هفته نامه صدای گلپایگان شماره 275 ( صفحه نخست )

 340.jpg

 

طنز تقسيم ارث پدري

مال و ميراث پدر يكجا برادر مال من

منقل و وافور و قوري و سماور مال تو

زانتيا و بنز و ماكسيما، كاديلاك مال من

آن ژيانِ كهنه ي بي درب و بي باك مال تو

خانه شمرون و آن ويلاي رامسر مال من

آن زمين باير و اصطبل بي خر مال تو

كلّ چك هاي وصولي توي تهران مال من

و آن چكي كه صاحبش رفته به زندان مال تو

مبلمان و ويدئو با كامپيوتر مال من

آن بخاري نفتي و پالان قاطر مال تو

باغ اوشان و فشم با ماهواره مال من

آن كُت مستعمل و شلوارِ پاره مال تو

رفتن حج و سفرهاي فراوان مال من

و آن نمازي كه قضا گرديده پنهان مال تو

كلّ سهم كارخانه در لويزان مال من

حقّ بيمه با حقوق كارمندان مال تو

خانه ييلاقي و ويلاي شمشك مال من

آن دو تا دندان مصنوعي و عينك مال تو

خوردن و خوابيدن و شب زنده داري مال من

كاركردن در زمين با اسب و گاري مال تو

گردش و تفريح در فصل بهاران مال من

برف را پارو نمودن در زمستان مال تو

خوردنِ ماهي و مرغ و بره آهو مال من

خوردن آشِ جو و سالاد كاهو مال تو

آن تراول ها و چك هاي فراوان مال من

اجرت غسّال و مداح غزلخوان مال تو

رفتن آنتاليا و روم و پاريس مال من

رفتن دم آسمون و غرقه و ويس(1) مال تو

الغرض (طالب) بگو كلِّ طلب ها مال من

سكته كردن نيمه شب، رفتن ز دنيا مال تو

(1) ويس: روستاي ويست

طالب گلپايگاني

 340.jpg

برپايي نمايشگاه بزرگ كتاب با بيش از 4 هزار عنوان

به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان نمايشگاه كتاب با بيش از 4 هزار عنوان با حضور جمعي از مسوولين شهرستان از تاريخ 29 اسفندماه لغايت 7 تيرماه در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي واقع در پارك هفده تن گلپايگان برپا گرديد.

حجت الاسلام اسماعيلي امام جمعه شهرستان باتفاق مديريت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي و چندتن از مديران ادارات همزمان با افتتاح اين نمايشگاه كتاب، از غرفه هاي مختلف اين نمايشگاه بازديد نمودند.

محمدي فشاركي مديريت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي در گفتگو با خبرنگاران در خصوص برپايي اين نمايشگاه اظهار داشت: اين نمايشگاه كتاب با بيش از 4 هزار عنوان با موضوعات مختلف فرهنگي، مذهبي، اجتماعي، روانشناسي، تاريخي و كودك و نوجوان كه در كنار اين نمايشگاه وسايل كمك آموزشي كودك و نوجوان هم برپا گرديده كه در رابطه با كارهاي فكري بيشتر مورد استفاده قرار مي گيرد و در حوزه هاي مذهبي تخفيفي نزديك 50 درصد و در حوزه هاي ديگر نزديك به 10 تا 20 درصد تخفيف و در مواردي هم برخي كتب تا 30 درصد تخفيف شامل آنها مي شود كه به طور ميانگين شامل حدود 30 درصد تخفيف خواهند شد.

وي هدف از برپايي نمايشگاه را نزديك شدن به روز قلم و در جهت پركردن اوقات فراغت دانش آموزان و علاقمندان به كتاب و كتابخواني برشمرد.

مديريت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي افزود: بسياري از كتاب هاي موجود  در نمايشگاه مورد تأكيد بزرگان بوده كه از جمله كتاب مفاتيح الحيات حضرت آيت ا... جوادي آملي است كه اين كتاب به چاپ 99 رسيده است و كتابي است در حوزه سبك زندگي روزمره و همچنين كتاب هاي ديگر كه مورد تأكيد مقام معظم رهبري نيز بوده است .

وي افزود: نگاه ما اين است كه هر ماه در شهرستان به دنبال يك رويداد فرهنگي باشيم و طي اين مدت يك و نيم ماه گذشته 3 نمايشگاه برپاكرديم و در ايام نيمه شعبان هم برنامه متنوعي طي 3 شب خواهيم داشت.

 340.jpg

ديدار اعضاي شوراي اسلامي شهر با امام جمعه

همانگونه كه در شماره قبل نشريه اشاره گرديد، اعضاي منتخب شوراي اسلامي شهر گلپايگان در هفته گذشته با مسوولين شهرستان از جمله فرماندار و امام جمعه ديدار داشتند.

