نشست خبری مدیر کل مقررات ملی ساختمان در خصوص آزمون آذر 92


نشست خبري آقاي دكتر هوائي مدير كل مقررات ملّي ساختمان با حضور سرويس‌هاي خبري رأس ساعت 10 صبح ديروز مورخ 17/9/92 در محل وزارت راه و شهرسازي برگزار گرديد در اين نشست آقاي دكتر هوائي توضيحاتي پيرامون چگونگي برگزاري آزمونهاي مقررات ملّي ساختمان به شرح زير ارائه نمودند
در اجراي قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان، آزمون ورود به حرفه مهندسان براي متقاضيان اخذ پروانه اشتغال بكار مهندسي در رشته‌هاي معماري، شهرسازي، عمران، تاسیسات مكانيكی، تاسیسات برقی، نقشه‌برداري و ترافيك، آزمون ورود به حرفه كاردانهاي فني ساختمان براي متقاضيان اخذ پروانه اشتغال بكار كارداني در رشته‌هاي معماري، شهرسازي، عمران، تاسیسات مکانیکی، تاسیسات برقی و نقشه‌برداري و آزمون تعيين صلاحيت معماران تجربي در تاريخهاي 21 و 22 آذرماه سال جاري در ساعت 9 صبح به طور هماهنگ و هم زمان در سراسر كشور برگزار خواهد گرديد. هدف از برگزاري اين آزمونها تعيين صلاحيت حرفه‌اي مهندسان، كاردانهاي فني و معماران تجربي براي فعاليت در ساخت و ساز كشور مي‌باشد. آقاي دكتر هوائي اضافه كردند تعداد ثبت نام شدگان در رشته‌هاي مهندسي 151،000 نفر- آزمون و در رشته‌هاي كارداني5500 نفر- آزمون و معماران تجربي2500 نفر بوده است كه در اين رابطه در مجموع اين آزمون 160،000 داوطلب در 18 رشته مهندسي، كارداني و معماري تجربي شركت مي‌كنند كه استان تهران با حدود 26،000 نفر بيشترين و خراسان جنوبي با حدود 1100 نفر كمترين تعداد داوطلبان را به خود اختصاص داده اند. تعداد حوزه‌های آزمونی در کل کشور 81 حوزه و در استان تهران 13 حوزه می‌باشد. مدير كل مقررات ملّي ساختمان در خصوص ويژگيهاي اين آزمونها خاطر نشان ساختند اين آزمون با راهبري دفتر امور مقررات ملّي ساختمان وزارت راه و شهرسازي و با همكاري سازمان سنجش آموزش كشور برگزار مي‌گردد. علاوه بر اين مراحل اجرایی آزمون اعم از سامانه ثبت‌نام، صدور كارت ورود به جلسه و اعلام نتايج داوطلبان بر عهده سازمان سنجش مي‌باشد. آقای دکتر هوائی خاطر نشان کردند سئوالات آزمون به غير از رشته معماري طراحي در ساير رشته ها بصورت تستي خواهد بود و حدنصاب قبولی در آزمون 50 درصد نمره می‌باشد.
آزمون نظام مهندسی آذر 92
در خصوص اعلام نتایج این آزمون اشاره کردند حدود دو ماه کاری پس از برگزاری آزمون با همکاری سازمان سنجش آموزش كشور از طريق وب‌سايت دفتر مقررات ملی ساختمان به اطلاع داوطلبان خواهد رسيد. مديركل مقررات ملي ساختمان همچنين اضافه كرد شناسنامه فنی و ملکی یکی از مهمترین اسناد مربوط به طراحی، نظارت و اجرا ساختمان است و همچنین اظهار داشتند ما در مسير صعودي ارتقاي كيفيت ساخت و ساز قرار داريم ورعایت مقررات ملي ساختمان در حال حاضر به 90 درصد رسيده است که قابل مقایسه با سالهای گذشته نیست. آقاي دكتر هوائي همچنين در خصوص مبحث 22 که مبحث جدیدی با عنوان مراقبت و نگهداری از ساختمانها می‌باشد توضیحاتی دادند و گفتند اعضای سازمانهای نظام مهندسي، ساختمان ها را بازرسي می‌کنند و درصورت اشکالات فنی موارد را به مدیر ساختمان جهت رفع آن اعلام می‌نمایند كه مقررات كار توسط سازمانهاي استاني در حال انجام است. مديركل مقررات ملّي ساختمان وزارت راه و شهرسازي با اشاره به جايگاه مطلوب مقررات ملّی ساختمان در کشورمان،کشور ما را داراي بهترین رتبه را از حیث مباحث مقررات ملّی ساختمان در منطقه داشتند زیرا دارای مقرراتی جامع و کامل می‌باشد و به طور مثال اتفاقاتی که در گودبرداری ها و تخریب و همچنین زلزله می‌افتد دلیل بر نبودن مقررات نیست بلکه به دلیل بافتهای فرسوده و عدم توجه به نكات فني می‌باشد، چرا که ساختمانهایی که بر اساس مقررات ملّی ساختمان ساخته شده‌اند در این گونه اتفاقات دچار کمترین میزان تخریب شده اند. در خاتمه خبرنگاران سوالات خود را در خصوص مباحث مرتبط با آزمون و مقررات ملّی مطرح نموده و مدیرکل مقررات ملّی ساختمان به سوالات آنها پاسخ دادند. . .

