راهنمای خرید تشک خوشخواب


104874_964.jpg
 تشك خوب چه جور تشكی است؟
بهترین تشک برای خوابیدن، تشکی است که از سطح تخت بالاتر بیاید و کم ارتفاع نباشد. در تشک‌های معمولی، بحث ارتفاع مهم نیست و اصلا ارتفاع تعریف شده‌ای برای آنها وجود ندارد، در حالی که انواع مدل‌های طبی و خوشخواب موجود در بازار، دارای ارتفاع متنوع هستند. محتویات تشک‌ها و نوع مواد تشکیل‌دهنده آنها در انواع مختلف این محصول متفاوت است و در نمایندگی برندهای ایرانی می‌توانید ماکت مواد تشکیل دهنده هر تشک را از نزدیک ببینید. نمد، فنر، موکت، یونولیت و فوم ازجمله مواد تشکیل‌دهنده تشک‌های خوشخواب هستند، در حالی که تشک‌های معمولی فقط از فنر تشکیل شده‌اند یا ابر و مواد‌پرکننده مانند پر و پشم در آنها وجود دارد.

 سلامت جسمانی از همه مهم‌تر است
 مهم‌ترین نکته در انتخاب تشک خوشخواب، بررسی تاثیر آن بر سلامت جسمانی است.  برای این کار انواع تشک‌های طبی موجود در بازار که سطحی سفت و انعطاف‌ناپذیر دارند، برای سلامت بدن و به خصوص جلوگیری از گودی کمر و فاصله میان مهره‌های آن بسیار مفید هستند. بهتر است تشک را به همراه پایه تخت مخصوص خودش خریداری کنید. پایه هر تشک در ویژگی اجزای آن تشک تاثیرگذار است و چنانچه تشک جدید را بر پایه قدیمی و کهنه قرار دهیم آن تشک نمی‌تواند آنطور که باید عمل کند. طول تخت شما باید 10 تا 15 سانتی‌متر بلندتر از قد شما باشد. در این صورت تخت فردی که دارای قد 80/1 متر است باید بلندتر از حد استاندارد یک تخت معمولی باشد.

تشك‌تان را آزمایش کنید
 برای اینکه نرمی یا سفتی تشک را آزمایش کنید، به پشت تشک بخوابید و یک دست خود را به صورت صاف داخل گودی کمرتان قرار دهید. اگر دست شما به راحتی به سمت داخل گودی کمرتان فرو رفت، آن تشک خیلی محکم و سفت است اما اگر نمی‌توانستید به هیچ وجه دست‌تان را به داخل گودی کمرتان سُر دهید، آن تشک خیلی نرم است. 

 یادتان باشد تشك باید به اندازه‌ای سفت باشد كه ستون مهره‌ها در وضعیت عملكرد یعنی همان مقدار انحنایی كه در حالت ایستاده در كمر وجود دارد قرار بگیرد. اگر تشك شما آنقدر سفت باشد كه این انحنا به طور كامل از بین برود یا آنقدر نرم باشد كه كمر بیش از اندازه انحنا پیدا كند، فرد دچار كمردرد می‌شود. 


 این تشك طبی است!

حتما شما هم هنگام خرید بارها از فروشنده شنیده‌اید كه این تشك طبی است! یادتان باشد یك تشك طبی باید سطحی صاف و بدون شیب داشته باشد. تشك‌های طبی نباید به اندازه تشك‌های كلاسیك نرم باشند زیرا همین نرمی باعث درد كمر می‌شود.

 برای زیر 90 كیلوها!
در تشك‌های «طبی اسفنجی» فقط از اسفنج فشرده و پنبه استفاده می‌شود. این نوع تشك‌ها اصولا طول عمر پایینی دارند و بیشتر برای افرادی با وزن كمتر از 90 كیلوگرم استفاده می‌شوند. بیشتر تشك‌های كودك اسفنجی هستند. زیرا ساختار این  تشك‌ها به گونه‌ای است كه به هیچ وجه به بدن آسیب نمی‌رسانند. با استفاده از نرمی ای كه پنبه به بدن می‌دهد، فشار بدن را می‌گیرد و گردش خون را به راحتی در بدن ایجاد می‌كند و  فشار روی اعصاب و ماهیچه‌ها را به حداقل می‌رساند. امتیاز بزرگ این تشك‌ها استفاده از الیاف طبیعی در آنهاست كه باعث ضدحساسیت بودن‌شان می‌شود.

 هم طبی، هم فنری
تشك‌های «طبی- فنری» نوع دیگری از تشك‌ها هستند  كه همان خصوصیات تشك‌های فنری را دارند اما فنر آنها بسیار سخت‌تر است و راحتی تشك‌های فنری را ندارد. این تشك‌ها معمولا به افرادی كه ناگزیرند زمان زیادی در بستر بمانند توصیه می‌شود چون سفتی سطح آنها مانع خواب رفتن دست و پای افراد می‌شود. 

