رومي و ابري به جهت فرم فانتزيشان بيشتر به صورت تنها براي پنجره مورد استفاده قرار مي گيرند و كاربرد آنها در محيط هاي آشپزخانه و اتاق خواب بسيار است. در مدل رومي ممكن است والاني براي بالاي پنجره در نظر گرفته شود ولي در مدل ابري وجود هرگونه والان ، اضافي است ؛ زيرا كه با جمع شدن آن به طرف بالا خودش نقش والان را براي پنجره ايفا مي كند.

نوع سوم سايبان ها به صورت كارخانه اي توليد شده و در فروشگاه هاي مربوطه در اندازه ها و طرح ها و رنگ هاي مختلف و حتي جنس هاي گوناگون يافت مي شوند. در اين مدل محفظه اي استوانه اي در بالاي پنجره نصب شده و با كشيدن طنابي كه از آن محفظه خارج شده است، سايبان به صورت لوله اي در داخل محفظه جمع شده و يا از آن بيرون مي آيد. اين نوع سايبان را نيز به تنهايي براي پنجره آشپزخانه و يا اتاق خواب و گاهي به همراه والان و تور يا حرير و در نقش آستري نيز مورد استفاده قرار مي دهند. به طور كلي كاربرد هر يك از مدل هاي فوق و ايجاد تركيب هاي سه گانه و دوگانه پرده اي براي پنجره، رابطه مستقيمي با شرايط محيط و سليقه طراح آن فضا دارد ولي لازم به ذكر است سايبان ها به خصوص در نوع اول و آخر بيشتر براي پنجره هاي كم عرض مورد استفاده قرار مي گيرند.

6416822978221012280209174213116121145809

۴ - پرده هاي كركره اي:

پرده هاي كركره اي به دو دسته اصلي تقسيم مي شوند:الف) پرده كركره اي افقي كه در دو نوع فلزي و چوبي در فروشگاه ها عرضه مي شوند. منظور از فلزي و چوبي بودن، جنس تيغه هاي آن است .

  نوع فلزي اين گونه پرده ها در گذشته رواج بيشتري داشته ولي امروزه ديگر كمتر از اين نوع در مكان هاي مسكوني استفاده شده و موارد مصرف آن بيشتر در مكان هاي اداري و تجاري است. حال آنكه نوع چوبي آنها به علت ظرافت، زيبايي ظاهري و همچنين قيمت گزافش بيشتر براي خانه ها مورد استفاده قرار مي گيرد. به طور كلي بر روي هر دو مدل مي توان پرده نازك و حرير و در بالاي پنجره ، والان آويخت .  تركيب سه تايي براي اين مدل نيز كارآيي دارد ولي از آنجا كه نوع چوبي آن بسيار فانتزي و زيبا است، كاربرد آن به تنهايي و با يك والان نيز جذابيت خاص خود را دارد.

ب) پرده كركره هاي عمودي (لوردراپه):

اين پرده ها شامل تيغه هاي محكم و پهن پارچه اي است كه به صورت عمودي در كنار هم قرار گرفته ولي به صورت افقي در طول پنجره حركت مي كند: اين پرده ها نيز بيشتر در محيط هاي اداري به كار رفته و در فضاي مسكوني كمتر مورد استفاده قرار مي گيرند ولي در صورت تمايل مي توانيد براي فانتزي تر كردن آن والاني طرح دار و تزئيني در بالاي پنجره آويخته و يا حتي با پرده اي توري و يا حريري در روي آن ، تركيبي سه تايي براي پنجره فضايتان با هدف دكوراسيوني و جلوگيري از تابش مستقيم نور خورشيد ايجاد كنيد. تركيب والان و پرده كركره از نوع فلزي نيز امكان پذير بوده و در تصوير۳ نمونه اي از آن را ملاحظه مي كنيد.


مطالب مشابه :


درباره تولیدی دنیای فرم

مانتو اداري - مانتو فرم – پوشاک - لباس متحدالشکل ترکيه - لباس نامزدي -جوراب - مدل لباس
مدل مانتوهاي شيك بانوان ايراني

زنانه,مدل مانتو اداري,مدل لباس فرم زنانه,مدل مانتو مانتو كارمندي و اداري 2012
آموزش بافت کفش نوزاد

انواع مدل مانتو اداري و آخر بافت به دانه ها اتصال دهید تا لبه فرم بگیرد تا ٧ تا ٨ رج
جداول زمان بندی دروس

دانش آموزان گروه بندي شده و دو مدل پيلي روي يك منحني در فرم دهي مانتو با يقه
فرم درخواست مرخصی روزانه

فرم درخواست مرخصی امور اداري مدل مانتو و
از چه پرده اي براي زيباتر كردن منزلمان استفاده كنيم؟

ما نيز با ارائه مدل هاي جهت فرم فانتزيشان بيشتر هاي اداري به كار رفته و در
طراحي لباس ها و معماري شهرها

اما معمولا انعكاس هنر اين قشر به برپايي چند نمايشگاه مدل مانتو و اداري و پوشش فرم بدني
طراحی لباس ها و معماری شهرها چقدر منطقی و عقلانی است؟

اما معمولا انعكاس هنر اين قشر به برپايي چند نمايشگاه مدل مانتو و اداري و پوشش فرم بدني
طرح توليد قطعات پيش ساخته بتني

مدل مانتو; مد كت و *كارمند اداري و اصولي از اداره كار استان مربوطه و عودت دادن فرم تكميل
برچسب :