به روزآوری فهرست آثار و کتاب‌های مرتضی مجدفر - پست ثابت

در روزهای گذشته که توفیق حضور در دورۀ تربیت مدرس طرح تعالی مدیریت مدرسه در دانشگاه شهید رجایی را داشتم و نیز در چند ماه اخیر که در بسیاری از سمینارها و نشست‌های علمی شرکت کرده‌ام، تعدادی از همکاران شرکت‌کننده در این کلاس‌ها درخواست می‌کردند فهرستی از آخرین کتاب ها و تألیفات خودم را در وبلاگ منتشر کنم. البته در نخستین روزهای راه‌اندازی گونش رزومه و فهرستی از کتاب‌های خودم را در وبلاگ گذاشته بودم که در فاصلۀ دو سال و نیم گذشته، کتاب‌های جدیدی به این فهرست افزوده شده‌اند و خدا را شکر، به مرور باز هم در حال اضافه شدن هستند.

برای اجابت درخواست دوستان و خوانندگان محترم وبلاگم، و اگر حمل بر خودستایی و تعریف نشود، رزومه و فهرست کتاب‌های منتشر شدۀ خودم را برای ملاحظه، در ادامۀ همین سرآغاز منتشر می‌کنم. بدیهی است کتاب‌ها و کارهای جدیدترم را به مرور به این فهرست اضافه خواهم کرد.  

آشنایی  با مرتضی مجدفر

· متولد ۱۳۴۲، تبریز.

· دانش‌آموختة دورۀ تربیت معلم در سطح کاردانی، مهندسی صنایع در دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترای مدیریت آموزشی.

· مدیرتولید و سر‌ویراستار علمی انتشارات پیشگامان پژوهش‌مدار.

• عضو انجمن مدیریت آموزشی ایران، عضو پیوستة انجمن ترویج علم ایران، عضو هیئت مدیرة انجمن ادبی- هنری صابر و عضو هیئت امنای انجمن ادبی ساهر.

· شاغل در آموزش‌و‌پرورش از ۱۳۶۰ تاکنون در سمتهای گوناگون (معلمی، معاونت مدرسه، مدیر امور آموزشی در رده‌های گوناگون، مسئول پژوهشی، مدرس مرکز آموزش عالی فرهنگیان، مدرس کارگاه‌های آموزشی و جز آنها).

· اشتغال در مجموعه مجلات رشد وابسته به وزارت آموزش‌و‌پرورش از مهر ۱۳۸۰ تا فروردین ۱۳۹۲.

· مسئول مرکز مطالعه و یادگیری دانشگاه تربیت معلم و برگزاری کارگاههای آموزشی و تدریس در این دانشگاه (۱۳۷۸ تا ۱۳۸۱).

· عضویت در شوراهای تخصصی و معتبر وزارت آموزش‌و‌پرورش، دانشگاه تربیت معلم، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و جز آنها.

· برگزاری دهها کارگاه آموزشی دربارة شیوه‌های یاددهی- یادگیری، مدیریت آموزشی و تکنولوژی آموزشی برای معلمان و مدیران میانی و ارشد آموزش‌و‌پرورش در سراسر کشور و نیز برگزاری دوره‌ها و کارگاههای آموزشی گوناگون برای مدیران و کارکنان صنایع، وزارتخانه‌ها و ادارات دولتی (از ۱۳۶۹ تاکنون).

· تدریس در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی از جمله دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه تربیت معلم، دانشگاه شهید بهشتی،  دانشگاه آزاد اسلامی و جز آنها.

· تدریس در دوره‌های ویژة شرکت نفت، ماشین‌سازی تبریز، موتوژن، آکام‌فلز، سولیران، رادیاتورسازی، ابزاران، ایران‌خودرو، کمباین‌سازی اراک، گلرنگ، اشی‌مشی، واحدهای گوناگون شیلات کشور و دهها شرکت ایرانی.

· مجری نظام مدیریت مشارکتی در ۷ کارخانة زیر پوشش سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، ۷ واحد از زیرمجموعه‌های شیلات ایران در سراسر کشور و نیز ادارة کل آمار و اطلاعات وزارت کشاورزی.

· مبتکر طرح ویژۀ آموزش نیروی انسانی با استفاده از مطالعات موردی در وزارت آموزش‌و‌پرورش و تدوین حدود ۴۰مطالعة موردی (Case study)  بر اساس مسایل و رویدادهای نظام آموزش‌وپرورش ایران.