 یك تیر و دو نشان!
نوع دیگری از تشك‌ها، «تشك‌های بادی» هستند. این نوع تشك‌ها با استفاده از یك تلمبه باد می‌شوند و با استفاده از عقربه‌ای كه روی آنها تعبیه شده باد داخل آن تنظیم می‌شود. اگر عقربه روی 200 تا 250 باشد این تشك حكم یك تشك راحتی را دارد و شما می‌توانید از آن به عنوان یك تشك نرم و راحت استفاده كنید و اگر عقربه را روی 300 تا 350 باد كنید این تشك حكم یك تشك طبی بادی را دارد و سفت‌تر از آن است كه حالتی راحت و آرام‌بخش را به شما بدهد؛ به این ترتیب شما با انتخاب این تشك‌ها در ازای دریافت هزینه‌های بیشتر با یك تیر دو نشان زده‌اید  و هم تشك طبی دارید و هم تشك فنری.


104875_610.jpg
 كدام‌ تشك‌ها؟ كدام برندها؟
در كشور ما برندهایی مثل soft، best night و good sleep از برندهای خارجی هستند كه  بازار تشك‌های خوشخواب را  در دست گرفته‌اند اما آنقدر برندهای ایرانی در بین مخاطبان طرفدار دارند كه دیگر كسی از برندهای خارجی خرید نمی‌كند. برندهای ایرانی كیفیت بالا را با قیمتی مناسب در اختیار مخاطبان می‌گذارند. برندهای ایرانی مثل: رویا، لایكو، خوشخواب و...  از بهترین برندهای ایرانی هستند.  گشت‌وگذاری در بازار تشك‌ها و میزان فروش آنها نشان می‌دهد بازار فروش تشك‌های خوشخواب دست تشك‌های ایرانی است.

 طبی یا فنری؛ انتخاب با شماست
نوع دیگر از تشك‌ها كه طرفداران خاص خودشان را دارند «تشك‌های جك‌دار» هستند. ارتفاع  این تشك‌ها با استفاده از جكی كه زیر آنها تعبیه شده  قابل تنظیم است. هرچه ارتفاع بالاتر باشد تشك‌ها طبی‌تر است و هرچه پایین‌تر باشد تشك راحت‌تر و فنری‌تر است، زیرا با بالا بودن جك، فنر داخل آن سفت و شل می‌شود.


 این برند تشك طبی ندارد 
 برند Soft ،خود را از قدیمی‌ترین تولیدكنندگان این محصولات می‌داند و تبلیغات بسیاری برای خوشخواب‌های خود انجام می‌دهد. در سراسر دنیا محصولات خود را با قیمت‌های بسیار گران عرضه می‌‌كند اما در ایران به علت نداشتن خدمات و گارانتی این برند هواداران كمی داشته و زیاد فروش ندارد. برند soft تشك‌های خود را در مدل‌های كلاسیك عرضه می‌كند و هرگز تشك طبی تولید نكرده و نمی‌كند.

 گران اما خوش‌ساخت
  best night هم از برندهای معروف اروپایی است كه محصولات خود را در قالب كلاسیك و طبی به بازار دنیا عرضه كرده اما تنها 5 سال است كه محصولات این برند وارد ایران شده و هنوز مخاطبان زیادی ندارد. تشك‌های این برند از جنس خوب و پارچه با دوخت محكم برخوردار است. محصولات این برند تنها 2نفره عرضه می‌شود و قیمت بسیار بالایی دارد. این برند محصولات خود را از 6 ماه تا 3 سال گارانتی می‌كند البته غیر از گارانتی وارنتی هم دارد یعنی  اگر اتفاقی برای تشک بیفتد، یك محصول جدید به شما داده می‌شود. رنگ محبوب خوش‌خواب‌های برند best night صورتی است كه در ایران طرفدارهای خاص خودش را دارد.

 تخصص ما طبی بودن ماست
Good sleep محصولات خود را تنها در قالب تشك‌های طبی عرضه می‌كند. اگر قصد خرید تشك طبی دارید، بد نیست تشك‌های این برند را هم بررسی كنید. نمایندگی این برند محصولات خود را بسیار ارزان‌تر از مغازه‌دار‌ها و با خدمات بالاتر به مخاطبان عرضه می‌كند. تشك‌های تك‌نفره و 2نفره این برند به خاطر دوخت بسیار محكم، محبوب هستند.


مطالب مشابه :


تشك طبي واستاندارد

يک تشک استاندارد بايد فنرهاي قوي داشته باشد بزرگ‌ترين اندازه تشک را برگزينيد که با
باکس کشو دار خواب شاپ

باکس های کشو دار علاوه بر محافظت از تشک شما دارای فضایی در در اندازه های استاندارد
تخت مدل نایک

دارای استاندارد تخت فلزي به اندازه استاندارد تشك تحويل قیمت نمایندگی تشک
راهنمایی برای خرید بهترین تشک برای خواب /تکنیک‌هایی برای افزایش عمر تشک‌ خوش خواب

بازار و تجارت - بورس نگار - راهنمایی برای خرید بهترین تشک برای خواب /تکنیک‌هایی برای افزایش
نمونه سوالات سرویس خواب

۲ - دو سایز استاندارد 2 برابر عرض تشک ۴ - طول و عرض متکا ی یک نفره معمولی چه اندازه
راهنمای خرید تشک خوشخواب

محتویات تشک‌ها و نوع مواد بلندتر از حد استاندارد یک به اندازه‌ای سفت باشد كه
اتاق خواب

بنابراین، به نوع و اندازه ی تشک خواب تان، هم چنین مدل و تشک و تخت خواب باید استاندارد
برچسب :