مشروح ديدار اين اعضاء با فرماندار شهرستان كه بدون حضور خبرنگاران انجام گرفته بود از قول مسوول روابط عمومي فرمانداري مشروح آن در شماره قبل قيد گرديد و ديدار اعضاي منتخب شوراي اسلامي دوره چهارم شهر گلپايگان كه با حضور تني چند از خبرنگاران برگزار گرديد، طي آن امام جمعه شهرستان مطالب مبسوطي پيرامون اهداف و راهكارهاي شوراي اسلامي شهر موفق را بيان نمودند كه متن سخنان امام جمعه شهرستان به شرح ذيل مي باشد:

حجت الاسلام اسماعيلي در اين ديدار در بخشي از مطالب خود پيرامون جايگاه شوراها در جامعه پويا، اينگونه بيان داشتند: در رابطه با برگزاري انتخابات اين دوره كه به طور همزمان انتخابات رياست جمهوري و شوراها برگزار شد گزارشهايي مبني بر اينكه درصد مشاركت ممكن است پايين باشد به ما مي رسيد و اين گزارش ها در زمان انتخابات مجلس شوراي اسلامي هم به ما مي رسيد؛ اما اين موضوع را من مي گفتم كه مردم روز واقعه حماسه ساز هستند و بنا به فرموده مقام معظم رهبري كه خواستار حضور و بروز حماسه سياسي بودند الحمدا... مردم آمدند و در هر دو انتخابات حماسه بسيار خوبي رقم خورد. طي چند روز بعد از انتخابات هم فضا يك فضاي خوب و اخلاقي در جامعه بود كه به نظر من در طول انتخابات گذشته چنين فضاي مطلوبي رقم نخورده بود و مقام معظم رهبري هم از حضور حماسي مردم پيام دادند و خشنودي خود را از اين حماسه اعلام نمودند.

امام جمعه شهرستان افزود: جاي شكر دارد كه همه مراجع و بزرگان پيام دادند از اين حضور حماسي قدرداني نمودند و اميدواريم با شروع به كار دولت جديد يك فضاي نو و جديد در كشور رقم بخورد و همه ما مي توانيم در اين فضا نقش داشته باشيم.

حجت الاسلام اسماعيلي در ادامه با اشاره به چند نكته مهم جهت پيشرفت امور در شهرستان بيان داشت: اگر امام جمعه بنا باشد در دفتر خود بنشيند و كار به مسايل اجتماع و سياست و هنرمند و كاسب و بازاري، نهادها، صنعتگران و غيره نداشته باشد اين به نظر من خيلي هنر نيست ولي ديدگاه من اين است كه امام جمعه بايد در معرض مردم باشد و مردم راحت بتوانند بيايند مطالب خود را بيان كنند و حرفشان را بزنند. الحمدا... ما از وقتي در بين مردم خوب و باصفاي شهرستان گلپايگان آمديم درب دفترمان بر روي همه باز بوده و بد نيست بدانيد در روزهاي جمعه من آخرين نفري هستم كه از محل برگزاري نماز جمعه به منزل مي روم و لذا اولين نكته كه مي خواهم به شما منتخبين شهر گلپايگان عرض كنم اين است كه آمادگي اينكه شما را نقد كنند و مردم بيايند و حرفهايشان را بزنند را در خودتان ايجاد كنيد.

وي با بيان اينكه گاهي هم خيلي حرفها ربطي به شما ندارد، افزود: ولي هيچگاه نگذاريد حرف نگفته بماند و سعه صدر مهم ترين چيز است كه بايد داشته باشيد و بگذاريد مردم حرفشان را به ما بزنند و تخليه بشوند و خداي ناكرده اگر خواستند به ما هم ناسزا بگويند بايد تحمل آن را داشته باشيم چون مردم درد دارند و كسي كه درد دارد آخ مي گويد و جيغ مي كشد لذا اين فضا را فراهم كنيد يك راهي باز شود هم مردم بتوانند به راحتي به شما مراجعه كنند و حرفشان را بزنند و هم با مردم در تماس و ارتباط باشيد.

امام جمعه شهرستان با تأكيد بر اينكه مساجد و حسينيه ها مكان هاي خوبي براي ارتباط با مردم هستند، افزود: در محله هاي مختلف تشريف ببريد و بگذاريد مردم مشكلاتشان را با شما در ميان بگذارند و من مطمئنم چند جلسه به اين شكل داشته باشيد، مردم با شما رفيق مي شوند و حتي اگر اموري را كه با شما در ميان مي گذارند ربط به امور شما نداشت آنها را راهنمايي كنيد و به آنها جهت بدهيد كه درك كنند شما به حرف آنان توجه كرديد، اين خيلي مهم است.

حجت الاسلام والمسلمين اسماعيلي در خصوص نكته دوم مطالب خود خطاب به منتخبين شوراهاي اسلامي شهر گلپايگان گفت: نگه داشتن شأن شهرستان خيلي مهم است به دلايلي كه اين شهرستان با ديگر شهرستان ها متفاوت مي باشد؛ لذا با توجه به اينكه ديدگاه هاي مرجعيت را دارد و ما هم حرمت مرجعيت را بايد نگه داريم.

