جزئياتی از سانحه هواپیمای مسافربری ارومیه +اسامی کشته شدگان

 

جزئياتی از سانحه هواپیمای مسافربری ارومیه +اسامی کشته شدگان

یك فروند هواپیمای مسافربری از نوع بوئینگ ساعتی پیش با ۹۵ مسافر و خدمه در نزدیكی ارومیه سقوط كرد كه بر اساس آمارها ۷۷ تن از مسافران هواپیما تاكنون كشته شده اند.

به گزارش شیعه نیوز و به نقل از جهان این هواپیما متعلق به شركت هواپیمایی ایران‌ایر با شماره پرواز ۲۷۷ بود كه امروز از تهران به مقصد ارومیه به پرواز درآمد و حدود ساعت ۱۹:۴۵ دچار سانحه شد و سقوط كرد.

وزیر راه عازم محل سقوط هواپیما شد

وزير راه و ترابري ساعاتي پس از وقوع سانحه فرود اضطراري بوئينگ ۷۲۷ ايران اير در مسير تهران - اروميه، در محل سانحه حضور يافت و از نزديك به بررسي امور پرداخت.
به گزارش خبرنگار اقتصادي باشگاه خبري فارس «توانا»، حميد بهبهاني پس از وقوع سانحه فرود اضطراري بوئينگ ۷۲۷ شركت هواپيمايي ايران اير در مسير تهران - اروميه بلافاصله به محل وقوع اين سانحه در نزديكي شهرستان اروميه رفت تا از نزديك در جريان امور قرار گيرد.
حميد بهبهاني براي بررسي ابعاد حادثه سقوط هواپيماي بوئينگ ۷۳۷ ايران اير كه شامگاه يكشنبه در حوزه اروميه اتفاق افتاد، وارد اين شهر شد.
وي به دنبال حادثه سقوط هواپيما در اروميه از طريق فرودگاه تبريز و جاده شهيد كلانتري وارد اروميه شده است.
استاندار آذربايجان شرقي نيز وزير راه وترابري را در اين سفر همراهي كرد.


احمد مجيدي در گفت‌وگو با  فارس درباره آخرين جزئيات سانحه بوئينگ ۷۲۷ ايران اير در مسير تهران _ اروميه اظهار داشت: طبق آخرين آمار متأسفانه در اين حادثه ۷۷ نفر از مسافران پرواز ۲۷۷ بوئينگ ايران‌اير جان‌باختند و ۲۶ نفر نيز مجروح شدند.
وي با بيان اينكه تا اين لحظه كماكان دو نفر از مسافران هواپيماي سانحه ديده يافته نشده‌اند، اظهار داشت: اين احتمال وجود دارد كه ۲ نفر مفقودي اين سانحه، ميان قطعات هواپيما گير كرده باشند.
معاون مديريت بحران وزارت راه و ترابري با اشاره به اينكه ۱۱ كارگروه تخصصي از كميسيون بررسي سوانح سازمان هواپيمايي كشوري در محل حادثه مستقر هستند و به بررسي علت وقوع سانحه مي‌پردازند، تصريح كرد: بر اساس اظهارات حاضران در محل يكي از جعبه‌هاي سياه هواپيما كه مي‌تواند نوار مكالمات خلبان (CVR) و يا نوار پارامتر‌هاي موتور (FDR) باشد، يافت شده است اما شب گذشته امداد‌گران ظاهرأ يكي از اين جعبه‌هاي سياه را پيدا كرده‌اند كه البته اين مطلب هنوز به طور كامل مشخص نيست.
معاون امور دولت وزارت راه و ترابري با اشاره به اينكه به علت شرايط نامساعد آب و هوايي و ديد پايين هواپيما هنگام لندينگ در فرودگاه اروميه موفق به فرود نمي‌شود، اظهار داشت: اين هواپيما به برج مراقبت فرودگاه اروميه اعلام مي‌كند كه قصد دارد به علت ديد پايين دوباره به مبداء تهران بازگردد.
وي با اشاره به اينكه ۱۱ كارگروه نظير كارگروه بررسي تست پزشكي، كارگروه سازه هواپيما، كارگروه نوار مكالمات خلبان، كارگروه نوار پارامتر‌هاي موتور و از اين قبيل در حال بررسي علت وقوع سانحه هستند، گفت: پس از اتمام بررسي‌ها علت وقوع حادثه بيان مي‌شود.
وي با اشاره به اينكه ظاهرا فرد خاصي از اشخاص مهم سياسي در اين هواپيما حضور نداشته است، توضيح داد: بيش از ۱۰۰ نوع اطلاعات در نوار پارامتر‌هاي موتور و نيز ۱۰۰ مدل حركت هواپيما در اين نوار ضبط مي‌شود.
به گزارش فارس، بر اساس اطلاعات رسيده از حاضران در صحنه حادثه كرو پروازي اين هواپيما شامل خلبان و مهمان‌داران و مكانيك پرواز همگي جان باخته‌اند.