· حضور در چند سمینار خارجی و نزدیک به ۵۰ گردهمایی داخلی دربارة مدیریت، تکنولوژی آموزشی و روشهای آموزشی در مقام یادگیرنده.

· راهنما و مشاور دهها پایان‌نامة دانشجویی در دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد علوم تربیتی و مدیریت آموزشی.

· همکاری با بیشتر نشریات ترکی‌زبان از ۱۳۵۷ تاکنون.

· طراحی، راه‌اندازی و سردبیری هفته‌نامة ترکی فارسی اختر تا شماره ۲۳ (سالهای ۱۳۸۰ و ۱۳۸۱).

· عضو شورای تحریریۀ فصلنامۀ بین‌المللی دو زبانۀ ترکی- فارسی آذری، از بدو انتشار تاکنون.

· انتشار آثار در ترکیه، جمهوری آذربایجان، سوئیس، آمریکا، آلمان، کانادا و یوگسلاوی(سابق).

· سردبیری مجلة رشد آموزش ابتدایی، نشریة ویژة آموزگاران دورة دبستان(از مهر ۱۳۸۴تا مهرماه ۱۳۹۲).

· عضو شورای سردبیری سالنامة رشد در فاصلة سالهای ۱۳۸۱تا ۱۳۸۵.

· طراحی، راه‌اندازی و عضویت در شورای برنامه‌ریزی مجلة رشد مدیریت مدرسه، نشریة مدیران مدرسه‌ها (از مهر ۱۳۸۱تا مهرماه ۱۳۹۲).

· طراحی، راه‌اندازی و عضویت در شورای برنامه‌ریزی مجلة رشد آموزش پیش دبستانی، نشریة مربیان واحدهای پیش‌دبستانی (از مهر ۱۳۸۷ تا مهرماه ۱۳۹۲).

· سردبیر دوماهنامة بین المللی شوق تغییر از شهریورماه ۱۳۹۱ تاکنون.

· عضویت در تحریریة روزنامة همشهری از بدو انتشار، دبیر گروه فرهنگی هنری و نیز علمی فرهنگی این روزنامه به مدت ۱۱سال، انتشار دهها مقاله، یادداشت، ترجمه، شعر و جز آنها در این روزنامه، همچنین انتشار صفحات به زبان ترکی برای مناطق ترک‌زبان در روزنامة همشهری به مدت یک سال در ۱۳۸۵ و دبیر ستاد بررسی و انتخاب آثار برتر مجموعه نشریات همشهری از سال ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۹ و نیز انتشار ده‌ها یادداشت، مقاله و ترجمه در سایر مطبوعات کشور از سال ۱۳۵۷تاکنون.

· داور جشنوارة کتاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ( سه دوره)، داور جشنواره سالانة کتاب دفاع مقدس و ربع قرن کتاب دفاع مقدس( سه دوره)، داور جشنوارة ادبی آنامین یایلیغی، داور جشنوارة داستان نویسی استاد گنجعلی صباحی و جز آنها.

  · انجام پژوهش کشوری در جست و جوی مدرسه‌های موفق و باکیفیت؛ شاخص‌ها و ویژگی‌ها (پژوهش کیفی از طریق مستندسازی مؤلفه‌ها و مصادیق مدرسه‌های اسلامی موفق  از طریقپژوهشکدة برنامه‌ریزی درسی و نوآوری‌های آموزشی(به سفارش همایش ملی رویکرد اسلامی در مدیریت آموزشی) در سال 1390 و راهبری و مشارکت در ده‌ها پژوهش کشوری و منطقه‌ای در حوزة مدیریت آموزشی و علوم تربیتی.

· ناظر ارشد پروژۀ یادگیری مبتنی بر بنیادکار برای رؤسا، معاونین و کارشناسان آموزشی و پرورش ادارات آموزش‌وپرورش شهر تهران(۹۳-۱۳۹۲).

 · اجرای برنامه‌های علمی، ادبی و هنری انجمن‌های ادبی و علمی آذربایجانی، به‌ویژه برنامه‌های بزرگداشت شخصیت‌های مطرح آذربایجانی به دفعات. 

