ایران اول شد

صنعت فولاد که در چند سال گذشته پله‌های ترقی را به سرعت طی کرده، امروز در جایگاهی قرار گرفته که موفق به کسب رتبه برتر خاورمیانه شده است.

فعالان صنعتی این حوزه معتقدند که تداوم رشد تولید فولاد در ایران طی چند ماه اخیر به‌دلیل حمایت‌های بی‌دریغ و عملکرد مثبت دولت در زمینه حمایت از این صنعت استراتژیک بوده است. حال انجمن جهانی فولاد در جدیدترین گزارش خود درباره میزان تولید فولاد خام در جهان اعلام کرده که ایران در دسامبر ۲۰۱۳ با تولید یک‌میلیون و ۳۵۰هزار تن شمش فولادی رشد ۱۳/۶درصدی را نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۲ کسب کرد. بر این اساس، کشورمان در سال گذشته میلادی بیش از ۱۵/۴میلیون تن فولاد خام تولید کرد و توانست بین کشورهای منطقه خاورمیانه در رتبه نخست جای گیرد. این میزان تولید ۶/۶درصد بیش از کل تولید سال ۲۰۱۲ محسوب می‌شود. بر این اساس، در سال گذشته میلادی چین با تولید ۷۷۹‌میلیون تنی همچنان در جایگاه نخست جهان جای گرفت و پس از آن ژاپن با ۱۱۰ و ایالات‌متحده با ۸۷‌میلیون تن شمش فولادی در رده‌های دوم و سوم جهان ایستادند. در جدول تولیدکنندگان فولاد، کشورمان در رتبه پانزدهم دنیا قرار گرفت. مجموع تولید جهانی فولاد خام در سال گذشته میلادی با رشد ۳/۵درصدی نسبت به سال ۲۰۱۲ افزون بر یک‌میلیارد و ۶۰۷‌میلیون تن شد.
در همین راستا، دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد اظهار کرد: در صنعت کنسانتره و گندله‌سازی هنوز به موفقیت و پیشرفتی دست نیافته‌ایم و عقب هستیم، بنابراین دولت باید مشوق این گونه بخش‌ها باشد و با اعطای تسهیلات، کاستی‌ها را در این بخش‌ها برطرف کرده و مشوقی برای سرمایه‌گذاری در این بخش‌ها ارائه کند.
رسول خلیفه‌سلطانی یکی از راهکارهای جلوگیری از خام‌فروشی را به‌کار بردن سیاست‌های تشویقی از سوی دولت دانست و تصریح کرد: محقق شدن این امر در دادن مهلت پنج‌ساله به واحدهای تولیدی، اخذ عوارض پلکانی و ایجاد صندوقی برای ذخیره این عوارض است، تا منبع درآمدی برای واحدهای کوچکتر فراهم شود و آنها برای تولید بیشتر تشویق شوند.
وی با تاکید بر این‌که باید رویکردی اتخاذ شود تا واحدهای کوچک در بورس کالا فعالیت نداشته باشند و فعالیت فقط مختص واحد‌های تولیدی بزرگ باشد، با اشاره به حجم بالای تولید در واحدهای بزرگ، تاکید کرد: تامین مواد اولیه مورد نیاز این واحدها توسط دولت صورت می‌گیرد و در این زمینه با مشکلی روبه‌رو نیستند، اما واحدهای کوچک حجم تولید اندکی دارند، بنابراین از لحاظ تهیه مواد اولیه مشکل دارند. خلیفه‌سلطانی درباره بهبود فضای کسب‌وکار و رقابتی شدن بازار، گفت: جهت افزایش گردش مالی تولیدکنندگان این ضرورت وجود دارد که تسهیلات در اختیار واحدهای تولیدی قرار گیرد و تعادل بین بخش خصوصی و دولتی برقرار شود.
دبیر انجمن تولید‌کنندگان فولاد عملکرد دولت نهم و دهم در حوزه صنعت فولاد را نسبی دانست و تصریح کرد: اقدام‌های بسیاری در زمینه توسعه زیربنایی صورت گرفته، اما به‌لحاظ راه‌اندازی طرح‌ها و رقابت‌پذیری، مشکلاتی وجود دارد.
خلیفه سلطانی یادآور شد: در حال حاضر بخش خصوصی از وضعیت مناسبی برخوردار نیست و فعالیت چندانی ندارد، بنابراین جهت پیشرفت بخش خصوصی باید تحریم‌ها به نوعی برداشته شده تا امکان واردات و صادرات مواد اولیه بی‌هیچ مشکلی وجود داشته باشد.
در همین حال، عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد وضعیت مناسب تولید فولاد ایران طی سال‌های ۸۴ تا ۹۰ را از دلایل کسب رتبه نخست تولید فولاد در خاورمیانه دانست.
احمد دنیانور افزود: در سال‌هــای گذشته سرمایه‌گذاری‌های خوبی در زمینه فولادسازی کشور صورت گرفت و تعداد زیادی از طرح‌های فولادی ارائه شده توسط فولادسازان به تصویب دولت رسید و موفقیت‌های بسیاری در این صنعت حاصل شد. وی ادامه داد: هم‌اکنون شاهد تلاش دولت جدید در زمینه تامین مواد اولیه برای صنعت فولاد هستیم و این امر را می‌توان بهترین عملکرد این دولت خواند، زیرا ما در سال‌های گذشته با کمبود مواد اولیه روبه‌رو بودیم و این مشکل تا به امروز هم وجود داشته است و از اصلی‌ترین دغدغه‌های فعالان این صنعت به‌شمار می‌رود.
مدیرعامل فولاد جنوب بیان کرد: بابرداشتن موانع و مشکلات صنعت فولاد ایران آینده روشنی در انتظار این صنعت است و دولت می‌تواند با یک برنامه‌ریزی دو‌ساله، این صنعت را در تامین مواد اولیه به خودکفایی برساند. دنیا نور افزود: کسب عنوان پانزدهمین فولادساز بزرگ جهان در سال ۲۰۱۳ نشان از ظرفیت بالای صنعت فولاد ایران دارد و می‌توان با یک برنامه‌ریزی کارشناسانه، این رتبه را یک رقمی کرد.
رئیس خانه صنعتکاران ایران معتقد است، دولت جدید توانسته از آغاز فعالیت خود تا به امروز اعتماد سرمایه‌گذاران در حوزه صنعت را جلب کرده و باعث تحرک چرخ اقتصادی جامعه شود. سید‌محمد موسوی با اشاره به شعار دولت از همان بدو فعالیت مبنی بر بهبود اوضاع اقتصادی و رونق فضای کسب‌وکار واحدهای تولیدی افزود: دولت توانسته با کنترل تورم و راهکارهایی برای پایان دادن به تحریم‌ها گام‌هایی اساسی در جهت خودکفایی همه صنایع بردارد.
وی تصریح کرد: یکی از صنایعی که این روزها برای رونق به کمک نیاز دارد، صنعت فولاد است و اگر به گذشته بازگردیم، می‌فهمیم که صنعت فولاد دچار ورشکستگی بود و اوضاع روز‌به‌روز وخیم‌تر می‌شد، ولی در حال حاضر این صنعت با تصمیم‌های خوبی که در این مدت اتخاذ شد، روند رو به رشدی داشته است. موسوی افزود: لازمه توسعه هر صنعتی، داشتن اقتصاد پویاست و برای رسیدن به این هدف باید برنامه‌ریزی‌های مدون و کارشناسانه صورت داد، از جمله این‌که ریسک‌های اقتصادی را کاهش داد و به سمت و سوی تولید ملی پیش رفت تا بتوان به سمت اهداف تعیین شده که همانا رسیدن به خودکفایی است، گام برداشت.


