با حضور مسئولين کشوري و استاني مجتمع فرهنگي رفاهي اقامتگاهي خانه کارگر تبريز با 3 هزار مترمربع زيربن

با حضور مسئولين کشوري و استاني

مجتمع فرهنگي رفاهي اقامتگاهي خانه کارگر تبريز با 3 هزار مترمربع زيربنا به بهره برداري رسيد

 

در مراسمي با حضور دکتر منادي عضو هيئت رييسه مجلس شوراي اسلامي، مهندس نوين شهردار تبريز، مهندس محمدي مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي ،معاونت سازمان ورزش و جوانان تبريز، محمدولي قائم مقام دبيرکل خانه کارگر ،حسن صادقي معاون دبيرکل خانه کارگر در امور استانها، مهندس منافي رييس شوراي اسلامي آذربايجان شرقي ، دبيران اجرايي سراسر کشور،خبازها رئيس هيئت مديره کانونعالي بازنشستگان کشور و اعضاي هيئت مديره و بازرسان کانونهاي شهرستاني تابعه استان و ساير مسئولين استاني  مجتمع آموزشي و فرهنگي و  رفاهي و ورزشي اقامتگاهي خانه کارگر تبريز به بهره برداري رسيد.

 

دبير اجرايي و مدير مجتمع آموزشي و رفاهي و ورزشي و اقامتي خانه کارگر تبريز:

ايجاد اين مجتمع از برنامه هاي راهبردي دبيرکل خانه کارگر براي ارايه

خدمات رفاهي به کارگران بوده است

 

دبير اجرايي خانه کارگر تبريزدر اين مراسم ايجاد اين مجتمع را از برنامه هاي راهبردي دبيرکل خانه کارگرجمهوري اسلامي ايران براي ارايه خدمات رفاهي به کارگران ذکر کرد وگفت: اين مجتمع با سه هزار مترمربع زيربناشامل يک مجموعه هتل آپاتمان با 40 واحد سوئيت به زيربناي 2هزارمترمربع، يک سالن ورزشي با زيربناي 700 مترمربع و يک سالن غذاخوري با زيربناي 300 مترمربع به ظرفيت 300 نفر براي استفاده کارگران و اعضاي خانه کارگر و بازنشستگان ساخته شده است.

IMG_3295.jpg

حاج کريم صادق زاده هزينه صرف شده براي اجراي اين مجموعه را 15 ميليارد ريال اعلام کرد و گفت: کلگ زني اجراي اين طرح در آبان سال 89 بر زمين زده شدو عمليات احداث از فروردين ماه و با تلاش کارگران زحمتکش وهمکاري مسئولين اجرايي در مدت کمتر از 18 ماه ساخته و آماده بهره برداري شده است.

وي  يکي از ويژگي هاي اين هتل آپارتمان بهره مندي از انرژي خورشيدي براي تامين انرژي مورد نياز ذکر کرد و گفت: با توجه به بحث هزينه هاي بالاي حامل­هاي انرژي و همچنين مسايل محيط زيست اجراي اين طرح در اين مجموعه به عنوان نخستين هتل آپارتمان در استان با استفاده از انرژي خورشيدي با موفقيت به اجرا در آمده است

صادق زاده افزود:در فاز دوم مجتمع رفاهي خانه کارگر تبريز احداث استخر، سونا و درمانگاه شبانه روزي در دستور کار قرار دارد.

صادق زاده با اشاره به وجود بيش از 57 هزار کارگربازنشسته و 500 هزارکارگر شاغل بيمه شده در تبريز اجراي پروژه هاي رفاهي براي بهره مندي جامعه کارگري و بازنشستگان را از تاکيدات عليرضا محجوب دبيرکل خانه کارگر جمهوري اسلامي ايران عنوان کرد و گفت: با حمايت هاي دبيرکل خانه کارگر جمهوري اسلامي ايران و همکاري مسئولين اجرايي استان آذربايجان شرقي  به ويژه شهردار و شوراي اسلامي کلانشهر تبريز در واگذاري زمين، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي، رييس سازمان آب و فاضلاب استان، مديران عامل شرکت هاي گاز و برق ، شهردار منطقه 4 تبريز اين پروژه به اجرا در آمده است که لازم مي دانم از اين تلاش ها نيز قدرداني نمايم.