 · برگزیدة جشنوار‌ة معلمان مؤلف در سال ۱۳۷۲، برگزیدة جشنوارۀ مدرسان مؤلف مراکز آموزش عالی فرهنگیان در ۱۳۷۸، تقدیر شده در همایش استاد گنجعلی صباحی به مناسبت تألیف آثار به زبان ترکی، برگزیدة جایزة ادبی رسول رضا در جمهوری آذربایجان در ۲۰۰۵م، برگزیدة جشنوارة رشد در ۳ بخش در ۱۳۸۶، برگزیدة جشنوارۀ داستان‌نویسی به زبان ترکی سونای در ۱۳۸۶، برگزیدة جشنوارة کتاب فصل در پاییز ۱۳۸۷ برای فرهنگنامة نام‌آوران، برگزیدة جشنوارة ۵سالانة کتابهای حوزة فرهنگ و ادبیات آذربایجان (۱۳۸۲ تا ۱۳۸۷) یادوارة استاد هلال ناصری برای کتاب «قارا دوواق»، برگزیدۀ کتاب سال ایران برای فرهنگنامۀ نام‌آوران در بهمن ماه ۱۳۸۸، منتخب هشتمین جشنواره کتابهای آموزشی رشد برای مجموعه کتاب‌های توسعة سواد خواندن در کلاس درس (ازوپ، لافونتن و بیدپا در کلاس درس ) در ۱۳۸۹ و منتخب کتاب فصل زمستان ۱۳۸۹ برای کتاب «رنگین‌کمان پژوهش».

 

 آثار فارسی

۱.  بستة آموزشی چیست؟. نشر چاپار فرزانگان. ۱۹۲ صفحه. ۱۳۸۳ (ویرایش جدید).

۲اصول مدیریت و رهبری آموزشی. نشر سرنا. ۳۶۰ صفحه. ۱۳۷۱.

۳انضباط مثبت در کلاس درس. نوشتة جین نلسون، لین لات و اچ. استفان گلن(ترجمه به فارسی همراه با دکتر غلامرضا حاجی‌حسین‌نژاد). نشر امرود. ۲۴۰ صفحه. ۱۳۹۰(چاپ دوم).

۴. مدیریت آموزشگاهی در عمل(۱۲ مطالعة موردی مستند‌سازی شده بر اساس تجربه‌های مدرسه‌ای). انتشارات مدرسه. ۹۶صفحه. ۱۳۹۰(چاپ ششم).

۵. مدرسه و کیفیت گرایی در روابط انسانی. انتشارات مدرسه. ۱۹۲ صفحه. ۱۳۹۱(چاپ چهارم).

۶. چون که ۱۰۰ آمد (صد راز طلایی برای موفقیت در مدیریت پر رمز و راز آموزشی). نشر آمیتیس. ۸۰ صفحه. ۱۳۸۸(چاپ دوم).

۷. معاون، یک مدیر است. نشر امرود. ۱۹۶ صفحه. ۱۳۸۹(چاپ ششم).

۸. مدرسة موفق، مدیر موفق. نشر پیک بهار. ۲۰۸ صفحه. ۱۳۹۲(چاپ پنجم).

۹. هنر خوب رهبری کردن (مروری بر اندیشه‌های مدیریتی کونوسوکه ماتسوشیتا). نوشتة کاتسوهیکو اگوچی(ترجمه به فارسی همراه با وحیدرضا نعیمی)، انتشارات پیشگامان پژوهش‌مدار.۱۵۲صفحه.۱۳۹۲(چاپ سوم).

۱۰۵۰۱ نکته برای معلمان. نوشتة رابرت. دی رمزی (ترجمه به فارسی همراه با وحیدرضا نعیمی). انتشارات قدیانی. ۱۲۰ صفحه. ۱۳۹۱(چاپ چهارم).

۱۱. نوآوری در یادگیری با تکالیف درسی خلاق( تألیف و مطالعة تطبیقی همراه با زری آقاجانی). انتشارات امرود. ۸۴صفحه. ۱۳۹۱(چاپ دوم).

۱۲. سلسله مباحثی در تکنولوژی و تکنولوژی آموزشی. نشر انیس. ۲۸۵صفحه. ۱۳۷۱(همراه با گروه مؤلفان).

۱۳. طرح درس، نرم‌افزاری مناسب در تکنولوژی آموزشی (ویرایش پنجم). نشر چاپار فرزانگان. ۱۶۰ صفحه. ۱۳۷۹.

۱۴. کودک کلاس اولی من! انتشارات دانشگاه تربیت معلم.۲۸۲صفحه. ۱۳۸۰(ویرایش جدید).

۱۵. مطالعات.موردی.در.راهبردهای.یاددهی-یادگیری.نشر طلوع. قم.۱۶۰صفحه. ۱۳۷۵. (همراه.با.اکبر .قاسمیان‌مقدم).

