طنز تلخ واگذاری خودرو به فرهنگیان، آن هم با پول خودشان!!! +پاسخ صندوق

 %DA%A9%DB%8C%D8%A7-%D8%A7%D9%BE%D8%AA%DB aks2.224.jpg  طنز تلخ واگذاری خودرو به فرهنگیان، آن هم با پول خودشان !!! این بار طنز تلخی را به روایت می نشینیم
"واگذاری ۱۷۰۰ دستگاه خودروی خارجی به فرهنگیان" 

عنوان خبر را ابتدا در وب سایت شرکت لیزینگ فرهنگیان خواندم، اما وقتی وزیر محترم بارها و بارها در مصاحبه های خود به آن اشاره کرد، فکر کردم این واگذاری از طرف وزارت خانه و با اعتبار پیش بینی شده توسط آنان انجام می شود.   پس با خود گفتم مهم نیست که چه کسی این خودروها را دریافت خواهد کرد.   اما وقتی کمی کندوکاو کردم متوجه شدم وام های مورد نظر از طرف صتدوق ذخیره ی فرهنگیان پرداخت می شود، دیگر نمی توان بی خیال بود چرا که این پول مربوط به حدود ۴۰۰ هزار فرهنگی است، دادن وام ۶۰ تا ۱۴۰ میلیون تومانی به ۱۷۰۰ نفر از کیسه فرهنگیان؟

در حالی که به اعتراف اسناد و مدارک پرداخت حقوق که دریافتی معلمان از مانده حقوقشان کمتر از یک میلیون تومان است، و یکی از شرایط واگذاری خودرو بالاتر بودن مانده ی حقوق از قسط وام است( ۱۲۰۰۰۰۰ تا ۲۶۰۰۰۰۰ تومان) چه کسانی توان پرداخت چنین اقساطی را از حقوق خود دارند؟ به جز نیروهای وزارتخانه و نیروهای ستادی؟

کدام معلم توان پرداخت ماهیانه یک میلیون دویست هزارتومان تا دو میلیون و ششصدهزارتومان را دارد؟ 
اگر ما توان دادن چنین اقساطی را داشتیم که الان وضعیت آموزشی کشور باید گل و بلبل می شد.
چنددرصد معلمان کشور سانتافه، اسپورتیج، الانترا و اپتیما و ... سوار می شوند، که اکنون وزارتخانه درصدد بالابردن این درصد است؟

آیا این فرار به جلو نیست؟
 زمانی که بحث عدم توان پرداخت اجاره خانه و قبض برق و ... است، سانتافه؟ 
را این وام ها را برای خرید مسکن به همکاران نمی دهند؟ بهتر نبود به ۱۷۰۰ نفر از همکاران وام خرید مسکن ۱۰۰ میلیون تومانی داده می شد؟ 
چگونه است که حداقل سود دریافتی وام های بانک های کشور ۲۸ درصد است، این وام ها با ۱۵ درصد سود سالانه و آن هم ۷ ساله داده می شود؟ 
جناب وزیر محترم، با چه مجوزی از صندوق ذخیره ی فرهنگیان برای پرداخت چنین وام هایی استفاده می کند؟ آن هم به افرادی معلوم الحال! 
اگر این وام ها از صندوق ذخیره است(که هست) که سرمایه پس انداز شده توسط خود فرهنگیان در چندین سال گذشته(متوسط ده سال) است، چرا وزیر آنرا اعلام می کند؟ از کیسه خودمان برای دیگران، و منت آن را بر خودمان می گذارند. یا للعجب!    منبع: بخش تعاملی الف - مزبان حبیبی، بهمن 93تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۰ 

 

آغاز ثبت نام خودروهای لیزینگی خارجی برای فرهنگیان

 aks2.224.jpg

شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان به مناسبت دهه فجر و در راستای گسترش خدمات لیزینگی به فرهنگیان عضو موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، عملیات ثبت نام ١٧٠٠ دستگاه خودرو خارجی با تسهیلات ١٥ درصد سود را آغاز کرد.

به گزارش ایسنا، اعضای موسسه می‌توانند با مراجعه به وب سایت شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان به آدرس www.lfco.ir درخواست خود را ثبت کنند.

خودروهای ارائه شده شامل هیوندای آی ٢٠، هیوندای النترا، هیوندای سوناتا، هیوندای آی ایکس ٣٥، هیوندای سانتافه، کیا اپتیما و کیا اسپورتیج است که متقاضیان ٣٠ درصد قیمت خودرو را به صورت نقدی پرداخت کرده و مابقی آن به صورت تسهیلات با کارمزد ١٥ درصد و اقساط ٨٤ ماهه است.

شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان به طور معمول خودروهای ساخت داخل و خودروهای خارجی ارزان تر به فرهنگیان عضو موسسه ارائه می کند اما به دنبال درخواست های پی در پی برخی فرهنگیان که متقاضی دریافت خودروهای خارجی گرانقیمت بودند، شرکت مذکور به مناسبت دهه فجر، در کنار توزیع ٢٨٥٠ دستگاه خودرو داخلی، توزیع ١٧٠٠ دستگاه خودرو خارجی را نیز در دستور کار خود قرار داده است.

فرهنگیان عضو موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با مراجعه به سایت شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان علاوه بر تکمیل و ارائه فرم های ارسالی جدید (فرم های شماره ١،٢،٣،٤) باید نسبت به ارائه فقط یک فقره فیش نقدی واریزی بنام خریدار به حساب سیبا شماره ٠٢٠٠٩٩٣٦٤٠٠٠٣ نزد بانک ملی شعبه ظفر کد ١٢٠ به نام شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان اقدام نمایند.

مبلغ پرداختی فرهنگیان به صورت علی الحساب بوده و ملاک محاسبه قیمت قطعی خودرو، مبلغ مندرج در فاکتور فروش شرکت سازنده خودرو است.

لازم است فرهنگیان محترم قبل از واریز هرگونه وجهی به حساب شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان، با کارشناس تعاون اداره آموزش و پرورش محل خدمت خود هماهنگ نمایند.

سایر مدارک لازم برای ثبت نام:

- تصویر شناسنامه همراه با صفحه توضیحات و تصویر کارت ملی.

- تصویر حکم کارگزینی و آخرین فیش حقوقی خریدار و ضامن، اصل و کپی فیش واریزی.

- قید کد ملی و کدپستی ده رقمی دقیق طبق فیش آب یا برق و نیز تعیین منطقه شهرداری محل سکونت هر یک ازخریداران در فرم شماره ٤ ضروری است.

این طرح به مناسبت دهه فجر اجرا شده و مدت ارسال مدارک متقاضیان واجد الشرایط عضو موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، حداکثر تا تاریخ بیستم بهمن ماه ١٣٩٣ است.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان وابسته به موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان وظیفه ارائه خودروهای لیزینگی به فرهنگیان عضو موسسه با سود ١٥ درصد را به عهده دارد و تاکنون بیش از ٩٠ هزار دستگاه خودرو لیزینگی به فرهنگیان ارائه کرده است. 

 درپی انتشار مطلبی با عنوان "طنز تلخ واگذاری خودرو به فرهنگیان، آن هم با پول خودشان" در سایت الف، موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان متن زیر را در پاسخ به آن مطلب جهت انتشار برای الف ارسال کرده اند:

مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان و به تبع آن شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان در راستای گسترش خدمات رفاهی خود به فرهنگیان با اتکاء به کثرت جمعیت فرهنگیان عزیز توانسته در جلب مشارکت بخش خصوصی برای دریافت ۳۰.۰۰۰ دستگاه خودرو خارجی و ۱۰۰.۰۰۰ دستگاه خودرو داخلی بدون پرداخت هیچگونه هزینه و سرمایه‌گذاری اقدام نماید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان باید به خاطر داشت سرمایه‌گذاران در پی آنند تا سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهند کما اینکه میزان داشتن سهم بازار شاخصی برای ارزیابی عملکرد شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی است لذا بخش خصوصی، مشارکت با مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان را با توجه به فرهنگیان عضو که متعهدترین قشر جامعه بشمار می‌روند بدون هیچگونه سرمایه‌گذاری از سوی مؤسسه و حتی پرداخت کارمزد به مؤسسه قبول کرده است.

شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان در کنار تداوم ارائه خودروهای داخلی به دنبال درخواست‌های فرهنگیان برای نخستین بار در طول فعالیت خود گام مهمی در زمینه ارائه خودروهای خارجی به اعضای خود با استفاده از منابع بخش خصوصی برداشت.

ارائه ۴۵۰۰ دستگاه خودرو (۲۸۰۰ دستگاه خودرو داخلی، ۱۷۰۰ دستگاه خودرو خارجی) به مناسبت دهه مبارک فجر قدم مبارکی برای گسترش دامنه ارائه خدمات رفاهی به فرهنگیان است این شرکت تلاش می‌کند با استفاده از راهکارهای مختلف در مدت زمان کوتاه‌تری به هدف خود مبنی بر ارائه خودروی لیزینگی به تمام فرهنگیان عضو دست پیدا کند.

از آنجا که شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان منابع و ظرفیت محدودی برای ارائه خودرو به اعضاء دارد به طوری که در طول مدت ۱۲ سال فعالیت خود حدود ۸۵ هزار دستگاه خودرو به فرهنگیان عضو مؤسسه ارائه کرده که نیمی از آن مربوط به ۲ سال گذشته بوده است.

اگر چه روند واگذاری خودرو به فرهنگیان عضو مؤسسه همچنان به قوت خود ادامه دارد اما یافتن منابع بیرونی و جلب مشارکت بخش خصوصی برای سرعت دادن به این پروسه نیازمند یک تصمیم و عزم جدی است که با تلاش مدیران مؤسسه و شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان در حال تحقق می‌باشد.