مطالب مشابه :


گزارش شناخت دوره توجیهی بدو خدمت کارکنان قسمت (3)

نمونه سوالات گزارش شناخت دوره توجیهی بدو خدمت ازمادر درمورد سلامت كودك سوال
گزارش شناخت دوره توجیهی بدو خدمت کارکنان قسمت( 2)

نمونه سوالات بهورزی 93 گزارش شناخت دوره توجیهی بدو خدمت کارکنان قسمت
گزارش شناخت

دانلود نمونه سوال فرم تكميل شده گزارش شناخت دوره ي توجيهي بدو خدمت ـ به دوره های
پاسخ سوالات مدرك نوع دوم استان ها

نمونه سوالات ضمن خدمت عمومي توجيهي، دوره هاي بدو سوال قبل
سوالات و پاسخ های آن درباره مدرک نوع دوم معلمان

آموزشي عمومي توجيهي، دوره هاي بدو سوال قبل دوره هاي ضمن خدمت برون
سایر مقالات حقوقی(7)

عنوان آموزش عمومي بدو خدمت سال به برگزاري چند دوره کوتاه‌مدت در نمونه سوال
آموزش بازاریابی آموزش فروش آموزش دوره های مدیریت آموزش کاربردی دوره های مختلف بازاریابی و فروش، ت

آموزش بازاریابی آموزش فروش آموزش دوره های ۳* طرح سوال الف* آموزش‌های بدو خدمت:
ایران اول شد

با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمديد به وبلاگ من .
معرفی مشاغل 7 - هوانوردی ، خلبانی و ...

نمونه سوال كلاس توجيهي براي اي مشغول به خدمت بشود. در توضيح دوره‌هاي فوق
برچسب :