 

دکتر منادي نماينده مردم تبريز،آذرشهر و اسکو در مجلس شوراي اسلامي:

احداث مجموعه رفاهي خانه کارگر تبريز کار ارزشمندي بوده است

 

نماينده مردم تبريز،آذرشهر و اسکو در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين مراسم در سخناني اقدام خانه کارگر تبريز را در احداث مجتمع فرهنگي رفاهي اقامتگاهي کار ارزشمندي خواند.

IMG_3349.jpg

دکتر عليرضا منادي همچنين با قدرداني از مشارکت ساير نهادها به ويژه شهرداري تبريز در احداث اين مجموعه اظهار داشت: خدمات رساني به جامعه کارگري حرکتي ارزشمند به شمار مي رود چرا که کارگران و بازنشستگان از اقشار موثر و فعال در توسعه کشور هستند.

عضو هيئت رييسه مجلس شوراي اسلامي افزود: همکاري سازمان هاي مختلف به ويژه شهرداري تبريز در ارايه تخفيفات لازم به خانه کارگر همدلي ميان نهادها براي کمک به تشکل هاي غيردولتي را در آذربايجان شرقي  به خوبي نشان مي دهد و بيانگر آن است که در صورت همکاري اتفاقات خوبي مي تواند رخ دهد که احداث اين مجموعه نمونه اي از آن است.

وي در ادامه موضوع گردشگري را يکي از ابزارهاي لازم براي توسعه کشور دانست و با اشاره به جايگاه جاده ابريشم و نقش تبريز در آن گفت: روزگاري ماليات بازار تبريز که در سايه وجود جاده ابريشم رشد چشمگيري داشت از درآمد برخي کشورها نيز بيشتر بود که بدين لحاظ بايد به اين موضوع  و احياي اين جاده توجه جدي نماييم.

دکتر منادي در ادامه به احداث راه جديدي از پشت فرودگاه تبريز به سمت مرز نوردوز ارمنستان اشاره کرد و گفت: با احداث اين جاده راه پنجمي براي تبريز تعريف مي شود که امکانات زيادي را براي توسعه منطقه فراهم مي نمايد.

وي در ادامه به حمله اخير اسرائيل به نوار غزه اشاره کرد و با اشاره به حادثه عاشورا گفت: امروز دين اسلام بيش از آن دوران نياز به حمايت دارد چرا که تلاش دشمنان براي هتاکي به اسلام به روش هاي مختلف وبه صورت گسترده در حال انجام است.

 

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي:

احداث مجموعه رفاهي خانه کارگر تبريز مي تواند دستاوردهاي خوبي داشته باشد

 

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي نيز در اين مراسم گفت: احداث مجموعه رفاهي خانه کارگر تبريز مي تواند براي گردشگري استان و کشور و همچنين کارگران دستاوردهاي خوبي داشته باشد

IMG_3324.jpg

تراب محمدي با قدرداني از تلاش هاي انجام شده براي راه اندازي اين مجتمع  افزود: ما از هرگونه سرمايه گذاري در اين حوزه  استقبال  وحمايت مي کنيم

وي با بيان استان آذربايجان شرقي  رتبه نخست جذب  سرمايه گذاري بخش گردشگري را دارد گفت: تاکنون 4 هزار ميليارد تومان مجوز سرمايه گذاري در اين زمينه صادر شده که تاکنون يک هزار و 100 ميليارد تومان آن تثبيت شده که يا انجام شده  يا در حال انجام است.

محمدي با بيان اينکه در حال حاضر به جز دو شهر درساير شهرهاي استان آذربايجان شرقي  هتل دردست احداث و يا افتتاح شده است گفت: 46منطقه نمونه گردشگري در اين استان به تصويب رسيده که 17 سرمايه گذار براي سرمايه گذاري در آن ها جذب شده است و هر منطقه با 40 ميليارد تومان سرمايه گذاري در حال انجام است.

وي به رشد  گردشگران خارجي از استان آذربايجان شرقي  اشاره کرد و گفت: بر اساس آمارهاي موجود طي سال گذشته 530 هزار نفر گردشگر خارجي از کشورهاي مختلف براي بازديد از جاذبه ها و ابنيه هاي ديدني و تاريخي وارد آذربايجان شرقي شدند.

