مدیر تولید

 

 

  

مدیر تولید (Production Manager) فیلم و ویدیو کیست و وظایف او چیست؟ فعالیت های معمول مدیر تولید

همانطور که از اسم آن پیداست مدیر تولید مسئول مدیریت تمامی مراحل تولید فیلم و ویدیو به جز کارگردانی واقعی آن است. این به معنی عامل مدیریت تمام عوامل و کنترل تمام جنبه های فیلمسازی و سازماندهی برای فیلم برداری است که شامل برخورد با مسائل و نگرانی های بازیگران و خدمه می شود. مدیر تولید همچنین در هر جنبه ی فیلمبرداری که نیاز به کمک او باشد مسئول است که به معنی درک صحیح وی از تمامی مراحل در تولید و پخش فیلم, ویدیو و برنامه تلویزیونی است.

یکی از مسئولیت های عمده ی مدیر تولید حفظ روند تولید بر اساس جدول زمانی و تاریخ های برنامه ریزی شده برای تولید است. این بدلیل افزایش میزان بودجه مهم است چرا که افزایش میزان زمان در مجموعه فیلمسازی (set) میزان هزینه را افزایش می دهد. تاخیر بیش از حد و یا عدم حل مشکلات می تواند سبب لغو پروژه شود. علاوه بر این مدیر تولید باید با نیازهای مالی کارگردان ها با سلیقه های مختلف, بازیگران و حتی گاهی عوامل دیگر فیلم به خوبی معامله کند. مدیریت هر دو مسائل مالی و بودجه در تولید می تواند بسیار استرس آور باشد.

بیشتر مدیران تولید پیشینه ای در آموزش رسمی در خصوص سینما و تولید فیلم دارند. همچنین آنها دارای تجربه کار در صنعت فیلمسازی هستند که خود را در همکاری با دیگر عوامل فیلمسازی و توانایی در مدیریت موقعیت ها را اثبات کرده اند. مدیر تولید با کارگردان, مهندسین تولید و تهیه کننده از نزدیک کار می کند تا پروژه به راحت ترین شکل ممکن پیش برود.

فعالیت های معمول عبارتند از:

بودجه بندی و مدیریت مسائل مالی از فیلمبرداری. این شامل پرداخت فروشندگان خارج، پیمانکاران و صورتحساب ها در موعد مقرر که بنابر بودجه می باشند.

عیب یابی و حل مشکلاتی که در مجموعه ی فیلمبرداری در مورد تجهیزات، خدمات و یا بازیگران یا حتی سایر عوامل فیلمسازی بوجود می آیند. اغلب در رویارویی و رسیدگی به هنرمندان مختلف که در مورد هنر خود در تولید حساس هستند نیاز به دیپلماسی است.

اطمینان حاصل کردن از تمامی قراردادها, پیوستگی تمامی تشریفات اداری و استخدام بهترین عوامل و کرایه بهترین تجهیزات ممکن به اتمام رسیده تا تولید بنابر زمانبندی جدول برنامه ریزی پیش برود.

اطمینان از اینکه تمامی منابع و تجهیزات  در محل مورد نیاز هستند و مونتاژ و نصب آنها انجام شده است و آمده برای استفاده در استودیو یا محل فیلمبرداری خارجی هستند.

اطمینان از به پایان رسیدن ساعت های طولانی پیش تولید تا مرحله تولید بنابر جدول زمانبندی پیش برود

پر کردن جا و یا انتقال مسئولیت به شخص دیگر زمانیکه یکی از عوامل فیلمسازی حاضر نشده باشند و یا قادر به انجام مسئولیت خود نباشند.

کار کردن در مجموعه فیلمبرداری و هم در دفتر تجاری در طول زمان فیلمبرداری و کمک به ویرایش, بررسی و تدوین آن در صورت لزوم.


مطالب مشابه :


مدیریت تولید-

" + strResult + " " ; document.write ( strResult ) ; } function OpenLD() { window.open('/links','blogfa_ld','status=yes,scrollbars=yes,toolbar=no,menubar=no,location
مدیر تولید

مدیر تولید (Production Manager) فیلم و ویدیو کیست و وظایف او چیست؟ فعالیت های معمول مدیر تولید
معرفی عناوين شغلی در کار تولید برنامه

معرفی عناوين شغلی در کار تولید نقش و وظایف مدیر صحنه بر اساس
شرح وظایف مدیر فروش

ilkin - شرح وظایف مدیر فروش - وبلاگ تخصصی مقالات مدیریت بازرگانی - ilkin
وظایف مدير كنترل كيفيت در صنعت غذا

ارتباط با مدیر ارائه پیشنهادهای مقتضی جهت افزایش کیفیت تولید و کاهش شرح وظایف.
مدیریت تولید فیلم

چه آن که گزینه دوم یک تهیه کننده مدیر تولید است و حتی در بسیاری از وظایف برخی از عوامل
مدیریت فروش

كالاها و خدمات توسط شركتها تولید شده و روانه بازار می گردند و با انجام وظایف مدیر
شرح وظایف مدیر کنترل کیفیت و تضمین کیفیت

شرح وظایف مدیر کنترل نظارت بر توقف خط تولید در هنگام تولید محصولات نامنطبق که توسط
مدیریت و انواع و وظایف و نقش های آن

مدیریت و انواع و وظایف و نقش مستقیما مسئول تولید کالاها و خدمات هستند این وظایف مدیر.
برچسب :