وي با بيان اينكه شايد برخي امور در ديگر شهرستان ها هيچ واكنشي ندارد؛ اما ممكن است در اين شهرستان واكنش داشته باشد، افزود: لذا با مطالعه نسبت به شئون و حرمت شهرستان كارهايي كه مي خواهد انجام گيرد، دنبال شود كه خداي ناكرده يك وقت واكنش هاي منفي و مسايلي از اين جهت نداشته باشيم. قطعاً اموري كه با مشورت و برنامه باشد با مشكلي مواجه نخواهد شد. 

وي در ادامه به نكته تفاهم و همدلي بين اعضاء اشاره كرد و افزود: تا ديروز شما با هم رقابت داشتيد و فضا يك فضاي رقابتي بود؛ اما امروز ديگر بايد فضا يك فضاي رفاقتي باشد و تفاهم و همدلي اصول برنامه هاي اصلي شما باشد و نگذاريد خداي ناكرده يك وقت حرفها، بحث ها و صحبت هايي باعث كدورت بين شما شود و بعد از آن خداي ناكرده جبهه گيري ها و ... كه در كل كشور هم اين پست ها ارزش جبهه گيري ندارد، چه رسد به شوراي شهر گلپايگان.

وي در ادامه با اشاره به اينكه جبهه گيري حزبها و دسته جات و تشكيلات را در كشور ديديد به كجا كشيد، افزود: آخرش به اينجا رسيد كه مردم خودشان آمدند و آن چيزي را كه بايد تعيين مي كردند را تعيين كردند و من مي خواهم عرض كنم كه رأي مردم پيام و حرف دارد و ما اين خواسته اي را كه مردم دارند به شما عرض مي كنيم كه بياييد با خداي خودتان عهد ببنديد كه با تفاهم و همدلي پيش برويد اگر موردي نظر اكثريت شد و رأي آورد اقليت ديگر مقابله با اكثريت بعد از آن نداشته باشند و اين نتيجه اي جز اينكه دود آن به چشم مردم مي رود، ندارد و به هيچ نتيجه اي نرسيده اند و نمي رسيم.

حجت الاسلام والمسلمين اسماعيلي در ادامه نكات خود، يادآور شد: مطالعه در خصوص نيازهاي شهر اساس امور است و لذا با اولويت بندي و مهندسي، امور انجام گيرد و اموري كه با مهندسي، برنامه وتدبير پيش برود دوباره كاري نخواهد شد، در غير اين صورت پس از چندي چشم ها را باز مي كنيد و مي بينيد 4 سال گذشت و چيزهايي اولويت اول و خواسته اول مردم بوده؛ اما انجام نشده است.

وي در ادامه با اشاره به برخي از نقاط محروم شهر گلپايگان خواستار توجه يكسان به اين مناطق مانند ديگر مناطق مرفه گرديد.

امام جمعه شهرستان پرداختن به امور با استفاده از توان مشاورين مجرب و كاردان را از اولويت هاي امور پيشرفت شهري برشمرد و افزود: فضايي ايجاد كنيد افرادي كه كانديد شوراها بودند بيايند و نظراتشان را بيان كنند و با بيان اينكه در تهران و ديگر شهرها هم گلپايگاني هايي داريم كه افرادي لايق و كارآمد هستند، افزود: از مشاوره با آنها  و استفاده از توان آنها در امور پيشرفت شهر و شهرستان استفاده كنيد و همچنين با تعامل با ديگر شوراها از جمله شوراي شهرهاي گوگد، گلشهر و حتي روستاها در جهت پيشرفت امور عمراني و آباداني شهرستان كمال استفاده را داشته باشيد.

حجت الاسلام اسماعيلي در ادامه، برنامه ريزي در امور زيربنايي در مراحل كوتاه مدت، ميان مدت و بلندمدت را از اهم فعاليت هاي شوراها برشمرد و افزود: امور را به صورتي برنامه ريزي كنيد كه طي چهارسال مدت دوره شوراها به اتمام برسد و در برنامه ريزي درازمدت نيز پيگير پروژه باشيد و با توجه به اعتبار موجود، آن را طي مدت تعيين شده تكميل نماييد.

ايشان در ادامه، رعايت ساخت و سازها با اصول شهرسازي را مورد تأكيد قرار داد و افزود: برنامه ها را جامع ببينيد و در اين ساخت و سازها 50 سال آينده را مدنظر داشته باشيد و خيابان ها و كمربندي هايي كه بناست ايجاد كنيد به گونه اي باشد كه تردد درآنها به آساني انجام گيرد.

