شاهین کلانتری، شهردار ملارد شد

در اولین روزهای سال جاری، طی حکمی، مهندس شاهین کلانتری بعنوان شهردار شهر ملارد منصوب گردید.
در مراسم تودیع همتی دهکردی، شهردار پیشین این شهر و معارفه شاهین کلانتری به سمت شهردار جدید ملارد که با حضور معاون فنی و عمرانی استانداری تهران، امام جمعه، فرماندار، مدیران ادارات شهرستان، بخشداران، جمعی از خانواده شهدا و ایثار گران، تعدادی از پرسنل شهرداری و اصحاب رسانه و اشخاص حقیقی و حقوقی برگزار گردید، چند تن از مسئولان شهرستانی و استانی به ایراد سخن پرداختند.
نایب رئیس شورای شهر ملارد در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از شهرداران، پرسنل شهرداری و اعضاء شورای شهر در اداره هر چه بهتر شهر، به پاره ای از عملکرد شورا طی مدت حضور خود در آن اشاره کرد.
عارف اکبری گفت: اکثر پروژه های بزرگ و ماندگار شهر، یادگار شورای سوم می باشد که حاصل زحمات شهردارانی است که طی این مدت متصدی پست مدیریت شهر بودند.
اکثر بلوارها، پارکها، کمربندی ها، پارکها، ارتقاء درجه شهرداری، مکانیزه شدن طرح جمع آوری زباله، کمک کردن به مجموعه مدیریت شهرستان جهت استقرار ادارات، آسفالت ریزی و جدول گذاری معابر شهری و بسیاری از کار های انجام شده دیگر، همه و همه حاصل دلسوزی و تلاش و درایت اعضاء شورای شهر در دور سوم بوده است.
وی افزود: از آقای کلانتری بعنوان فرد اول در نهاد مردمی شهرداری، انتظار داریم با کمک گرفتن از تمام افرادی که دلسوزانه در خدمت شهرستان هستند، بتوانند برنامه های به جا مانده در دور سوم شورای شهر، از جمله تکمیل زیرگذرهای مدنظر، احداث بیمارستان شهر و عملیاتی کردن ورود مترو به ملارد و چندین طرح دیگر، را به اتمام برسانند و هدیه قابل قبولی به مردم فهیم این شهر داشته باشند.
من به ایشان توصیه می کنم، در رویارویی با مردم با سعه صدر برخورد داشته باشند و به مجموعه تحت امر خود نیز چنین رفتارهایی را گوشزد نمایند.
اکبری از مسئولان شهرستانی و استانی نیز خواستار همکاری مناسب با شهردار جدید ملارد جهت رفع هر چه بهتر و سریعتر معضلات شهر شد.
فرماندار شهرستان ملارد نیز در این مراسم ابزار داشت: زمان خدمت رسانی سریع و اثر بخش به مردم فهیم ایران در تمام شهرها، امروز ضروری تر و لازمتر می باشد. من از زحمات اعضاء شورای شهر و شهرداران سابق ملارد که تلاش های مفیدی در این شهر انجام داده اند، قدردانی می کنم. انتخاب آقای کلانتری را میمون و مغتنم می دانم و حضور ایشان در این شهر را منشاء تحول جدی می بینم.
ناصر بورد افزود: با توجه به اینکه اکثر جمعیت ملارد، در هسته مرکزی این شهر متراکم هستند، لذا اگر بخواهیم تمام مجموعه مدیریتی شهرستان موفق شود، بایستی دست به دست هم بدهیم تا شهرداری و شهردار موفق بشود و اگر انتظار است تا شهرداری موفق در امور اجرایی خود باشد، باید سازمانهای زیر مجموعه و مسئولین منتصب در آنها باید موفق تر عمل کنند.
ما در انتظار تحولاتی مناسب در سطح معاونت ها، مدیران و مسئولان واحد های شهرداری با هدف بهبود خدمات رسانی هستیم.
وی تصریح کرد که، کارکنان شهرداری نباید به دنبال زمان خاصی برای کار باشند، بلکه با کار عاشقانه و تلاش مستمر بایستی اقدام به خدامت رسانی نمایند تا شاهد تحولی شگرف در ملارد باشیم.
جایگاه شهرداری در توسعه و پیشرفت شهر مشخص است و بسیار پر رنگ می باشد. پس باید شهردار جدید توجه خاصی به این بحث داشته باشد تا با هدایت و مدیریت صحیح پرسنل موجود و ارائه راه کارهای کارآمد به آنان، اثرات بهتری از این تعداد نیرو گرفته شود.
فرماندار ملارد با بیان اینکه مدیریت شهرداری یک مقوله علمی است و نه تعارفی، تاکید کرد، نمی شود با روشهای سعی و خطا این مجموعه مهم و اثر گذار و وسیع را اداره کرد. ما اذعان می داریم که باید حتما از تجربیات و عملکرد سایر شهرداران استان و کشور استفاده کرد تا در اداره امور شهرداری در این شهر مهم، موفق بود.
وی ادامه داد: شهردار، عامل شورای شهر است و سیاست ها و مصوبات شورای شهر باید ملاک عمل سیاست گذاری و عملکرد خدمات شهر در شهرداری بشود. دغدغه های اعضاء شورای شهر را باید ملاک عمل قرار دهد که این دغدغه ها، خواسته های مردم است، پس باید بطور جدی به آنها پرداخته شود.
فرماندار ملارد به همکاری مناسب مجموعه شهرداری با دیگر دستگاههای اداری و اجرایی شهرستان اشاره کرد و این همکاری را بسیار اثر بخش و لازم دانست.
معاون فنی و عمرانی استانداری تهران در این مراسم گفت: با توجه به اینکه ملارد تازه به شهرستان تبدیل شده است و مشکلات عدیده ای از سالهای قبل داشته، لذا سعی مجموعه مدیران شهرستان، استان و کشور، رفع آنها می باشد، ولی رسیدن به مطلوب ها نیازمند گذر زمان بیشتر است.
مهندس محمودی افزود: انجام دادن کار بزرگ، نیاز به افراد بزرگ با افکاری بزرگ دارد. پس برای بزرگ شدن باید، بزرگی را تمرین کرد و امکانات و وسایل آن را محیا نمود.
اگر کسی می خواهد بزرگ باشد و بزرگ فکر کند، باید بزرگی را تمرین کند و در سطح بزرگ فکر کند. اگر چنین کسی وجود داشته باشد، رفع مشکلات کوچک برای این شخص بسیار راحت می باشد.
وی خاطر نشان ساخت، ملارد جزء 30 کلان شهر کشور محسوب می شودکه نیازمند توجه ویژه به آن است و بایستی برنامه های ویژه برای آن در نظر گرفته شود.
من به شهردار جدید ملارد توصیه می کنم با گذر زمان از اتفاقات گذشته و با آماده کردن برنامه های کار آمد و راهبردی، دست به انجام کارهای نو، ماندگار و اثربخش بزنند تا ملاردی متعالی داشته باشیم. این شهرستان با بیش از 400 هزار نفر جمعیت و مساحت جغرافیایی قابل توجه، نیاز به مدیریتی قوی با رویکردی علمی دارد.
ما بایستی روح های خود را بزرگ کنیم و با رشد و توسعه فکری، روحی و معنوی، بتوانیم دست به انجام کارهای در خور شآن ، بزرگ و مثمر ثمر بزنیم.
محمودی اظهار داشت: تجربه در پیشبرد کار هر مدیری مهم و لازم است، چرا که اگر مدیری تجربیات مناسب در رویارویی با مسائل را نداشته باشد، نمی تواند با مسائل پیش رو برخوردی مناسب داشته باشد و تصمیم صحیحی اتخاذ نماید. من به اعضاء شورای شهر در انتخاب آقای کلانتری به این سمت، تبریک می گویم، چرا که ایشان فردی متخصص با تجربه و پشتکار بالا می باشد و آینده ملارد را روشن می بینم.