محمدي گفت: در سالجاري نيز روند رو به رشد و بسيار مناسبي را در جذب گردشگران خارجي داريم که اميدواريم تعداد اين افراد نسبت به سال گذشته با افزايش قابل توجهي روبرو شود.

وي با بيان اينکه آذربايجان شرقي جزء پنج استان برتر ايران از نظر داشتن جاذبه هاي گردشگري و ابنيه هاي تاريخي است، افزود: موضوع گردشگري يکي از بهترين راه هاي کسب درآمد براي کشور به ويژه در شرايط تحريم است

محمدي با تاکيد بر نقش تبليغات و اطلاع رساني در توسعه صنعت گردشگري، گفت: تا چند سال قبل آذربايجان شرقي يکي از فقيرترين استان ها از نظر جذب گردشگر داخلي و خارجي بود که به واسطه تقويت و گسترش اطلاع رساني از جاذبه هاي گردشگري استان امروز رتبه هاي برتر کشوري را به دست آورده ايم.

محمدي با به برخي اقدامات در زمينه توسعه و جذب گردشگر از جمله ثبت ملي و جهاني آثار موجود در آذربايجان شرقي  اشاره کرد و گفت: در سايه همين تلاش ها از جمله ثبت جهاني بازار تبريز شاهد حضورگسترده ومداوم گردشگران خارجي در استان هستيم.

محمدي هماهنگي و همدلي بسيار مطلوب در ميان مسئولان و دستگاه هاي مختلف اجرايي را از جمله عوامل موفقيت آذربايجان شرقي در رابطه با جذب گردشگر عنوان کرد و افزود: در حال حاضر استقبال از سرمايه گذاري در عرصه هاي گردشگري به دليل هماهنگي مطلوب استانداري، شهرداري ها و ميراث فرهنگي در سطح آذربايجان شرقي در سطح قابل قبولي وجود دارد ولي باز هم کمبودهايي داريم.

 

شهردار تبريز:

براي کمک به رفع مشکلات کارگران و بازنشستگان آمادگي داريم

 

  شهردار تبريز نيز در اين مراسم از آمادگي اين مجموعه براي کمک به رفع مشکلات کارگران و بازنشستگان و حمايت از برنامه هاي رفاهي خانه کارگر خبر داد.

DSC01703.jpg

 مهندس عليرضا نوين با اشاره به همکاري ها ومشارکت شهرداري تبريز در احداث اين مجموعه افزود: آنچه که انجام شده و در آينده صورت خواهيم گرفت به همت شوراي اسلامي شهر تبريز وظيفه اي بوده که برعهده داشته ايم.

وي از شهرداري تبريز به عنوان بالاترين مجموعه کارگري استان آذربايجان شرقي  ياد کرد و گفت: بسيار خرسنديم که در سايه همدلي و وفاق بين مسئولين اجراي و تشکل هاي غيردولتي توانسته ايم کارهاي خوب و ماندگاري براي شهرمان انجام دهيم.

شهردار تبريز ابزار اميدواري کرد که در سايه تداوم اين همکاري ها شهر تبريزدر زمينه هاي مختلف توليدي، علمي، ورزشي وصنعت و فرهنگ پيشرو باشد

معاون دبيرکل خانه کارگر در امور استان ها:

صادق زاده از دبيران اجرايي خوشفکر خانه کارگر به شمار مي رود

 

معاون دبيرکل خانه کارگر در امور استان ها نيز در اين مراسم هماهنگي و همراهي دستگاه هاي استاني و شهرستاني را لازمه موفقيت فعاليت هاي خانه کارگر در نقاط مختلف کشور ذکر کرد و با قدرداني از مساعدت و همراهي مسئولان استان آذربايجان شرقي و شهرداري تبريز در ايجاد امکانات خانه کارگر اين کلانشهر گفت: اين همکاري در تبريز  بسيار ملموس بوده و بايد ديگر شهرهاي کشور از تبريز الگوبرداري کنند.

