داستان بلدرچین وبرزگر

 

قطعاً داستان بلدرچين وبرزگر را كه سالها قبل در كتاب فارسي سوم دبستان نوشته شده بود خوانده ايد، اگر نخوانده ايد ماجرا از اين قرار بود كه:


بلدرچینی با بچه های خود در کشتزاری لانه داشت. روزها به سرعت می گذشت و محصول کشتزار به مرحله برداشت نزدیک می شد. بلدرچین بیشتر اوقات خود را به گشت و گذار مشغول بود و هر روز از بچه ها دور می شد؛ اما بچه ها، هنوز پرپرواز نداشتند و ناگزیر به سکونت در لانه بودند. هر روز غروب که بلدرچین به کنار بچه ها برمی گشت، از آنها وقایع روز را می پرسید. روزی بچه ها به او گفتند:« امروز صاحب مزرعه به اتفاق پسرش  آمده بود و می گفت: زمان برداشت فرا رسیده و محصول هم به اندازه کافی رشد كرده،فردا به فلانی می گویم که بیاید و محصول را درو کنيم.» بلدرچین گفت:« نترسید؛ هيچ خطري شما را تهديد نخواهد كرد.»
روز بعد دوباره برزگربا فرزندش آمد و گفت:« فلانی گفت: دیروز کار داشتم، فردا حتماً خواهم آمد.»
بلدرچین دوباره به بچه هایش اطمینان داد که خطری آنها را تهدید نخواهد کرد!
چند روزی به این نحو گذشت و برزگر هر روز برداشت محصول را به این و آن حواله می داد،بلدرچین نیز متقابلاً به بچه هایش اطمینان می داد که خطری آنها را تهدید نخواهد کرد.
سرانجام یک روز غروب، بچه ها به او گفتند:« امروز برزگربا فرزندش آمده بودند و وي رو به پسرش كرد وگفت: ديگر منتظر كسي نخواهيم نشست وفردا صبح خودمان مزرعه را درو خواهيم كرد».
بلدرچین خطاب به بچه هایش گفت:« آماده شوید تا از این جا کوچ کنیم؛ زیرا این بار برزگر کمر همت بسته و خواهند آمد و هیچ چیز مانع آمدن آنها نخواهد شد؛ بنابراین جایمان دیگر اینجا نیست!»

كل داستان همين است .... یعنی تا وقتی منتظریم دیگران بیا يند و برايمان کاری بکنند کارهايمان همین طور عقب می افتد يا اصلاً انجام نمي شود، باید خودمان همت كنيم وحركت كنيم تا دچار چنين معضلاتي نشويم .....
بايد بپذيريم كه مشكلات  شهرستان براي دولتمردان چه در هيئت دولت ، چه در مجلس شورا، چه شوراي نگهبان، چه تشخيص مصلحت نظام وچه مسئولين بنياد مهمتر از مشكلات ايثارگران است!
این واقعیت تلخي است که  تا وقتی کاربدست کسانی است که  در بدنه كانونهاي خدماتي نفوذ کرده اندو از مبنا نه ماهیت انقلاب را قبول داشتند نه دلبستگی با اسلام داشتند، نه توان فهم دفاع هشت ساله را داشتند، نه چرائی مصائب رزمندگان را درک کردند و اکنون نیز زیرکانه با طرح عنوان بخشنامه ودستور العمل وترفندهاي مختلف سعي در بي اعتبار كردن  مفاهیم ارزشي جنگ دارند ،دربرهمین پاشنه خواهدچرخید

http://www.fashnews.ir/

=========================================

آنجاکه باید کار کنند نمی کنند و آنجا که نباید کاری بکنند می کنند ؟!!!

شهرستان کوهدشت دارای امکانات بسیاریست :

نمونه های آن :

مکانهای تفریحی : ازابتدای جاده اولاد قبادتا تنگه شیرز همش تفریحگاه است چه امکاناتی دارد ؟ اینارو درقالب طرح و مصوبه به جوانان جویای کاربسپارید ؟

غار قرعلیوند (شیر سنگی ) را به صورت آثار باستانی وملی قلمداد کنید و طرح آنرا دراختیار جوانان مشتاق و جویای کار بگذارید تا مردم بیایند وببینند.....

سد هاله  بهترین تفریحگاه است اگرجاده را آسفالت کنند و درختکاری و زیبا سازی شود 

آنهم با کمترین هزینه خیلی خانواده ها مشغول کار خواهند شد .

روی رودخانه خشک شهرمان با پیمانکاران علاقمند قراردادببندند تا دکانهای زیبا و کوچکی ساخته شود هم شهر زیبا میشود و هم تمام دست فروشان در یک محل مشغول خواهند شد و.....

اگر بخواهیم منظور اگر بدانیم واگر همت کنیم یعنی احساس مسئولیت داشته باشیم خیلی آسان میشود به کوهدشت خدمت کرد

کمی همت   جسارت   باور  و  غیرت لازم دارد

 


مطالب مشابه :


مقدمه ی کار

پرورش بلدرچین در خوزستان - مقدمه ی کار - تنها تولید کننده گوشت؛ تخم ؛جوجه یک روزه؛و مرغ مادر
درباره بلدرچین بدانیم!

ای پرنده مهاجر - درباره بلدرچین بدانیم! - خرید و فروش پرنده های زینتی و با خاصیت اپارات |
فیلم پرورش بلدرچین ص118 کتاب کار و فنا وری هشتم

مشگين سبز - فیلم پرورش بلدرچین ص118 کتاب کار و فنا وری هشتم فیلم های من در سایت اپارات
نکاتی پیرامون پرورش صنعتی بلدرچین

پرورش بلدرچین در خوزستان - نکاتی پیرامون پرورش صنعتی بلدرچین - تنها تولید کننده گوشت؛ تخم
نژادهای بز

اصول پرورش بلدرچین. نکاتی در مورد پرورش
ویدئوهای جدید شکار

پرورش کبک و بلدرچین. سلام چند ویدئوی جالب از یوتیوب انتخاب و در آپارات بارگذاری کردم.
فیلم جوجه بلدرچین

گروه آموزشی کار وفناوری تویسرکان - فیلم جوجه بلدرچین - آن قدر تشویق کنید که تشویق نکردن
داستان بلدرچین وبرزگر

شیرز نقد و بررسی - داستان بلدرچین وبرزگر - - شیرز نقد و بررسی . شیرز نقد و آپارات. کوهدشت
برچسب :