اولین خودرو ملی سایپا تحویل مشتریان شد

اولین سری دومین خودرو ملی کشور که پس از مینیاتور به تیبا تغییر نام داد ، در شرایطی روز گذشته 17 دستگاه آن به مشتریان تحویل داده شد که 9 هزار نفر دیگر از خریداران همچنان در صف انتظار دریافت خودرو مذکور مي‌باشند. اما در مراسم دیروز جمعي از نمايندگان مجلس، رييس كميسيون صنايع، مديرعامل شركت سايپا و تعدادي از مشتريان اين خودرو در مشهد مقدس حاضر شده بودند تا شاهد تحویل دومین خودرو ملی كشور به اولین مشتری خوش شانس باشند.در این مراسم 17 نفر از ثبت‌نام‌کنندگان خودرو تیبا را تحویل گرفتند.تاكنون بيش از 9 هزار نفر براي خريد تيبا اقدام كردند كه تحويل اين خودرو به مشتريان از ديروز آغاز شد. روز گذشته سيد‌حسين هاشمي رييس كميسيون صنايع مجلس به عنوان سخنران حاضر در مراسم تحويل، با تاكيد بر لزوم افزايش كيفيت خودروهاي توليد داخل عنوان کرد که همانطور كه در توليد تندر 90 رضايت اكثر مشتريان در خصوص كيفيت اين خودرو جلب شده است، در مورد ساير خودروهاي داخلي نيز بايد اين امكان فراهم شود. وي از مسوولان خودروساز و قطعه‌ساز خواست تا با استفاده از خودروهاي داخلي مردم را به خريد اين نوع خودرو تشويق كنند. وي در ادامه صنعت را موتور محرك اقتصاد كشور خواند و افزود: قلب صنعت را خودروسازي تشكيل مي‌دهد، در حال حاضر هيچ كشور پيشرفته‌اي در دنيا وجود ندارد كه داراي اين صنعت پيشرفته نباشد. هاشمي با اشاره به برنامه‌ريزي انجام شده براي صادرات 120 هزار دستگاه خودرو طي سال جاري افزود: به اين ترتيب از هر 12 دستگاه توليد خودرو يك دستگاه صادر خواهد شد كه قدم مناسبي در جهت ارتقاي صنعت خودروسازي محسوب مي‌شود. وي همچنين با اشاره به اينكه خريداران خودروي تيبا سه سال در نوبت تحويل اين خودرو قرار داشته‌اند، اظهار داشت: گلايه‌هاي مكتوب رييس مجلس به كميسيون صنايع و شكايت برخي مشتريان را در اين مدت شاهد بوديم. وي با اشاره به برنامه‌ريزي شركت سايپا براي پرداخت كارمزد و ارائه خدمات امداد‌رساني ويژه در قالب كارت نارنجي سيبا تصريح كرد: اين اقدامات كافي نيست و بايد براي جلب رضايت تمام مشتريان تيبا يك هديه سوم نيز در نظر گرفته شود. وي ابراز اميدواري كرد: تمام تعهدات شركت سايپا در خصوص تحويل تيبا تا پايان امسال عملي شود.
قیمت تیبا ؟
روز گذشته برخی از خبرنگاران حاضر در مراسم در مورد قیمت قطعی دومین خودرو ملی شرکت سایپا از مدیر عامل این شرکت سوال کردند .چرا که در سند مالكيت خودروهاي تيباي تحويلي به مشتريان قيمت اين محصول 11 ميليون و 700 هزار تومان ذكر شده اما در روز رونمایی قیمت آن 9 میلیون و 900 هزار تومان اعلام شده بود.پوستین دوز در مورد این تغییر قیمت عنوان کرد که قيمت 11 ميليون و 700 هزار تومان كه در سند مالكيت تيبا قيد شده در واقع قيمت پايه اين خودرو با اعمال استانداردهاي روز است ولي اين مبلغ از مشتريان اخذ نشده است.وی همچنین از برنامه‌ريزي براي توليد 40 تا 50 هزار دستگاه تيبا در سال آينده خبر داد.نعمت‌الله پوستين‌دوز در حاشيه این مراسم که با خبرنگاران گفت‌وگو مي‌کرد اظهار داشت که با افزايش توليد تيبا، سهم اين خودرو در سبد محصولات سايپا طي سال‌هاي آينده افزايش خواهد يافت. وي در پاسخ به سوال ديگري در خصوص ميزان تحقق برنامه سايپا براي جايگزيني تيبا به جاي پرايد كه در روز رونمايي اين خودرو اعلام شد نيز گفت: پروژه ايكس100 با هدف توليد يك محصول جديد در خانواده پرايد در دست اجرا است. وي تاکید کرد که در مورد هركدام از محصولات سايپا يك رنج قيمتي و سهم مشخص در بازار در نظر گرفته شده و هيچ كدام از محصولات جايگزين يكديگر نخواهند شد. پوستین دوز همچنین قیمت فعلی تیبا را در دور دوم ثبت‌نام قطعی ندانست و عنوان کرد که پس از انجام تعهدات سايپا در قبال 10 هزار مشتري تيبا طي سال‌جاري، پيش‌فروش اين خودرو با اعمال قيمت جديد انجام خواهد شد. پوستين دوز با اشاره به طراحي پلت‌فرم‌هاي جديد براي توليد خودرو توسط شركت سايپا گفت: سعي داريم توليد خودروهاي جديد را در كارخانه‌هاي فعلي سايپا انجام دهيم تا تاخيري در خصوص توليد محصولات جديد اتفاق نيفتد و در مقابل توليد محصولات فعلي را به سايت‌هاي جديد در استان‌هاي ديگر منتقل خواهد شد. مدیر عامل شرکت سایپا همچنین در واکنش به گفته های هاشمي‌مبنی بر جلب رضايت تمام مشتريان تيبا و پیشنهاد وی برای در نظر گرفتن هديه سوم تاکید کرد که30 درصد سود كارمزد به 10 هزار مشتري تيبا كه خودروي خود را با تاخير تحويل مي‌گيرند، پرداخت خواهد شد.وی در ادامه افزود: قطعات مورد استفاده در توليد تيبا كاملا داخلي است و از قطعات چيني در توليد اين خودرو استفاده نمي‌شود.
تعهد به تحويل 10 هزار تيبا تا پايان سال
مديرعامل شركت سايپا همچنین از تحویل 10 هزار تیبا با پایان سال جاری خبر داد و عنوان کرد که توليد روزانه تیبا را به 20 تا 30 دستگاه در كارخانه سايپا كاشان خواهیم رساند.
وی ادامه داد که با افزايش ميزان توليد اين خودرو تا پايان سال به تعهد خود در قبال 10 هزار مشتري تيبا عمل خواهيم كرد.
نعمت‌الله پوستين‌دوز اظهار داشت: ويژگي‌هاي خودرو تيبا باعث شد مدت انتظار مشتريان براي دريافت اين خودرو طولاني شود. وي ادامه داد: تيبا در زنجيره تامين سايپا، طراحي، توليد و مونتاژ شده و با هدف پوشش دادن استانداردهاي روز به توليد رسيده است.