امام جمعه شهرستان در ادامه با اشاره به اينكه بنده وقتي ببينم شما ايده آل فكر و عمل مي كنيد عليرغم مخالفت ها، حامي شما خواهم بود تأكيد نمود: براي اينكه شما هستيد كه كليد اين شهر در دستان شماست و آن را به شهرداري دهيد و اوست كه بايد با پشتوانه شما كارها را جلو ببرد و ممكن است مخالفيني هم داشته باشيد و نق بزنند؛ اما ما بايد در اصول شهري و اجتماعي نظر توده و اكثريت جامعه را در نظر بگيريم، ضمن اينكه حق همه را در نظر بگيريم و بدون ترس كارها را پيگير باشيم.

وي در ادامه وجود اختلافات نظر در برنامه ريزي ها را موجب بالندگي امور برشمرد و افزود: اختلاف نظر در بين بسياري از مسوولين ممكن است باشد؛ اما بايد با اختلافات متفاوت باشد و اختلاف نظر را با تشكيل جلسات و ... حل و فصل كنيد و بي معنا است كه اختلاف مسوولين در جامعه نمود پيدا كند.

وي اختلاف افكني در جامعه را به فرموده مقام معظم رهبري خيانت به كشور برشمرد و افزود: شما شائبه اينكه بنده چه در انتخابات رياست جمهوري و چه شوراها از كسي دفاع كرده باشم را نمي توانيد پيدا كنيد چون هيچ كدام براي بنده به عنوان امام جمعه تفاوت نمي كرد و مهم انتخاب مردم و اكثريت بود ولي با اين وجود برخي مطالب و صحبت هايي در رابطه با اينكه من حامي افرادي از اين كانديداها بودم را به بنده نسبت مي دهند و لذا از شما عزيزان تقاضا دارم اختلافات تان را در شورا دفن كنيد و اين اختلاف ها را به بيرون شورا نياوريد.

امام جمعه شهرستان در ادامه با بيان اينكه براي رفع اختلاف بين برخي مسوولين در اين شهرستان خون دلها خورده ام، افزود: حدود يكي و نيم سال است در اين شهرستان خطبه مي خوانم كافيست با يك خطبه تمام اين خطبه ها را از بين برد و لذا تأكيد مي كنم ريشه اختلافات را بخشكانيد و آن را در جامعه بروز ندهيد.

وي بلندپروازي را در امور مربوط به وظايف شوراها جائز ندانست و افزود: انتظار اينست كه مصوبات شما طبق موازين قانون انجام گيرد و شما در تيررأس اين هستيد كه آيا قانوني عمل مي كنيد يا خداي ناكرده آن را دور مي زنيد.

حجت الاسلام اسماعيلي يكي ديگر از راهكارهاي پيشرفت امور را برنامه ريزي هاي درآمدزا براي شهرداري ذكر نمود و افزود: وجود پشتوانه مالي جهت امور خدماتي و عمراني از كارهايي است كه شوراها مي توانند با برنامه ريزي در رابطه با آن اقدامات چشمگيري به انجام رسانند و لازم است شهرداري ها از نظر درآمدي روي پاي خود بايستند.

وي در ادامه در رابطه با انتخاب شهردار گفت: شهرداري را كه انتخاب مي كنيد مواظب باشيد اين فرد را بر شما تحميل نكنند و چون در اين شهرستان با توجه به سابقه اي كه من از آن سراغ دارم اين روحيه هست كه فردا ليست هاي مختلف مي دهند در اين رابطه كاملاً مطالعه كنيد و اگر شهرداري را انتخاب كرديد هر 9 نفرتان به اين شهردار رأي بدهيد و اين تقاضاي من است وقتي شهرداري با حمايت هر 9 نفر انتخاب شود با اطمينان خاطر و پشتوانه اي كه از شورا دارد، مي تواند موفق عمل كند و اگر مسئله اي و انتقادي داريد در جلسات مطرح كنيد؛ ولي كمك و حمايتش كنيد. نمي شود شهردار را در ميدان مين بفرستيد و خودتان را كنار بكشيد و شنيده شده برخي شوراها پس از انتخاب شهردار او را رها مي كنند و شهردار مظلوم مي ماند كه چكار بكند؛ لذا تقاضاي من اينست كه حامي وي تا آخر باشيد.

حجت الاسلام اسماعيلي در ادامه افزود: البته بنده يك نظر شخصي دارم و اينكه در رابطه با انتخاب شهردار همانگونه كه پس از رفتن آقاي آراني به شوراي شهر گفتم دخالتي در انتخاب شهردار نداشتم و تأكيد داشتم شهرداري انتخاب كنيد كه هر 5 نفرتان به او رأي بدهيد و الحمدا... به آقاي بخشي رأي دادند و انصافاً مي خواهم عرض كنم عملكرد ايشان بسيار خوب بوده است؛ لذا مي خواهم عرض كنم تا امور سر و سامان كلي نگرفته و يك نيروي قوي تر از شهردار فعلي پيدا نكرديد، ايشان را كمك كنيد و بگذاريد كارهاي باقي مانده را دنبال كند.

