فقط قلعه نویی می تواند استقلال را قهرمان آسیا کند

استقلال

فقط قلعه نویی می تواند استقلال را قهرمان آسیا کند

سرپرست تیم فوتبال استقلال مدعی شد تنها امیر قلعه نویی می تواند این تیم را به عنوان قهرمانی مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان آسیا برساند.
علی نظری جویباری در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان این مطلب افزود: استقلال مقابل پگاه فوق العاده بازی کرد. این همان استقلالی بود که انتظارش را داشتیم. از تیم استقلال با پتانسیلی که در اختیار دارد، حتی بیش از این هم انتظار می رود. دیروز همه دیدند که استقلال با اقتدار نتیجه ای فوق العاده کسب کرد و قهرمانی جام حذفی را به دست آورد.وی ادامه داد: همانطور که گفتم استقلال پتانسیل بالایی دارد. این فقط 20 درصد توانایی استقلال بود. نمی دانم این تیم پرتوان چرا در لیگ نتوانست نتایج خوبی را به دست آورد؟!

سرپرست تیم فوتبال استقلال تهران تاکید کرد: بدون شک یک تیم بسیار قدرتمند را برای جام باشگاه های آسیا تدارک خواهیم دید تا استقلال سرآمد دیگر نمایندگان ایران در این رقابت ها باشد. در خصوص نفرات مورد نظر کادر فنی توافقاتی حاصل کرده ایم و به زودی قرارداد آنها نهایی خواهد شد.نظری جویباری در خصوص احتمال جدایی امیر قلعه نویی از تیم فوتبال استقلال تهران گفت: قلعه نویی امسال هم با تیم استقلال نبود و با توجه به شرایط حساس تیم در مسابقات جام حذفی مجددا او را به تیم بازگرداندیم. قطعا امیر قلعه نویی را حفظ می کنیم و با او در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا حضور می یابیم چرا که فقط قلعه نویی است که می تواند استقلال را قهرمان آسیا کند.وی در خصوص دلایل سفر امیرقلعه نویی به ازبکستان و احتمال پیوستنش به تیم پاختاکور گفت: قلعه نویی پیش از آنکه هدایت تیم مس کرمان را برعهده گیرد، مذاکراتی با تیم پاختاکور ازبکستان داشته و حتی با مسئولان این باشگاه به توافقات نسبی نیز دست یافته بود.سرپرست تیم فوتبال استقلال تصریح کرد: براساس توافقات قرار بر این شده بود که قلعه نویی پس از پایان مسابقات لیگ مجددا به ازبکستان برود و با مسئولان باشگاه پاختاکور وارد مذاکره شود. وی به همین خاطر به تاشکند می رود که اگر نمی رفت به مسئولان باشگاه پاختاکور بی احترامی می شد.

قلعه نویی را به راحتی از دست نمی دهیم/ نقاط ضعف برطرف می شود

سخنگوی باشگاه استقلال به حضور تیم فوتبال این باشگاه در 3 جام معتبر اشاره و تاکید کرد: همه چیز برای حفظ و حتی تقویت انگیزه قلعه نویی جهت انصراف از سفر به اربکستان و ادامه همکاری با ما مهیاست.
هاشم ساعدی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان این مطلب افزود: در ابتدا تقدیر و تشکر می کنم از بازیکنان و کادر فنی تیم فوتبال استقلال که با تلاش خود افتخار دیگری را برای باشگاه استقلال رقم زدند. در این بین نباید از نقش تماشاگران به سادگی گذشت. آنها طی فصل همیشه همراه ما بودند. البته اوج نقش تماشاگران حضور پررنگ آنها در یک روز میانی هفته در ورزشگاه آزادی برای تماشای دیدار نهایی جام حذفی بود. وی ادامه داد: این حضور موثر در کنار تلاش کادر فنی و بازیکنان استقلال نشان داد تیم استقلال متحول شده و گام های محکم و بلندی در مسیر پیشرفت برداشته است. جدایی از تلاش مجموعه مربیان و بازیکنان تیم فوتبال استقلال، این موفقیت در سایه تلاش و مشارکت دسته جمعی مجموعه باشگاه رقم خورد که از ابتدای فصل تا پایان مسابقات جام حذفی همراه تیم بودند.