منبع: دنیای اقتصاد


مطالب مشابه :


تأخیر سایپا در تحویل خودرو تیبا

خودرو ایران iran automotives - تأخیر سایپا در تحویل خودرو تیبا - به امید روزی که همه خانواده های
آغاز فروش و تحویل فوری خودروی سایپا 111

آغاز فروش و تحویل فوری خودروی سایپا 111 از ویژگی های دیگر این خودرو راحتی پارک در
آغاز فروش و تحویل فوری خودروی سایپا 111

آغاز فروش و تحویل فوری خودروی سایپا 111 از ویژگی های دیگر این خودرو راحتی پارک در
آغاز فروش و تحویل فوری سایپا 111

آغاز فروش و تحویل فوری سایپا سایپا 111 در نمایندگی های مجاز خودرو سایپا 111 به
شرایط پیش فروش محصولات گروه خودروسازی سایپا در فروردين ماه سال 1392

ir و یا نمایندگی های مجازگروه سایپا در سراسر کشور اقدام به ثبت نام و تحویل خودرو
فروش فوری محصولات گروه خودروسازی سایپا

اخبار روز خودرو سایپا از انواع روش های فروش به ثبت نام و تحویل خودرو
اولین خودرو ملی سایپا تحویل مشتریان شد

اولین خودرو ملی سایپا تحویل مدیر عامل شرکت سایپا همچنین در واکنش به گفته های هاشمي
تاخیر در تحویل تیبا۲، چهار ماهه شد!

خردادماه هم سپری شد تا مشتریانی که برغم وعده های تهی و مکرر سایپا تحویل خودرو را
وام فوری مصوبه ای 11 % به همه مردم.فروش و تحویل فوری محصولات ایران خودرو و سایپا

وام فوری مصوبه ای 11 % به همه مردم.فروش و تحویل فوری محصولات ایران خودرو و سایپا; وام فوری 11% به
برچسب :