وي افزود: از وقتي ايشان آمدند انصافاً مردم به ما مي گويند و خودم هم پيگيري كرده ام، رضايت مندي مردم را فراهم نموده اند با توجه به اينكه در اين امر اصراري هم ندارم و شما آزاد و مختاريد هر كس را كه بهتر دانستيد براي تصدي شهرداري برگزينيد؛ ولي تا سر و سامان نگرفتيد اين روندي كه در ريل در حال حركت است را يك دفعه چوب لاي آن نگذاريد و بگذاريد امور انجام گيرد و با حوصله و تدبيرهر كس را هم كه شما تعيين كرديد، من با كمال ميل حمايت خواهم كرد و اين را بدانيد تا روي ريل و مسير درست رفتيد مطمئن باشيد، اولين كسي كه جانانه از شما حمايت خواهد كرد امام جمعه خواهد بود. اگر هم جايي ديديم از ريل خارج شد و جاي ديگري رفت در نمازجمعه هم نخواهم گفت؛ بلكه در جمع خودتان خواهم گفت؛ ولي اگر يك وقتي كاردم به استخوان برسد مجبور خواهم شد در خطبه هم بگويم كه انشاءا... كار به آنجا نرسد.

وي در پايان افزود: اميدوارم با اين تركيبي كه رأي آورديد و يك خانم هم در بين شما هست، نماينده هاخانم ها و نظرات خانم ها خيلي مي تواند اثر داشته باشد و مهم باشد و ما نمي توانيم با يك قشري از جامعه خوب باشيم با قشري ديگر قهر و با قشري ديگر خداحافظي كنيم. من با كمال ميل حتي آن جواني كه به نمازجمعه هم نمي آيد، دستش را مي بوسم.

لذا تقاضاي من اين است از همه اقشار با فضاي باز جلو برويد و بايد بسته حركت نكنيد كه به جايي نخواهيد رسيد و امروز اگر بناست شهرستاني به نام گلپايگان داشته باشيم و آباد باشد و انشاءا... با طراوت و پيشرفته باشد از همه نظرها بايد جهاني فكر كنيد و منطقه اي عمل و لذا تأكيد مي كنم هر وقت تشخيص داديد حضور امام جمعه در شورا نياز است در خدمت شما هستم و اگر تشخيص داديد در دفتر هم بياييد، من در هرگونه مساعدت و امور با شما هستم.

 340.jpg

به مناسبت اعياد شعبانيه

جشنواره ورزشي ژيمناستيك دختران

ر- زماني: به مناسبت اعياد شعبانيه جشنواره ورزشي ژيمناستيك دختران با حضور فرماندهي ناحيه بسيج سپاه گلپايگان جناب سرهنگ عليشاهي، مسوول بسيج دانش آموزي آقاي حجتي- معاونت كارشناسي آموزش و پرورش (حجت فياضي)- رئيس هيئت ژيمناستيك گلپايگان(محمدصادق سميعي)- مسوول كارشناسي آموزش و پرورش (داود ياوري)- دبير هيئت(خوشنويسان)- مسوول كميته بانوان گلپايگان(ريحانه سليماني) و همچنين دست اندركاران هيئت ژيمناستيك بانوان در محل خانه ژيمناستيك برگزار شد.

در اين آيين ابتدا سركارخانم حبيبي مسوول مربيان ژيمناستيك بانوان، ضمن تبريك اعياد شعبانيه با اشاره به تاريخچه ژيمناستيك و ارائه گزارشي از فعاليت ژيمناستيك شهرستان، در ادامه افزود: ژيمناستيك رشته ورزشي پايه و مادر است و تنها رشته اي است كه با تمام عضلات سر و كار دارد و كسي كه در اين رشته فعاليت كرد به راحتي مي تواند در رشته هاي ديگر ورزشي فعاليت نمايد.

در ادامه اين مراسم جناب سرهنگ عليشاهي ضمن تبريك اعياد شعبانيه و تبريك به مناسبت ميلاد دردانه هستي حضرت مهدي (عج) بيان داشت: امسال كه به فرمان مقام معظم رهبري سال حماسه سياسي و حماسه اقتصادي نامگذاري شد، به لطف خدا و همت بلند ملت ايثارگر اين مرز و بوم حماسه سياسي خلق شد و ثمره حماسه، كوري چشم دشمنان و نااميدكردن دشمنان داخلي و خارجي بود و در اين راستا فراهم شدن خلق حماسه اقتصادي به وجود آمد.

وي افزود": آنچه كه مد نظر رهبر فرزانه انقلاب بود تحقق و خلق حماسه سياسي و حضور گسترده مردم موجب شد تا نظام تقويت شود و همچنين نااميد ي دشمنان را در پي داشت.

وي تصريح كرد: انتخابات ايران از سالم ترين انتخابات در كل دنيا محسوب مي شود و ما بايد در ساختن ايران اسلامي با يكديگر هماهنگ شويم.

عليشاهي با بيان اينكه امر به ورزش، امر به معروف است افزود: همه ورزشكاران بايد به علي اقتدا كنند و با حضور ميداني خودشان با همه برنامه هاي اجتماعي و با در نظر گرفتن منويات رهبر، جامعه سالم را ايجاد كنند.