سخنگوی باشگاه استقلال قهرمانی این تیم در جام حذفی را باعث اعاده حیثیت آبی پوشان پس از ناکامی در مسابقات لیگ برتر عنوان کرد و گفت: استقلال استحقاق قهرمانی در جام حذفی را داشت و این موضوع را با ارائه یک بازی برتر در دیدار نهایی مقابل پگاه به اثبات رساند، البته نباید از کنار بازی خوب تیم پگاه به سادگی گذشت که جوانمردانه بازی کرد و روی به ضد فوتبال نیاورد. به نظر من پگاه با حضور در دیدار نهایی جام حذفی، نتیجه ای قابل قبول کسب کرد که امیدوارم با موفقیت در فصل آتی لیگ برتر تداوم یابد.ساعدی خاطر نشان کرد: با قهرمانی استقلال در مسابقات فوتبال جام حذفی باشگاه های کشور، این تیم هم به همراه پرسپولیس و سپاهان نماینده کشورمان در مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود. قطعا حضور این سه تیم مطرح و پرافتخار می تواند به رشد فوتبال ملی و باشگاهی ما در عرصه آسیا کمک کند. این تیم ها توانایی و پتانسیل قهرمانی در آسیا را دارند و برای آنها دستیابی به رتبه های برتر آسیا دور از دسترس نیست.

وی در خصوص احتمال جدایی امیر قلعه نویی از تیم استقلال پس از کسب عنوان قهرمانی جام حذفی باشگاه های کشور گفت: بدون شک قلعه نویی جزو افتخارات باشگاه استقلال است که این بار هم در قهرمانی تیم نقشی تعیین کننده داشت. قطعا وی حضور در استقلال و تلاش برای موفقیت این تیم در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا را به فعالیت در تیمی چون پاختاکور ترجیح خواهد داد.سخنگوی باشگاه استقلال ادامه داد: قلعه نویی سال های سال برای تیم استقلال چه در کسوت بازیکن و چه کسوت مربی زحمات زیادی کشیده است. امروز که استقلال در آستانه حضور در سه جام معتبر است، قطعا انگیزه زیادی برای موفقیت در این تیم خواهد داشت که به احتمال زیاد او را از حضور در تیم پاختاکور منصرف می کند.

وی با اذعان به اینکه باشگاه استقلال قلعه نویی را راحت به دست نیاورده که به آسانی از دست بدهد، افزود: استقلال در مقایسه با تیم پاختاکور جایگاه رفیع تری در فوتبال آسیا دارد. قطعا همین مسئله قلعه نویی را ترغیب می کند که در تیم استقلال که جزیی از خانواده آن است برای موفقیت دوباره در آسیا تلاش کند. ساعدی در ادامه از برگزاری نشست هیئت مدیره باشگاه استقلال طی روزهای آتی خبرداد و گفت: فصل فوتبالی باشگاه استقلال به اتمام رسیده و طبیعی است که هیئت مدیره و مجمع باشگاه تشکیل جلسه داده و عملکرد مجموعه را مورد بررسی قرار دهند. در این بین استراتژی باشگاه برای فصل آینده نیز تعیین می شود.

وی در ادامه با تشکر از حمایت های سازمان تربیت بدنی از باشگاه استقلال و اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل این باشگاه افزود: برای برگزاری جشنی باشکوه برنامه ریزی خواهیم کرد که به زودی شاهد اجرای این برنامه خواهیم بود. سخنگوی باشگاه استقلال تصریح کرد: برای موفقیت تیم در مسابقات جام حذفی باشگاه های کشور از سوی مدیریت باشگاه پاداشی برای بازیکنان در نظر گرفته شده بود که به زودی به همراه حق و حقوق آنها پرداخت خواهد شد.

ساعدی تصریح کرد: از امروز کارما دشوارتر از قبل شده است چرا که باید تیم را برای حضور در سه جبهه آماده کنیم. در این بین برنامه های ویژه ای در نظر داریم که مطابق با نظر کادر فنی به اجرا در خواهد آمد. قطعا تیم نقاط ضعفی دارد که با نظر قلعه نویی برطرف خواهد شد. بازیکنان خوبی را برای فصل آینده مدنظر داریم که به زودی قرارداد آنها به ثبت می رسد.

