روزنوشته ها:شنبه21/1/89

 

پیامبر اعظم : اخلاق خود را مزین نمایید . با ثروت نمی توانید در قلوب مردم نفوذ کنید ولی با اخلاق خوب ، می توانید در قلوب جای بگیريد.

- آقای مهندس منتظری مدیر مجتمع طلای موته به دفتر آمدند. پس از تعارفات معمول دیدار در سال جدید در خصوص اشتغال بیکاران بومی و نیم درصد عوارض پیمانکاران برای دهیاری روستای موته و احداث سالن ورزشی برای جوانان روستا نیز مذاکراتی انجام و راه حل هایی مطرح گردید.

- بر اساس قرار قبلی و با توجه به تماس دفتر آقای مهندس فلاحتیان مدیر عامل برق استان اصفهان باتفاق مهندس ساسانی مدیر برق شهرستان به پست 63 کیلو وات میمه رفتیم .

با حضور مدیر عامل برق استان و کارشناسان مربوطه فیدرخانه ی  63 کیلو وات برای بار گذاری نیرو گاه یا مولد برق مقیاس کوچک میمه که قرار است با سرمایه گذاری شرکت سیمان سرند احداث شود ، بازدید شد و ظرفیت های موجود هر کدام از فیدرها ارزیابی گردید.

پس از این بازدید جلسه ای در دفتر  آقای خسرویان  مدیر برق بخش میمه  تشکیل شد در این جلسه مدیر عامل و کارشناسان راهکارهای ورود مولد برق  میمه  به شبکه را ارائه کردند و مقرر شد ظرف ده روز و تا اول اردیبهشت ، اصلاح فیدر خانه انجام و به برق منطقه ای  ارائه گردد.

- بازدید از  محل احداث مولد برق مقیاس کوچک که ماشین آلات آماده سازی مشغول کار  بودند باتفاق  مهندس فلاحتیان و کارشناسان برق استان و شهرستان انجام شد. در این بازدید  آقای طلایی  مدیر عامل شرکت مجری پروژه از انعقاد قرار داد سوله سازی گفت و گفت تا اول تیر ماه سال جاری سوله ها برای نصب ژنراتور های خریداری شده آماده خواهد بود . این واحد مولد برق اولین  واحدی است که در استان اصفهان  با سرمایه گذاری  بخش خصوصی  برای تولید  5/17 مگا وات برق رودی به شبکه ی برق کشور طراحی  و اجراء می شود.

- احداث  گلخانه از صنایع  جانبی مولد برق مقیاس  کوچک در میمه است. معمولاً در مناطق سرد سیر ،هزینه های گلخانه بیشتر  صرف گرمایش می شود و این نیرو گاه کوچک بنا بر اظهارات آقای طلایی مدیر عامل ،استعداد احداث یکصد هزار متر  گلخانه را نیز در مجاورت خود دارد.

- آقای صانعیان  عضو شورای کشاورزی  میمه طی تماسی تلفنی  گفت  : هیئتی  از کشور آذربایجان فردا برای بازدید  از قنات مزد آباد به میمه خواهد آمد و میهمان شورای کشاورزی میمه خواهند بود .

- دو نفر از دامداران شهر میمه به بخشداری امدند و از  تلف شدن بیش از200 راس دام در اثر ابتلا به بیماری تب برفکی گزارش تأثر باری ارائه کردند .

در پایان وقت اداری از محل نگهداری و زاغه ی دام ها در بیابان های شرق میمه دیدن کردم . از جست و خیزی که معمولاً بره ها به دنبال مادران شیرده خود دارند خبری نیست .

در نقاط مختلف این بیابان گوسفندانی که تب برفکی نای راه رفتن را از آنان گرفته است ، افتاده اند . بره های کوچک که مظهر رام و آرام بودن محسوب می شوند توان راه رفتن به همراه گله را ندارند . معمولاً عواطف مادری هم بچه ها را تنها نمی گذارد . رقت بارتر از زیان اقتصادی قشر زحمتکش و محروم دامدار که حاصل یک سال زحمات طاقت فرسای خود را از دست رفته می بینند ، دیدن صحنه ی جان دادن تدریجی بزغاله ها و بره هاست و غم انگیزتر آنکه، این سرنوشت محتوم بقیه ی گله است .

بنا بر اظهار دامداران تاکنون 260 رأس گوسفند تلف شده و بقیه ی گوسفندان نیز از گزند این بیماری در امان نیستند .