۱۶. مهارتهای آغازین (۹۹ روش برای شروع بهینة تدریس توسط  معلمان). نشر چاپار فرزانگان. ۱۲۸ صفحه. ۱۳۷۹.

۱۷. مدیریت در کلاس درس بر اساس تجربیات مدرسه‌ای. نشر چاپار فرزانگان. ۶۴صفحه. ۱۳۷۴.

۱۸. تفویض اختیار و عدم تمرکز. نشر مرکز تحقیقات و خدمات خودکفایی ایران. ۴۸ صفحه. ۱۳۶۹.

۱۹. ابزارهای گروههای کیفیت و بهره‌وری. نشر مرکز تحقیقات و خدمات خودکفایی ایران. ۴۸ صفحه. ۱۳۶۹.

۲۰. سیستمهای اطلاعاتی و مدیریت مشارکتی. نشر مؤسسه مطالعات و برنامه‌ریزی آموزشی. ۴۸صفحه. ۱۳۷۶.

۲۱. مرکز یادگیری چیست؟ نشر معاونت آموزشی سازمان آموزش‌و‌پرورش شهر تهران. ۴۸ صفحه. ۱۳۷۶

۲۲. هوش، مهارت، ریاضی (مجموعه راهبردهای اجرایی برای افزایش مهارتهای آموزشی). نشر گهر. ۹۶صفحه. ۱۳۷۳(چاپ سوم).

۲۳. ارزشیابی ارزیابان در نظام مدیریت مشارکتی. نشر مرکز تحقیقات و خدمات خودکفایی ایران. ۶۴ صفحه. ۱۳۷۰.

۲۴. بدن انسان (نوشتة لئونید ملچاکو). ترجمه به فارسی. انتشارات گوتنبرگ. ۹۶صفحه.۱۳۶۴

۲۵. خون، بیماریها، ویتامینها (ترجمه به فارسی از ۲۲مقالة خارجی). انتشارات گوتنبرگ. ۳۶۰ صفحه. ۱۳۷۱.

۲۶. بستة آموزشی.فرزندپروری(همراه.با.دکتر فاطمه.امینیان، دکتر فریده.حمیدی.و.دیگران)، مؤسسة  علمی  آموزشی اشاره‌ها و نکته‌های زندگی. ۱۰بروشور آموزشی ۶صفحه‌ای در یک قاب. ۱۳۸۸ (چاپ مکرر).

۲۷. بستة آموزشی.مهارتهای.زندگی (همراه.با.دکتر فاطمه.امینیان، دکتر فریده حمیدی.و.دیگران). مؤسسۀ.علمی آموزشی اشاره‌ها و نکته‌های زندگی. ۱۰ بروشور آموزشی ۶صفحه‌ای در یک قاب. ۱۳۸۸ (چاپ مکرر).

۲۸ دبیر هیئت علمی ویژه‌نامة آموزشی.ماهنامة گزارش. ضمیمۀ.شمارۀ.۵۵ مجلة گزارش. ۱۱۰ صفحه. شهریور ۱۳۷۱.

۲۹. مقدمه، شرح و آماده‌سازی کتاب لذت یادگیری. مجموعة سخنرانیهای دکتر غلامرضا حاجی‌‌حسین‌نژاد. نشر آمیتیس.۸۰ صفحه. ۱۳۸۶(چاپ جدید).

۳۰. یک جفت از چشمان دنیا (ترجمة منظومة رنگها، اثر رسول رضا، شاعر آذربایجانی به فارسی)، نشر قو، ۱۰۰ صفحه، ۱۳۸۲.

۳۱. بسیار سپاسگزارم از به دنیا آمدنم! ( ترجمة اشعاری از دوران‌ زندگی ناظم حکمت، شاعر معاصر ترک)، نشر امرود، ۶۴ صفحه، ۱۳۸۷.

۳۲. فرهنگ‌نامة نام‌آوران (شرح‌حال ۱۲۰۰ شخصیت ایرانی و خارجی). نشر طلایی.۴۰۰صفحه. ۱۳۸۷ ( همراه با گروه مؤلفان).

۳۳. در همین نزدیکی (جلد اول ازکتاب مدرسه- مجموعه‌ای دربارة دوستی و دوست‌یابی برای نوجوانان و جوانان). نشر فرهنگسرای مدرسه (اندیشه). ۶۴ صفحه. ۱۳۸۶ ( همراه با ابراهیم اصلانی و دکتر لیلا سلیقه‌دار).