براي سفري يك هفته اي
قلعه‌نويي روز پنجشنبه به ازبكستان مي‌رود


به گزارش خبرگزاري فارس، همانطور كه از مدت ها قبل امير قلعه‌نويي اعلام كرده بود براي انجام مذاكرات با مسولان باشگاه پاختاكور در خرداد ماه راهي ازبكستان مي‌شود، روز پنج‌شنبه هفته جاري همراه اميد طيري به اين سفر يك هفته‌اي مي‌رود.
قلعه‌نويي در حالي راهي اين سفر مي‌شود كه مسولان باشگاه استقلال به شدت خواهان تمديد قرارداد با اين مربي براي فصل آينده هستند.
سرمربي استقلال تاكيد دارد به دليل قولي كه به مسولان پاختاكور داده است و دعوتي كه آنها از وي به عمل آورده‌اند بايد اين سفر را انجام دهد.
چندي پيش يكي از مسئولان پاختاكور مذاكره با قلعه نويي را تكذيب كرده بود.

نظري جويباري: نمي‌گذارم قلعه نويي به ازبكستان برود

علي نظري جويباري در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري فارس، درباره بازي مقابل پگاه گيلان اظهار داشت: بازي بسيار خوبي بود. پيش از اين مسابقه هم گفته بود كه ما قطعا قهرمان هستيم.
وي افزود: فكر نمي‌كردم بازيكنان با چنين قدرتي بازي كنند. زحمات زيادي كشيدند و نشان دادند يك استقلالي‌ واقعي چطور فوتبال بازي مي‌كند.
سرپرست تيم درباره سفر امير قلعه نويي به ازبكستان به بهانه مذاكره با تيم پاختاكور اذعان داشت: به تماشاگران استقلال اين قول را مي‌دهم كه نگذارم او به اين سفر برود تا بتوانيم براي سال آينده با تيمي قدرتمند در مسابقات ليگ برتر و ليگ قهرمانان آسيا شركت كنيم.
تيم استقلال تهران روز دوشنبه با نتيجه 3 بر صفر تيم پگاه را شكست داد و مقام قهرماني جام حذفي دست پيدا كرد.

گزارش AFC از جام حذفي ايران:
فصل تلخ استقلال تهران با شيريني به پايان رسيد

به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل ازسايت AFC، استقلال بعد از پيروزي 3 بر صفر برابر پگاه كه در وقت اضافي به دست آمد به پنجمين قهرماني خود در جام حذفي ايران رسيد.
گل مهدي امير آبادي در دقيقه 14 با توجه به برد يك بر صفر پگاه در بازي رفت دو تيم را تا دقيقه 90 در شرايط مساوي قرار داد تا بازي به وقت اضافه كشيده شود.
در دقيقه 93 مجتبي جباري كه پاس گل اول را داده بود، خودش گل دوم را هم به ثمر راسند و بعد آرش برهاني در دقيقه 99 گل سوم را زد تا ورزشگاه آزادي و 85 هزار تماشاگر حاضر جشن خود را آغاز كنند.
استقلال كه ليگ را در رده سيزدهم جدول تمام كرده بود، با اين پيروزي توانست خود را در بين نمايندگان ايران در ليگ قهرمانان سال آينده آسيا قرار دهد.
استقلال و پرسپوليس در حالي بخت حضور در ليگ قهرمانان آسيا را پيدا كردند كه آخرين بار 6 سال پيش توانستند هر دو در يك‌سال به اين بازي‌ها راه پيدا كنند. 
 دوستان عزیز...گفتنی ها رو همه حامد عزیز گفت.حامد جان دستت درد نکنه.من هم واسه تکمیل مطالب حامد جان یک سری مطالب میزارم با اجازه اش البته!متاسفانه خبرهای بدی دارم!ببخشید!


قلعه نویی:تبلیغات منفی علیه من زیاد شد و تاکید میکنم میخواهم از استقلال جدا شوم!