در ادامه مراسم جشنوراه ژيمناستيك دختران، چند تن از ورزشكاران دختر در رده هاي مختلف سني با انجام حركات زيباي ورزش ژيمناستيك مورد تشويق حضار در مراسم قرار گرفتند.

 340.jpg

همزمان با ميلاد منجي عالم بشريت حضرت مهدي (عج)

دستگاه MRI خريداري شده توسط خيّر بزرگوار حاج حسين معيني، وارد گلپايگان شد

ر- زماني: همزمان با سالروز ميلاد با بركت قائم آل محمد حضرت مهدي موعود (عج)، دستگاه MRI خريداري شده توسط خيّر بزرگوار حاج حسين معيني در روز يكشنبه 2 تيرماه با استقبال گرم و پرشور مردم شهرستان با يكدستگاه تريلي وارد بيمارستان حضرت آيت ا... العظمي گلپايگاني گوگد شد.

238.jpg

در مراسم استقبال از ورود دستگاه MRI  (كه حدود 1/5 سال قبل توسط اين خيّر بزرگوار به مبلغ يك ميليارد و دويست ميليون تومان از شركت SIEMENS آلمان خريداري و تاكنون در گمرك كشور در حال طي مراحل قانوني براي تحويل به شهرستان در نوبت قرار داشت)، در سالروز ولادت منجي عالم بشريت حضرت مهدي (عج) جمعي از مردم، مسوولين و خيّر بزرگوار حاج حسين معيني در بيمارستان حضرت آيت ا... العظمي گلپايگاني حضور داشتند.

532.jpg

حاج حسين معيني خير بزرگواري كه طي سال هاي گذشته جهت خريد و تجهيز و تكميل دستگاه هاي ICU،CCU ، اكو و سونوگرافي بيمارستان امام حسين (ع) گلپايگان اقدام نموده بود و به غير از امور خيري كه در رابطه با تجهيزات مورد نياز پزشكي در شهرستان اقدام مي نمايد، در امور خير ديگر مانند تهيه لوازم خانگي براي محرومان، نوعروسان و همچنين تأمين مايحتاج براي نيازمندان(برنج و ...) پيش قدم مي باشد.

وي در گفتگو با خبرنگاران، ضمن ابراز خرسندي از اينكه بالاخره پس از گذشت حدود 1/5 سال از خريد دستگاه MRI ، اين دستگاه وارد گلپايگان شد و به زودي پس از نصب در اختيار مردم قرار خواهد گرفت، اظهار اميدواري نمود با تجهيز امكانات پزشكي در شهرستان، مردم ديگر براي ادامه معالجه و عكسبرداري هاي پزشكي مجبور به انجام سفرهاي پرهزينه و صرف وقت نباشند و كليه اين نيازهاي پزشكي در شهرستان با واردشدن اين تجهيزات تأمين گردد.

وي از سفر برخي بيماران براي امور پزشكي به شهرستان هاي اطراف از جمله خمين و اصفهان ابراز خرسندي نمود و خواستار نگاه ويژه پزشكان شاغل در شهرهاي ديگر به زادگاه خود گرديد و از آنان درخواست داشت دو سه روز از وقت خود را براي معالجه بيماران در شهرستان گلپايگان و زادگاه خود بگذارند و توجه ويژه به محرومان داشته باشند.

آقاي حسين گرامي مديريت بيمارستان حضرت آيت ا... العظمي گلپايگاني نيز در گفتگو با خبرنگاران در خصوص موقعيت و چگونگي فعاليت اين بيمارستان اظهار داشت: بيمارستان حضرت آيت ا... العظمي گلپايگاني گوگد داراي 60 هزارمترمربع زمين و 11 هزارمتر زير بناي مستحكم در 2 طبقه با زيرزمين داراي تأسيسات سرمايشي و گرمايشي توسط هيئت امناي بيمارستان و به رياست آيت ا... زاده معظم حاج آقا جواد گلپايگاني احداث و بنا گرديده است.

وي افزود: بيمارستان داراي 96 تخت در حال راه اندازي مي باشد و هم اكنون با فعاليت راديولوژي، آزمايشگاه، داندانپزشكي و درمانگاه آن به صورت فعال آماده ارائه خدمات به مردم شريف گلپايگان مي باشد.

گرامي تصريح كرد: در حال حاضر دستگاه MRI  كه توسط خير بزرگوار حاج حسين معيني به بيمارستان اهداء گرديده است و اميد است با نصب تجهيزات آن طي 45 روز آينده مورد بهره برداري مردم قدرشناس گلپايگان و حومه قرار گيرد.

وي از فعاليت بخش ارتوپدي و جراحي در اين بيمارستان در حال حاضر خبرداد و افزود: همانگونه كه خير بزرگوار جناب آقاي حاج حسين معيني فرمودند دستگاهMRI  با قيمت يك ميليارد و دويست ميليون تومان توسط ايشان خريداري و به اين بيمارستان اهدا گرديده است .