۳۴. و اکنون زندگی ( جلد دوم از کتاب مدرسه- مجموعه‌ای دربارۀ مدیریت بر خود، خودیابی و ارتباط با خود برای نوجوانان و جوانان). نشر فرهنگسرای مدرسه(اندیشه).۶۴  صفحه. ۱۳۸۶ (همراه با ابراهیم اصلانی و دکتر لیلا سلیقه‌دار).

۳۵. راهنمای ورود به اول دبستان ۲۲۲ نکته برای آشنایی با ویژگیهای آموزش در پایۀ اول ابتدایی (همراه با ابراهیم اصلانی و دکتر لیلا سلیقه‌دار). نشرامرود. ۱۵۶ صفحه.۱۳۹۳ (چاپ ششم).

۳۶. راهنمای ورود به دورۀ راهنمایی تحصیلی (همراه با ابراهیم اصلانی و دکتر لیلا سلیقه‌دار). نشرامرود.۶۰ صفحه. ۱۳۹۰(چاپ هفدهم).

۳۷. ازوپ در کلاس درس.جلد اول از مجموعه کتابهای توسعة سواد خواندن در میان دانش‌آموزان دبستانی. نشر امرود، ۹۶صفحه،۱۳۹۱(چاپ دوم).

۳۸. لافونتن در کلاس درس. جلد دوم از مجموعه کتابهای توسعة سواد خواندن در میان دانش‌آموزان دبستانی. نشر امرود. ۱۱۶صفحه.1393(چاپ سوم).

۳۹. بیدپا در کلاس درس. جلد سوم از مجموعه کتابهای توسعة سواد خواندن در میان دانش‌آموزان دبستانی. نشر امرود. ۱۱۶ صفحه.۱۳۹۰.

۴۰.  ۲۲۲ نکته برای پدران و مادران (همراه با ابراهیم اصلانی و دکتر لیلا سلیقه‌دار)، نشر امرود. ۱۰۸ صفحه. 1393(چاپ چهارم).

۴۱. گنج موفقیت (راهنمای درس‌خواندن برای دانش‌آموزان دبستانی). همراه با ابراهیم اصلانی و دکتر لیلا سلیقه‌دار، نشر رزمندگان، 80۸۰ صفحه،۱۳۹۱ (چاپ سوم).

۴۲. رنگین‌کمان پژوهش (راهنمای پژوهش برای دانش‌آموزان دبستانی). همراه با ابراهیم اصلانی و دکتر لیلا سلیقه‌دار. انتشارات مدرسه. ۹۶صفحه. ۱۳۹۰(چاپ چهارم).

۴۳. راهنمای جشنوارة طراحی یک جلسه‌ تدریس ( تألیف همراه با دکتر محرم‌ آقازاده)، سازمان آموزش‌و‌پرورش شهر تهران، ۱۸۰ صفحه. ۱۳۸۸.

۴۴. ماهنی‌های عاشقانه(گزیدة شعر معاصر جمهوری آذربایجان). نشر امرود. ۱۱۲ صفحه. ۱۳۸۹.

۴۵۱۰۱ راه برای جلوگیری از نفله شدن در مدیریت (تأملی در دلایل موفق نبودن برخی از مدیران در مدرسه‌های ایران). نشر پیشگامان ‌پژوهش‌مدار. ۳۰۴ صفحه. ۱۳۹۲(چاپ دوم).

۴۶.‌ ۴۴ بازی خلاق برای کودکان پیش از دبستان. نشر پیشگامان پژوهش‌مدار. ۲۰۰صفحه. ۱۳۹۱.

۴۷. آموزگاران و پژوهشهای دانش‌آمو زی (راهنمای پژوهش مدرسه‌ای برای آموزگاران). همراه با ابراهیم اصلانی و دکتر لیلا سلیقه‌دار. انتشارات مدرسه. ۱۴۲صفحه. ۱۳۹۱(چاپ اول).

۴۸.خانواده، دانش‌آموز و تفکر پژوهشی( راهنمای پژوهش مدرسه‌ای پدران و مادران).همراه با ابراهیم اصلانی و دکتر لیلا سلیقه‌دار. انتشارات مدرسه. ۱۲۰صفحه. ۱۳۹۲(چاپ اول).

۴۹.نوآموز، مربی و تفکر پژوهشی( راهنمای پژوهش برای نوآموزان پیش دبستانی- کتاب راهنمای مربیان).همراه با ابراهیم اصلانی و دکتر لیلا سلیقه‌دار. انتشارات مدرسه. ۹۶صفحه. ۱۳۹۳(چاپ اول).

