صحبت هاي سرتيپ خلبان حسين كبرايي در جمع اعضاي موسسه

دومین مرحله رزمایش فدائیان حریم ولایت

قرائت هفتگی موسسه قرآنی ثامن الحجج(ع) بیدگل پنجشنبه شب این هفته (31/6/1390) در جوار گلزار شهدای هفت امامزاده(ع) و بر سر مزار تازه گذشته، مرحوم ابوالشهید حسنعلی نیازی، برگزار گردید.

سخنرانی یکی از رزمندگان بزرگوار به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس از ویژگی های خاص قرائت قرآن این هفته بود.

سرتیپ خلبان حسین کبرایی بیدگلی، رزمنده مخلص و سرافراز هشت سال دفاع مقدس و پاسدار آسمان ایران اسلامی در سال های جنگ و پس از آن، در این جلسه به ذکر گوشه ای از رشادت های فرزندان این آب و خاک پرداختند.

نکته ی قابل توجه و شایان تقدیر این بود که ایشان با وجود مشغله فراوان، با بصیرتی مثال زدنی، دعوت ما را صمیمانه پذیرفتند و از شرکت در چنین جلساتی ابراز خرسندی نمودند( بر خلاف بسیاری دیگر از رزمندگان).

دومین مرحله رزمایش فدائیان حریم ولایت

ایشان پس از ذکر نام و یاد خداوند متعال و تلاوت آیه ای از قرآن کریم، به خاطر حضور در میان نوجوان همشهری و هم محله ای خود خداوند را شکر نموده و از ارزش قرآن آموزی و با قرآن بودن در همه حالات گفتند.

- انشاءا... با قرآن زندگی کنیم، با قرآن بزرگ شویم، با قرآن بخوریم و بیاشامیم، با قرآن بخوابیم ... و با قرآن بمیریم. آمین.

سپس گفتند: " در نوجوانی، سن شماها، ده پانزده نفر از هم سن ها (که حالا خیلی هاشان در این شهر نیستند) در زیر زمین مسجد حاج عبدالصمد جمع می شدیم و حاج آقای محدث ( که آن زمان طلبه جوانی بودند) به ما قرآن می آموختند. من آن زمان برای آموختن قرآن حتی تنبیه هم شدم، ولی با علاقه قرآن را آموختم."

و در ادامه فرمودند:

"عزیزان من، این راحتی، این آزادی، این که الان اینجا دور هم جمع هستیم، به آسانی بدست نیامده است، ثمره خون این عزیزانی است که اینجا در کنار شما آرمیده اند.

من به اکثر کشورهای دنیا سفرکرده ام (به جز اسرائیل غاصب)، در هر کشور برای خود جای مقدسی دارند که به پاس کسانیست که در راه آن کشور فداکاری نموده اند، در روسیه و آلمان و... یادمان کشته های جنگ جهانی دوم، در الجزایر عمر مختار، در هند گاندی و... .

اما ایران عزیز ما با این عظمت، در همه جای خود اماکن پاک و مقدسی دارد و آن قبور مطهر این شهداست.

 از ابتدای تاریخ این کشور، هردولت و هر طایفه ای که بر این مردم حکومت کرده، قطعه ای از این سرزمین مقدس را به نحوی به اجنبی واگذار کرده است. گل سرسبد آن هم سوء حکومت قاجار و از دست دادن قفقاز و...، از دست دادن افغانستان در زمان رضا شاه و از دست دادن بحرین در زمان محمدرضا پهلوی بود.

ولی این شهیدان که در جوار آن ها هستیم، با این تجهیزات کم و با آن ایمان فراوان، حماسه آفریدند و نگذاشتند حتی یک میلی متر از این خاک مقدس به دست بیگانگان بیفتد."

ایشان با ذکر خاطراتی از دوران دفاع مقدس به صحبت های خود ادامه دادند:

" جا دارد که خاطره ای  از شهید ایمانیان، که در امامزاده هادی(ع) مدفون است، تعریف کنم؛ در یکی از عملیات ها در دل شب حدود سه ساعت به حالت آماده باش، منتظر شنیدن فرمان حمله،  بدون هیج حرکتی  در پشت خاکریز دراز کشیده بودیم. آنقدر بدون حرکت مانده بودم که سرانجام  از درد بطرف دیگر بدنم چرخیدم. ناگهان خود را صورت به صورت شهید ایمانیان دیدم. تعجب کردم و گفتم: مگه تو هم توی گردان ما (امام حسین(ع)) هستی؟ جالبه که ایشان هم همین سؤال رو از من پرسیدند.

حمله شروع شد. گل ها یکی یکی پرپر می شدند. یکی از این لاله ها شهید ایمانیان بود که پای چپش از بالا و پای راستش از زیر زانو قطع شده بود. آتش بسیار شدید بود. هم باید در عملیات شرکت می کردیم و هم باید به فکر پیکر شهدا و ناله دل داغدار مادرانشان می بودیم.

