معرفی سایت فورو و واژه یاب

معرفی سایت واژه یاب

استفاده از این سایت را به دوستان عزیز توصیه می کنم. با جستجوی که داشتم این سایت در نوع خودش بی نظیر است. این سایت از تئوری رایانش ابری استفاده می کند و در تلاش است تا تمام لغت نامه ها را به صورت انلاین در اختیار افراد قرار دهد. از این سایت می توان در آموزش استفاده کرد. مربیان و یادگیرندگان می توانند از قابلیت های این سایت در جهت فهم مشترک لغات استفاده کنند. اگر این سایت بخشی تحت عنوان ثبت و پیشنهاد ترجمه واژگان تخصصی در علوم مختلف را داشت می توانست بسیاری از ابهامات واژه گزینی در ترجمه های تخصصی را اصلاح کند. 

درباره سایت

واژه یاب یک وب سایت رایگان و با خدمات رایگان است که درآمد آن از حمایت مردم و در بعضی مواقع درج تبلیغات هدفمند است. برنامه نویسان این سایت اوقات فراغت خود را برای توسعه سایت صرف می کنند. 

مشارکت عمومی

پروژه واژه یاب علاوه بر دارا بودن لغت نامه های فارسی و انگلیسی از کاربران خود نیز دعوت می کند تا واژه های نو پدید و عامیانه را در واژه نامه آزاد ثبت کنند. بنابراین هر فردی که از اینترنت استفاده می کند و در صورت اینکه از طرف سایت واژه یاب منع نشده باشد می تواند لغات جدید همراه با معانی شان را به این فرهنگ لغت اضافه کند. همچنین کاربران می توانند لغات این واژه نامه را ویرایش کنند، هر ویرایش یک تاریخچه عمومی بر جا می گذارد و در صورت لزوم از آنها استفاده خواهد شد. کاربران می توانند نام خود را به عنوان ثبت کننده واژه و یا ویراش کننده در سیستم ثبت کنند. بدیهی است که معانی درست و بی ابهام برای یک واژه در سایت منتشر خواهد شد.

حساب‌های کاربری

برای ویرایش لغات و یا ثبت واژه جدید نیازی به عضویت در سایت نیست و هر کس می تواند این کار را انجام دهد در این صورت میزبان پروژه به طور محرمانه نشانی اینترنتی مرتبط با وی را برای مدت محدودی ثبت می‌کند. این اطلاعات پس از مدت مشخصی به طور خودکار حذف می‌شوند. این اطلاعات برای مشخص کردن کاربر متخلف و یا درستکار استفاده دارد، بدیهی است که کاربران متخلف از ثبت و ویرایش لغات منع خواهند شد.

لینک سایت واژه یاب 

 معرفی سایت فورو فوروو نام بزرگترین سایت تلفظ در جهان است. این سایت علی رغم اینکه خیلی از عمر آن نمی‌گذرد اما  یکی از غنی‌ترین سایت‌های تلفظ در جهان به شمار می‌رود که البته این افتخار را مدیون کاربران خود است. کافی است وارد سایت فوروو شوید و لغت مد نظر خود را در آن وارد کنید و تلفظ‌های مختلف آن را بشنوید. نکته‌ی جالبی که در مورد فوروو وجود دارد این است که شما می‌توانید تلفظ‌ لغات مختلف را در هر جای دنیا بشنوید  و ببینید که مثلا تلفظ یک لغت در زبان انگلیسی چه تفاوتی با تلفظ آن لغت در زبان فرانسه دارد. ایده فوروو برای اولین بار در سال ۲۰۰۷ به ذهن شرکت فوروو مدیا اس‌ال ( Forvo Media SL ) که در اسپانیا قرار دارد  رسید و در سال ۲۰۰۸ این ایده عملی شد و این سایت به کار افتاد. فوروو در مدت کوتاهی با استقبال عمومی مواجه شد و با فعالیت کاربرانش در ژانویه سال ۲۰۰۹ به بزرگترین منبع تلفظ لغات در دنیا تبدیل شد. (منبع سایت برسام) حالا تصور کنید که این سایت چقدر می تواند در اموزش صحیح تلفظ کلمات به زبان اصلی مفید باشد. یکی از علل اصلی ضعیف بودن Listening  عدم تلفظ صحیح کلمات توسط مربی یا یادگیرنده است. این سایت این زمینه را فراهم اورده تا هر لغتی را با تلفظ متکلمان همان زبان بشنوید و تلفظ صحیح کلمات را یادبگیرد. شاید استفاده از این سایت بتواند به مناقشات تلفظی بین مربی و یادگیرندگان خاتمه دهد. توصیه می کنم حتما از این سایت استفاده کرده و  آن را به دیگران معرفی کنید تا چنین پروژه های توسعه پیدا کنند. این سایت نیز یکی از پروزه هایی است که بر پایه مفاهیم رایانش ابری، وب 0.2 و همچنین جنبش خدمات رایگان ایجاد شده است.  لینک سایت فورو
 


مطالب مشابه :


واژه یاب

وب سایت واژه‌یاب که به تازگی برنامه نویسی شده است، روزهای نخستین زندگی خود را پشت سر می گذارد.
واژه یاب دهخدا

مجيدقائمی - واژه یاب دهخدا - عضو انجمن حسابداران خبره ايران
افزونه وازه یاب برای مرورگرهای کروم و فایرفاکس

این معانی از سایت واژه یاب دریافت شده و در کسری از ثانیه به کاربر نشان داده خواهد شد.
آدرس واژه یاب و قافیه یاب

خانه ی شعر دزفول - آدرس واژه یاب و قافیه یاب - خانه ی شعر دزفول - خانه ی شعر دزفول
معرفی سایت فورو و واژه یاب

انجمن تکنولوژی آموزشی دانشجویان ایران - معرفی سایت فورو و واژه یاب - آشیانه ای برای هم فکری
واژه یاب یک فرهنگ لغت آنلاین

واژه یاب یک فرهنگ لغت آنلاین است که بر پایه ی لغت نامه معین طراحی شده است. همچنین واژه یاب
ریشه یابی واژه های فارسی

باغ ادب - ریشه یابی واژه های فارسی - (یافته ها و دریافته ها) باغ ادب واژه یاب(دهخدا- معین)
http://www.vajehyab.com/

این واژه یاب یا لغت نامه سیار در وب سایت شما می‌تواند برای دستیابی به اهداف متفاوتی
نرم افزار واژه یاب و مفسر واژگان قرآنی المصحف الرقمی

از عربی دبیرستان تا مقطع دکتری - نرم افزار واژه یاب و مفسر واژگان قرآنی المصحف الرقمی - سال
برچسب :