وي از فعاليت مسوول فني راديولوژي توسط رياست هيئت امناء آيت ا...زاده معظم حاج آقاجوادگلپايگاني در آينده نزديك خبرداد و تأكيد نمود: پيگيري و مجوز دستگاه MRI  با تلاش آيت ا... محمدي گلپايگاني و حاج آقاجواد گلپايگاني و ديگر عزيزان انجام پذيرفته است .

وي در پايان، مساعدت خيرين جهت ارائه خدمات به محرومان را خواستار شد.

حاج محمدتقي ضيايي يكي از اعضاء هيئت امناء بيمارستان حضرت آيت ا... العظمي گلپايگاني گوگد نيز ضمن ابراز خرسندي از تجهيز بيمارستان گوگد به دستگاهMRI  و تقدير از اقدامات خيرين بزرگوار به ويژه جناب آقاي حاج حسين معيني اظهار اميدواري نمود طي 45 روز آينده دستگاهMRI  با نصب دستگاه هاي آن مورد استفاده مردم منطقه قرار گيرد.

وي در خصوص ساخت بيمارستان حضرت آيت ا... العظمي گلپايگاني گفت: بناي اين بيمارستان در زمان حيات اين مرجع بزرگوار با همراهي و مساعدت جمعي از خيرين از سال 1370 شروع و در سال 1382 تكميل و آماده راه اندازي گرديد؛ اما تاكنون به دليل برخي مسايل و مشكلات مجوز استفاده از آن صادر نگرديده كه اميد داريم مسوولين امر با توجه به نياز شهرستان به اين بيمارستان هر چه زودتر نسبت به فعال نمودن آن اقدام نمايند.

وي اضافه كرد: هم اكنون درمانگاه اين بيمارستان به صورت خيريه، با تخصص هاي ارتوپدي، اطفال، گوش و حلق و بيني، چشم پزشكي و داخلي و همچنين پزشك عمومي از 8 صبح لغايت 10 شب پذيراي بيماران و مراجعين مي باشد.

وي همچنين اظهار داشت: در حال تكميل پرسنل موردنياز براي شبانه روزي نمودن درمانگاه اين بيمارستان هستيم.

 340.jpg

برگزاري جشن بزرگ ميلاد قائم آل محمد (عج) در تالار انديشه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي گلپايگان

طي مراسمي به مدت 3 شب از سوم لغايت پنجم تيرماه جشن ميلاد قائم آل محمد حضرت مهدي موعود(عج) با حضور جمع كثيري از مردم شهرستان و علاقمندان به اهل بيت (ع) در تالار انديشه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي گلپايگان برگزار شد.

طي برگزاري مراسم اين عيد بزرگ جمعي از مسوولين شهرستان و گروه هاي هنري حضور داشتند.

محمدحسين محمدي فشاركي مديريت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان طي سخناني ضمن عرض خيرمقدم و تبريك اعياد شعبانيه ابراز اميدواري نمود مردم و علاقمندان به امور هنري از برنامه هاي متنوع در اين ايام و مناسبت هاي مذهبي استفاده لازم را ببرند.

در ادامه اين مراسم جشن، حجت الاسلام والمسلمين عبدالمنافي طي سخناني ضمن تبريك به مناسبت اين ايام، پيرامون ولادت منجي عالم بشريت حضرت مهدي (عج) سخنان مبسوطي بيان نمود.

در ادامه اين مراسم سراسر معنوي و جشن بزرگ ميلاد حضرت مهدي(عج)، گروه هنري صبا گلپايگان به اجراي برنامه پرداختند.

نغمه هاي اصيل ايراني توسط گروه هنري صبا گلپايگان به سرپرستي و خوانندگي: محمدرضا محرابي- مديرمسوول گروه و نوازنده تنبك: مهدي ميرزايي- حسن رستگاري: نوازنده افتخاري تار- آصف روشنايي: نوازنده سنتور- سيدصادق شاه ولايتي: نوازنده كمانچه- سيدكمال هجرتي: نوازنده ويلن- حميد بني هاشمي: نوازنده ويلن اجرا شد.

لازم به ذكر مي باشد؛ اجراي برنامه هاي اين مراسم باشكوه توسط مجري توانمند جناب آقاي عليرضا محرابي از فرهنگيان فرهيخته شهرستان صورت پذيرفت.

 340.jpg

سلام بر اميد

اين روزها، براي ملت ايران بسيار غرورانگيز و شادي آفرين است. موفقيت هاي ورزشي ملي ايران در سطح بين المللي در رشته هايي مثل فوتبال و واليبال كه طرفداران بسياري دارند، حس غرور و سربلندي را براي ملت ايران فراهم آورده و آنها را پس از مدت ها شاد و خوشحال گردانيده است؛ اما مي توان گفت اين شادي ها، به اندازه ي نشاطي كه ناشي از انتخابات رياست جمهوري بود و مردم را دربرگرفت، تأثيرگذار نبود. انتخاباتي كه درآن، ملت ايران دولتي متفاوت با دولت در رأس كار را برگزيند، دولت تدبير و اميد، با شعارهاي اعتدال گرايانه و به دور از افراط و خودسري.

