هزینه یک خواستگاری تا عروسی چقدر است؟

گام اول: خواستگاری و بله برون (حداقل به صورت میانگین یک میلیون تومان)

بر اساس این گزارش، در مراسم خواستگاری مرد جوان ابتدا باید لباس مناسب داشته باشد که اگر قبلا چنین لباسی را نداشته میانگین باید حدود ۲۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان (پیراهن، کت و شلوار، کفش کمربند و غیره) خرید داشته باشد.

غیر از لباس تهیه یک دسته گل با مبلغ ۴۰ تا ۱۵۰ هزار تومان هم بخشی از هزینه‌های خواستگاری محسوب می‌شود. البته اگر کار به «نشون» (معمولا حلقه کوچکی از طلا که به عروس می‌دهند) برسد حلقه هم بخشی از کار است که قیمت یک حلقه حدود ۱۵۰ تا یک میلیون تومان که البته برای قشر مرفه و پردرآمد تا سقف ۵ میلیون تومان هم هزینه می‌شود. غیر از آن شیرینی هم جزو مرسومات خواستگاری است که قیمت آن حدود ۲۵ تا ۶۰ هزار تومان است. در مراسم خواستگاری که از قبل صحبت‌ها شده است (بله برون) یک سری هدایا از سوی داماد به عروس هدیه می‌شود که چادر، روسری، قرآن، کله قند، شاخه نبات و پارچه می‌تواند باشد که قیمت آن حدودا ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان برآورد می‌شود. (میانگین مبلغ برای خواستگاری و بله برون که مرد جوان باید هزینه کند حدود یک میلیون تومان است)

گام دوم: آزمایشگاه و دفترخانه ثبت ازدواج (۲۰۰ هزار تومان)

بعد از مراسم خواستگاری و موافقت هر دو خانواده، عروس و داماد باید آزمایش پیش از ازدواج (اعتیاد، گروه خونی، بیماری‌های خونی، تالاسمی، ژنتیک و غیره) انجام دهند. از آنجائیکه ممکن است مراحل آزمایش در صورت برخی نشانه‌ها پیچیده شود از ۷۰ هزار تا حتی چند میلیون تومان هم جزو هزینه‌های آزمایش می‌توان محاسبه کرد. هزینه ثبت ازدواج در دفترخانه هم حدود ۱۱۰ هزار تومان است.

گام سوم: خرید عروسی (میانگین حداقل ۶ میلیون تومان)

خرید عروسی معمولا به پای داماد است البته برخی خرید‌ها هم برعهده خانواده عروس است که می‌توان به کت و شلوار دامادی، پیراهن داماد، کفش داماد، ساعت داماد و غیره اشاره کرد. اما آنچه برعهده داماد است عبارتند از: ساعت عروس ۵۰ هزار تا یک میلیون تومان، کرایه لباس عروس میانگین ۲۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان، سرویس طلا میانگین ۴ میلیون تا ۱۰ میلیون تومان، چمدان عروس میانگین ۸۰ تا ۲۰۰ هزار تومان، کفش و کیف عروس میانگین ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان، حلقه ازدواج عروس ۵۰۰ هزار تا ۲ میلیون تومان، آینه و شمعدان ۳۰۰ تا یک میلیون تومان، لوازم آرایشی میانگین از ۲۰۰ تا یک میلیون تومان.

گام چهارم: جشن عروسی از آرایشگاه تا سالن (میانگین حداقل ۲ میلیون تومان)

بعد از ثبت قانونی ازدواج و تعیین زمان عقد و عروسی نوبت آمادگی و تدارکات پیش از مراسم عروسی است. از سفارش کارت عروسی تا قرارداد با سالن و تشریفات...

کرایه خودروی عروسی: کرایه خودرو برای عروسی از پژوپارس تا بی‌ام و آخرین سیستم را شامل می‌شود. کرایه پرشیا با راننده از ساعتی ۱۴ تا ۲۵ هزار تومان، کمری ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان، آزرا ۲۲ تا ۳۵ هزار تومان، سانتافه ۲۶ تا ۴۰ هزار تومان، بی‌ام و ۶۳۰ از ۴۲ تا ۶۰ هزار تومان، لندکروز ۵۵ تا ۷۰ هزار تومان است.

کیک عروسی: قیمت کیک عروسی در نقاط مختلف تهران متفاوت است از کیلویی ۱۴ هزارتومان تا ۲۰ هزار تومان هم دیده شده که به گفته قناد‌ها حداقل ۱۰ کیلو کیک برای مراسم عقد و عروسی لازم است که قیمت آن حدود ۱۶۰ تا ۲۰۰ هزار تومان می‌شود.

تزئین خودرو عروس: تزئین خودروی عروس بستگی به تعداد شاخه‌های گل و مدل دارد که می‌توان از ۱۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان هزینه کرد.

آرایشگاه عروس: بر اساس گزارش‌های می‌دانی در سطح شهر آرایش عروس از ۳۰۰ هزار تومان در منطقه جنوب شهر تا ۲ میلیون تومان در منطقه سعادت آباد تهران هزینه می‌شود.