اعلام ۳ روز عزاي عمومي در آذربايجان غربي

 حجت‌الاسلام والمسلمين حسني نماينده ولي فقيـه در استان و امـام جمعه اروميـه و جـلال‌زاده استانـدار آذربايجان غربي در پي بروز سانحه سقوط هواپيما در اروميه بـا صدور اطلاعيه مشترك در اين استـان سه روز عزاي عمومي اعلام كردند.

بوئينگ ۷۲۷متعلق به شركت ايران اير كه از تهران بـه مقصد اروميه پرواز كرده بود حدود ساعت ۱۹ و ۴۵ دقيقه شب گذشته حدفاصل روستاهاي قره حسنلو، چهرهژ‌گشا و كليسا كندي در ۷ كيلومتري اروميه سقوط كرد.

اين هواپيما حدود ۱۰۳ سرنشين داشت كه ۹۲ نفر آنان مسافر و بقيه خدمه پروازي بودند. تا لحظه ارسال اين خبر ۷۲ نفر از سرنشينان اين هواپيما متاسفانه جان باختند و ۳۳ مصدوم سانحـه نيز بـه بيمارستان‌هـاي اروميه منتقل شده‌اند.

پیام تسلیت رئیس‌جمهور بمناسبت سقوط هواپیما
رييس‌جمهور در پي سقوط هواپيماي مسافربري مسير تهران- اروميه، پيام تسليتي صادر كرد و به وزير راه و مسئولان ذي‌ربط دستور داد در اسرع وقت علل وقوع اين حادثه را بررسي و گزارش آن را اعلام كنند.

به گزارش دفتر امور رسانه‌هاي رياست‌جمهوري، متن كامل پيام محمود احمدي‌نژاد رييس‌جمهور به شرح زير است:
بسم‌الله الرحمن الرحيم
انا لله و انا اليه راجعون
سانحه تلخ و دلخراش سقوط هواپيماي مسافربري و مجروحيت و درگذشت جمعي از هموطنان گرامي موجب تاثر شديد و اندوه فراوان شد.
اين حادثه جانسوز را به محضر بقيه‌الله الاعظم ارواحنا الفدا، رهبر معظم انقلاب و خانواده محترم جانباختگان و عموم مردم كشورمان تسليت مي‌گويم.
از مسئولين مربوطه مي خواهم كه همه توان خود را براي درمان مجرومين حادثه به كار گيرند.به وزير محترم راه و ساير مسئولان ذيربط مأموريت داده مي‌شود در اسرع وقت علل وقوع اين حادثه را دقيقاً بررسي و گزارش آنرا به اينجانب و ملت شريف ايران اعلام و تدابير لازم را براي جلوگيري از حوادث مشابه اتخاذ نمايند.
از خداوند متعال براي كليه بازماندگان صبر جميل و براي درگذشتگان غفران الهي و براي مجروحين شفاي عاجل مسألت دارم.

یك جعبه سیاه هواپیما پیدا شد

معاون مدیریت بحران وزیر راه و ترابری از پیدا شدن یكی از جعبه سیاه های هواپیمای سقوط كرده در چند كیلومتری ارومیه خبر داد و گفت: خلبان اعلام فرود اضطراری نكرده بوده است.