اما اگر بخواهيم به ريشه يابي اين انتخاب بپردازيم،نكته اي كه در نگاه اول به چشم مي آيد، اين است كه مردم شهرمان در مقياس يكساني با كل جامعه؛ يعني با درصدي در حدود نيمي از آراي مأخوذه، به رئيس جمهور منتخب رأي داده اند. همان طور كه امام جمعه شهرستان در بخشي از سخنان خود به اين نكته اشاره كرده بود، در ابتداي شمارش آرا، هنگامي كه صندوق مربوط به روستاي ماكوله، كه از جمعيت بالايي برخوردار نيست، شمارش گرديد، مشاهده شد كه آقاي روحاني با درصد بالايي نسبت به ساير كانديداها قرار دارد و اين نشان دهنده ي اين است كه خداوند مهر ايشان را در دل مردم جاي داده است؛ اما اين تفاوت در درصد آراء و اين اقبال ناگهاني به شيخي كه دم از اعتدال مي زد، به ناگاه از كجا پيدا شد؟

پاسخ اين پرسش را بيشتر بايد در گفتمان دولت قبلي و كانديداهاي مدافع اين تفكر جست و جو نمود. در واقع مردم ايران، با اين انتخاب، »نه« ي بزرگي به سياست هاي داخلي و خارجي هشت سال گذشته گفتند و آن را موجب مشكلات اقتصادي و اجتماعي فعلي خود دانستند. سياست هايي كه در بعد خارجي به تحريم هاي بين المللي عليه كشورمان گرديد و از اين بابت و البته مديريت اقتصادي ضعيف، وضعيت مردم را به ناگاه به حد پاييني از نظر اقتصادي سوق داد. به طوري كه مردم، حتي توان خريد كالاهاي اساسي را در مقاطعي از دست داده بودند و مشكلات متعدد در ارتباط با مجلس، بر اين قضيه دامن زده بود.

حال مردي آمده بود با وعده هايي از جنس متفاوت. دوري از انزوا، ارتباط با همه ي كشورهاي دنيا، حل مشكل هسته اي از راه مذاكره و حرف هايي از جنس اميد و دوري از فضاي تنگ پيشين. به شكلي كه مردم بوي بهبود ز اوضاع جهان شنيدند و تصميم گرفتند تا چهارسال، او را بر كرسي رياست جمهوري بنشانند و كم كم اميدوار شوند به روزهاي خوش گذشته. به تورم زير پانزده درصد، به دوستي با همه ي كشورهاي دنيا و بازگشت آن عزت و غرور ملي پيشين، به چرخيدن دوباره ي چرخ صنعت و فرار از بيكاري و اميد بستند به دولت اميد. ما نيز به همين اميد مي گوييم سلام بر اميد.

                                                                                   فرهاد حاج نوروزي

 


مطالب مشابه :


تمیزكاری در خانه

- برس زمین شویی، برس مخصوص شست و شوی ناخن و مسواك مستعمل مبلمان پارچه ای را ابتدا با جارو
توليد خمير كاغذ ، با استفاده از لباس‌هاي كهنه

در كار در واقع الياف مستعمل پنبه با استفاده از روش پركننده درون مبلمان و خمير
جواب کارکلاسی صفحه 41 کتاب کاروفناوری هشتم

مبلمان. دانلود. عسل اما در صورت استفاده از باتری مستعمل که یک ولت برق داشته باشد مقدار
بازیافت پوشاک و تبدیل به کاغذ

منسوجات مستعمل شامل چه ترکيباتي مي شوند و چه ، پرکننده هاي مبلمان ، صنايع دستمال کاغذي
بازیافت پوشاک و تبدیل به کاغذ ...

منسوجات مستعمل شامل چه ترکيباتي مي شوند و چه ، پرکننده هاي مبلمان ، صنايع دستمال کاغذي
زيبايي شناختي در منظر شهری

در شهرهای امروز، توجه به فضاسازی محیطی و مبلمان شهری به‌عنوان از روز اول مستعمل و
ورنی بافی

پشم تازه، تمام ابریشم و یا پشم کهنه (تهیه شده از مصالح جاجیم های مستعمل) مبلمان; سرويس
هفته نامه صدای گلپایگان شماره 275 ( صفحه نخست )

مبلمان و ويدئو با كامپيوتر مال آن كُت مستعمل و شلوارِ پاره مال
کاردستی اسب 93

ساخت کاردستی اسب 1- چوب یا نی 2- پارچه یا فوم طوسی و قرمز 3- جوراب مستعمل ابتدا مبلمان. افرا
برچسب :