اخبار - ظرفیت رشته پزشکی،داروسازی ،دندانپزشکی در پذیرش کنکور 92

جزئیات ظرفیت قبولی در رشته های پزشکی کنکور 92   معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به ظرفیت پذیرش در رشته های علوم پزشکی در کنکور 92 گفت: بیش از 25 هزار نفر ظرفیت پذیرش از سوی وزارت بهداشت به سازمان سنجش آموزش کشور ارائه شده است. 

دکتر بهرام عین اللهی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: برای رشته پزشکی 4700 ظرفیت در دانشگاه های دولتی تعیین شده است که از طریق کنکور 92 پذیرش می شوند. 

وی افزود: برای رشته دندانپزشکی 1500 نفر و برای رشته داروسازی 1250 نفر ظرفیت دانشگاه های علوم پزشکی درنظر گرفته شده است. 

عین اللهی اظهار داشت: امسال به جز رشته فوریت های پزشکی، تمامی دوره های کاردانی در علوم پزشکی حذف شده و ظرفیت رشته های کارشناسی نیز 18 هزار نفر تعیین شده است. 

معاون آموزشی وزارت بهداشت یادآور شد: در مجموع 25 هزار و 450 نفر در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق کنکور 92 پذیرش می شوند. 

به گزارش مهر، امسال تعداد 507 هزار و 575 داوطلب در گروه آزمایشی علوم تجربی شرکت کردند که از این تعداد 339 هزار و 66 نفر زن و 168 هزار و 508 نفر مرد بودند.

سازمان سنجش هر ساله در زمان اعلام نتایج آزمون سراسری 10 درصد بیش از ظرفیت اعلام شده وزارت بهداشت به این سازمان را به دلیل نمرات مشابه به دانشگاه ها معرفی می کند. 

منبع :مهر


جزییات قرائت پاسخنامه‌ها، زمان و نحوه انتخاب رشته کنکور 92

  سه‌شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ۰۹:۳۸

erfan-7-9.jpg

مشاور عالی سازمان سنجش، نحوه قرائت پاسخنامه‌ها، زمان و نحوه انتخاب رشته و پذیرش دانشجو برای آزمون سراسری سال 92 را تشریح کرد.

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه آزمون سراسری سال 92 با نظم و آرامش، کیفیت مطلوب و امنیت کامل برگزار شد، اظهارکرد: پس از برگزاری آزمون پاسخنامه‌ها به صورت لاک و مهر شده و در امنیت کامل به نماینده دفتر فناوری اطلاعات سازمان تحویل داده شد.

وی با بیان اینکه قرنطینه‌ پاسخنامه‌های آزمون سراسری از صبح پنجشنبه ششم تیرماه آغاز شد، گفت: پس از آغاز عملیات قرائت پاسخنامه‌ها، پاسخنامه هر داوطلب توسط دو دستگاه علامت خوان به طور جداگانه قرائت شد و نتیجه حاصله با هم تطبیق داده شده و به طور موردی نیز نتیجه به صورت دستی کنترل شد تا از صحت قرائت آنها اطمینان حاصل شود.

توکلی افزود: نتیجه قرائت در چند طیف تهیه و برای نگهداری در محل‌های امن به مسئولان تحویل داده شده است.

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به پایان قرنطینه پاسخنامه‌ها در21 تیرماه، تصریح کرد: پس از پایان یافتن قرنطینه پاسخنامه‌ها، کلیه پرسنل قرنطینه به سلامت از قرنطینه خارج شده و بر اساس گزارشات رسیده تعداد 920 هزار و 200 داوطلب در جلسه آزمون حاضر بودند که نشان از حضور 85 درصدی داوطلبان در جلسه آزمون دارد.

توکلی خاطرنشان کرد: از این تعداد 23 هزار و 925 داوطلب علاوه بر شرکت در گروه آزمایشی اصلی خود در گروه آزمایشی هنر و 88 هزار و 133 داوطلب علاوه بر شرکت در گروه آزمایشی اصلی خود در گروه زبان‌های خارجی نیز حاضر بودند.

اعلام نتایج اولیه آزمون در 12 مرداد ماه

وی درباره زمان اعلام نتایج اولیه آزمون، گفت: نتایج اولیه به صورت کارنامه تنظیم و در روز شنبه 12 مرداد ماه بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org قرار می‌گیرد.

