پاسخ به سوال

پاسخ به چند تا از سوالات دوستان عزیز که بخش کوچکی از اون رو به ایمیل ها فرستادم .در ضمن تا الان ۴۶ کاربر ثبت نام کردند.

سوال:تبالیستم
1- شونه های من افتاده است می خوام بزرگ نشه ولی از حالت افتادگی خارج بشه
2- یه کم غوض دارم می خوام صاف و قشنگ شه
3- من پاهام بزرگه ولی می خوام عضلات ران من چند تیکه شه و یه کم بزرگ تر
و دو قلو های ساق هم می خواهم بزرگتر و خیلی خوشگل یعنی هم دارای حجم و هم چند تیکه شه
پاسخ: من هم حالت شما رو داشتم برای همین رشته ی بدنسازی رو انتخاب کردم وخیلی هم مفید بود . شما اگه یک سال به طور منظم بدنسازی کار کنین این مشکل شما رفع میشه . سعی کن در باشگاه دوست مطمئنی پیدا کنی چون تنها کار کردن جلوی ژیشرفت رو میگیره . برای رفع غوض روی حرکات پرس تخت . قفسه و ... که این حرکات بیشتر مربوطه به سینه هستند و تاثیر بسزایی در غوض پشت شما داره . من توصیه می کنم که اگر در سن رشد هستید فعلا از حرکات پا استفاده نکنید یا حداقل خیلی سبک به طوری که به غضروف های پا فشار وارد نشه .مشکل افتادگی شونه هات رو هم میتونی با ژهن کردن گردن و حجیم کردن کول و سرشانه بر طرف کنی.

سوال : یک سری از دوستان برنامه خواسته بودن که در این وبلاگ موجود هستش برنامه ها رو استفاده کنین اگه جواب نداد مشخصات ( از قبیل : سن . وزن . قد . مدت کار در بدنسازی . مقدار وزن اضافه شده نسبت به ۲ ماه قبل . درصد پیشرفت به نظره خودتون .) خودتون بدین تا براتون برنامه بنویسم.

 

نکته بسیار مهم : آب بخورید . آب بخورید

این نکته خیلی مهمه و بار ها من بهش اشاره کردم . اگر شما در طی دو ماه ۳ اضافه کردین باید ۲ کیلو فقط آب باشه . اگه در تمرین هاتون از آب استفاده نکنید آب بدن به سرعت کم میشه و به مرور زمان باعث سوختگی ماهیچه می شه که خیلی ها این مشکل رو دارند و به خاطر همین بدنشون اون  پشرفتی رو که دوست دارن نمی کنه و  نا امید این ورزش رو ترک می کنن . توصیه من به این عزیزان اینه که اگه چند ماه بدنسازی کار کردن و تغییری زیادی رو در خودشون حس نکردن دلیل بر این که روش کتر کردنشون مشکل داشته وباید روششون عوض شه و برای تغییر روش یک ماه استراحت کنند و پس یک ماه از وزنه سبک استفاده کنند .

این خیلی مهمه که کسی که بدنسازی کار میکنه با چه شیوه ای کارشو شروع کنه حتما از مربی کمک بگیرین سوالات متداول بپرسین و خودتون رو قانع کنید که حتما درست کار می کنین از افراد با تجربه در باشگاه کمک بگیرد . در باشگاه ارتباط درست با هم باشگاهیها حرف اول و می زنه نه دور بازو و امسال اینها .باشگاه رو متعلق به خودتون بدونید و نهایت استفاده رو ببرین . یادتون حداقل ۲ نفر یا حداکثر ۳ نفر با هم کار کنید و نمرش های کششی رو فراموش نکنید .

 


مطالب مشابه :


برنامه بدنسازی ( کاملا حجمی ) رژیم غذایی برای یک هفته برنامه برد پیت

برنامه بدنسازی ( کاملا حجمی ) رژیم غذایی برای یک هفته برنامه برد پیت حدود نیم کیلو برنج
پاسخ به سوال

برنامه بدنسازی اگر شما در طی دو ماه ۳ اضافه کردین باید ۲ کیلو » برنامه بدنسازی برای
برچسب :