تصمیم شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان برای ارائه خودروهای خارجی به دنبال تقاضاهای بخشی از اعضای مؤسسه صورت گرفت که از ارائه خودروهای داخلی و به‌ویژه پراید ناراضی بودند بنابراین شرایط ارائه خودروهای داخلی و خارجی متنوع در دستور کار مؤسسه و شرکت لیزینگ قرار گرفت.

مطمئناً جذب سرمایه و اعتبار از بخش خصوصی برای ارائه خودور لیزینگی با سود تسهیلات ۱۵ درصد و اقساط ۸۴ ماهه که سند خودرو نیز بلافاصله به نام خریدار صادر می‌شود، بدون پرداخت هیچگونه سرمایه‌ای و در نظر گرفتن کارمزد برای شرکت لیزینگ، در شرایطی که بانک‌های کشور ۲۲ درصد به سپرده‌های سرمایه‌گذاران سود پرداخت می‌کنند کار بسیار مشکلی است که مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با همکاری شرکت لیزینگ خود توانسته به تسهیلات با سود ۱۵ درصد برای اعضاء دست یابد.

گسترش دامنه فعالیت‌های شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان و استفاده از منابع بخش خصوصی ظرفیت ارائه خودروهای لیزینگی داخلی را تقویت می‌کند و در نهایت به سودآوری این شرکت برای فرهنگیان عضو مؤسسه نیز می‌انجامد.

لازم به ذکر است مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با همکاری شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان در راستای تأمین بخشی از خواسته‌های اعضای خود مبنی بر ایجاد تنوع در توزیع خودروهای داخلی و حتی ورود به حوزه توزیع خودروهای خارجی در یک برنامه‌ریزی درازمدت و با رعایت قوانین و مقررات و اخذ تضامین لازم برای اجرای تعهدات سرمایه‌گذار (بخش خصوصی) مبادرت به انعقاد قرارداد دریافت ۳۰.۰۰۰ خودرو خارجی و ۱۰۰.۰۰۰ خودرو داخلی کرده است به گونه‌ای که مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان و شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان هیچگونه منابعی را پرداخت نکرده و تمامی سرمایه‌گذاری از سوی بخش خصوصی انجام خواهد شد.

باید اذعان داشت همزمان با توزیع ۱۷۰۰ دستگاه خودرو خارجی، ۲۸۰۰ دستگاه خودرو داخلی نیز در دستور کار شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان قرار دارد تا خواسته‌های فرهنگیان مبنی بر ایجاد تنوع در توزیع خودرو برآورده شود از سوی دیگر در سال مالی گذشته ۲۲.۵۰۰ دستگاه خودرو لیزینگی توزیع شده‌است.


مطالب مشابه :


وام جعاله، قرض الحسنه و خرید خودرو به فرهنگیان پرداخت خواهد شد.

( یک معلم ) - وام جعاله، قرض الحسنه و خرید خودرو به فرهنگیان پرداخت خواهد شد. - - ( یک معلم )
وام جعاله، قرض الحسنه و خرید خودرو به فرهنگیان پرداخت خواهد شد

خـــــــــــــــــــــــبرگزاری فرهنگیان - وام جعاله، قرض الحسنه و خرید خودرو به فرهنگیان
شرایط وام خرید خودرو بانک ملی

خـــــــــــــــــــــــبرگزاری فرهنگیان - شرایط وام خرید خودرو بانک ملی - جدیدترین
ماجرای وام خرید خودروی خارجی به معلمان

خـــــــــــــــــــــــبرگزاری فرهنگیان - ماجرای وام خرید خودروی خارجی به معلمان
تشریح پرداخت وام خودرو، ودیعه مسکن وهزینه درمان به فرهنگیان:

حذف ضامن برای پرداخت وام به فرهنگیان. وی افزود: این رقم در دوره گذشته 800 میلیارد تومان بود که
توضیحات فانی درباره وام خرید خودرو خارجی، تسهیلات نوروزی فرهنگیان و بیمه طلایی

خـــــــــــــــــــــــبرگزاری فرهنگیان - توضیحات فانی درباره وام خرید خودرو خارجی
توضیحات فانی درباره وام خرید خودرو خارجی، تسهیلات نوروزی فرهنگیان و بیمه طلایی

اخبارآموزش وپرورش وفرهنگ معلمان - توضیحات فانی درباره وام خرید خودرو خارجی، تسهیلات نوروزی
طنز تلخ واگذاری خودرو به فرهنگیان، آن هم با پول خودشان!!! +پاسخ صندوق

( یک معلم ) - طنز تلخ واگذاری خودرو به فرهنگیان، آن هم با پول خودشان!!! +پاسخ صندوق -
برچسب :