سرانجام لودری که راننده اش شهید شده بود را یافتیم و به کمک " شهید اربابی" و شهید "امیر منعمی" اجساد مطهر شهدا را داخل بیل لودرقرار دادیم. کسی نمی توانست در آن شرایط لودر را براند. لودر را طرف ایران حرکت داده و با سنگی که روی پدال آن گذاشتیم آن را با سرعت تمام به عقب فرستادیم."

سرتیپ خلبان کبرایی در بخش پایانی صحبت های خود فرمودند:

" ... از سال 1362 هم در جبهه شرکت می کردم و هم در نیروی هوایی ارتش آموزش خلبانی می دیدم. به دلیل نبود امکانات بسیاری از این آموزش ها در کشورهای روسیه، چین، پاکستان و... برگزار می شد.

ان شاءا... در فرصت های بعدی در مورد این موضوع نیز صحبت خواهیم کرد."

در پایان نیز با طرح سؤالی به فرمایشات خود پایان دادند:

- در ابتدای صحبت ها آیه ای خواندم که ناظر بر احوالات انسان ها در آسمان و فضا و دریاست .در مورد معنی، داستان، شأن نزول و سایر موارد مربوط به این آیه یک صفحه بنویسید.

والسلام علیکم و رحمه ا... و برکاته

 

 

ما نیز از این عزیز بزرگوار که مخلصانه در جمع نوجوانان موسسه شرکت فرمودند صمیمانه تشکر و قدر دانی می نماییم و از خداوند متعال توفیق روز افزون برای ایشان و ترفیع درجات برای برادر گرانقدرشان، بسیجی مرحوم ابوالفضل کبرایی، خواستاریم.


مطالب مشابه :


گزارش تصويري:نشست خبري عظيمي نيا مديرعامل موسسه ثامن الحجج ع استان يزد

14 آگوست 2013 ... یادداشتها و خبرها - گزارش تصويري:نشست خبري عظيمي نيا مديرعامل موسسه ثامن الحجج ع استان يزد - ای خامه راست رو حقیقت جو باش×باخوردن خون دل
صحبت هاي سرتيپ خلبان حسين كبرايي در جمع اعضاي موسسه

قرائت هفتگی موسسه قرآنی ثامن الحجج(ع) بیدگل پنجشنبه شب این هفته (31/6/1390 ) در جوار گلزار شهدای هفت امامزاده(ع) و بر سر مزار تازه گذشته، مرحوم ابوالشهید
موسسه فرهنگي خدماتي ثامن الائمه

4 دسامبر 2012 ... نام آژانس : موسسه فرهنگي خدماتي ثامن الائمه. نام مديريت آژانس : آقاي آشتياني. مؤسسه فرهنگي خدماتي ثامن الائمه عليه السلام در سال 1370 به منظور اعزام
شعب تعاونی اعتباری ثامن الائمه اهواز

شعب تعاونی اعتباری ثامن الائمه اهواز دوشنبه چهاردهم بهمن ۱۳۹۲ 10:6. تعاونی اعتباری ثامن الائمه کد : 116 - اهواز – کیان آباد – ب- 3385629- دورنگار : 3386468. تعاونی
گزارش و گزارش تصویری: افتتاح بزرگترين کارخانه توليد روغن کنجد ايران در اردکان یزد

21 آگوست 2013 ... به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، مدیرعامل موسسه ثامن الحجج استان یزد در این مراسم با اشاره به نامگذاری امسال به نام ˈحماسه سیاسی و حماسه اقتصادیˈ بر
شرایط دریافت تسهیلات از تعاونی اعتبار ثامن الائمه

بدینوسیله باطلاع اعضاء محترم تعاونی مسکن می رساند پیرو هماهنگی بعمل آمده با مدیریت تعاونی اعتبارثامن الائمه شعبه مشیریه مقرر گردید تعداد ۱۰۰ نفر از اعضاء
اعلام فهرست بانک ها، موسسات مالی و قرض الحسنه دارای مجوز

موسسه اعتباری ثامن الحجج بانک‌های در شرف تاسیس:بانک آینده بانک مهر اقتصاد صندوق های قرض الحسنه مجازصندوق قرض الحسنه مهر وطن صندوق قرض الحسنه پیک رحمت
گزارش تصویری/ جشن پایان دوره حفظ موسسه ثامن الائمه خور

برچسب‌ها: گزارش تصویری, جشن پایان دوره حفظ موسسه ثامن الائمه خور, موسسه ثامن الائمه خور, آقای علوی مسئول موسسه ثامن الائمه خور, حفظ قران در خوروبیابانک.
برچسب :