آموزش Microsoft Flight Simulator (قسمت اول)

آموزش کامل فلایت سیمولاتور 2004 (قسمت اول)                                   نویسنده: آرمان


به دنیای شبیه ساز پرواز واقعی فلایت سیمولاتور 2004 خوش آمدید. در این سری مقالات آموزشی، می خواهیم شما را به طور کامل با این شبیه ساز آشنا کرده و به گونه ای شما را آموزش دهیم که در نهایت، برا خودتان به یک خلبان حرفه ای در دنیای مجازی فلایت سیمولاتور تبدیل شوید. ابتدا مقدمه خواهیم داشت بر توانایی های نرم افزار حرفه ای شبیه ساز Microsoft Flight Simulator 2004. این نرم افزار شبیه ساز، که یادگیری و مهارت پیدا کردن در آن به معنای ماهر شدن در انجام یک پرواز واقعی است، هم اکنون یکی از مواد امتحانی بسیاری از آموزشکده های خلبانی غیر نظامی به شمار می آید، به طوری که در حدود 10 مدرسه خلبانی مشهور در آمریکا، تا زمانی که دانشجوهایشان قادر به پاس کردن امتحان فلایت سیمولاتور نباشند، به آن ها مدرک مورد نظر داده نخواهد شد. در زیر به چندی از ویژگی های این نرم افزار اشاره می کنیم:


 


- پیاده شدن کلی قوانین فیزیکی و آیرودینامیکی هواپیمایی و محیطی در این شبیه ساز که به واقعیت به زیبایی هرچه تمام تر، فیزیک پرواز و تقریباً تمام قوانین آن در فلایت سیمولاتور رعایت شده اند.

 

- برخوردار بودن از گرافیک بسیار زیبایی که در همان نگاه نخست، شما را در جای خود میخکوب خواهد کرد. البته باید به یاد داشته باشید که برای بهره بردن از این گرافیک جذاب، سیستمی قدرتمند که بعداً مشخصات مطلوب آن ذکر خواهد شد، یک نیازمندی اجتناب ناپذیر است.

 

- دارابودن یک سیستم آموزش بسیار قوی، به گونه ای که ابتدا دروس توسط معلم خلبان توضیح داده شده و سپس از شما امتحان گرفته می شود. در برخی از دروس، آموزش های تصویری که در آن ها یک زوج خلبان بسیار مشهور دنیا، یعنی جان و مارتا کینگ که از هر ده خلبان در دنیا، حداقل یکی زیر نظر آن ها آموزش دیده است، نکات را ذکر می کنند و به صورت زنده به آموزش می پردازند، وجود دارد.

 

- وجود انواع هواپیماهای بوئنیگ، سسنا، داگلاس و حتی هواپیمای برادران رایت و نوعی هم گلایدر، همراه با طراحی کامل کابین هواپیما ها شبیه ساز را بسیار جذاب کرده است. در کاکپیت این هواپیماها، تمامی آیتمها با ماوس قابل تنظیم و کلیک هستند.

 

- امکان اضافه شدن هواپیماهای جدید به سیمولاتور، زیبایی بازی را صد چندان کرده است. شما می توانید با جستجو در اینترنت، هر هواپیمایی را که مایل هستید داونلود کرده و در فلایت سیمولاتور به پرواز در آورید. هواپیماهایی چون اف-14 تامکت، فانتوم اف-4، بی 52 و انواع هواپیماهای مسافربری، همه و همه قابل دریافت از اینترنت بوده و به راحتی در فلایت سیمولاتور قرار می گیرند.

 

- وجود سیستم کامل کنترل ترافیک هوایی یا ATC، به طوری که تمامی مکالماتی که خلبانان واقعی با برج مراقبت در طی یک پرواز انجام می دهند، در این شبیه ساز امکان پذیر است.

