روش مطالعه اقتصاد خرد

اقتصاد خرد

شامل 25 سوال با ضریب 4

منابع اصلی

اقتصاد خرد ابونوری جلد 1 و 2

اقتصاد خرد 2 دکتر عباس شاکری نشر نی

اقتصاد خرد-دکتر محسن نظری-کتاب ارشد- انتشارات پوران پژوهش

منابع کمکی

کتاب تست اقتصاد خرد تیمور محمدی

2000 تست اقتصاد خرد محسن نظری

فرگوسن جلد اول و دوم

تئوری اقتصاد خرد دکتر مشرف جوادی

این درس با ضریب (4) به لحاظ اهمیت در کنار درس اقتصاد کلان پر اهمیت‌ترین درس برای دانشجویان رشته اقتصاده. پس باید اهمیت زیادی براش قایل باشید. دانشجویان رشته اقتصاد به طور نسبی به این درس تسلط دارن، ولی سئوالاتی که توی کنکور چند سال اخیر از این درس مطرح شده، پیچیده شده و لازمه با نکات مهم و مفاهیم جزئی‌تر اون آشنا بشید. به خاطر همینه که بهتره با عنوان سهل الممتنع ازش یاد کنیم. مطالب گاهی اوقات ساده به نظر میرسن اما تو تست ها پیچیدگی های خاصی داره.

یکی از اهداف اقتصاد خرد بررسی بازار هست. برای این درس باید کاملا به مفاهیم پایه ای مسلط بود و مطالب رو خوب فهمید و به سادگی از کنارشون رد نشید. چون اگر گذرا خونده بشه نتیجه ای نداره جز عدم تسلط روی مطالب و ناتوانی تو حل مسایل اون. اونایی که تغییر رشته ای هستن و تو طول خوندن احساس کردن مفاهیم رو درست متوجه نشدن باید زحمت بیشتری بکشن و در حد توانشون از منابع کمکی هم استفاده کنن.

از اول که شروع به خوندن می کنید زیاد به فکر تست زدن نباشید. از اول هم از کتاب های خلاصه مثل پوران پژوهش استفاده نکنید. مثلا تو بحث عرضه و تقاضا فصل های مرتبط ابونوری که معرفی کردم رو بخونید تا کاملا مطالب رو درک کنید. یکی از دلایل معرفی کردن ابونوری هم این بود که این کتاب علاوه بر اینکه به صورت ساده مطالب رو توضیح داده، مطالب رو واقعا کامل مطرح کرده و حالت های مختلف رو توضیح داده. بازم تاکیدم اینه که خلاصه نویسی یادتون نره. واقعا زیاد تاکید کردم دیگه اگه تو درسی مثل خرد که اهمیتشم زیاده خلاصه ننویسید واقعا مسئولیتش با خودتونه. و نگید که پوران پژوهش خودش کتاب خلاصه ای هست. پوران پژوهش خیلی خیلی زیاد خلاصه کرده. در ضمن هیچی مثل خلاصه های خودتون نمی شه. وقتی توی مباحث هر فصل به اندازه کافی تسلط پیدا کردید و احساس میکنید دیگه چیزی نیست که نخوندید برید سراغ تست. البته همینطور که گفتم تابستون نیازی به تست نداره و فقط پایتون رو قوی کنید. خب واسه تست هم اینطوری کار کنید. کتاب پوران پژوهش رو قسمت خلاصه ی هر فصل رو مطالعه کنید بعد از یکی دو روز بعد تست های اون فصل رو بزنید. بازم واسه تست ها تفکیک قائل بشید و اونایی رو که براتون مهم تره و نکته جدیدی داره علامت بزارید تا اگه وقتی واسه دوباره زدن تست ها پیش اومد یه نگاه دوباره رو اونها داشته باشید. البته اگر زمان بهتون اجازه داد و حوصلشو داشتید در انتهای هر فصل از کتاب دکتر مشرف جوادی سوالات تشریحی خوبی آورده شده که حل کردن اونا برای اون دسته از داوطلبانی که درصد بالا  میخوان مناسبه. اما نیازی به اذیت کردن خودتون نیست. منابع قبلی شما رو تو حد بالایی قرار میده.