صادقي ، فرهنگ همکاري در تبريز را بسيار بالا ذکر کرد و افزود: مديران اين شهر زيبا و صنعتي بسيار جلوتر از مرکز حرکت مي کنند چرا که فرهنگ پذيرش واقعيات در اين شهر نهادينه شده است.

IMG_3361.jpg

وي همچنين با ارج نهادن به تلاش هاي صادق زاده دبير اجرايي خانه کارگر تبريز در توسعه فعاليت هاي اين نهادکارگري افزود: صادق زاده از دبيران اجرايي خوشفکر خانه کارگر به شمار مي رود که با ايجاد وحدت در جامعه کارگري توانسته تحولات خوبي را در پيشبرد اهداف و مطالبات کارگران به وجود آورد.

معاون دبيرکل خانه کارگر در امور استان ها همچنين با بيان اينکه تا پايان برنامه پنجم توسعه اين نهاد کارگري تعداد واحدهاي هتل آپارتمان خود را به 2 هزار واحد مي رساند،  افزود: تاکنون يک هزار و 200 واحد از اين اماکن در شهرهاي مختلف کشور احداث شده و به بهره برداري رسيده و تلاش مي شود تمام واحدهاي باقيمانده تا پايان برنامه پنجم توسعه آماده بهره برداري شوند.

وي، استراتژي راهبردي خانه کارگر را ايجاد امکانات لازم و کافي با سرويس هاي مطلوب به کارگران ذکر کرد و گفت: بر همين مبنا درصدد هستيم تا در کلانشهر تهران نيز امکاناتي را براي پاسخگويي اندک به جامعه هدف خود ايجاد کنيم.

معاون دبيرکل خانه کارگر در امور استان ها با اشاره به اينکه اين تشکيلات تاکنون از هيچ دولتي کمک ريالي دريافت نکرده اضافه کرد: تمام امکانات موجود در کشور براي ارايه خدمات به کارگران از محل دريافت حق عضويت ها تأمين شده و بر همين اساس خانه کارگر از مدت ها قبل اقتصاد مقاومتي را درک و تجربه کرده است.

صادقي افزود: در سايه همين انديشه اقتصاد مقاومتي خانه کارگر در شهر مقدس مشهد 2 هتل، مجموعه هتل آپارتمان در چمخاله،لنگرود و فريدونکنار مازندران يک مجموعه هتل آپارتمان در سرعين و از مجموعه هاي ديگري را در شهرهاي اصفهان، شيراز، يزد و بندرعباس برخوردار است و در صورتي که مسئولين ساير شهرها همانند مديران اجرايي استان آذربايجان شرقي با همکاري کنند اين فرمول خدمات دهي را توسعه خواهيم داد.

 

رييس شوراي اسلامي استان آذربايجان شرقي  :

خانه کارگر تبريز فرصت خوبي را  براي توسعه همکاري ها فراهم کرده است

 

رييس شوراي اسلامي استان آذربايجان شرقي نيز در اين مراسم گفت: خانه کارگر تبريز فرصت خوبي را  براي توسعه همکاري ها فراهم کرده است.

IMG_3366.jpg

مهندس محمد حسين منافي با اشاره به فعاليت هاي رو به گسترش اين نهاد کارگري افزود: با توجه به موقعيت مناسب شوراهاي اسلامي در سطح استانها مي توان با ايجاد زمينه همکاري ميان خانه هاي کارگر و شوراهاي اسلامي در سطح استانها گامهاي مثبتي را براي توسعه کشور و کمک به رفع مشکلات برداشت.

وي با بيان اينکه شوراهاي اسلامي استان آذربايجان شرقي  با 10 هزار عضو در سطح 60 شهر در مجموعه 44 بخش ، 20 شهرستان                   و 3 هزار روستا فعاليت دارند گفت: شوراهاي اسلامي به جز مسايل امنيتي در ساير زمينه هاي فرهنگي، عمراني، رفاهي، توليدي وصنعتي ميتوانند به همکاري بپردازند.

منافي خواستار برقراري ارتباط با دبيران اجرايي خانه هاي کارگر کشور از طريق تفاهم نامه هاي همکاري مشترک شد وگفت: با امضاي اين تفاهم نامه ها ميتوان زمينه هاي تعامل بيشتري را براي همکاري فراهم نمود.