امير قلعه نويى سرمربى استقلال درباره بازى تيمش مقابل پگاه گيلان اظهار كرد: بازى بسيار دشوار و مهيجى بود. بچه هاى ما به علت خاصيت فينال جام حذفى با كمى استرس وارد ميدان شدند كه اين حالت تا اوايل نيمه دوم هم ادامه داشت. اما رفته رفته آنها بر اين مشكل چيره گشته و توپ و ميدان را در دست گرفتند. وى افزود: در روز قهرمانى يك لحظه به ياد ماندنى را در تمام عمرم تجربه كردم و خوشحالم از اين كه با وجود برخى تبليغات منفى عليه من در روزهاى گذشته اما سرانجام قهرمانى را با تيم استقلال به دست آوردم. قلعه نويى همچنين درباره وضعيت كارى اش در تيم استقلال گفت: صحبت هايى مبنى بر اين كه بخواهم از استقلال جدا شوم را كاملا تأييد مى كنم و هنوز مشخص نيست كه فصل آينده در تيم استقلال بمانم. وى افزود: در مملكت ما صبح كه از خواب بيدار مى شوى همه چيز فرق كرده و اكنون نيز بايد صبر كرد و شرايط را ديد و سپس تصميم گرفت.

اما بخوانید نوشته امیر حاج رضایی رو در مورد اینکه"چرا از برد استقلال خوشحالیم؟"

به عقيده من، چيزى كه بيشتر از نتيجه بازى ارزشمند بود اين است كه بازى تماشاگر پسندى را از دو تيم شاهد بوديم و فكر كنم اكثر مردم از اين نتيجه راضى باشند زيرا استقلال به دليل سابقه چندين حضور درجام باشگاه ها مى تواند در اين رقابت ها موفق تر از پگاه گيلان باشد. استقلال دراين بازى پيروزى شيرينى به دست آورد ولى نبايد تلاش و درايت بازيكنان و سرمربى اين تيم را ناديده گرفت زيرا پگاه از سد تيم هاى بزرگى همچون سپاهان گذشته بود ولى به اعتقاد من در رقابت هاى جام باشگاه هاى آسيا تيم هايى همچون پرسپوليس، سپاهان و استقلال و اگر كنفدراسيون فوتبال آسيا سهميه ايران را ۴ تيم اعلام كند، صبا باترى نيز مى تواند شركت كند كه با تيم هاى قدرتمند حرف هاى زيادى براى گفتن خواهيم داشت و مطمئناً ايران دراين دوره از رقابت هاى باشگاهى مى تواند موفق عمل كند.
من از اين بابت خوشحالم كه سال آينده نمايندگان معتبرى در ليگ قهرمانان آسيا خواهيم داشت. در اين بازى استقلال بايد مديون سرمربى اش باشد. تعويض هاى قلعه نويى استقلال را مقابل پگاه به برترى فكرى و نفرى رساند، اين تعويض ها در استقلال با درايت سرمربى استقلال انجام شد.

لیست سیاه امیر روی میز حاجی!

شنيديم امير قلعه نويى در يك اقدام قابل پيش بينى ليست بازيكنان جديد و مورد نياز خود را يك روز پس از قهرمانى استقلال تسليم مديرعامل باشگاه كرده است. در اين ميان نيز ليستى از آبى پوشان مازاد را تهيه و تنظيم كرده و روى ميز فتح الله زاده گذاشته است.سرمربى استقلال به مسئولان اين باشگاه تا يكشنبه فرصت داده تا مطالعات لازم را روى اين ۲ ليست انجام دهند تا مقدمات مذاكره روز دوشنبه فراهم آيد. طبق شنيده ها در ليست مربوط به بازيكنان جديد و مورد نياز امير، اسم يك بازيكن پرسپوليس و يك بازيكن از استيل آذين (محمد پروين) به چشم مى خورد. ديگر اينكه شنيديم تا بازگشت قلعه نويى از ازبكستان قرارداد هيچ يك از بازيكنان جديد كه با استقلال قرارداد داخلى امضا كرده اند در هيأت فوتبال استان تهران ثبت نخواهد شد.