توکلی همچنین با اشاره به زمان انتشار پاسخنامه‌های داوطلبان، اظهارکرد: یک هفته پس از اعلام نتایج اولیه پاسخنامه داوطلبان با رتبه کشوری کمتر از 75 هزار در گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی و کمتر از 10 هزار در گروه‌های هنر و زبان خارجی برای اطلاع داوطلبان بر روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه دفترچه راهنمای انتخاب رشته تحصیلی از روز سه شنبه 15 مرداد بر روی سایت سازمان منتشر خواهد شد، اظهارکرد: این دفترچه حاوی شرایط پذیرش، نحوه انتخاب رشته و کد رشته محل‌های تحصیلی است.

زمان و نحوه انتخاب رشته مجازین کنکور

وی با اشاره به آغاز انتخاب رشته داوطلبان مجاز از روز پنج شنبه 17 مرداد، تصریح کرد: انتخاب رشته داوطلبان تا روز سه‌شنبه 22 مرداد ماه ادامه خواهد داشت.

مشاور عالی سازمان سنجش درباره تسهیلات سازمان برای داوطلبان در خصوص انتخاب رشته، گفت: نرم افزار راهنمای انتخاب رشته به داوطلب امکان می‌دهد که با توجه به وضعیت علمی و نمره آزمون 92 خود را با داوطلب مشابه در آزمون سال 91 مقایسه کرده و امکان قبولی خود را بررسی کند.

وی افزود: همچنین ویژه‌نامه انتخاب رشته حاوی اطلاعات مفیدی درباره فرآیند انتخاب رشته خواهد بود و ویرایش جدید کتاب «انتخاب رشته – انتخاب آینده» بر اساس آیین نامه‌های پذیرش دانشجویان بازنگری شده و به صورت مفصل به بحث انتخاب رشته پرداخته است.

توکلی درباره اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری سال 92، اظهارکرد: فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی در هر دو نحوه پذیرش از طریق نتایج اولیه آزمون و همچنین سوابق تحصیلی روز پنجشنبه 21 شهریور ماه از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود.

مشاور عالی سازمان سنجش درباره نحوه انتخاب رشته داوطلبان علاقمند به کد رشته محل‌های تحصیلی دانشگاه آزاد، گفت: با توجه به اینکه دانشگاه آزاد برای پذیرش دانشجو در کد رشته محل‌های تحصیلی خود به طور جداگانه اقدام می‌کند، انتخاب رشته در این کد رشته محل‌ها پس از اعلام نتایج اولیه و دریافت کارنامه آزمون از طریق سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد انجام می‌شود.

منبع :ایسنا


مطالب مشابه :


اخبار - ظرفیت رشته پزشکی،داروسازی ،دندانپزشکی در پذیرش کنکور 92

ظرفیت رشته پزشکی،داروسازی ،دندانپزشکی قبولی در رشته های سراسری 10 درصد بیش
تعدادی کارنامه پذیرفته شدگان دانشگاه ازاد در مهر88رشته دندانپزشکی و مهندسی فن آوری اطلاعات

سلام بر چشم های زیبا ! اطلاعاتی از نمرات کنکور سراسری. شهر قبولی.
یک ونیم درصد شانس قبولی در 4 رشته تاپ علوم تجربی

یک ونیم درصد شانس قبولی در بر اساس آمار و ظرفیت های اعلامی دفترچه شماره 2 کنکور سراسری 93
رتبه دانشگاه های دولتی

همچنان منتظر رتبه ها و قبولی ها درصد های ازاد و سراسریتون چند شد؟؟ سراسری: ادب:49 عرب:29 دینی:49
نتایج کنکور سراسری 8 صبح فردا منتشر می‌شود/ آمار قبولی‌ها و صندلی‌های خالی

را دریافت نمایند اما حتما حتما توجه فرمایید که بعضی سئوالات پاسخ های متفاوتی برای
نمره ی تراز چیست ؟

نمره تراز حدود 3500 نشانگر این است كه درصد فرد قبولی در رشته های های سراسری
مهمترین تغییرات انتخاب رشته در آزمون سراسری 93

مهمترین تغییرات انتخاب رشته در آزمون سراسری های پزشکی، دندانپزشکی های گذشته 40 درصد
پاسخ های مشاور عالی سازمان سنجش به سوالات کنکوری ها

شرکت در کنکور سراسری های قبل چیست؟ در صد قبولی درصد قبولی به دلیل
کارنامه های قبولی با سهمیه بسیجی فعال در کنکور دانشگاه آزاد سال90

سلام بر چشم های اطلاعاتی از نمرات کنکور سراسری. کارنامه های قبولی با سهمیه بسیجی فعال
تراز اخرین فرد قبولی در تکمیل ظرفیت بهمن ماه دانشگاه ازاد

کنکوری های 94 فرد قبولی در تکمیل ظرفیت بهمن سراسری سال 94 با تاثیر حداکثر 25 درصد.
برچسب :