رونمایی از خودرو جدید X12 (رانا) ایران خودرو

خودرو ایکس دوازده در راستای توسعه برند ملی ایران خودرو با طراحی و استانداردهای روز، مناسب برای خانواده، ارزان قیمت و درکلاس C خودرو صندوقدار تعریف شده است.
تولید و عرضه همزمان خودرو ایکس دوازده درایران و در چهار قاره جهان از ویژگی های دومین خودرو با برند ملی ایران خودرو است.
این خودرو اولین خودرو ایرانی در تطابق با الزامات استاندارد محافظت ازعابر پیاده (Pedestrian impact) درهنگام تصادف است و همچنین اولین خودرویی است که استانداردهای آلایندگی یورو 4 و 5 را اخذ می کند.
در راستای کسب مزیت رقابتی در بازار های خارجی، خودرو ایکس دوازده علاوه بر استانداردهای روز اروپا جایگاه بسیار مطلوبی در رده بندی ایمنی در میان خودروهای همکلاس برمبنای معیار EUroNCAP 3 ستاره بر اساس سطح ایمنی تعریف شده برای سرنشینان و عابر پیاده دارد.
با طراحی و توسعه بخش عمده ای از زیر مجموعه های پلتفرمی، خودرو ایکس دوازده برروی پلتفرمی با مالکیت
معنوی شرکت ایران خودرو به بازار عرضه خواهد شد.
"رانا " نام تجاری ایکس 12 است، به عنوان دومین برند ملی ایران خودرو پس از سمند رونمایی شد.
با طراحی و توسعه بخش عمده ای از زیر مجموعه های پلتفرمی ، خودرو ایکس دوازده برروی پلتفرمی با مالکیت معنوی شرکت ایران خودرو به بازار عرضه خواهد شد .
دومین خودرو با برند ملی ایران خودروبا تنوع گسترده در موتورهای 6/1 لیتری بنزینی و 7/1 لیتری (موتور ملی پایه گازسوز )و تجهیزات جانبی ارائه می شود بطوریکه مشتریان ، امکان انتخاب مدل های متنوعی از این خودرو را دارند . این محصول در انتهای سال 1388 روانه بازار های داخلی و خارجی خواهد شد .
تیراژ نهایی تولید خودرو رانا ، سالانه 150 هزار دستگاه است و در بازاز داخلی این محصول بدون محدویت عرضه خواهد شد ضمن آنکه طبق برنامه ریزی های انجام شده ، 25 درصدتیراژ تولید این خودرو روانه بازارهای خارجی خواهد شد .
محمدی ـ مدیر پروژه رانا ـ با اشاره به این‌که این خودرو در کلاس C محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: این خودرو خودرویی است در ابعاد سمند و پژو ‌٢٠٦ اس‌دی که برای خانواده مناسب محسوب می‌شود.
وی با اشاره به این‌که این خودرو با استاندارد یورو ‌٥ برای صادرات عرضه خواهد شد، خاطرنشان کرد: رانا استانداردهای اتحادیه اروپا (EEC/ECE) را پاس می‌کند و برجسته‌ترین ویژگی این خودرو این است که با استاندارد تصادف با عابر تطابق دارد و در حین تصادف، عابر کمترین صدمه را خواهد دید.
او موتور، گیربکس، صندلی‌ها و دیگر اجزای این خودرو را جدید دانست و گفت: روی پلت‌فرم و قوای محرکه آن استفاده از موتور ملی را در نظر گرفته‌ایم. همچنین موتور ‌١٦٠٠ سی‌سی برای بازار داخل و صادرات و موتور دیزلی از دیگر گزینه‌های در نظر گرفته شده برای این خودرو هستند. مالکیت گیربکس آن نیز مربوط به ایران خودرو است.
وی با اشاره به گروه‌های مختلف برای عرضه رانا خاطرنشان کرد: در گروه اول این خودرو با ترمز ABS ، کولر، فرمان هیدرولیک و ایربگ (کیسه ایمنی هوا) راننده عرضه می‌شود، ولی درگروه دوم ایربگ سرنشین نیز به آن اضافه خواهد شد. همچنین بازارهای غرب آسیا، خاورمیانه و روسیه و کشورهای مشترک‌المنافع از بازارهای هدف این خودرو محسوب می‌شوند. ضمن این‌که در نظر داریم این خودرو را در سایت‌های‌مان در سوریه، ونزوئلا، آذربایجان و در آینده در چین نیز تولید کنیم.
به گزارش ایسنا، قیمت پایه این خودرو با موتور بنزینی قرار است بین ‌١٠ تا ‌١٠.5 میلیون تومان در بازار عرضه شود. همچنین ایران خودرو قصد دارد از موتورهای ‌١٦٠٠ سی‌سی TU5 و موتورهای پایه گازسوز ‌١٧٠٠ سی‌سی (موتور ملی) روی آن استفاده کند.
همچنین قرار است از موتور دیزلی در این خودرو استفاده شود، ولی به دلیل وجود گازوئیل داخلی نامناسب به دلیل گوگرد بالا، قرار است که این محصول با موتور دیزلی برای صادرات در نظر گرفته شود.
مطالب مشابه :


فروش و نصب کروز کنترل

کلوپ آپشن مرکز گسترش تجهیزات جانبی خودرو - فروش و نصب کروز کنترل - آدرس فروشگاه اتوبان
انواع رینگ و لاستیک اسپرت

کلوپ آپشن مرکز گسترش تجهیزات جانبی خودرو - انواع رینگ و لاستیک اسپرت - آدرس فروشگاه اتوبان
معرفی کامل و بدون نقص رانا خودرو ملی همراه با مشخصات و تصاویر

Super Tips & Tricks for Mobile phones - معرفی کامل و بدون نقص رانا خودرو ملی همراه با مشخصات و تصاویر - سایت
معرفی کامل دنا ، محصول جدید ایران خودرو

همانند رانا ، طراحی جلو و پشت این خودرو نمای جانبی نیز تنها در بخش گلگیر ها و تجهیزات
خودرو X12 (رانا) دومین محصول با نشان ایران خودرو

یک معلم راهنما - خودرو x12 (رانا) دومین محصول با نشان ایران خودرو - هرچه می خواهد دل تنگت بگو
اموزش نصب تجهیزات رانا

ماشین ها و دانلود نرم افزار - اموزش نصب تجهیزات رانا - در این وبلاگ من درباره ی نرم افزار ها و
خودرو X12 (رانا) دومین محصول با نشان ایران خودرو

تجهیزات جانبی ارائه می شود بطوریکه محمدی ـ مدیر پروژه رانا ـ با اشاره به این‌که این
مشخصات فنی خودرو رانا +خودرو جدید ایران خودرو

مشخصات فنی خودرو رانا +خودرو جدید ایران خودرو گونه ها و تجهیزات به کار امکانات جانبی.
رونمایی از خودرو جدید X12 (رانا) ایران خودرو

پورتال فرهنگی اصفهان WwW.P30FuLl.Ir - رونمایی از خودرو جدید X12 (رانا) ایران خودرو - جدیدترین موزیک
رونمایی از خودرو جدید X12 (رانا) ایران خودرو

مهندسی برق قدرت - رونمایی از خودرو جدید x12 (رانا) ایران خودرو - ( معرفی رشته مهندسی برق ودروس
برچسب :