- آقای حیدری معاونت محترم شهرداری میمه درخصوص مینی بوس رانی برون شهری و اتحادیه ی آریا سفر و ضرورت آرم دار بودن مینی بوس ها پیشنهاداتی ارائه کرد . معاون محترم شهردار از امکان تغییر مینی بوس های فرسوده و از کار افتاده ی فعلی و جایگزین نمودن وسایط نقلیه جدید و جذاب برای مسافرین و همچنين از تجربه ی انجام این کار در یکی از شهرداری های استان ،توضیحات امیدوارکننده ای داشت . بر حسب وظیفه از توجه ایشان و حسن تدبیرشان تشکر و سپاسگزاری کردم .

- وقتی به سالن شهیدان ایراندوست – واحد رسیدم یک گروه سرود از مدارس ابتدایی دخترانه فضای معنوی محل برگزاری مراسم را از عطر نماز آکنده بودند . گویی فرشته ها در قدم این سرودخوانان تکبیر وتهليل می گفتند . من با داستان های دوران کودکی ام این سرود خوانان را نام گذاری کردم : « فرشته های کوچک » از مضامین شعرشان آرامش می تراوید و صوت و لحن دلنشینِِ شان فلاح و رستگاری را نوید می داد . ای کاش همیشه ، همین صداها را می شنیدیم و ای کاش خیلی ها برای همیشه کودک می ماندند ،با همین پاکی و معصومیت دوران کودکی .

- قبل از خواندن سرود ، آقای متوسلی رییس آموزش و پرورش منطقه ی میمه به حاضرین همایش معنوی طاعت و هدایت و گردهم آیی ائمه ی جماعات مدارس خیر مقدم گفته بود و بعد از سرود حجت الاسلام والمسلمین گرجی از فعالان فرهنگی استان به ایراد سخن پرداخت .

حجه الاسلام گرجی به سوالاتی که امروزه برای جوانان و نوجوانان مطرح می شود نظیر مهدویت ، ضرورت حجاب ، احترام به والدین ، خمس و امثال اینها اشاره کرد و گفت باید به این سوال ها پاسخ داد . ذهن جوانان امروز کاربردی است .

 وی سپس فلسفه ی دین را تربیت بشر دانست و گفت این کار علم نیست . علم سرعت و قدرت می دهد اما جهت نمی دهد .

این فعال فرهنگی استان در ادامه افزود : علم از دادن روش زندگی ناتوان است. بیشترین مشکلات اخلاقی در کشورهایی که در علوم نیز پیشرفته هستند وجود دارد وی آمار خودکشی در ژاپن و فرزندانی که پدرانشان مشخص نیست در امریکا را دلیل ناتوانی علم از تربیت بشر دانست .

- آقای مسعود باقریون کارشناس اقامه ی نماز اداره کل آموزش و پرورش استان که کتاب « معلم نفس خویش باش » ایشان نیز در همایش توزیع می گردید سخنران بعدی بود وی پس از یاد خدا گفت :

بگو عاشقی تا سلامت کنم              تمام دلم را بنامت کنم

و حرف هایی شنیدنی دیگری هم داشت .

جلسه ی همایش با سخنرانی امام جمعه ی محترم میمه بعنوان حسن ختام و اقامه ی نماز مغرب و عشا و صرف شام به پایان رسید .


مطالب مشابه :


روزنوشته ها:شنبه21/1/89

هیئتی از کشور بوس رانی برون شهری و اتحادیه ی آریا مینی بوس های
حوزه نفوذ و روابط شهرو روستا در کرمان

مورد آن با مینی بوس و 45 مورد آن و مینی بوس رانی بوده است و اتحادیه های تعاونی
مصاحبه با دکتر رمضانی - عضو شورای اسلامی شهر

گاه نیز برای پیگیری امور باید به مرکز استان و یا وزارت کشور مینی­بوس­­­رانی. اتحادیه
آشنایی با سواحل آنتالیا +تصاویر

ترکیه هفتمین کشور میتونید از مینیبوس‌ها استفاده کنید روی آب و قایق‌رانی
عملکرد شش ساله شهرداری و شورای شهر ایرانشهر را بخوانید.

که تازگی ها به جام حذفی کشور راه دستگاه مینی بوس کارسان اتحادیه های صنفی
اطلاعيه ‌سازمان ‌سنجش ‌آموزش كشور درباره مراحل مصاحبه و نحوه گزينش معرفي‌شدگان‌ چند برابر ظرفيت‌ رشت

روبروی اتوبوس رانی 11 ترمینال مینی بوس 60 شهيد اتحادیه انجمن
برچسب :