کاردستی با دور ریختنی ها

  کاردستی از مواد دور ریختنی

کاردستی از مواد دور ریختنی

 

مواد لازم برای ساختن این گاو جالب عبارتند از: دو عدد لوله مقوایی داخل دستمال کاغذی رولی ، یک ظرف پلاستیکی شبیه شکل زیر ، یک قوطی مقوایی خالی ، چسب کاغذی و لوازم نقاشی و رنگ کردن کاردستی و البته قیچی.

کاردستی از مواد دور ریختنی

کاردستی از مواد دور ریختنی

در ابتدا درب قوطی را بسته و مانند شکل زیر دورش را کاملا با چسب نواری بپوشانید.

کاردستی از مواد دور ریختنی

کاردستی از مواد دور ریختنی

در این مرحله لوله های مقوایی دستمال کاغذی را به دو نیم کنید تا پاهای این گاو زیبا درست شود.

با استفاده از گلوله کردن تکه های کوچکی از چسب کاغذی، دو عدد چشم برایش درست نمایید.

این گاو قشنگ نیاز به دو عدد شاخ و گوش دارد که اول آن را روی مقوا بکشید و سپس  آن را ببرید . تمام قسمت های ذکر شده  را با چسب مایع به بدن گاو بچسبانید.

کاردستی از مواد دور ریختنی

کاردستی از مواد دور ریختنی

می توانید برای چسباندن شاخ و گوش گاو، داخل بدنش را مثل شکل زیر شکاف دهید و شاخ و گوش را در آن جا دهید.

کاردستی از مواد دور ریختنی

کاردستی از مواد دور ریختنی

حال نوبت رنگامیزی این گاو کاردستی است. می توانید با ماژیک یا رنگهای دیگر بدن این گاو را رنگامیزی نمایید. در تصویر زیر دو عدد کاغذ سیاه بیضی شکل به عنوان دماغ گاو اضافه شده که بر زیبایی کار افزوده است.

گاو کار دستی ما گرسنه به نظر می رسد!

می توانید چند برگ کاغذ یا مقوای سبز رنگ را به صورت باریک ببرید و در دهان این گاو قرار دهید تا جالب تر باشد.

کاردستی از مواد دور ریختنی

کاردستی از مواد دور ریختنی

توصیه سایت کودک سیتی:

* همواره سعی کنید در درست کردن کاردستی خلاق باشید و تغییراتی در طرح و مواد بکار رفته بدهید تا کارتان حالت کپی کردن نباشد و منحصر به فرد باشد و این روش را به کودکان هم حین ساخت کاردستی ها یاد بدهید.

* بهتر است  از کودکی به فرزندانمان دوستی با طبیعت و استفاده مجدد از دور ریختنی ها را آموزش دهیم.

* این کاردستی برای سنین اواخر دبستان و بزرگتر مناسب است  و فقط مرحله شکاف دادن و نصف کردن رول دستمال را که نیاز به چاقو دارد  بهتر است بزرگتر ها انجام دهند.

نکته آموزشی : همانند بقیه کاردستی ها، می توانید برحسب سن بچه مفاهیم هندسی مانند اشکال دایره، استوانه، مکعب و … را به کودک حین کار کردن آموزش دهید.

 

 

منبع: سایت looledo.com

 

ترجمه : سایت کودک سیتی ( ایران کیدزون سابق)

 

http://www.koodakcity.com/

 

 

 


مطالب مشابه :


ساخت کاردستی با وسایل دور ریختنی

خورشید صبا - ساخت کاردستی با وسایل دور ریختنی - فعالیت های دانش آموزان کلاس ... در این پست سه نوع ساعت مختلف برای کار کردن با کودکان ارائه شده است که می
کاردستی جامدادی با دورریختنی ها

رول های خالی و دورریختنی دستمال کاغذی را می توانید به جاقلمی یا جای نگهداری لازم ... برچسب‌ها: کاردستی با رول دستمال کاغذی, کاردستی با وسایل دورریختنی,
عروسک و کاردستی های زیبا!!!!

از مواد بازیافتی تهیه میشه . ... طرز ساخت کاردستی عروسک با جوراب برای نمایش کودکان ... اول : بازیافت مواد واستفاده و از وسایل دور ریختنی و بازیافتی دوم : ابتکار و خلاقیت برای ساختن اسباب بازی سوم : آموزش بازی واستفاده از دستها برای بازی با
آموزش کاردستی گوسفند با وسایل دور ریختنی برای عید قربان

فراموش نکنیم که درست کردن کاردستی یکی از راه های پرورش خلاقیت کودکان و دانش آموزان است. کاردستی با وسایل دور ریختنی. مواد لازم برای کاردستی گوسفند با دور
کاردستی با دور ریختنی ها

کاردستی با دور ریختنی ها - اوقات فراغت رو میشه با چیز های خوب پر کرد❀◕ ‿ ◕❀ - هنرهای ما... ... کارتان حالت کپی کردن نباشد و منحصر به فرد باشد و این روش را به کودکان هم حین ساخت کاردستی ها یاد بدهید. ... برچسب‌ها: کاردستی با وسایل دور ریختنی.
کاردستی با وسایل دور ریختنی

حرای معلم - کاردستی با وسایل دور ریختنی - روانشناسی و آموزش کودکان با نیازهای ویژه ذهنی.طرح درس،نمونه سؤال،کاردستی،جملات د - حرای معلم.
برچسب :