آتلیه عکس و فیلمبرداری: هزینه عکاسی، آتلیه و فلیمبرداری میانگین از ۶۰۰ هزارتومان تا ۳ حتی ۶ میلیون تومان هم هزینه شده است.

البته هزینه‌های دیگری اعم از دسته گل عروس، کارت عروسی، و غیره هم جزوی از هزینه‌های آقا داماد است که باید در مخارج عروسی لحاظ شود.

خواننده ۵ میلیون تومانی

البته هزینه‌های فوق حداقل هزینه‌ها و به صورت میانگین است چرا که به عنوان نمونه هزینه خواننده مطرح بیش از چند میلیون تومان است. بعنوان مثال در یکی از تالارهای بالای شهر خوانندگان اسم و رسم دار بیش از ۵ میلیون تومان برای اجرای مراسم دریافت می‌کنند.

منوی برنامه‌های جانبی: (میانگین حداقل ۴۰۰ هزار تومان)

نوع خدمات میانگین قیمت نوع خدمات میانگین خدمات

نورپردازی ۱۵۰ تا ۲۵۰ هزار تومان گل آرایی طبیعی ۱۵۰ تا ۲۵۰ هزار تومان

شمعدانی ۱۵۰ تا ۲۵۰ هزار تومان گل آرایی هر می‌ز ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان

بادکنک آرایی ۸۰ تا ۱۳۰ هزار تومان گل آرایی خنچه عقد ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان

مشعل جلوی در ۵۰ تا ۸۰ هزار تومان

منوی پیش غذا: هات چاکلت، نسکافه، آب معدنی، چای، شربت، بستنی، کرم کارامل، ژله، کیک بستنی، میوه و شیرینی برای هر نفر (۱۰ تا ۲۵ هزار تومان)

منوی شماره یک: زرشک پلومرغ یا جوجه کباب، باقالاپلو با مرغ، سالاد فصل، نوشابه، ژله = (میانگین هر نفر ۲۲ تا ۲۷ هزار تومان مرکز شهر)؛ (۶۰ تا ۷۰ هزار تومان برای هر نفر بالای شهر) که می‌توان برای ۲۰۰ می‌ه‌مان حداقل هزینه ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را محاسبه کرد.

منوی شماره دو: زرشک پلو با مرغ، باقالا پلو با مرغ، شیرین پلو با مرغ، چلوی زعفرانی، خورشت انتخابی، ته چین مرغ، خوراک زبان، جوجه، سالاد فصل، سالاد روس، سالاد اندونزی، ژله، کرم کارامل، نوشابه = (میانگین برای هر نفر ۳۵ تا ۴۵ هزار تومان مرکز شهر)؛ (میانگین ۱۰۰تا ۱۲۰ هزار تومان برای هر نفر بالای شهر) که می‌توان برای حدود ۲۰۰ می‌ه‌مان حداقل ۹ میلیون تومان با قیمت ۴۵ هزار تومان محاسبه کرد.

شاه داماد باید با ۵۰ میلیون تومان وارد مراحل ازدواج شود!

اگر حداقل قیمت‌ها را از مراسم خواستگاری تا خرید عقد و مراسم عروسی محاسبه کنیم حدود ۱۶ تا ۲۰ میلیون تومان می‌شود که با محاسبه هزینه کرایه و ودیعه مسکن برای یک مرد جوان (حداقل ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان) باید داماد ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان پول در جیب داشته باشد تا بتواند مراسم عروسی برگزار و خانه‌ای کوچک را برای زندگی اجاره کند!

منبع:اقتصاد آنلاین


مطالب مشابه :


گلهای تزئیینی مناسب بله برون و برای جواهرات و هدیه

گلهای تزئیینی مناسب بله برون و برای جواهرات و عکس های مدل لباس های مجلسی
بله برون چی بپوشم بهم بیاد؟!

بله برون چی بپوشم و آخرین مرحله برای یک ست لباس مناسب برای بله برون یک کفش و کمربند
بله برون 1.

لباس مناسب با عمو رفتم و لباس بله برون آدم که نمی تونه برای آشنا ها زندگیشو
هزینه یک خواستگاری تا عروسی چقدر است؟

ارسال اس ام اس تبلیغاتی | لباس
جا قند..

فردای بله برون عمه بریم برای جا قند باز بود یه لباس مناسب مانتو پوشیدم
لباس عروس

لباس عروس جایگزین و مکمل ، رنگ نقره ای نیز می تواند مناسب باشد. عروس سایت بله برون,
مدل لباس برای خانم های دارای اضافه وزن (5)

مدل لباس مناسب برای مجموعه مقالات " انتخاب مدل لباس برای نکات خواستگاری و بله برون
بله برون و مهریه تا...

بله برون. بعد از جلسه مانعی برای ازدواج وجود کند، مثلا مهر 3000 سکه، حالا دنبال جهاز مناسب
برچسب :