قلعه نویی و حاجی در استقلال خواهند ماند!؟

عضو هيأت مديره باشگاه استقلال تغيير و تحول در راس كادر مديريت و فنى اين تيم را منتفى خواند و بر تداوم حضور قلعه نويى و فتح الله زاده در جمع آبى پوشان تاكيد كرد. اميدوار رضايى افزود: همان طور كه حدس مى زدم و انتظارش را داشتم استقلال در ديدار نهايى جام حذفى باشگاه هاى كشور نمايشى فوق العاده مقابل پگاه گيلان داشت و همچون ۲ سال پيش كه روزى استثنايى در ورزشگاه آزادى و در بازى مقابل برق شيراز رقم خورد اين بار هم استقلال و استقلالى ها صحنه هايى استثنايى خلق كردند. عضو هيأت مديره باشگاه استقلال در ادامه افزود: به زودى هيأت مديره باشگاه تشكيل جلسه خواهد داد تا در تعامل با مديريت باشگاه، اقدامات لازم را براى تقويت و آماده سازى تيم براى حضور در رقابت هاى پيش رو به عمل آورد. در اين بين با استفاده از نقطه نظرات پيشكسوتان، كارشناسان و دوستداران استقلال تيمى خوب را براى فصل آينده تدارك خواهيم ديد تا نماينده اى شايسته براى فوتبال ايران در ليگ قهرمانان آسيا باشد.

استقلال در آسیا دنبال چیست؟

تغيير رفتار و ادبيات قلعه نويى پس از قهرمانى و اينكه ناصر حجازى و فيروز كريمى هم در اين موفقيت نقش و سهم داشتند گوشه اى از تغييرات مثبت و مترقى است كه بايد آن را به فال نيك گرفت. حالا قلعه نويى و استقلال ميدانى وسيع تر از ليگ برتر و جام حذفى را پيش روى خود دارند و آن حضور در ليگ قهرمانان آسيا است محلى كه مى تواند سرمربى جوان اما پخته و آبديده استقلال را يك گام ديگر به جلو هل بدهد، حضور در ليگ قهرمانان آسيا نبايد پايان سقف رؤياها باشد. چه آنهايى كه مسائل فوتبال را به دقت دنبال مى كنند خوب مى دانند كه يكى از دلايل جدايى افشين قطبى از پرسپوليس بحث نبود امكانات و تفكرات حرفه اى براى حضور در آسيا بود. او مى دانست كه حضور در كارزار آسيايى چه توان و نيازهايى را مى طلبد و حالا نوبت قلعه نويى است كه عيار خود را در اين راه نشان بدهد. پالس هاى مثبتى كه اين روزها از نوع گفتمان سرمربى استقلالى ها منتشر مى شود كه حرف ها و رفتار قطبى در او تأثيرگذار بوده يا به عبارتى بهتر او فهميده كه بايد با يك تفكر، بينش و برنامه ريزى يكساله و نه ۳ ساله جايگاه شايسته اى را در آسيا كسب كند. همگان مى دانند كه ليست مورد نظر استقلال توسط قلعه نويى تهيه و تنظيم خواهد شد و او است كه بايد به مديران ورزشى و غير ورزشى استقلال تفهيم كند كه آسيا محل تفريح و درجا زدن نيست. براى نمونه مى توان سپاهان اصفهان را مثال زد تيمى كه راه و مسير خود را تا حدودى پيدا كرده و يك شخصيت فرا باشگاهى و به عبارتى بهتر يك وجهه بين المللى پيدا كرده. تزريق به موقع پول در اين باشگاه و حضور مربيان حرفه اى از جمله لوكا بوناچيچ و حمايت همه جانبه استان از اين تيم، زردپوشان را تا مسابقات باشگاه هاى جهان هدايت كرد و اين راهى است كه استقلال و پرسپوليس بايد با شتاب بيشترى دنبال آن باشند. هيأت مديره و مديرعامل استقلال مى دانند در جهان مدرن امروز فوتبال به لحاظ تأثيرگذارى اين ورزش در اقتصاد، فرهنگ و سياست اين تصميم گيرى مديران است كه مى تواند جريان امور را به سود خود تغيير داده يا برعكس به علت عدم آگاهى از ورزش و مناسبات آن به بيراهه رفته و نمى توانند تصميمات خود را براساس علم و منطق بگيرند. قلعه نويى در محفلى خصوصى اعلام كرده كه براى ماندن و حضور در ۳ جام شرايط و خواسته هايى دارم كه اگر آنها محقق نشود هيچ قول و تضمينى نمى دهم. ناگفته پيدا است كه نقش نخست اين خواسته را بازيكن ايفا كند و قلعه نويى از باشگاه خواسته كه در بازار نقل و انتقال با جيب پر در صحنه حاضر شوند كارى كه تيم هاى صنعتى و از جمله سپاهان سال هاست آنها را انجام مى دهد. از غروب قهرمانى استقلال هواداران با خواهش و تمنا از رييس هيأت مديره شخص دانشجو گرفته تا سرپرست و كاپيتان تيم اتمام حجت كردند كه انتظار يك استقلال مقتدر و با پرستيژ را مى كشند و دوست دارند در مسابقاتى كه پرسپوليس و سپاهان و رقباى خارجى حضور دارند يك از پيش باخته و زنگ تفريح نباشند. با توجه به مطلب فوق مى توان اذعان كرد كه چاره و راه حل مشكلات استقلال براى خروج از دور تسلسلى در دست با كفايت انسان هاى علمى و فرهنگى است كه البته هرچه از نظر تجربه عملى نيز غنى تر باشند بهتر است.

