دفتری برای ثبت خاطرات مراسم


وسایل مورد نیاز:

دفتر بله برون (دفتر مخصوص یا دفتر معمولی): یک عدد

مخمل سفید: حداکثر ۵۰ ۵۰ سانتی متر

تور صورتی سانتی: نیم تا یک متر

روبان نقره ای دو سانت: نیم متر

روبان نیم سانت صورتی: نیم تا یک متر

گل مصنوعی ریز یا نگین های شیشه ای صورتی

چسب حرارتی


طرز تهیه:

دفتر را روی مخمل سفید قرار داده و در واقع آن را با مخمل جلد کنید. چنانچه جلد دفتر شما رنگ تیره ای دارد ابتدا با مقوای سفید و یا با پارچه سفید دیگری جلد آن را بپوشانید و در آخر مخمل را بچسبانید. این کار باعث می شود که رنگ تیره جلد از زیر مخمل سایه نیندازد. جلد بعضی از دفاتر آماده دارای پستی و بلندی هستند. در این مورد هم می توانید از یک لایه پشم شیشه باریک استفاده کنید و سطح را ابتدا یکدست کنید سپس دفتر را با مخمل جلد نمایید.

تور صورتی را از منتهی علیه سمت چپ دفتر از بالا تا پایین به صورت صاف و یکدست بچسبانید. دقت کنید که تور را فقط در پشت کار چسب بزنید و از زدن چسب روی مخمل خودداری کنید، زیرا چسب از منافذ تور خارج می شود و کار شما تمیزی خود را از دست می دهد.

سپس روبان دو سانت نقره ای را از لبه تور صورتی از بالا به پایین بچسبانید. تمام طول روبان را با چسب روی مخمل محکم کنید.

روبان نیم سانت صورتی را روی روبان نقره ای در منتهی علیه سمت راست آن از بالا به پایین بچسبانید.

از گل های ریزی که برای تزئین کله قند نیز استفاده کرده اید، در گوشه سمت راست دفتر چسبانده و با​ دو سه عدد پاپیون با روبان نقره ای تزیین کنید.

توجه داشته باشید که در تزئین وسایل خود از طرح و رنگ مشترکی بهره بگیرید. این کار باعث شکوه بیشتر تزئینات شما می شود. مثلا چنانچه برای تزئین کله قند از نگین های شیشه ای رنگی استفاده کرده اید بهتر است در تزئین سایر وسایل نیز از آن بهره ببرید مثلا می توانید برای تزئین دفتر بله برون، مطابق شکل عمل نمایید.

بعد از چسباندن ردیف اول تور صورتی مجددا یک ردیف دیگر تور کنار ردیف اول بچسبانید. سپس روبان نقره ای دو سانت را از بالا به پایین روی تقاطع تورها ثابت نمایید. در دو طرف روبان نقره ای، روبان نیم سانت صورتی را بچسبانید. در آخر نگین های شیشه ای صورتی رنگ را روی روبان نقره ای باچسب ثابت کنید.

تزئین خودکار

خودکار: یک عدد / پر: یک شاخه / روبان نیم سانت سفید: یک متر / روبان نیم سانت صورتی: دو متر / نگین شیشه ای ـ چسب حرارتی

طرز تهیه: ابتدا با چسب حرارتی پر را به بدنه خودکار وصل کنید، به شکلی که بخش عمده پر در بالای خودکار قرار بگیرد، سپس روبان سفید را به بالای خودکار چسبانده و دور تا دور خودکار را با روبان می پوشانیم. بهتر است هر دو سه دوری که روبان را چرخانیدیم با کمی چسب به بدنه خودکار آن را ثابت کنیم که روبان در اثر تماس دست از جای خود حرکت نکند.

با روبان های صورتی شش عدد پاپیون درست کنید. دنباله های پاپیون ها را با اندازه های متفاوت ببرید.

پاپیون ها را سه تا سه تا از بزرگ به کوچک به شکلی روی هم بچسبانید که حالت گل به خود بگیرد.

این دو گل صورتی را به دو طرف خودکار ثابت کنید و روی آنها نگین شیشه ای بچسبانید.

در صورت تمایل می توانید از رشته مروارید های ریز نیز استفاده کنید و بدنه خودکار را با مروارید بپوشانید. برای این کار رشته های مروارید را مانند روبان سفید از بالا به پایین بچسبانید. دقت داشته باشید حتما قبل از چسباندن مروارید بدنه خودکار را با روبان پوشانده باشید.