۵۰.پژوهش و مدیران مدرسه‌ها( راهنمای فعالیت‌های پژوهشی دانش‌آموزان و معلمان برای مسئولان، ‌مدیران وکارشناسان آموزش‌و‌پرورش).همراه با ابراهیم اصلانی و دکتر لیلا سلیقه‌دار. انتشارات مدرسه. ۲۶۰صفحه. ۱۳۹۲(چاپ اول).

۵۱.بگو،  بخند و تفکر با دانش‌آموزان جهان(۱۳۳ لبخندک شاد، فرح‌بخش و تفکربرانگیز از ارتباطات و زندگی دانش‌آموزان و معلمان). براساس مجموعة ۲جلدی سلجوق ایلدیریم، نویسندة ترکیه‌ای/ جلد اوّل. همراه با بهمن قائمی.انتشارات پیشگامان‌پژوهش‌مدار. ۹۶صفحه. ۱۳۹۳. تهران.

۵۲. مجموعه کتاب‌های لذت زندگی( بستة آموزشی مهارت‌های زندگی برای خانواده‌های ایرانی) - جلد اول: روبه‌روی آینه/ مهارت خودآگاهی. همراه با ابراهیم اصلانی، دکتر لیلا سلیقه دار و دکتر محرم‌آقازاده. انتشارات مرآت دانش. ۷۲ صفحه. ۱۳۹۲. تهران.

۵۳. مجموعه کتاب‌های لذت زندگی( بستة آموزشی مهارت‌های زندگی برای خانواده‌های ایرانی) - جلددوم: دنیای من،دنیای تو/ مهارت روابط بین فردی و ارتباط مؤثر. همراه با ابراهیم اصلانی، دکتر لیلا سلیقه دار و دکتر محرم‌آقازاده. انتشارات مرآت دانش. ۷۲صفحه. ۱۳۹۲. تهران.

۵۴ مجموعه کتاب‌های لذت زندگی( بستة آموزشی مهارت‌های زندگی برای خانواده‌های ایرانی) - جلد سوم: خیلی نزدیک، کمی دور/ مهارت تفاهم و همدلی. همراه با ابراهیم اصلانی، دکتر لیلا سلیقه دار و دکتر محرم‌آقازاده. انتشارات مرآت دانش. ۷۲صفحه. ۱۳۹۲. تهران.

 ۵۵. مجموعه کتاب‌های لذت زندگی( بستة آموزشی مهارت‌های زندگی برای خانواده‌های ایرانی) - جلدچهارم: سیب هایی سرراه/ مهارت تصمیم‌گیری. همراه با ابراهیم اصلانی، دکتر لیلا سلیقه دار و دکتر محرم‌آقازاده. انتشارات مرآت دانش. ۸۴صفحه. ۱۳۹۲. تهران.

۵۶. مجموعه کتاب‌های لذت زندگی( بستة آموزشی مهارت‌های زندگی برای خانواده‌های ایرانی) - جلد پنجم: گره‌گشایی در روز روشن/ مهارت تعارض و حل مسئله. همراه با ابراهیم اصلانی، دکتر لیلا سلیقه دار و دکتر محرم‌آقازاده. انتشارات مرآت دانش. ۸۴صفحه. ۱۳۹۲. تهران.

۵۷. مجموعه کتاب‌های لذت زندگی( بستة آموزشی مهارت‌های زندگی برای خانواده‌های ایرانی) - جلد ششم: اندیشة نو، زندگی متفاوت/ مهارت‌های‌فرآیندی:تفکر خلاق و تفکر نقاد. همراه با ابراهیم اصلانی، دکتر لیلا سلیقه دار و دکتر محرم‌آقازاده. انتشارات مرآت دانش. ۱۲۰صفحه. ۱۳۹۲. تهران.

۵۸. مجموعه کتاب‌های لذت زندگی( بستة آموزشی مهارت‌های زندگی برای خانواده‌های ایرانی) - جلد هفتم: شاخه گلی تقدیم به خودم / مهارت مدیریت فشار روانی و هیجان‌ها. همراه با ابراهیم اصلانی، دکتر لیلا سلیقه دار و دکتر محرم‌آقازاده. انتشارات مرآت دانش. ۹۶ صفحه. ۱۳۹۲. تهران.