گل خداحافظی آرش!

آرش برهانى در بازى با پگاه يك گل جالب براى استقلال زد اما او را بايد يكى از نفراتى دانست كه از اين تيم جدا مى شود. آرش در فصل ۸۷-۸۶ نتوانست انتظارات را برآورده كند و با وجود ۸ گلى كه در ليگ و ۲ گلى كه در جام حذفى زد، نمره قبولى نگرفت. از طرفى استقلالى ها با سياوش اكبرپور، صابر ميرقربانى، ابراهيم توره و... به توافق ضمنى رسيده اند و از ميان مهاجمان فصل گذشته فقط يك يا نهايتاً ۲ نفر را حفظ خواهند كرد و برنامه اى براى حفظ آرش ندارند، با اين حال بايد پذيرفت گل آرش  برهانى به پگاه كه آخرين گل استقلال در جام حذفى و آخرين گل مسابقات بود، به نوعى بوى خداحافظى مى داد. هنوز مقصد بعدى برهانى مشخص نشده است. آرش برهانى مهاجم استقلال توانست گل پيروزى بخش تيمش را به ثمر رساند و سند قهرمانى تيمش را مقابل پگاه گيلان امضا كند. گفت و گو او را با ابرار ورزشى بخوانيد:
• بازى چطور بود؟
- خوب بازى كرديم. يك بازى منطقى همراه با برد شيرين براى هواداران.
• پگاه چطور بود؟
- همان طور كه قبلاً گفته بودم پگاه در حد آسيا نيست. شما به حرف من رسيديد. فقط به آقاى دست نشان بابت رساندن تيمش به فينال تبريك مى گويم.
• راستى شما هم آسيايى شديد؟
- خوشحالم. ما سال خيلى بدى را پشت سر گذاشتيم. هواداران يك سال ما را تحمل كردند. ما بايد حتماً يك جام كسب مى كرديم تا به آسيا برويم. از هواداران استقلال تشكر مى كنم كه امسال مرا تحمل كردند.
• كريمى و حجازى چقدر در اين قهرمانى سهيم هستند؟
- آنها هم زحمت كشيدند. تيم را تا جاهايى بالا آوردند اما دچار بدشانسى شدند.
• چرا نيمكت نشين بوديد؟
- نظر كادرفنى بود، آنها صلاح دانستند از نيمه دوم بازى كنم به نظر آنها احترام مى گذارم.
• در مورد گلى كه به ثمر رسانديد صحبت كنيد؟
- خيلى انگيزه داشتم. من قبل از بازى هم گفته بودم گل قهرمانى را مى زنم.
• اما گل قهرمانى را مجتبى جبارى زد؟
- خب من هم سند قهرمانى را امضا كردم.
• بعد از بازى قلعه نويى در رختكن چه گفت؟
- از همه بچه ها به خاطر بازى زيبا تشكر كرد.
• نظرتان در مورد خداحافظى منصوريان چيست؟
- او بزرگ فوتبال ايران است ناراحت شدم. اميدوارم هرجايى كه هست سلامت باشد.
• راستى شنيديد كه جبارى عزادار شده است؟
- خيلى ناراحت شدم بعد از بازى نتوانستم به خوشحالى ام ادامه بدهم.
• قراردادتان به پايان رسيد تمديد مى كنيد؟
- بايد بنشينم با مسئولان تيم صحبت كنم.
• ربطى به قهرمانى استقلال كه ندارد؟
- به هرحال بى تأثير نيست. حضور با استقلال در آسيا يك تجربه خوب است.

