خیانت‌های بزرگی در جهت منافع یک گروه

مردم ایران باید بدانند در کشوری زندگی می‌کنند که قائم‌مقام فراهانی، اصلاحگر بزرگ را از میان می‌برند و به جای او میرزا آغاسی که می‌گفت ما کام دوستان روس خود را با مشتی از‌ آب دریای خزر تلخ نمی‌کنیم بر سر کار می‌آورند. امیرکبیر را کشتند و به جای او میرزا آقاخان نوری را بر جایش گذاشتند که همواره تحت‌الحمایه سفارت انگلستان بود و خیانت‌های بزرگی به ایران کرد.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

متن بالا جزئی از کلام دکتر آرمان از ایرانیان دلسوز در صنعت فولاد ایران است و اما چند جمله دیگر از ایشان در مصاحبه اش با گروه اقتصاد وطن امروز :

-          مافیای فولاد در حال از بین بردن صنعت اند.

-          مردم بدانند چگونه در حالی‌ که روی دریایی از ثروت زندگی می‌کنند چنین تنگدست‌اند؟

-           در طول 6 سال اخیر سالانه حدود 10 تا 12 میلیون تن فولاد وارد کشور شده و ایران به عنوان بزرگ‌ترین واردکننده این کالا در خاورمیانه و جنوب آسیا درآمده است که قیمت آن تا 4 ‌‌هزار دلار در تن نیز مي‌رسد چیزی حدود 11 میلیارد دلار است که توسط بازرگانان اندکی انجام می‌شودکه اگر کمیسیون رشوه و حتی سود آن را حدود 15 درصد محاسبه کنیم رانتی حدود 7/1 میلیارد دلار در سال است.

-          منافع این گروه در این است که صنعت فولاد در ایران گسترش پیدا نکند.

-          بنی‌صدر برای انگلیس فردی در حد 5‌ هزار دلار در ماه بیشتر ارزش نداشت.

-          چه تعداد از مدیران میانی کشور را می‌توان با ماهی 2‌هزار دلار به وسیله آن کشورها و افرادی که منافع چند میلیارد دلاری در واردات فولاد یا کالاهای استراتژیک دارند، خرید؟

دکتر بهمن آرمان تاکید میکند : شخصا نمونه‌ای از آن را مشاهده کردم ولی متاسفانه گستره این کار به صورت زنجیره‌ای شامل تمام طرح‌های توسعه‌ای فولاد کشور در 3 مجموعه بزرگ کشور یعنی فولاد مبارکه، ذوب‌آهن اصفهان و فولاد خوزستان که بیش از 95 درصد فولاد کشور را تولید می‌کنند گسترش پیدا کرده است. البته نگارنده نه کسی را متهم می‌کند و نه سندی در اختیار دارد ولی رد پای مافیای واردات را در این فرآیند نمی‌توان نادیده گرفت.

چه کسی باید جلوی این خیانتهای تاریخی را بگیرد؟بافق ما در خط مقدم این ضربه های تاریخیست؟


مطالب مشابه :


خیانت‌های بزرگی در جهت منافع یک گروه

آهن اصفهان و فولاد خوزستان که بیش از 95 اینترنت و اینترانت در شرکت سنگ آهن
مناقصات تاریخ 1392/06/10

عملیات آب بندی مخازن تصفیه خانه ro و کوت عبداله و سایر نقاط شرکت فولاد خوزستان ; اینترانت و
روش هاي توليد آهن - فولاد و چدن - توليد فولاد از آهن خام - پودمان کاربا فلز کاروفناوری هشتم

قوس الکتریکی نظیر فولاد خوزستان یا القایی اینترانت intranet اکسترانت شرکت های تجاری
برچسب :