لباس هندی را ازکجا بخرید؟ - خرید پیراهن هندی مردانه در تبریز

برگزیده ها به نقل از مجله زندگی ایده آل: سرزمین هند، سرزمین عجیبی است. با دیدنی‌های جذاب و فرهنگی خاص که هر گردشگری را جذب می‌کند. فرهنگ پوشاک و سبک و سیاق لباس پوشیدن مردم هند را می‌توان بخشی از جذابیت‌های گردشگری این شبه قاره دانست.

جذابیتی که کم و بیش به تمام دنیا صادر شده و مردم گوشه و کنار دنیا، حتی اگر به هند سفر نکرده باشند با لباس‌های سنتی آن آشنا هستند و حتی امکان خرید لباس‌های خوش رنگ و لعاب هندی را در خانه و شهر خود دارند؛ لباس‌هایی که در کنار زیبایی خود، انتخاب مناسبی برای پوشش تابستانی و روزهای گرم سال هستند اما قبل از هر خرید و انتخابی، بهتر است بیشتر درباره لباس‌های هندی بدانید.

خرید پیراهن هندی مردانه در تبریز

خرید پیراهن هندی مردانه در تبریزلباس هندی را ازکجا بخرید؟

برای کسانی که به پوشیدن لباس با الیاف طبیعی علاقه دارند، لباس‌های هندی بهترین انتخاب است چون مرغوب‌ترین نخ جهان در هند تهیه‌می‌شود و در تولید لباس به کار می‌رود. تنوع رنگی پارچه‌های هندی هم مثال‌زدنی است. اگر به دنیای رنگ و لباس‌های رنگی علاقه دارید، یک فروشگاه لباس هندی می‌تواند متحیرتان کند. خوشبختانه این فروشگاه‌ها در تهران هم رو به افزایش هستند. در مراکز خریدی مانند تندیس تجریش و پرنیان میدان فاطمی فروشگاه‌هایی هستند که با بوی عود شما را دعوت به محصولات نخی هندی می‌کنند. در این فروشگاه‌ها اغلب محصولات هندی به جز ساری، به‌خصوص نمونه‌های گران‌قیمت ابریشمی دردسترس است.

ساری

شناخته شده‌ترین و مشهورترین لباس هندی، ساری است که با کمترین دوخت فراهم می‌شود. بخش اصلی ساری که لباس سنتی خانم‌های هندی محسوب می‌شود، پارچه درازی به طول 4 تا 9 متر است. خانم‌های هندی با مهارتی که در بستن این پارچه بلند و طولانی دارند، یک پارچه دراز را تبدیل به دامنی بلند و چین‌دار، همراه با شال روی شانه می‌کنند. خانم‌های هندی پارچه ساری را چین می‌دهند و دور خود می‌پیچند. خرید پارچه ساری، از مراسم آداب و رسوم‌دار در هند است. فروشگاه‌هایی که ساری می‌فروشند، میز درازی دارند که با پارچه سفید پوشیده شده است.

لباس هندی را ازکجا بخرید؟ ساری,لباس هندی,مدل لباس,مد و زیبایی - تازه های دنیای مددر یک طرف این میز صندلی چیده شده تا خانم‌های هندی بنشینند و با آسودگی تمام دست به انتخاب بزنند. خرید طولانی و زمانبر ساری با سرو چای ماسالا و شیرینی‌های سنتی هندی همراه است چون کار مهمی است که باید با دقت و آرامش انجام شود. دلیل انتخاب میز طویل در فروشگاه‌های ساری هم به دلیل تغییر طرح، رنگ و نقش در طول پارچه ساری است.

مشهورترین لباس هندی

وشما باید هنگام خرید تمام طول پارچه ساری را ببینید.  در زمان‌های گذشته، ساری از پارچه‌های نخی یا ابریشمی تهیه می‌‌شد اما این روزها پارچه‌های مواددار هم به ساری اضافه شدند ولـی همچنان گــران‌ترین ساری‌ها، ســاری‌های ابریشمی هستند که با پارچه‌های ابریشم طبیعی تهیه می‌شوند. بستن ساری در گوشه و کنار شبه قاره هند و در میان اهالی مناطق مختلف این کشور، متفاوت است و هر کــدام سـبک خاص خودشان را دارند.

شال فصل جدایی‌ناپذیر

لباس هندی را ازکجا بخرید؟ ساری,لباس هندی,مدل لباس,مد و زیبایی - تازه های دنیای مدسلوار کامیز لباسی راحت و رایج

رایج‌ترین لباس خانم‌ها در سرزمین هند، سلوار کامیز است که ترکیب پیراهنی بلند با سلوار محسوب می‌شود. سلوار کامیز در شرق، غرب، جنوب و شمال هند متفاوت است و مدل‌های مختلفی دارد؛ از پیراهن‌های زیر زانو با شلوار گشاد تا پیراهن‌های کوتاه‌تر با شلوارهای تنگ. سلوار کامیز بیش از همه در میان اهالی پنجاب مرسوم بوده اما این روزها در تمام هند لباسی رایج و پرکاربرد است. راحتی این لباس، بی‌شک یکی از دلایل رونق آن محسوب می‌شود. سلوار کامیز از پارچه نخی دوخته می‌شود که تولید بالایی در هند دارد و بهترین انتخاب برای آب و هوای گرم و شرجی هند است.

لباس هندی را ازکجا بخرید؟ ساری,لباس هندی,مدل لباس,مد و زیبایی - تازه های دنیای مدسلوار کامیز، نام آشنایی برای همه نیست ولی بی‌شک نام چوریدا را شنیده‌اید. یک مدل سلوار کامیز که پیراهن جلوبسته بلندی دارد و با شلوار گشاد ست می‌شود. افرادی که این لباس را در آب و هوای گرم تجربه کرده‌اند، می‌دانندکه چقدر خنک است و پوشیدن آن چه لذتی دارد.

گردآوری خانواده و روانشناسی برگزیده ها
,