خوب حالا اگه خدا بخواهد خبرها خوب میشوند! زندگی شیرین میشود...!
ژنرال برای ماندن شرط دارد
قلعه نويى قصد دارد پس از بازگشت از سفر ازبكستان طى هفته آينده يك جلسه مهم را با «زريبافان» رئيس مجمع باشگاه استقلال برگزار كند. در اين جلسه قلعه نويى قصد دارد شرط و شروط خود براى ماندن در استقلال و ادامه همكارى با اين باشگاه را مطرح كرده و خواسته هايش را به رئيس مجمع باشگاه انتقال دهد. از شواهد پيداست قلعه نويى هنوز اختلافاتش با برخى عوامل تيم حل نشده و فقط به خاطر حساسيت بازى هاى جام حذفى از هر اقدامى جلوگيرى كرده بود اما حالا كه قرار است براى فصل آينده برنامه دهد مى خواهد ماندنش در باشگاه مشروط باشد.
رانخواه: حضور قلعه نویی به بازیکنان انگیزه داد   استقلال با ۳ گل توانست پيروز فينال جام حذفى شود و پگاه را شكست دهد. استقلال بعد از تعويض ۳ مربى و بعد از ناكامى در ليگ، جام حذفى را فتح كرد.گفت وگويى در همين خصوص با اميدرضا روانخواه داشتيم كه در ذيل مى خوانيد:
•بازى چطور بود؟
- بازى خيلى حساس بود. خدا را شكر توانستيم بعد از آن همه ناكامى در اين ميدان جبران كنيم. گر چه تكليف مسابقه به دقايق اضافه كشيد اما پيروزى از آن ما شد.
•چرا استقلال نتوانست در ۹۰ دقيقه پيروز شود؟
- تلاش خود را كرديم. مى توانستيم در طول ۹۰ دقيقه هم گل هاى زيادى به ثمر برسانم كه متأسفانه بى دقتى ما بازى را به وقت اضافه كشاند. در طول اين زمان هم اگر كمى تلاشمان را بيشتر مى كرديم با گل هاى بيشترى قهرمانى را جشن مى گرفتيم.
•پگاه را چگونه ديدى؟
- پگاه حريف دست و پا بسته اى براى ما نبود. پگاه در رشت ما را شكست داد و با انگيزه اى دوچندان به تهران آمده بود اما خدا با ما يار بود و توانستيم در آزادى مقابل هوادارانمان سربلند از ميدان خارج شويم. به عقيده من پگاه در ليگ با بدشانسى مواجه شد و در انتهاى جدول ماند اين تيم در جام حذفى نشان داد حريف جدى است.
• استقلال بعد از تعويض ۳ مربى قهرمان جام حذفى شد، حجازى تيم را بست، كريمى در طول فصل تيم را جمع كرد و قلعه نويى ۲ هفته است كه حضور دارد. اين قهرمانى به نام كيست؟
- آقاى حجازى زحمات زيادى كشيدند و تيم را به نحو احسن بستند. آقا فيروز هم براى استقلال سنگ تمام گذاشتند و آمدن قلعه نويى باعث بالارفتن روحيه تيم شد. بازيكنان اعتماد به نفس پيدا كردند و توانستند قهرمان شوند.
•فكر مى كنى شكست فولاد و پگاه كار سختى بود كه از عهده كريمى بر نمى آمد؟
- صلاح ديد سران باشگاه بود كه سرمربى عوض شود. چه بسا كه اگر او نيز بود ما با همت و غيرت باز هم قهرمان مى شديم اما در شرايطى كه تيم در شرايط بد روحى بود حضور قلعه نويى شوكى شد تا بچه ها انگيزه پيدا كنند.
•پس معتقدى قهرمانى مال قلعه نويى است؟
- همه زحمت كشيدند، از تداركات تا مديريت همه تلاش كردند تا تيم به اينجا برسد! آقاى قلعه نويى از تجربه حضور در استقلال استفاده كرد و در اين ۲ هفته روحيه قهرمانى را به تيم تزريق كرد. مضاف بر اينكه نقش همه افراد از ابتدا غيرقابل انكار است اما به هر حال سرمربى تيم اميرقلعه نويى است.
•يكسال ديگر با تيم قرارداد دارى؟
- بله. قراردادم ۲ ساله است و يكسال آن باقى مانده. خوشحالم كه مى توانم باز هم براى استقلال بازى كنم و خوشحال ترم كه با اين تيم قهرمان جام حذفى شدم.   حاجی: قلعه نویی صد در صد در استقلال میماند!   فتح ا... زاده حالا با انگيزه بيشترى درباره آينده حرف مى زند: «براى حضور قدرتمند تيم استقلال در ليگ قهرمانان آسيا برنامه ويژه اى داريم و قصد داريم بهترين نماينده ايران در اين مسابقات باشيم. مطمئن باشيد در فصل آينده ۸۰ درصد بازيكنان فعلى در تيم استقلال باقى خواهند ماند. اگر استقلال قهرمان هم نمى شد قلعه نويى در تيم مى ماند و مى خواهيم از تجربيات او در ليگ آينده قهرمان استفاده كنيم. تيم استقلال روند نسبتا خوبى داشت، افراد زيادى براى اين تيم كار كردند، در ابتدا ناصر حجازى به جمع ما پيوست و پس از آمادگى هاى زيادى كه بازيكنان پيدا كردند كار به دست فيروز كريمى سپرده شد. او نيز گام هاى مثبت زيادى را براى پيشبرد تيم برداشت و پس از آن كار را به دست امير قلعه نويى سپرديم. انصافا قلعه نويى تأثير زيادى روى تيم و رسيدن به قهرمانى در جام حذفى گذاشت. قلعه نويى با اردوهاى شبانه روزى و هم چنين شارژ بازيكنان به لحاظ روحى نقش بسيار زيادى در اين قهرمانى ايفا كرد. «فتح ا... زاده براى منصوريان هم برنامه هاى بسيارى تدارك ديده: «بنا داريم با دعوت از يك تيم اروپايى به تهران مراسم خاصى را براى خداحافظى عليرضا منصوريان داشته باشيم. قلعه نويى پس از بازى شكسته نفسى كرده است. صد درصد در فصل آينده هم سرمربى تيم استقلال خواهد بود.