احمد مجیدی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب اعلام كرد: حال ۳۱ نفر از مسافران مصدوم این هواپیما خوب گزارش شده است.

معاون مدیریت بحران وزیر راه و ترابری درباره آخرین مكالمات خلبان با برج مراقبت گفت: آخرین مكالمات خلبان با برج مراقبت حاكی از آن است كه اعلام فرود اضطراری نكرده بلكه به علت نداشتن دید قصد بازگشت داشته است.

هر هواپیما یك CVR (نوار مكالمات خلبان) و FDR (پارامترهای موتور هواپیما) دارد.
اسامی کشته شدگان حادثه هواپیمای ارومیه

سازمان پزشکی قانونی کشور اسامی ۳۲ نفر از کشته های حادثه سقوط هواپیما را که هویت آنها مشخص شده اعلام کرد.
به گزارش مهر، سازمان پزشکی قانونی کشور اولین بخش از اسامی کشته شدگان حادثه هواپیمای تهران ـ ارومیه را اعلام کرد.

بر اساس این گزارش، آمار کشته شدگان حادثه هواپیمای ارومیه تا ساعت ۵ و ۱۰ دقیقه صبح امروز ۷۶ نفر اعلام شد که با توجه به وخامت حال برخی از مجروحان امکان افزایش تلفات وجود دارد.
پزشکی قانونی اعلام کرد: خانواده ها برای دریافت اجساد به این اداره کل مراجعه می کنند.

همچنین هویت ۳۲ نفر از کشته شدگان مشخص شده که این اسامی به قرار زیر است:

۱. آیلین گشاده فکر/ کودک دختر
۲. احسان محرابی
۳. امین پروین پور
۴. اوین حکمت آرا/ زن
۵. حسن پاشا رضایی
۶. حسین جمشیدی
۷. ساجد رکاب
۸. شایان ترس لی/ زن
۹. شمیم زینال زاده
۱۰. عبدالکریم نژاد حسینی
۱۱. علاء الدین امیرنظمی افشار
۱۲. علی ارس خانی
۱۳. علی خدابخش
۱۴. فریدون حاتمی
۱۵. کامران امیری
۱۶. محمد سعیدی
۱۷. مطهره خوش نویس
۱۸. منوچهر یوسفیان
۱۹. منیره صلح جو
۲۰. نیر علیزاده/ زن
۲۱. ولی ایلاتی
۲۲. هما حورفر
۲۳. یاسر حیدرنژاد
۲۴. محمد علی ریحانی فر
۲۵. سون گشاده فکر/ نوزاد چهارماهه دختر
۲۶. فریدون دادرس
۲۷. قاسم قلندری
۲۸. کریم قلوبی
۲۹. کریم کرباسیان
۳۰. محمد حسین افشاری
۳۱. نشتیمان قاسم لونیا/ زن
۳۲. ابراهیم حسن زاده گویجه لو

شیعه نیوز/


مطالب مشابه :


بالاخره علل سقوط هواپیمای همادر ارومیه مشخص شد

مرحوم فریدون دادرس خلبان ep-irp . از عوامل دیگر این سانحه باید به وجود هوای نامناسب اشاره کرد.
تحلیل و بررسی سقوط بوئینگ 727 تهران - ارومیه قسمت1

1_ فریدون دادرس: خلبان زنده ياد " فريدون دادرس " به اتفاق خلبان دوم هواپيما روانشاد " محمد
وناگهان چه زود دیر می شود..

را دیدم مشاهده نمودم که خلبان هواپیما "کاپیتان فریدون دادرس"همان خلبانی بود که هنگام
جزئياتی از سانحه هواپیمای مسافربری ارومیه +اسامی کشته شدگان

معاون مدیریت بحران وزیر راه و ترابری درباره آخرین مكالمات خلبان با برج فریدون دادرس
یک غریبه در رژه ارتش

نزاجا، امیر خلبان حسن شاه صفی دادرس معاون هماهنگ فریدون برادر و
معرفی فرماندهان ارتش

سپهبد فریدون جم سرتیپ محمدحسین دادرس سرتیپ خلبان دکتر احمد میقانی
برچسب :