دانلود پروژه حفاظت ژنراتورها در برابر انواع خطاها

در این پروژه علاوه بر بررسی و آشنایی کامل با انواع رله های حفاظتی و کاربرد آنها در شبکه های تولید و قدرت برق ، حفاظت ژنراتور برق که مهمترین قسمت از سیستم برق رسانی می باشد مورد بررسی قرار گرفته است.پروژه حفاظت ژنراتور در ۷ فصل تهیه و تنظیم شده است.از مهمترین اهداف این پروژه می توان به : آشنایی با حفاظت الکتریکی ، اصول و طرز کار رله های حفاظتی ، آشنایی با انواع اتصالات ژنراتور به شبکه ، حفاظت ژنراتور در مقابل خطرات داخلی ، حفاظت ژنراتور در قبال خطاهای سیم پیچ استاتور ، حفاظت ژنراتور در قبال خطاهای سیم پیچ تحریک (حفاظت ژنراتور در مقابل خطاهای سیم پیچ رتور) ، حفاظت ژنراتور در قبال خطرات و خطاهای خارجی نام برد.

.

ژنراتورهای تولید برق (مولدهای برق)

ژنراتور برق -[www.wikipower.ir]

ژنراتورها مهم ترین و با ارزش ترین بخش یک نیروگاه میباشد. نقص داخلی ژنراتور علاوه بر زیانی که به خود ژنراتور وارد میکند، باعث قطع قسمت بزرگی از انرژی نیروگاه نیز میگردد. در صورتیکه زیانهای وارده بر ژنراتور در اثر نداشتن وسائل حفاظتی صحیح و قطع بموقع آن ازدیاد پیدا کرده و گسترش یابد، ترمیم و تعمیر محل معیوب ممکن است مدتها طول کشیده و بهره برداری را برای مدت زیادی متوقف نماید. در نتیجه مجبورًا در تمام این مدت از ژنراتورهای دیگر بار بیشتری گرفته میشود تا کمبود برق شبکه جبران شود.

.

اتصال دو فاز در ژنراتور و رله محافظ آن

اتصال دو فاز در داخل ژنراتور در دو فازی که در یک شیار واقع شده است و یا در دو فازی که کلیه سیم های آن در کنار هم قرار گرفته اند، در اثر شکستن و خرد شدن عایق بندی کلافها و یا نقایص دیگری بوجود می آید. ضمنًا ممکن است سیم پیچی دو فاز مختلف که در یک شیار مشترک قرا ر ندارند نیز هر کدام جداگانه با بدنة فلزی ژنراتور (دندانه ها ) اتصالی کند و در نتیجه سبب اتصال دو فاز از طریق بدنه فلزی ژنراتور گردد. از طرفی اتصال بدنه یک فاز در داخل ژنراتور واتصال زمین فاز دیگر در شبکه (خارج از ژنراتور ) نیز یک اتصال دو فاز را تشکیل می دهد .

اگر اتصال دو فاز در داخل ژنراتور باشد، جریان اتصال کوتاه بین دو نقطة اتصالی اوًلا توسط خود ژنراتور بوجود می آید که به آن جریان اتصال کوتاه داخلی گفته میشود وثانیًا توسط ژنراتوری که با این ژنراتور بطور موازی کار می کند از خارج وارد می شود که به آن جریان اتصال کوتاه خارجی گفته میشود.

همانطور که میدانیم در موقع کار عادی ژنراتور، جریانها در دو طرف ژنراتور یعنی در طرفی که به شبکه متصل است ودر طرفی که به نقطة صفر اتصال ستاره سه فاز ژنراتور منتهی میشود چه از لحاظ فاز و چه از لحاظ دامنه با هم برابر میباشند. ولی در موقع اتصال دو فاز در داخل ژنراتور، این جریانها برابری خود را از دست میدهند.

.

اتصال زمین در ژنراتور و رله حفاظت آن

این نوع اتصالی بدلایل زیادی امکان پذیر است زیرا همانطور که میدانیم عبور جریان کم در روی ورقه آهن استاتور نمیتواند اثرات جدی روی استاتور بگذارد ولی این جریان، عایق سیم را در محل اتصالی خراب کرده و میسوزاند و اگر جریان اتصالی قطع نگردد سوختگی عایق در محل اتصالی به قسمت های دیگر سیم پیچی داخل همان شیار سرایت کرده و اگر سیم مجاور مربوط به همان فاز اتصالی شده باشد، اتصال حلقه و اگر مربوط به فاز دیگر باشد، اتصالی دو فاز ایجاد مینماید.

 

       دانلود مستقیم  :   دانلود پروژه حفاظت ژنراتورهای تولید برق در برابر انواع خطاها

       دانلود کمکی   :    دانلود پروژه حفاظت ژنراتورهای تولید برق در برابر انواع خطاها

       رمز عبور فایل :       www.wikipower.ir

       حجم :      ۲  MB


مطالب مشابه :


حفاظت ژنـراتور

پایان نامه پروژه های رشته برق - حفاظت ژنـراتور - ارائه کلیه پروژه ها،تحقیقات،گزارشات
پروژه فانکشن ژنراتور کنترل شونده با میکرو

سیگنال ژنراتور (مولد پالس) وسیله ای است برای تولید انواع موجهای سینوسی، مربّعی و مثلثی که
پروژه : فانکشن ژنراتور کنترل شونده با میکرو کنترولر

fdghfhgf - پروژه : فانکشن ژنراتور کنترل شونده با میکرو کنترولر - hfg
ژنراتور سنکرون چیست؟

انجام پروژه های متلب matlab رشته برق - ژنراتور سنکرون چیست؟ - سیم پاور انجام انواع شبیه سازی ها
سیگانل ژنراتور با avr atmega 16

پروژه مهندسی برق و مهندسی پزشکی - سیگانل ژنراتور با avr atmega 16 - ارائه انواع پروژه رشته های
دانلود پروژه حفاظت ژنراتورها در برابر انواع خطاها

مرجع برق-قدرت - دانلود پروژه حفاظت ژنراتورها در برابر انواع خطاها - مرجع برق-قدرت
پروژه تولید سیگنال ژنراتور با avr

پروژه مهندسی برق و مهندسی پزشکی - پروژه تولید سیگنال ژنراتور با avr - ارائه انواع پروژه رشته
سیگنال ژنراتور

مقالات و پروژه های برق صنعتی - سیگنال ژنراتور - دانلود,مقالات برق صنعتی,نرم افزار,کلیپ,فیلم
برچسب :