۵۹. مجموعه کتاب‌های لذت زندگی( بستة آموزشی مهارت‌های زندگی برای خانواده‌های ایرانی) - جلد هشتم: یک شهر، یک سقف/ مهارت شهروندی. همراه با ابراهیم اصلانی، دکتر لیلا سلیقه دار و دکتر محرم‌آقازاده. انتشارات مرآت دانش. ۹۶ صفحه. ۱۳۹۲. تهران.

۶۰. مجموعه کتاب‌های لذت زندگی( بستة آموزشی مهارت‌های زندگی برای خانواده‌های ایرانی) – جلد نهم: ویندوز جدید زندگی/ مهارت زندگی در دنیای امروز. همراه با ابراهیم اصلانی، دکتر لیلا سلیقه دار و دکتر محرم‌آقازاده. انتشارات مرآت دانش. 96صفحه. 1392. تهران.

۶۱. مجموعه کتاب‌های لذت زندگی( بستة آموزشی مهارت‌های زندگی برای خانواده‌های ایرانی) – جلد دهم: نفس راحت، خندة عمیق/ مهارت سلامت جسمانی در دنیای امروز. همراه با ابراهیم اصلانی، دکتر لیلا سلیقه دار و دکتر محرم‌آقازاده. انتشارات مرآت دانش. ۹۶ صفحه. ۱۳۹۲. تهران.

۶۲. مجموعه کتاب‌های لذت زندگی( بستة آموزشی مهارت‌های زندگی برای خانواده‌های ایرانی) – جلد یازدهم: عبور از دیوارهای بلند/ مهارت رو‌در‌رویی با بحران‌های زندگی. همراه با ابراهیم اصلانی، دکتر لیلا سلیقه دار و دکتر محرم‌آقازاده. انتشارات مرآت دانش. ۹۶صفحه. ۱۳۹۲. تهران.

۶۴. مجموعه کتاب‌های لذت زندگی( بستة آموزشی مهارت‌های زندگی برای خانواده‌های ایرانی) – جلد دوازدهم: رازهای پشت پرده/ مهارت انتقال و ارتقای دانش جنسی. همراه با ابراهیم اصلانی، دکتر لیلا سلیقه دار و دکتر محرم‌آقازاده. انتشارات مرآت دانش. ۱۰۸صفحه. ۱۳۹۲. تهران.

۶۴. بستۀ آموزشی، برنامۀ درسی و یادگیری اثربخش/ ویرایش و تألیف جدید از کتاب بستۀ آموزشی چیست؟. انتشارات مرآت دانش. ۲۴۰صفحه.۱۳۹۳. تهران.

 

 آثار به زبان ترکی

۱. کوچه لره سوسپمیشم (مجموعه داستانهای کوتاه ترکی). نشر چاپار فرزانگان. ۱۶۰صفحه، ۱۳۸۰.

۲. آپارمنی (گزیده‌ای از سروده‌های فارسی پونه ندایی، همراه با ترجمۀ ترکی).نشر امرود. ۱۰۴صفحه. ۱۳۸۷ (چاپ دوم).

۳. قارا دوواق (مجموعۀ ۲۰ داستانک ترکی همراه با ترجمة فارسی). نشر امرود. ۸۸صفحه.۱۳۹۰ (چاپ دوم).

۴. مقدمه، شرح و آماده‌سازی مجموعة شعر قیزیل قان. اثر: بختیار نصرت. نشر فرهنگ آذربایجان. ۸۰ صفحه. ۱۳۶۱.

۵. مقدمه، شرح و آماده‌سازی مجموعة شعر پنجره دن داش گلیر. اثر: عمران صلاحی. نشر فرهنگ آذربایجان. ۴۸ صفحه.۱۳۶۱.

۶. مقدمه، شرح و آماده‌سازی مجموعة شعر سئویرم قافلا نتیمی. اثر: عزیز سلامی. نشر فرهنگ آذربایجان. ۷۲ صفحه. ۱۳۶۱.

۷. مقدمه، شرح و آماده‌سازی مجموعة شعر یئرلی ادعا. اثر: بهروز دولت‌آبادی. نشر فرهنگ آذربایجان.۸۰ صفحه.۱۳۶۱.

۸. مقدمه، شرح و آماده‌سازی مجموعة شعر سؤنمین گونشلر. ترجمه‌هایی از ادبیات کلاسیک فارسی. اثر: استاد حبیب ساهر. نشر فرهنگ آذربایجان. ۶۴ صفحه. ۱۳۶۱.

۱۰. مقدمه، شرح و آماده‌سازی مجموعة شعر وجدان سسی. اثر: غلامرضا مجدفر. نشر فرهنگ آذربایجان. ۸۰ صفحه.۱۳۶۲.