شاهین کلانتری - شهردار ملارد
شهردار جدید ملارد نیز در مراسم معارفه خود با عرض خیر مقدم به حضار و تقدیر از مسئولان شهر در خصوص ارائه رهنمودهای لازم برای اداره هر چه بهتر شهرداری، ادامه داد: با توجه به انتخاب بنده از سوی اعضاء محترم شورای اسلامی شهر ملارد و تائیدات مسئولان استانی و کشوری، تصمیم گرفتیم با لطف خداوند به خدمت گذاری مردم شهر ملارد در جایگاه شهردار این شهر مشغول باشیم.
در روزهای تعطیلات ابتدایی سال با توجه به دستور وزیر محترم کشور و با عنایت به اینکه برخی از مسئولان مربوطه پایان دوره خدمت خود را سپری می کردند، بنده اطاعت امر کرده و قبول انجام وظیفه در این جایگاه را نمودم.
مهندس شاهین کلانتری در ادامه سخنان خود اظهار داشت: در اقدامات اولیه حضور خود در این پست، کارهایی که ضروری به نظر می رسید انجام شود، انجام دادیم. که از جمله آنها، مدیریت جمع آوری زباله ها بود که تصمیم داریم از این بخش با اجرای برنامه های مفید، منبع درآمدی برای شهر حاصل نمائیم.
وی خاطر نشان ساخت، رشد زیاد جمعیت ناشی از مهاجرت - ساخت و سازهای غیر مجاز و عدم استحکام در برخی بناها، مشکلاتی در شهر ایجاد کرده که قسمت عظمی از شهر به شکل بافت فرسوده در آمده است که در زمان بروز زلزله خطرات عدیده ای جان مردم را تهدید می کند، لذا در فکر رفع این معضل و خطرات می باشیم.
وسعت سرزمینی ملارد را یک فرصت می دانم که در فکر بهره مندی مناسب از آن هستیم. وضعیت حاکم بر شهر و رشد ساخت و سازها، جمعیت شهر را به سرعت افزایش خواهد داد، پس باید تدابیری اتخاذ کرد تا رشد جمعیت توسعه متوازن شهر را به دنبال داشته باشد.
در پی شفاف سازی برخی موارد اداری در شهرداری هستیم، چرا که با بررسی های انجام شده متوجه نابسامانی و عدم شفاف سازی در برخی موارد مانند محاسبه عوارض و غیره شده ام.
کلانتری ادامه داد: مردم باید بدانند چرا پول به شهرداری می دهند، چقدر پرداخت کرده اند و کجاها این مبالغ هزینه شده است.
وی افزود: تفکیک بی رویه اراضی، زندگی مردم را مختل می کند، ساخت و سازهای غیر مجاز و غیر استاندارد مشکلات شهری را افزایش می دهند و شهروندان را دچار مخاطره می کند، پس در پی رسیدگی به این معضل هستیم.
به دنبال داشتن طرح تفضیلی شهر هستیم تا بتوانیم بهتر به اجرای طرح جامع شهر بپردازیم.
شهردار جدید ملارد در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: قولنامه ای بودن بسیاری از اراضی و املاک، شهر را تهدید می کند و زمینه ساز رانت می گردد. امید دارم با کمک مسئولان استانداری و فرمانداری این مشکل را به فرصت تبدیل کنیم. هر چند مردم زمینهایشان را می سازند، پس باید برنامه ای را طراحی کنیم که بطور قانونی ساخت و سازها صورت گیرد و مبالغی غیر از عوارض قانونی به برخی افراد هبه نکنند.