به نظرم این درس رو همراه با یکی از درس های ریاضی یا مجموعه دروس برای تابستون تو یک روز مطالعه کنید. یعنی خرد و کلان رو به عنوان درس اصلیتون تو یک روز قرار بدید و در کنارش یکی از درس های ریاضی و مجموعه دروس مطالعه کنید. آمار هم به علت اینکه خیلی فراره به نظر من تو تابستون نخونید و بزارید از مهر شروع کنید. البته باید از مهر به صورت جدی بخونید ها!! البته این بستگی به نظر خودتونم داره و میتونید آمار رو هم در کنار درس خرد یا کلان بخونید. و واسه ماههای بعدی هم که تقریبا چارچوب درس رو درک کردید میتونید با تست مرور کنید و ایراداتون رو رفع کنید ... تو ماهای ابتدایی فرصت برطرف کردن ایرادات اساسیتون هست و شما زمان لازم رو برای اینکار دارید.

مرور مداوم داشته باشید چون درس فوق العاده مهمیه، تمرین زیاد داشته باشید تا بتونید درصد بالایی بزنید و تا یه مطلبی رو نتونستید جوابی تو ذهنتون براش پیدا کنید ازش رد نشید. واسه همین میتونید از قسمت نظرات این پست نهایت استفاده رو ببرید. پس .....

می تونید هر سوال یا نکته ای که  براتون تو بخش اقتصاد خرد پیش اومد، چه در مورد نحوه ی مطالعه، چه سوال درسی که براتون مشکله و نتونستید جوابی براش پیدا کنید و یا هر چیزی که به ذهنتون میرسه رو تو قسمت نظرات مطرح کنید تا به جوابتون برسید.

تا کنکور باهاتون هستیم و تنهاتون نمیزاریم. موفق باشید.


مطالب مشابه :


تست اقتصاد (1)

سوالات جامعه شناسی متوسطه - تست اقتصاد (1) - وبلاگ معلم جامعه شناسی در زمینه سوالات علوم
روش مطالعاتی اقتصاد کلان

کارشناسی ارشد اقتصاد مطالب و به خاطر سپردن چند فرمول از پس تست هایی که سالهای اخیر
بانک سوال تست اقتصاد دوم دبیرستان :

بانک سوال تست اقتصاد دوم دبیرستان : 1. بهترين ملاك براي تعيين سطح رفاه اجتماعي در يك جامعه
منابع کارشناسی ارشد اقتصاد

کشش ها و نظریات مصرف کننده از کتاب اقتصاد خرد هندرسون کووانت تست اقتصاد خرد تیمور محمدی
سوالات درس اقتصاد -تست

آشیانه زندگی - سوالات درس اقتصاد -تست - مسائل روز اقتصادی واجتماعی وآموزشی بهمراه مطالب درسی
منابع پیشنهادی کنکور ارشد اقتصاد

اقتصاد نفت و گاز - منابع پیشنهادی کنکور ارشد اقتصاد - - اقتصاد نفت و تست اقتصاد خرد:
منابع پیشنهادی دکترای تخصصی(Ph.D) اقتصاد سلامت

اقتصاد، سلامت، توسعه - منابع پیشنهادی دکترای تخصصی(Ph.D) اقتصاد سلامت - Economics, Health, Development
روش مطالعه اقتصاد خرد

یادداشت های اقتصادی - روش مطالعه اقتصاد خرد - علی رئوفی/ دانشجوی دکترای اقتصاد مالی دانشگاه
ليست منابع آزمون كارشناسي ارشد رشته علوم اقتصادي

راهنمای کارشناسی ارشد اقتصاد ۲-کتاب تست اقتصاد خرد دکتر تیمور
برچسب :