۱۰.  آلتینجی امام: حضرت جعفر صادق علیه‌السلام (ترجمه از فارسی، زندگی امام ششم) انتشارات بعثت. ۸۰ صفحه، ۱۳۷۱.

۱۱. مقدمه، شرح و آماده‌سازی مجموعه شعر یارالی دوُرنا (مجموعه اشعار ترکی زنده‌یاد عمران صلاحی). نشر امرود. ۲۳۲ صفحه. ۱۳۹۰.

۱۲. قیرمیزی سئوگی ( عشق سرخ).( مجموعه داستانهای کوتاه به زبان ترکی با ترجمة فارسی دربارة هواداران تیم فوتبال تراکتورسازی آذربایجان). نشر امرود. ۹۶ صفحه. ۱۳۹۱.

۱۳. باخ گؤر کیم‌دیر؟ نه‌چی دیر؟ اوُشاق باغچالاری، کودکستان و دبستان اوُشاقلاری اوچون شعر مجموعه‌سی (آموزش واحدهای کار «‌آشنایی با مشاغل» و « آشنایی با اعضای خانواده» در قالب شعر برای کودکان مناطق ترک‌نشین). انتشارات پیشگامان‌پژوهش‌مدار. ۱۳۹۱.

۱۴. دامجی‌لار دونیا ادبیاتیندان آذربایجان تورکجه‌سینه ترجمه اوْلان شعرلر (همراه با دکتر محرم آقازاده). انتشارات پیشگامان‌پژوهش‌مدار. ۱۳۹۱.

۱۵. مقدمه، شرح و آماده‌سازی مجموعه شعر آلتمیش‌لار، یئتمیش‌لر(مجموعه‌ای منتخب از اشعار ترکی زنده‌یاد غلامرضا مجدفر در دهه‌های ۶۰و ۷۰شمسی). انتشارات پیشگامان‌پژوهش‌مدار. ۱۳۹۳.

۱۶.ایتیردیک قارانلیغی اویانیشدان سونرا (ترجمة کتاب شعر فارسی پونه ندایی با عنوان پس از تاریکی بیدار ی را گم کردیم‌).نشر امرود. ۱۰۸صفحه. ۱۳۹۲.

 * نگارش مقدمه و سرآغاز و ویرایش علمی‌- ادبی  برای ده‌ها کتاب آموزشی و ادبی ترکی و تولید چندین سی.‌دی و نرم‌افزار آموزشی نیز  برعهدة مرتضی مجدفر بوده است که از ذکر آن‌ها صرف نظر شده است.  

 

 


مطالب مشابه :


نوضیحاتی در مورد دو مدرسه ی هوشمند برتر ایران

« اهداف تأسیس دبستان پیشگامان تکنولوژی آذربایجان
بازی های سنتی 3

دبستان پسرانه پیشگامان تکنولوژی آذربایجان. شهرداری تبریز. در دبستان پسرانه پیشگامان
آشنایی با اساتید تعلیم و تربیت دکتر مرتضی مجد فر تدریس در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی

• متولد ۱۳۴۲، تبریز. آموزشی و تکنولوژی آموزشی پیش از دبستان. نشر پیشگامان
مرتضی مجدفر

• متولد ۱۳۴۲، تبریز. • دانش‌آموختة دورۀ تربیت معلم در سطح کاردانی، مهندسی صنایع در دوره
رزومه دکتر مجدفر

مرتضی مجدفر · متولد 1342،تبریز. · دانش آموخته دورۀ تربیت معلم در سطح کاردانی و مهندسی صنایع
به روزآوری فهرست آثار و کتاب‌های مرتضی مجدفر - پست ثابت

در روزهای گذشته که توفیق حضور در دورۀ تربیت مدرس طرح تعالی مدیریت مدرسه در دانشگاه شهید
جدول ظرفیت پذیرش مدارس راهنمایی تحصیلی نمونه دولتی شهرستان ها

با سلام، آموزگار پایه ششم دبستان فاطمة الزهرا شهرستان خاش و علاقه مند به آموختن هستم.و می
اسامی شرکت های همکار

ارسال اس ام اس - اسامی شرکت های همکار - ارسال انبوه پیامک
دانلود فایل آشنایی با ابزار آزمایشگاهی و کاربرد آنها

دانلود فایل آشنایی با ابزار آزمایشگاهی و کاربرد آنها دانلود فایل. منبع : گروه تکنولوژی و
برچسب :