تلاشهای امداد رسانی هلال احمر قابل تقدیر است

آخرین جزئیات امدادرسانی از زمین و هوا به مسافران نوروزی:

هلال احمرانجمن پزشکی کوهستان ایران:  مسئولان جمعت هلال احمر آخرین جزئیات امدادرسانی از زمین و هوا به مسافران نوروزی در سراسر کشور را تشریح کردند.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، جمعیت هلال احمر در ایام نوروز از تاریخ 25 اسفند طرح ملی امداد و نجات را در سراسر جاده ها و محورهای مواصلاتی به اجرا گذاشته است، که تا 15 فروردین نیز ادامه خواهد داشت براین اساس مهمترین عملیات امداد و نجات ساحلی جمعیت هلال احمر در 24 ساعت گذشته پوشش امدادی حادثه واژگونی شناور در بوشهر بوده است بطوریکه مرتضی مرادی پور مدیر مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات با اعلام مهمترین عملیات ساحلی ٢4 ساعته گذشته، اظهار داشت: در حادثه واژگونی شناوردر استان بوشهر 2 تیم عملیاتی شامل 5 تن خدمات امدادی لازم را به آسیب دیدگان ارائه دادند.

وی افزود: این حادثه ساعت 15 روز گذشته در بوشهر، شهر شیرینو، روستای چاه مجنون رخ داد که 3 حادثه دیده و نجات یافته داشت. در این حادثه 3 نفر نیز مصدوم شدند که یک نفر از آنها از سوی هلال احمر به مرکز درمانی منتقل شد.

انجام 95 سورتی پرواز از ابتدای اجرای طرح نورزوی

در این راستا ناصر چرخ ساز سرپرست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر نیز با اعلام گزارش عملکرد خدمات امداد هوایی از ابتدای طرح نوروزی ٩4 عنوان کرد: مهمترین عملیات امداد هوایی انتقال 3 مصدوم در حادثه واژگونی پراید در محور نیشابور – سبزوار بوده است.

وی با اعلام انجام 95 سورتی پرواز امداد هوایی کشور از ابتدای طرح نوروزی تا کنون، افزود: بر این اساس 5 مصدوم با همکاری هلال احمر و اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند.

چر خ سازافزود: همچنین در پروازهای امداد هوایی هلال احمر، 50 کیلوگرم محموله امدادی و 110 نیروی عملیاتی منتقل شده است.

امدادرسانی به 9 هزار و 600 نفر از مسافران نوروزی در سراسر کشور/نجات جان یک هزار و 100 نفر از هموطنان

همچنین در این زمینه حسین درویشی معاون عملیات سازمان امداد و نجات نیز عنوان کرد: از ابتدای اجرای طرح امداد و نجات نوروزی تا ساعت 9 صبح امروز، به 9 هزار و 600 تن از مسافران نوروزی امدادرسانی شد و 6 هزار و 100 نفر نیز به صورت اضطراری اسکان داده شدند.

وی با اعلام گزارش عملیات و خدمات امداد و نجات از آغاز اجرای طرح ملی امداد و نجات نوروزی تا ساعت 9 صبح امروز دوم فروردین ماه، اظهار داشت: در این مدت از میان یک هزار و 300 مورد عملیات و خدمات، 700 مورد عملیات و 500 مورد خدمات بوده و به عبارتی 9 هزار و 500 نفر خدمت لازم را دریافت کردند.

درویشی با اشاره به آسیب‌دیدگی 13 هزار و 400 نفر در حوادث 25 اسفند تا صبح امروز، افزود: بر این اساس امدادگران و نجاتگران هلال‌احمر به 9 هزار و 600 نفر از مسافران نوروزی خدمت‌رسانی کرده و موفق به نجات جان یک هزار و 100 نفر از هموطنان شدند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با اعلام انتقال690 نفر از آسیب‌دیدگان به مراکز درمانی، اذعان کرد: بر این اساس 3 هزار و 500 نفر هم سرپایی درمان و 6 هزار و 100 نفر نیز به صورت اضطراری اسکان داده شدند.

خدمت‌رسانی بیش از 210 پزشک و پیراپزشک داوطلب در نخستین روز اجرای طرح داوطلب‌یار امداد و نجات

دراین راستا فرح ناز رافع رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر نیز عنوان کرد : 219 پزشک و پیراپزشک داوطلب با استقرار در 90 پایگاه جاده‌ای و چادر سلامت در نخستین روز اجرای طرح داوطلب یار امداد و نجات (28 اسفند)، به  ارائه خدمات به مسافران نوروزی پرداختند.

 رافع افزود: امسال برای چهارمین سال متوالی همزمان با آغاز ایام نوروز،  پزشکان و پیراپزشکان داوطلب جمعیت هلال احمر با حضور در پایگاه های امدادی جاده های سراسر کشور، سلامتی را به مسافران هدیه می کنند.

وی  افزود: بر این اساس پزشکان و پیراپزشکان داوطلب با حضور در کنار امدادگران و نجاتگران پایگاه های مذکور، ضمن درمان مصدومان و سانحه دیدگان و اهدای بسته های فرهنگی و آموزشی، به ارائه طیف وسیعی از خدمات بهداشتی – درمانی رایگان به مسافران نوروزی می پردازند.

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر خاطرنشان کرد: بر مبنای گزارش های رسیده  از 26 استان، در روز 28 اسفند، 2044 مسافر نوروزی ، با مراجعه به پایگاه ها ی جاده ای و چادرهای سلامت جمعیت هلال احمر از خدمات رایگان سلامت داوطلبان بهره مند شدند.


مطالب مشابه :


دانلود آخرین تغییرات قیمت داروها در فایل اکسل 18/12/1392

این وبلاگ تا برقراری سایت اصلی امور دارویی استان بوشهر ابوالفضل. جنب کلینیک تخصصی.
تالار پذیرایی چلچله سعداباد

سعدآباد بوشهر تخصصی، فاقد دانشگاه فاقد کلینیک تخصصی پزشکی می
تاریخ بلعمی

پدرش ابوالفضل بلعمی نیز وزیر دیگر سلسله ی آموزگار پایه ششم بوشهر; کلینیک تخصصی
عناوین رساله های کارشناسی ارشد در رشته معماری دانشکده هنر و معماری یزد

طراحی دانشکده معماری دانشگاهخلیج فارس بوشهر. حیدری ، ابوالفضل. بیمارستان تخصصی
تاریخ نگار مدیران تامین اجتماعی

سید ابوالفضل اجتماعی بوشهر، یزد از پلی کلینیک تخصصی در شهر کرد
برگزاری سمینار تخصصی نقش مکمل ها در تغذیه

به وبلاگ موسسه علمی پزشکی کوهستان ایرانیان خوش آمدید. شما با مراجعه به این سایت می توانید از
شهردار جدید - فعلا ، حمایت به جای انتقاد

پایگاه اطلاع رسانی راه آهن جمهوری اسلامی ایران. پایگاه جامع اطلاع رسانی آموزش وپرورش
برگزاری دوره آموزشی پزشکی ورزشی "دوچرخه سواری کوهستان"

مقالات دکتر ابوالفضل کلینیک درد چند تخصصی طالقانی، خیابان بوشهر، پلاک 9، طبقه همکف
تلاشهای امداد رسانی هلال احمر قابل تقدیر است

به وبلاگ موسسه علمی پزشکی کوهستان ایرانیان خوش آمدید. شما با مراجعه به این سایت می توانید از
برچسب :