وي به همکاري شوراهاي اسلامي استان آذربايجان شرقي  در فروش محصولات کارخانه تراکتورسازي به  عنوان نمونه اي از تعاملات موفق اين شورا اشاره کرد و گفت: در سايه همکاري و اطلاع رساني از طريق شوراهاي اسلامي استان توانستيم تحول چشمگيري در فروش محصولات اين کارخانه و درآمدزايي آن داشته باشيم.

منافي خواستار تشکيل نشست مشترک دبيران اجرايي خانه هاي کارگر سراسر کشور با روساي شوراهاي اسلامي استانها در اين زمينه شد و گفت: با برپايي چنين جلساتي مي توانيم حرکت خوبي در توسعه فعاليت ها وپيگيري مشکلات داشته باشيم.

 

نماينده کارفرمايان استان آذربايجان شرقي:

سرعت اجرا در احداث مجموعه رفاهي خانه کارگر تبريز چشمگير بوده است

 

نماينده کارفرمايان استان آذربايجان شرقي نيز در اين مراسم سرعت اجرا در احداث مجتمع فرهنگي رفاهي اقامتگاهي خانه کارگر تبريز را چشمگير خواند و گفت: اين مجتمع با بهترين امکانات در کمترين زمان ممکن ساخته شده که جاي تقدير دارد.

محمدزاده تعامل ميان تشکلات کارگري ، کارفرمايي و مسئولين اجرايي را در آذربايجان شرقي  مطلوب توصيف کرد و گفت: در سايه اين همکاري ها 10 درصد صنعت کشور در اين استان مستقر شده و با وجود 500 هزار بيمه شده و احتساب 4 نفر به عنوان متوسط تحت پوشش قرار دادن هر بيمه شده حدود 2 ميليون نفر از فعاليت هاي اين بخش در استان متاثرند.

anbwi2rz.jpg

وي با اشاره به وجود 8 هزار واحد صنعتي وتوليدي در استان آذربايجان شرقي  افزود: راه اندازي اين تعداد واحد صنعتي هنر بزرگي است ولي حفظ وتداوم فعاليت هاي آن هنر بزرگتري را مي طلبد.

محمدزاده به شرايط کنوني استان وکشور  اشاره کرد و گفت: شرايط چندماهه گذشته مشکلات عديده اي را براي بنگاه هاي اقتصادي فراهم کرده که رفع آن همت جمعي را مي طلبد.

وي با بيان اينکه حمايت دولت ها از صنايع يک امر طبيعي است، گفت: دولت ها في الحال از صنايع خود حمايت مي کنند صنايع ماليات مي دهند و دولت ها به آن ها کمک مي کنند اما اگر اين حمايت ها شکل عادي ومعمولي را داشت ديگر مقام معظم رهبري در آغاز امسال تأکيد خاصي بر موضوع نداشتند .

محمدزاده افزود: درواقع اين تاکيد ايشان بدان معناست که همانند دوران دفاع مقدس که از رزمندگان حمايت  مي شد بايد در  اين دوران به رزمندگان اقتصادي کشور کمک شود.

وي با قدرداني از توجه مقام معظم رهبري به اين موضوع خواستار تشکيل ستاد ويژه اي براي رفع مشکلات اقتصادي صنايع با همان جديت وهمت دوران دفاع مقدس شد و گفت: بايد برنامه ريزي صحيحي در اين زمينه صورت بگيرد تا بتوانيم از اين امتحان بزرگ نيز موفق خارج شويم.

محمدزاده افزود: نبايد اقدامات ما طوري باشد که روزي درها براي ورود برخي محصولات ببنديم و در مدت کوتاه ديگري با يک تصميم ديگر اين ممنوعيت را براي برخي کالاها لغو کنيم

محمدزاده لطمات وارده  از اين طريق به اقتصاد کشور  را جبران ناپذير خواند و گفت: تاثيري اين موضوع بر نرخ کالاها مي گذارد قطعا واحدهاي متضرر و دچار رکود کرده و از سوي ديگر قشر حقوق بگير را در تامين نيازهاي خود با مشکل مواجه مي کند.

