اعلامیه جبهه متحد بلوچستان ایران درباره اخراج پناهندگان افغان

جبهه متحد بلوچستان ایران با صدور اعلامیه ای اخراج اجباری پناهندگان افغان را محکوم کرد.در این اعلامیه با انتقاد شدید از جمهوری اسلامی آمده است:

در طي روزهاي اخير مامورين رژيم جمهوري اسلامي در بعضي از استانهاي ايران از جمله  مناطق خراسان و سيستان و بلوچستان، پناهندگان افغاني را با ضرب و شتم دستگير كرده و سپس به صورت ناشايست و غير انساني و بدون هيچگونه دادرسي قانوني و يا ملاحضات انساني و نوع دوستانه، آنها را سوار كاميون هاي باري كرده و از كشور اخراج مي نمايد. بسياري از اين افغانها كه قرابت زباني، فرهنگي، تاريخي و ديني با ايرانيان دارند، در ايران متولد شده اند، اينك با جبر و خشونت عريان به افغانستان كشوري كه خود هنوز دستخوش بحران، بي ثباتي و جنگ مي باشد، فرستاده مي شوند.

گزارشات تكان دهنده از تصاحب اموال و اماكن افغانها و دستگيري گسترده آنها براي اخراج اجباري به آنسوي مرز، براي ملتي كه خود را مهرورز و مهمان نواز مي داند و افتخار مي كند كه شعر سعدي در مورد "بني آدم اعضاي يكديگرند . . . " سرلوح سازمان ملل قرار گرفته است، باعث شرمساري؛ ياس و نگراني عميق مي باشد.

بيش از چهار ميليون ايراني با فرهنگي متفاوت، تاريخي متفاوت، زباني متفاوت، و ديني متفاوت آزادانه در كشور هاي دوردست كه هيچگونه سنخيت زباني، فرهنگي، ديني و يا تاريخي با "ميهمانان ناخوانده" خود ندارند، از امكانات رفاهي نظير مسكن، آموزش، بهداشت، اشتغال، بيمه اجتماعي و حتي پاسپورت بهره مند هستند. رژيم ضد مردمي جمهوري اسلامي كه از حل مشكلات مردم ايران درمانده است بر افغانهاي بي پناه ظلمي را روا مي دارد كه اگر بر عليه ما ايرانيان آواره در اين سطح وسيع صورت مي گرفت، فرياد اعتراضمان به آنسوي آسمان نيز بر مي خاست.

هموطنان! اجازه ندهيم كه رژيم مستبد ايران به نام ايران و ايراني اينگونه بي محابا با توسل به خشونت و جبر، صدها هزار برادر و خواهر افغاني ما را كه با ما از نظر تاريخي، فرهنگي، زباني و ديني يكسان مي باشند، در اين برهه بحراني و نامناسب افغانستان و با اين شيوه غير انساني اخراج كند. ما ايرانيان بايد مهرورزي ، ميهمان نوازي و انساندوستي خود را در عمل ثابت كنيم. آنچه كه امروز عملا در ايران اتفاق مي افتد، خلاف آن را ثابت مي كند.

از تمام سازمانها ، گروه هاي سياسي، فرهنگي، هنري، ادبي، اجتماعي و حقوق بشري درخواست مي كنيم كه اين عمل زشت يعني "پاكشويي افغانها از ايران" را محكوم كنند.

جبهه متحد بلوچستان ايران
جمعه 14 ارديبهشت 1386
www.balochfront.org


مطالب مشابه :


30 جمله کوتاه از سخنان مقام معظم رهبری درباره جنگ نرم

کوار افسران - 30 جمله کوتاه از سخنان مقام معظم رهبری درباره جنگ نرم - سنگر فضای مجازی افسران
شعر شهدا

جبهه و جنگ - شعر شهدا - کربلای جبهه ها یادش درباره وبلاگ. جبهه
ده جمله کوتاه از سخنان مقام معظم رهبری درباره جنگ نرم

حلقه صالحین شهید اسماعیلی - ده جمله کوتاه از سخنان مقام معظم رهبری درباره جنگ نرم -
30 جمله کوتاه درباره جنگ نرم از مقام معظم رهبری

بزن روشن شی ! - 30 جمله کوتاه درباره جنگ نرم از مقام معظم رهبری - اینجا قراره درباره همه چی
چند جمله درباره حجاب :

جبهه طاغوت زرنگه! ترکش نگاه. چند جمله درباره حجاب : دانلود مداحی محرم 92- کربلایی جواد
جملات زیبا درباره شهید وشهادت

جدیدترین جملات زیبا درباره آری جبهه های ما وادی شهید و شهادت،جمله ادبی زیبا در
تابلو نوشته ها، سنگرنوشته ها و لباس نوشته های جبهه و جنگ

گاهی در جبهه های دفاع از حق در برابر (این جمله با خط درشت پشت پیراهن شهید درباره وبلاگ
جملات زیبای رهبری درباره هفته دفاع مقدس

جملات زیبای رهبری درباره هفته دفاع جبهه‏هاى جنگ و دفاع مقدس، در طول سالهاى متمادى، از
اعلامیه جبهه متحد بلوچستان ایران درباره اخراج پناهندگان افغان

جبهه متحد بلوچستان ایران با صدور اعلامیه ای اخراج اجباری پناهندگان افغان را محکوم کرد.در
برچسب :