راهنما برای خرید عید از بازار بزرگ

اسفند ماه که میانه می رسد کم کم همه خودشان را برای تعطیلات عید و خرید نوروزی آماده می کنند. از چند روز دیگر حراج همه پاساژهای بزرگ شروع می شود و حال و هوای عیدانه به مراکز خرید می آید. یکی از شلوغ ترین مکان ها برای خرید نوروزی، بازار بزرگ تهران است. اگر تا به حال به بازار بزرگ نرفته اید، این مطلب را بخوانید تا بدانید که برای خرید چه چیزهایی می توانید روی آن جا حساب کنید و شرایط خریدتان چطور خواهد بود؟ اگر هم رفته اید، پیشنهاد می کنیم در روزهای پیش از عید حتما دوباره به آن جا سر بزنید چون بازار همیشه چیزی برای غافلگیری دارد. برای خرید نوروزی که معمولا پوشاک و خوراکی های سفره هفت سین و آجیل و این جور چیزها را شامل می شود بازار گزینه خوبی است. مخصوصا اگر دو – سه روز مانده به عید بروید آن جا که دیگر نور علی نور است. البته اگر حوصله شلوغی را داشته باشید، اعصابتان زود خرد نشود و بخواهید از آن همه شورو نشاط مردم برای خرید لذت ببرید. نزدیک های عید بازار غلغله است. همه خیابان منتهی به مترو 15 خرداد پر از دستفروش هاست و واقعا روی بساط دستفروش ها از شیر مرغ تا جان آدمیزاد پیدا می شود. آن هم با قیمت های استثنایی. کافی است پول کافی داشته باشید و پایه خرید باشید و از شلوغی و اینکه دم به دقیقه پشت سرتان یکی داد بزند: بپا چرخ بهت نخورد! گله نکنید و راه بیفتید در دل یک تو در توی بازار بزرگ و با دل سیر خرید کنید. 

شال و روسریبرای خرید شال و روسری باید به راسته  جعفری بروید که یکی از راسته های همیشه شلوغ بازار بزرگ است. البته اینجا زمستان ها علاوه بر انواع و اقسام شال و روسری ، انواع شال گردن، کلاه، دستکش و ... هم فروخته می شود.در این بازار می توانید امیدوار باشید در حالت معمولی جنستان را تا نصف قیمت بیرون بازار بخرید و در موقع حراج فصل، 3/1 ام و حتی گاهی کمتر.پیشنهاد می شود اگر روسری و شال بهاری نیاز ندارید، به بازار جعفری بروید و دستکش های چرم و شال ها و روسری های زمستانیش را ببینید و برای سال بعدتان خرید کنید! چون هم اجناسش به روز است و تا سال بعد قدیمی نمی شود و هم قیمت ها در قبال آن جنس ها و مدل ها  باور نکردنی اند.پیشنهاد دیگر هم اینست که پول نقد همراهتان ببرید چون اکثر حجره های بازار هنوز کارت خوان ندارند! 

خشکبارراسته چار سوق بازار بزرگ، راسته خشکبار است. خرید از این جا از این نظر خوب است که چه کلی بخواهید خرید کنید چه  جزئی و در حد مصرف خود یا خانواده تان ، به ازای هر کیلو تقریبا پول ثابتی باید بپردازید. یعنی این جا سود کمی روی خرید های جزئی می کشند. در راسته خشکبار فروش ها به جز پسته و بادام و تخمه و خوردنی های دیگر، چیزی که زیاد پیدا می شود، داروهای گیاهی و همه چیزهایی  است که در عطاری ها می فروشند.

طلابازار زرگرها یک راسته طول و درازاست که اولش پر از طلا فروشی است و آخرش می رسد به ساعت فروشی ها. در این بازار، هر مثقال طلا به همان قیمتی به فروش می رسد که در مغازه های سطح شهر فروخته می شود. اما در اینجا مغازه دارها ،اجرت ساخت خیلی کمتری می گیرند و یا حتی در مواردی می توانید بدون اینکه اجرت ساخت بدهید طلا بخرید؛ به خاطر همین هم قیمت در اینجا خیلی پایین تر است. به جز بازار زرگرها ، زیرگذر خلیج فارس هم که نزدیک همین راسته است پر طلا فروشی است. 
کیف اسم پاساژ کیف فروش های بازار، "مشیر خلوت" است و وقتی می خواهید سراغ کیف فروشی ها بروید حتما باید این اسم را بگویید تا درست راهنمایی تان کنند. چون اگر بگویید کیف فروشی کسی نمی فهمد یعنی کجا! در مشیر خلوت همه جور کیفی پیدا می شود. از کیف مهمانی بگیرید تا کوله پشتی، کیف های اسپرت ، ساک سفری و کیف های چرخ دار برای بچه ها . فقط ممکن است مجبور شوید سر خرید یک کیف کلی با مغازه دارها کل کل کنید. چون در این قسمت بازار خیلی از فروشنده ها کلی فروش هستند و سختشان است یک دانه کیف بفروشند و خوششان هم نمی آید کسی که یک جین کیف نمی خواهد ازشان درباره قیمت و ... "یک" کیف چیزی بپرسد! ولی نا امید نباشید با "اصرار" می توانید "یک" کیف خوشگل از یک کلی فروش بد اخلاق بخرید! 

