ايجاد جو نامطلوب در سايتهاي اينترنتي ايران با لينكهاي فريبنده و بي اعتبار و غیر اخلاقی

ايجاد جو نامطلوب در سايتهاي اينترنتي ايران با لينكهاي فريبنده و بي اعتبار و غیر اخلاقی - بخش طنز وبلاگ دانشجویان برق الکترونیک دانشگاه امیرکویر(یزد) www.el84.blogfa.com"> بابا برقی- برق دانشگاه امیرکویر(یزد) - ايجاد جو نامطلوب در سايتهاي اينترنتي ايران با لينكهاي فريبنده و بي اعتبار و غیر اخلاقی بابا برقی- برق دانشگاه امیرکویر(یزد) بخش طنز وبلاگ دانشجویان برق الکترونیک دانشگاه امیرکویر(یزد) www.el84.blogfa.com bababarghy.jpg بخش طنز وبلاگ دانشجویان برق الکترونیک دانشگاه امیرکویر(یزد) www.el84.blogfa.com
ضمنا اگه کسی دستهات رو گرفت تو دستش قلبت لرزید ‚ هول نشو شاید بابابرقی باشه


صفحه نخست
پروفایل مدیر وبلاگ
پست الکترونیک
آرشیو وبلاگ
عناوین مطالب وبلاگ

پیوندهای روزانه
سیستم جامع گلستان(اموزش دانشگاه یزد)
آرشیو پیوندهای روزانه

نویسندگان
بابا برقی برق دانشگاه امیرکویر(یزد)
Z80
برق سه فاز
جواد
فاز+
محسن
مگاهرتز

نوشته های پیشین
بهمن ۱۳۹۳
اردیبهشت ۱۳۹۲
آذر ۱۳۸۹
اسفند ۱۳۸۸
بهمن ۱۳۸۸
مهر ۱۳۸۸
تیر ۱۳۸۸
خرداد ۱۳۸۸
اسفند ۱۳۸۷
بهمن ۱۳۸۷
دی ۱۳۸۷
آذر ۱۳۸۷
مهر ۱۳۸۷
مرداد ۱۳۸۷
تیر ۱۳۸۷
خرداد ۱۳۸۷
اردیبهشت ۱۳۸۷
فروردین ۱۳۸۷
اسفند ۱۳۸۶
بهمن ۱۳۸۶
دی ۱۳۸۶
آذر ۱۳۸۶
مهر ۱۳۸۶
شهریور ۱۳۸۶
مرداد ۱۳۸۶
تیر ۱۳۸۶
خرداد ۱۳۸۶
اردیبهشت ۱۳۸۶
فروردین ۱۳۸۶
اسفند ۱۳۸۵
بهمن ۱۳۸۵
دی ۱۳۸۵
آذر ۱۳۸۵
آبان ۱۳۸۵
مهر ۱۳۸۵
شهریور ۱۳۸۵
آرشيو

آرشیو موضوعی
جوک
عکس
داستان
اینو خودم نوشتم

پیوندها
برق الکترونیک - دانشگاه یزد - ورودی84
سیستم گلستان دانشگاه یزد
گروپ دانشگاه یزد
پسر سیسیلی
اثری از بودن
نقش قلب
نادری
ورپریده
رویای من
نیلی ریور
یزد شناسی
طنز دانشجویی
وبلاگ رسول شریف
کلبه ی شاپرک ها ...
برقی های 85 دانشگاه عباسپور
سایت انجمن علمی مهندسی برق دانشگاه یزد
فروشگاه اینترنتی محصولات سونی (کیش کالا)
وبلاگ مهندس امین شیخ نجدی
serial nod32
دستنوشته های یک ... امنیتی

  RSS  

ايجاد جو نامطلوب در سايتهاي اينترنتي ايران با لينكهاي فريبنده و بي اعتبار و غیر اخلاقی ايجاد جو نامطلوب در سايتهاي اينترنتي ايران با لينكهاي فريبنده و بي اعتبار و غیر اخلاقی

 اقدام ناشايست  مديران سايتها در رابطه با گذاشتن لينكهاي فريبنده   فقط به  ضرر  تحصيلكردگان رشته كامپيوتر  و افراد با تجربه در ايران بوده و موجب  تشديد  سخت گيري مسئولين  بر استفاده از اينترنت در داخل ايران خواهد شد . بر اين اساس  نوشته اي در مورد لينكهاي فريبنده تهيه شده كه  خواهشمند است مديران محترم سايتها و وبلاگها حتما به اين صفحه لينك دهند.  