شهر متعلق به مردم است و خود مردم نیز به نحو بسیار خوبی آنرا مدیریت می کنند، باید به مردم اعتماد کرد
کلانتری به عدم تناسب تصدی پست ها و شغلها در شهرداری اشاره کرد و اجرای چارت سازمانی در شهرداری را غیر اصولی توصیف نمود و از ایجاد چند سازمان و اداره جدید در این مجموعه خبر داد.
مهندس شاهین کلانتری از مزایای موجود در سطح شهر ملارد برای بهره مندی شهرداری و دیگر ادارت سخن گفت و بیان داشت: وسعت سرزمینی این شهر برای مدیریت شهرستان و شهرداری یک غنیمت است و زمینه بسیار خوبی برای ایجاد فضاهای سبز، مراکز بهداشتی، اماکن تفریحی و غیره بوجود خواهد آورد.
ما از سرمایه گذاران داخلی حمایت خواهیم کرد و در پی تحقق فرموده رهبر کشور در خصوص حمایت از سرمایه ایرانی هستیم. همچنین با ایجاد شرایط خوب در پی مشارکت همه گونه مردم با شهرداری هستیم.
شهردار جدید از برخورد جدی با متخلفین در ساخت و سازها خبر داد و به بزرگ فکر کردن برای دستیابی به آبادانی اشاره نمود و آنرا ضروری دانست.
وی در پایان آرزو کرد شهری آباد با همکاری تمام مردم و مسئولان در ملارد بوجود آید و آینده ای زیبا برای آن متصور گردید.

تاریخ ارسال خبر: ۲۱/۱/۱۳۹۱ غلامرضا جباری


مطالب مشابه :


شماره تماس ادارات

کلانتری و فرماندهی انتظامی ملارد. 2-3663131. شورای بخش. بسیج ملارد. 3666677. اداره
اخبار ملارد

ملاردی ها - اخبار ملارد - اين وبلاگ به تاریخ و فرهنگ و مسائل اجتماعی ملارد می پردازد
سوالات المپیاد ادبیات بهمن 91

به نام چاشنی بخش زبان ها اداره ی آموزش و پرورش ملارد 9/11/91 قابل توجه دبیران محترم زبان و
آيا به راستي مخابرات ملارد تجهيزات راه اندازي ADSL را فراهم کرده است؟

ملاردی ها - آيا به راستي مخابرات ملارد تجهيزات راه اندازي adsl را فراهم کرده است؟ - اين وبلاگ
شاهین کلانتری، شهردار ملارد شد

خبر روز ، خبرهای شهرستان شهریار - شاهین کلانتری، شهردار ملارد شد - روزنامه همشهری - شهریار
اهداف دوره آموزش ابتدايي

این سایت جهت اطلاع رسانی به مدیران سه مقطع اداره آموزش و پرورش شهرستان ملارد از حوزه معاونت
ساختمان جدید اداره بهزیستی شهرستان ملارد افتتاح شد

ویژه نامه نقش نو - ساختمان جدید اداره بهزیستی شهرستان ملارد افتتاح شد - سرپرستی غرب استان
ایجاد تغییرات در تقسیمات سیاسی استان مازندران(ایجاد بخش های کلارآباد،زیرآب ، دشت سر ، رودپی شمالی و

گروه آموزشي جغرافياي شهرستان ملارد (ایجاد بخش های کلارآباد اداره کل آموزش و
برچسب :