خودکارهایی در بازار موجود است که پایه ای برای ایستادن آن دارد. چنانچه از آن خودکار ها استفاده کنید، زیبایی کارتان دوچندان خواهد شد، ولی اگر از آن مدل خودکار در دسترس ندارید، مشکلی نیست برای پایه می توانید از جاشمعی های ظریف یا استکان های کمر باریک استفاده کنید. بدیهی است در هر صورت پایه نگهدارنده خودکار نیز باید هماهنگ با خود خودکار تزئین شود.

تزئین سینی

سینی: یک عدد

پارچه ضخیم سفید برای پوشاندن سینی

حریرسفید: ۵/۱ برابر اندازه کف سینی

تور سفید ۶ سانت: ۲ برابر محیط (دورتادور) سینی

تور صورتی ۴ سانت: دو برابر محیط سینی

روبان نیم سانت: صورتی ۵/۱ تا ۲ متر


گل مصنوعی

روبان یک سانت: نقره ای یک متر

چسب حرارتی

طرز تهیه:

ابتدا سینی را روی پارچه ضخیم سفید بگذارید و از اطراف سینی دو سانتی متر بیشتر در نظر بگیرید و پارچه را ببرید. از این تکه پارچه ضخیم دو عدد نیاز داریم. حالا دو تکه پارچه را روی هم بگذارید و سه طرف آن را بدوزید تا به شکل کیسه دربیاید. حالا سینی را داخل این کیسه قرار دهید. کیسه باید دقیقا اندازه سینی باشد. سپس طرف چهارم را پس دوزی کنید.

تور سفید را چین سوزنی بدهید و سپس با کمک چسب حرارتی به دورتادور سینی بچسبانید. قبل از چسب زدن دقت کنید که چین تور یکدست باشد.

حریر سفید را ۵/۱ برابر کف سینی در نظر گرفته ایم. به علت آن که می خواهیم حریر به شکلی حالت دار در کف سینی قرار بگیرد. حریر را روی سینی انداخته و ابتدا از چهارگوشه سینی شروع کنید.

لبه های حریر را مقدار کمی به داخل تا زده و با چسب حرارتی بچسبانید. بعد از چسباندن حریر در گوشه ها نوبت به چسباندن آن به سایر قسمت ها می رسد.

کم کم تمام قسمت ها را چسب بزنید و حریر را با دست حالت داده و بچسبانید. این کار را با دقت انجام دهید تا حریر حالت لازم را پیدا کند.

تور صورتی را نیز چین سوزنی دهید. پس از اطمینان از یکدست بودن چین تور آن را روی لبه سینی و دور تا دور آن بچسبانید. دقت کنید که چین را به شکلی ثابت کنید که تور سفید از زیر تور صورتی حدود دو سانت بیرون باشد.

روبان نیم سانت صورتی را روی قسمت چین داده شده تور صورتی بچسبانید.

می توانید برای زیبایی بیشتر از گل هایی که برای تزئین سایر وسایل استفاده کرده ایم، در گوشه ای از سینی چسبانده و با روبان نقره ای پاپیون درست کرده و در لابه لای گل ها قرار دهید.


مطالب مشابه :


وسایل بله برون

زندگى پرشى دارد - وسایل بله برون - - زندگى پرشى دارد
تزیینات بله برون

خیلی وسایل دیگم بود که فرصت نشد عکس بندازم. برچسب‌ها: تزیینات بله برون.: Weblog Themes By Pichak :.
گلهای تزئیینی مناسب بله برون و برای جواهرات و هدیه

عکس - گلهای تزئیینی مناسب بله برون و برای جواهرات و هدیه -
چیدمان میز عروسی - نامزدی و بله برون

هنر و مهارتهای زندگی - چیدمان میز عروسی - نامزدی و بله برون - دکوراسیون سفره عقد تزیین خنچه
دسته گل و تزئین جواهرات و خرید برای شب خاستگاری...بله برون..حنابندان

گالری عروس شاهدخت - دسته گل و تزئین جواهرات و خرید برای شب خاستگاری بله برون حنابندان
دسته گل برای بله برون...ولنتاین

گالری عروس شاهدخت - دسته گل برای بله برون ولنتاین - گالری عروس شاهدخت هدفش شاد کردن شماست
دفتری برای ثبت خاطرات مراسم

وسایل مورد نیاز: دفتر بله برون (دفتر مخصوص یا دفتر معمولی): یک عدد. مخمل سفید: حداکثر ۵۰ ۵۰
جا قند..

فردای بله برون عمه مریمم و خاله خدیجه ام رفتن! آخر شب همه نشستیم و وسایل رو درست کردیم
برچسب :