فیلتر شدن سایتها  و وبلاگهایی که لینک باکس های فریبنده و عبارات غیر اخلاقی برای جلب نظر بازدید کنندگان را دارند  هشدار خوبی برای صداقت بیشتر و استفاده از راههای تجاری مطلوب برای رسیدن به مقاصد  توسط مدیران سایتها  می باشد . مسئولین مربوطه  هم اکنون اقدام به فیلترینگ این نوع سایتها نموده و ادامه خواهد داشت .

_ جدیدترین حربه مدیران سایتهای فرصت طلب و سود جو این است که اقدام به درست کردن وبلاگ های رایگان به تعداد زیاد کرده و لینک های زیر را در آن قرار داده و با پیچاندن  حرفه ای بازدید کننده های ناشی ، دست آخر به داخل سایت فروش سی دی و لباس و آگهی خود کشانده و از این راه  کنتور خود را رنگین کرده و خواه ناخواه بر فروش محصولات خود با نیرنگ و حیله می افزایند .که جا دارد بازدیدکنند گان  فهیم سایتها و افراد خبره کامپیوتر و بلا خص  تحصیل کرده های  کامپیوتر نسبت به شناسایی آنها اقدام نموده و مراتب را به سایت فن اوری اطلاعات گزارش دهند تا بلکه این روش نادرست حذف گردد.و وب گردی بی مورد که فقط هزینه اشتراک کارت و تلفن بر دست مردم می گذارد ، منسوخ گردد . و سایتهای معتبر علمی و تجاری که با تحمل  هزینه های بالای  هاست و فضا و دوماین و  هزینه  تایپ صفحات و وقت مدیریت آنها رونق بیشتری یابد  بدیهی است برخی سایتهای معتبر  با تایپ حداقل  بیست هزار صفحه مطلب معتبر باید  بیش از اینها در اشاعه فرهنگ علمی اقتصادی و اجتماعی موفق باشد .

چندي است به برخی از سایتها و بلاگها كه مراجعه مي شود عباراتي بی اساس  چون :

-  دختران 18 ساله لخت ...

_ هک موبایل دختر ها ...

_ کد های رایگان جاوا ...

-   تصاوير دوربين مخفي از داخل ...

_کلیپ های دوربین مخفی موبایل...

 -    عكس هاي خانم هنر پيشه ...

 -       پول  پارو كنيد

-    خانم  فلان  از اينجا شروع كرد

-    تصاوير دختران فراري

-     پارتي  دانشگاه ...

-  پاتوق دختران   شهر  ...

_ ورود پسر ها و آقایان ممنوع ...

 -  همسر يابي  با لاي 18 سال   

- فقط  بالاي 18  سال  كليك  كند

_ ازدواج موقت،صیغه

_ آنتی فیلتر،ضد فیلتر،فیلترشکن

-   هديه مجاني به شما

-  دوربين زنده از ...

وقتي  روي آنها كليك ميكنيد   مي بينيد  يك  تبليغ  كاملا  بي ارزش براي  چند تا  سي  دي  یا لباس  يا   تبليغ ديدن يك سايت  بي محتوا  و كم ارزش  يا   تبليغ   فروش  هاست  و  دوماين و ...  مي باشد    .   

و فقط براي اينكه تعداد بازديد  كننده  موقتي  خود را بالا ببرند  يا   به  يك  سايت  بي  ارزش  خدمتي  كنند     به  اين  روش  ها   متوسل  مي  شوند  .  جالب  است  كه  مدت زمان حضور  باز ديد  كننده ها  در  اين  جور  سايتها   به  كمتر از  10  ثانيه   مي رسد  و باعث  مي  شود كه  ديگر  بار  به  اين  سايت  مراجعه ننمايند 

در  يك  نظر  سنجي   از  عوامل  مهم   دل  زدگي افراد از  اينترنت  و بازديد صفحات وب در ايران  به  چند مورد مي توان  اشاره  كرد  :.