وي خواستار اصلاح دريافت حقوق بگير تا قبل از پايان سال شد و گفت: در هيچ زماني قيمت ها اين چنين با دستمزدها و دريافتي ها با تفاوت همراه نبوده است اکنون دستمزدها ريالي پرداخت مي­شود اما صاحبان دستمزد به نرخ دلار هزينه ها پرداخت مي کنند و در واقع قدرت خريد آنها پايين آمده است

محمدزاده اجراي اين اقدام را يک نفع دو طرفه براي صاحبان صنايع و قشرحقوق بگير خواند وگفت: تطابق دريافت ها با پرداختها در شرايط فعلي روش معقولي براي فايق آمدن به برخي مشکلات اقتصادي کشور است.

همين گزارش حاکي است در ادامه اين مراسم لوح و تنديس زرين سپاس جامعه کارگري به 6 نفر از مجريان وحاميان اين طرح از جمله عليرضا محجوب دبيرکل خانه کارگرو نماينده مردم تهران، مهندس نوين شهردار تبريز، مهندس محمدي مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي، حاج کريم صادق زاده دبير اجرايي خانه کارگر تبريز،مهندس حاج رضا زنوزي مطلق مديرعامل شرکت دريک و مهندس رضا پوررجب مدير عامل شرکت آب و فاضلاب استان اهداء شد.

همچنين در اين مراسم هيئت مديره و بازرسان کانون کارگران بازنشسته تبريز با اهداي لوح وقطعه فرش نفيسي از تلاش هاي حاج کريم صادق زاده دبير اجرايي خانه کارگر تبريز و رئيس هيئت مديره کانون کارگران بازنشسته تبريز در احداث اين مجموعه تقدير کردند.

لازم بذکر است در ادامه اين مراسم به 25 نفر از مديران ناظر پروژه و پيمانکاران و بويژه کارگران ساختماني و تاسيساتي لوح تقدير و هدايايي به رسم يادبود اهدا شد.

 برپايه همين گزارش در ادامه اين مراسم مجموعه هتل آپارتمان و ساير امکانات جنبي آن افتتاح ومورد بازديد قرار گرفت.

IMG_3350.jpg

IMG_3387.jpg

IMG_3385.jpg

IMG_3351.jpg

IMG_3355.jpg

IMG_3353.jpg

IMG_3357.jpg

IMG_3389.jpg

IMG_3406.jpg

tk0qwyti.jpg

IMG_3416.jpg

IMG_3436.jpg

 مطالب مشابه :


استمداد خانواده های جان باختگان انفجار گاز در کارون 4 از رییس جمهوری

نفر از کارگران آشپزخانه شرکت آنزان نوار خطر شرکت گاز و شرکت
آيين‌نامه ايمني در صنايع آهنگري

شدن ناگهاني گاز فشرده ايجاد نوار نقاله جهت احقاق حقوق کاررمندان و کارگران
با حضور مسئولين کشوري و استاني مجتمع فرهنگي رفاهي اقامتگاهي خانه کارگر تبريز با 3 هزار مترمربع زيربن

کانون کارگران مديران عامل شرکت هاي گاز و برق سوي ديگر قشر حقوق بگير را در
پزشکی قانونی و انواع پرده بکارت (محل، تعاریف، جراحی و ترمیم)

جدیدترین اطلاعات، مطالعات و تحقیقات تخصصی در زمینه حقوق شرکت گاز در این جراحی، نوار
اخبار شمال

وارش نيوز/تغذیه گاز مازندران تا سال 94 کامل مانع اخراج کارگران شرکت حفاری شمال بهشهر می
اماری در مورد تولیدات محصولات پتروشیمی در ایران و اشنایی مختصری با مهندسی شیمی

است، زيرا شرکت گاز با تقاضاي کارمندان و کارگران شرکت نيز در حدود 4 حقوق اين
دستمزد یا حقوق و قانون مالیات و بیمه (2)

حداقل دستمزد سال 94 کارگران . حقوق 000ر000ر4 فوق العاده جذب فوق العاده نوار مرزی 000ر150 فوق
فرآیند و خط تولید و بسته بندی سبزی خشک

بر روی نوار نقاله های مخصوصی پهن می شود تا کارگران سبزی های شرکت مفتخر است که
برچسب :