لوازم آرایشبازارچه ونوس در دل بازار و بین راسته لوازم التحریر و بدلی جات، مرکز فروش لوازم آرایش است. که پیشنهاد می شود برای خرید از آن، حتما با اطلاعات قبلی بروید آنجا. در غیر این صورت هم ممکن است سر قیمت کلاه سرتان برود و هم ممکن است در مورد یک جنس خاص هر مغازه دار بنا به شرایط چیزی بگوید! و بنا به شرایط بعدی حرفش را عوض کند! و شما موقع خرید ندانید چیزی که دستتان است با چیزی که می خواسته اید واقعا یکی است یا نه! به جز این پاساژ کوچک، کوچه مروی هم یکی از مراکز خرید لوازم آرایش در منطقه بازار است که در خیابان ناصر خسرو قرار دارد. مغازه های شیک درش زیادند ولی از قیمت مناسب منطقه بازار درش خبری نیست. 

لوازم خانگیحاجب الدوله راسته خرید لوازم برقی، ظروف تفلون ، چینی ، کریستال و ... است. اینجا، از آن راسته هایی است که خیلی حرصتان را در نمی آورد! چون تا دلتان بخواهد تک فروشی دارد و مجبورتان نمی کند یا به زور، جینی سینی بخرید یا دست خالی برگردید خانه! اما اگر می خواهید خرید بهتری داشته باشید، حتما جنسی که می خواهید را از نزدیک خانه تان هم قیمت کنید. 

لوازم التحریربازار بین الحرمین ، هیچ ربطی به اسمش ندارد ! اینجا بازار لوازم التحریر است. بازار خودکار، روان نویس ، کاغذ a4 ، وسایل اداری، وسایل تزئینی و ... که با مارک ها و کیفیت های مختلف فروخته می شوند. تک فروشی های بازار لوازم التحریر زیاد است اما در این جا هم اگر قیمت اجناس دستتان نباشد، ممکن است یک خودکار را گران تر از مغازه های سطح شهر بخرید. 

شلوارپاساژ ملی، پاساژ شلوار است . مخصوصا شلوار جین. اما برای پیدا کردن یک جنس خوب باید خوب بگردید و سایز و قد شلوارتان را هم داشته باشید. چون اینجا اتاق پرو ندارد.

پاساژ رضاپاساژ رضا بیرون بازار بزرگ است وشاید بهترین جای منطقه بازار برای خرید. چون اولا پوشاک و کیف و کفشش در یک پاساژ 5-6 طبقه جمع شده و نباید برای پیدا کردن یک چیز یک عالم راه رفت؛ دوما یک نمازخانه کوچک و دستشویی و ساندویچی درست و حسابی دارد. سوما شیک و تر تمیز است و حتی جنس مارک هم درش پیدا می شود و چهارما قیمت هایش اکثرا از مغازه های سطح شهر پایین تر است. اما اگر داخل خود بازار را گشته باشید می فهمید که اجناس پاساژ رضا با اینکه قیمت نسبتا خوبی دارند، گاهی دو برابر قیمت اجناس بازار هستند. اما مسلما هرچیزی اینجا پیدا کنید لزوما در بازار وجود ندارد.


پاساژ کویتی هاپاساژ کویتی ها هم بیرون بازار بزرگ است اما چون خیلی معروف است در این لیست بلند بالا جایش کرده ایم. کویتی ها یک پاساژ 5-6 طبقه مخصوص البسه است ولی نه شیک است نه امکانات خاصی دارد. جنس هایش هم اکثرا قیمت مناسب و طرح های قدیمی دارند و بیشتر به درد مادرها و مادربزرگ ها می خورند ولی اگر با حوصله در حجره ها بگردید می توانید برای جوان ها هم شلوار لی ، تی شرت و حتی گاهی پالتو و کفش زیبا پیدا کنید.  در اینجا هم چیزی به عنوان اتاق پرو پیدا نمی شود و باید حدسی جنس بخرید.


مطالب مشابه :


معرفی بهترین مراکز خرید پوشاک در تهران

معرفی بهترین مراکز خرید پوشاک در تهران بهترین مرکز خرید خیلی‌ها مراکز خرید
بهترین مراکز خرید مبل، لوستر،کابینت و کاغذ دیواری در تهران

بهترین مراکز خرید مبل، لوستر،کابینت و کاغذ دیواری در تهران مراکز خرید پرده در تهران.
بهترین مراکز خرید لباس برای تهرانی ها

بهترین مراکز خرید لباس کرده ایم، بهترین های تهران به مراکز خرید و فروشگاه
مراکز خرید پرده در تهران

مراکز خرید پرده در تهران بهترین مراکز خرید مبل، لوستر،کابینت و کاغذ دیواری در
مراکز خرید در تهران

معرفی مراکز خرید در تهران از سایت زیباکده در داره و به نظر من بهترین گزینه برای
معرفی مراکز فروش لوازم خانگی در تهران

خیابان شریعتی بهترین خرید: با اینکه از فروشگاه های خیابان شریعتی می توانید لوازم تولید
مناطق طلايي تهران براي تغيير در دکوراسیون منزل

برای همین موضوع بهترین مراکز خرید انتخاب انواع مبلمان، پرده، کابینت، کفپوش‌ها، کاغذ
راهنما برای خرید عید از بازار بزرگ

بهترین مراکز خرید مبل بهترین مراکز خرید در تهران با هم یکی از مراکز خرید لوازم
پنج مرکز طلایی برای خرید زمستان

بهترین مراکز خرید مبل، لوستر بهترین مراکز خرید در تهران با این مراکز خرید از نظر
برچسب :