1-   بی محتوا بودن سايتهای اينترنتی

 2-   حرفهاي  نامربوط  ايرانيان  در  چت  روم ها  و سر  كار  گذاشتن  يكديگر و خسته شدن چت بازها

3-  وجود   لينك هاي  فريبنده  در  اكثر  سايتها ي ايراني

4  -  خدمات  ضعيف  خيلي  از    آي اس پي  ها    و   سرعت  كم    انها

5- عدم درج  آدرس مدير سايت و نشاني شهر يا مشخصات جزئي تهيه كنندگان مطالب سايت و كلا زير زميني جلوه دادن فعاليت سايت

6- كپي غير مجاز از مطالب سايتهاي ديگر و يا عدم درج منابع ( كتاب و روزنامه ) و لينك سايتها  به عبارتي سرقت علمي

                 لينك هاي فريبنده   كار ناشايستي  است  كه  اثرات  بسيار  منفي  دارد  كه  به  بر  خي  از  انها  اشاره مي شود   اميد  است  مديران  سايتها  و  وبلاگها  حتما  از  اين  جور  لينكها  و  لينك باكس  ها  استفاده  ننمايند  :.

1-  دل زدگي كاربران معمولي اينترنت  از بازديد مجدد  از سايتهاي مذكور  و نداشتن بازديد كننده  دائمي

2-بي اعتبار شدن اخبار و اطلاعات سايت و مديران سايتهايي كه از لينك باكس هاي فريبنده به نفع  سايتهاي ديگر استفاده مي كنند

3ـ بد يا مبتذل جلوه دادن اينترنت ايران در سطح جهاني و داخلي . چراكه خيلي از مسئولين  مملكتي بدون مراجعه به  سايتهايي كه لينك فريبنده ( مانند عكس لختي فلان خانم هنر پيشه را ببينيد)  دارند , گمان مي برند كه واقعا  تصاوير ناشایست در سايتهاي ايراني هم آزادانه و جود دارد و اين موجب سخت گيري بعدي مسئولين و داشتن ذهنيت منفي از سايتهاي ايراني خواهد شد..

4- بيشتر كاربران اينترنت در ايران اعتماد خود را به سايتهاي معتبر  را از دست داده اند و به لينكهاي واقعي و مستند هم  تو جه نمي كنند .. 

5- باز شدن پنجره هاي تبليغاتي كه عموما شامل لينك باكس هاي چند سايت بي محتوا و فريبنده در ايران است , موجب نارضايتي بينندگان سايتها و عدم رعايت حقوق آنان مي شود .

6- فريب دادن بازديد كنندگان سايت ها  با لينكهاي بي اعتبار به خاطر چند مگابايت فضاي رايگان يا دريافت مبلغ ناچيز براي تبليغات  يك عمل بسيار زشت مي باشد و اعتبار مدير سايت ها را زير سوال مي برد .. 

7-در خيلي از سايتهاي خارجي صداقت سر لوحه كار است يعني اگر حتي تصاوير ناشایست هم وجود داشته باشد  واقعا وجود دارد و اگر فردي تمايلي به ديدن آنها ندارد كليك نخواهد كرد  اما در ايران در صد بسيار زيادي از كاربران وقت و هزينه خود را  جهت پيدا كردن تصاوير نامناسب مي كنند  و هر سايتي كه در آن چنين تصاويري نباشد  از نظر كاربران عامه ,  يك سايت بدرد نخور مي باشد ! و هيچ توجهي به زحمات مديران سايت براي جمع آوري مطالب نمي كنند .

8- جالب است كه هنر پيشه هاي ايراني  در كمال سادگي حتي يك شكايت ناقابل از مديران سايتهايي گه با اسم آنان فقط و فقط بدنبال كليك و مشتري  و كنتور بالا ! هستند , نمي كنند . جاهايي كه با اين عبارت :  خانم x را با آقاي x  را با لباس خواب در فلان جا ببيند !  اين روزها در سايتهاي زيادي به نمايش گذاشته مي شود  و با كليك روي آن با فروش هاست و ثبت دوماين و فروش يس دي  و ...  مواجه مي شويد .  آيا نبايد همين هنر پيشه ها مخصوصا خانم ها  اعتراض نمايند ؟. 