مطالب مشابه :


برنامه جديد ليگ برتر و جام حذفي

برنامه جديد ليگ برتر و جام حذفي کميته مسابقات سازمان ليگ فوتبال ايران پنجشنبه 29 آبان 93
اعلام برنامه زمان‌بندي آغاز و پايان رقابتهاي ليگ برتر

ليگ برتر و جام حذفي 92-93 نمايندگان ايران در اين برتر و جام حذفي پايان
رکوردهای پرسپولیس افسانه ای در 30 دوره لیگ ایران:

بر این اساس پرسپولیس آن سال موفق شد 93 درصد از کل جام ليگ ايران و جام حذفي ايران
43 سال رقابت مستقيم پرسپوليس و استقلال

بر اين اساس پرسپوليس آن سال موفق شد 93 درصد از کل ايران، جام حذفي ايران و جام
گهر 0- استقلال 1؛ «ايمان» آوردند و بردند!/ گهر، ميزبان سربلند

جام حذفي باشگاه‌هاي ايران- يادواره آزادسازي خرمشهر. مرحله يك هشتم نهايي. گهر دورود صفر
فينال جام حذفي فوتبال

فينال جام حذفي فوتبال وينگادا روي نيمکت ايران. قرعه‌کشي مرحله يک شانزدهم نهايي 94-93.
فقط قلعه نویی می تواند استقلال را قهرمان آسیا کند

صفر برابر پگاه كه در وقت اضافي به دست آمد به پنجمين قهرماني خود در جام حذفي ايران 93
تقويم مسابقات ليگ‌برتر و جام‌حذفي در فصل‌92-91

وينگادا روي نيمکت ايران. وبلاگ تقويم مسابقات ليگ‌برتر و جامحذفي در فصل‌92-91.
برچسب :