 دفتر مقررات ملّي ساختمان
دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی
چگونه در آزمون نظام مهندسی موفق شویم ؟
واژگان کلیدی آزمون نظام مهندسی


مطالب مشابه :


کتابهای مرجع آزمون نظام مهندسی تاسیسات مکانیکی

آزمون نظام مهندسی 1393 17:27. در ادامه گرامی توصیه می گردد نمونه سوالات سالهای قبل این آزمون
شروع دوره جدید آمادگی نظام مهندسی برق در تهران

آزمون نظام مهندسی مبحث پانزدهم مقررات ملی ساختمان شامل حل نمونه سوالات سالهای
شروع کلاسهای آمادگی نظام مهندسی برق

پیرو استقبال داوطلبان آزمون نظام مهندسی حل نمونه سوالات مبحث 13 که در آزمون
شروع دوره های آمادگی نظام مهندسی در کرج

باستحضار کلیه داوطلبان آزمون نظام مهندسی می تشریحی سوالات سالهای قبل آزمون مبحث ششم
ثبت نام آزمون نظام مهندسی رشته برق

و سپس در آزمون نظام مهندسی ساختمان که هر سال مبحث اول 6-داشتن جزوه خوب و نمونه سوالات حل
چگونه در آزمون نظام مهندسی موفق شویم ( قسمت سوم )

آزمون نظام مهندسی که با بررسی نمونه سوالات سالهای اخیر حدود 40 ۱۳۹۲ساعت 17:17 توسط
نشست خبری مدیر کل مقررات ملی ساختمان در خصوص آزمون آذر 92

آزمون نظام مهندسی آقاي دكتر هوائي همچنين در خصوص مبحث 22 در خاتمه خبرنگاران سوالات
کتابهای آمادگی آزمون نظام مهندسی نظارت ،محاسبات و اجرا - نشر علم عمران

آزمون نظام مهندسی آزمون نظام مهندسی در زمینه مبحث نهم تشریحی سوالات آزمونهای
مباحث بیست گانه مقررات ملی ساختمانها

نمونه سوالات آزمون برای آشنایی دانشجویان با مقررات سازمان نظام مهندسی در مبحث 17
جزوه سمینار آموزشی نگرشی بر مبحث دهم

جزوه سمینار آموزشی نگرشی بر مبحث آزمون های نظام مهندسی نمونه سوالات آزمون
برچسب :