9ـ آزادگي و صداقت بايد سرلوحه كار مديران سايتها و وبلاگها در ايران باشد  و آگهي و پول و كنتور سايت و دوماين يا فضاي رايگان ارزش فريب دادن بازديدكننده يا بد نام كردن سايتهاي ديگر را ندارد . جادارد اين عزيزان يك بازنگري  در روال كاري خود داشته و فضاي ناسالم اينترنت را سرو سامان دهند .

10- گرو ههاي هكري زيادي متشکل از دانش آموختگان کامپیوتر اخيرا با هشدار به سايتها و وبلاگهايي كه لينك باكس يا لينك فريبنده با عناوين غير اخلاقي دارند , اعلام نموده اند در صورت ادامه اين روند مجبور به استفاده از شيوه هاي باز دارنده مي باشند .  پيشنهاد مي شود هر چه سريعتر از تهيه يا پذيرش اين لينك با كس ها  خود داري نمايند.     چراكه گروههاي تحصيلكرده  كامپيوتر و دوستداران نرم افزارهاي رايگان خارجي در ايران بيشترين ضربه ها را از محدوديتهاي اينترنتي ايران خورده و كار افراد سود جو با لينكهاي فريبنده , ضرر خود را به شدت  در سطح داخلي و خارجي بر بدنه اينترنت در ايران وارد مي كند و موجب سختگيري بيشتر مسئولين  بر سايتها خواهد شد  در حالي كه به جرات مي توان گفت در سايتهاي داخلي حتي به تعداد انگشتان دست هم تصاوير مبتذل وجود ندارد و نباید داشته باشد..

11- جادارد گروه محترم فیلتر راسیون سایتهای غیر احلاقی و ضد نظام  در  وزارت محترم ارتباطات و فن آوری یک آدرس معتبر برای معرفی این گونه سایتها و وبلاگها توسط مردم ، ثبت و اعلام  تا سریعا این سایتها  به آنها معرفی گردد و در صورت  صحت آنها نیز  فیلتر شوند .

12- بار ها شده که با مدیران این سایتها صحبت شده  و لی آنها اظهار می دارند حتی یک عکس ناجور در هاست ما وجود نداشته و  درست هم می گویند  چرا که  آنها  معمولا با توسل به فریب  و نوشتن لینک در وبلاگهای رایگان این کار را انجام می دهند و هدفشان کسب نامشروع  پول است !و برای اینکار لینک باکس های مختلفی نوشته و به کار خود ادامه می دهند . با یک بررسی 9 ساعته حدود 15 سایت ایرانی برای این کار شناسایی شد که  در این مورد به هر اقدامی دست می زنند و جای تعجب است چرا مهندسین  با تجربه فیلترینگ با آنها بر خورد نمی کنند ؟! 

http://www.ict.gov.ir/   سایت و زارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات


مطالب مشابه :


سایت دانشگاههای پیام نور وسایر دانشگاهها

راهنمای سیستم گلستان دانشگاه پیام نورجامع استان یزد . دانشگاه جامع پیام
ثبت نمرات در سیستم گلستان

بیابانی و اصلاح و توسعه مراتع در سیستم گلستان ثبت شده عمومي دانشگاه يزد سيستم جامع
چند كاريكاتور با موضوعات مختلف )...(

برق الکترونیک دانشگاه امیرکویر(یزد) سیستم جامع گلستان سیستم گلستان دانشگاه یزد
این عکس قشنگ رو از سایت نیکصالحی کش رفتم(برای بک گراند)

برق الکترونیک دانشگاه امیرکویر(یزد) سیستم جامع گلستان سیستم گلستان دانشگاه یزد
ايجاد جو نامطلوب در سايتهاي اينترنتي ايران با لينكهاي فريبنده و بي اعتبار و غیر اخلاقی

برق الکترونیک دانشگاه امیرکویر(یزد) سیستم جامع گلستان سیستم گلستان دانشگاه یزد
گاف سیستم گلستان

گاف سیستم گلستان - دانشگاه کتابداری دانشگاه یزد کتابداری دانشگاه جامع علمی
برچسب :