 

- برخورداری از امکان پرواز در چهار فصل سال و 24 ساعت شبانه روز، به گونه ای که تمام شرایط آب و هوایی در فصل مورد نظر، مانند دمای هوا، شدت باد، وجود باران یا برف و همچنین اوقات شبانه روز مانند ظهر، عصر، شب، نیمه شب و صبحگاه در این بازی پیاده شده است. اگر شما در این شبیه ساز چند ساعت مانده به غروب پرواز خود را شروع نمایید، بعد از آن چند ساعت به زیبایی هر چه تمامتر نظاره گر غروبی زیبا خواهید بود. حتی زمان غروب آفتاب نیز بسته به فصل مورد نظر متغیر است.

 

- جالب است بدانید که در این شبیه ساز، به تمام نقاط جهان می توانید سفر کنید، چرا که تمام جهان در این شبیه ساز همراه با فرودگاه های کوچک و بزرگش در این شبیه ساز گنجانده شده است.

 

- امکان آنالیز پرواز از نظر جهت پرواز، زمان، خرابی ها و اشکالات، ارتفاع، مختصات پرواز و حتی پخش دوباره فیلم ضبط شده از پرواز شما از هر نمایی که بخواهید، یکی دیگر از ویژگی های جذاب پرواز با این شبیه ساز مایکروسافت است.


در این مقاله آموزشی که ممکن است حتی چند ماه نیز به طول بیانجامد، تمامی گواهینامه های خلبانی و کلاس های مورد نظر زمینی برای اخذ آن ها، تمام و کمال تشریح خواهد شد. گواهینامه هایی که شما می توانید با مطالعه و پیگیری این سری مقالات آن ها را دریافت دارید، عبارتند از:

 

1- گواهینامه خلبان مبتدی یا دانش آموز یا Student Pilot License یا SPL: با گرفتن این گواهینامه، شخص قادر است که مفاهیم نخستین پرواز را تشریح کرده و هواپیما را در یک پرواز ساده کنترل نماید.

 

2- گواهینامه خلبانی شخصی یا Private Pilot License یا PPL: شخص دارنده این گواهینامه قادر به انجام مانورهای مشکل هوایی با هواپیما خود و همچنین ناوبری هوایی به وسیله دستگاه های مورد استفاده است.

 

3- گواهینامه آلات پروازی یا Instrument Rating: پس از طی دروس این گواهینامه، شما می توانید که یک پرواز کور را، بدون وجود دید و فقط به کمک آلات پروازی و ناوبری که در اختیار شما قرار می گیرد انجام دهید.

 

4- گواهینامه خلبانی بازرگانی یا Commercial Pilot License یا CPL: با گذراندن دروس این گواهینامه، شخص پرواز ها روال های مشکل تری را گذرانده و قادر به انجام پرواز های بین کشوری و بازرگانی می باشد.

 

5- گواهینامه خلبانی خطوط هوایی یا Airline Transport Pilot یا ATP: دریافت این گواهینامه از مشکل ترین گواهینامه ها می باشد، مستلزم تجربه فراوان و مطالعه دروس به دقت است. با دارابودن این گواهینامه، شخص قادر خواهد بود که پرواز های مسافرتی را با انواع هواپیماهای بوئینگ و ایرباس با طی روال کامل پروازی انجام دهد. با دریافت این گواهینامه، می توانید به خود «کاپیتان» هم بگویید!

 

در این سری مقالات، کلیه گواهینامه های فوق و دروس کامل مربوط به آن ها توضیح داده شده و پرواز نهایی و امتحانی در فلایت سیمولاتور به خود شما واگذار خواهد گردید. در صورت قبولی در آزمون عملی فلایت سیمولاتور، گواهینامه شما به نام خودتان به شما واگذار خواهد گردید که می توانید آن را به عنوان یک سند چاپ نموده و به دوستانتان بگویید که چقدر در فن خلبانی استاد هستید! ان شاالله در مقاله بعدی، اولین قدم هایمان را به سوی کاپیتان شدن در پرواز هواپیماها برخواهیم داشت. منتظر باشید.


یادتان باشد که در پایان هر درس و مطالعه آن، حتماً درس را در شبیه ساز تمرین کنید


مطالب مشابه :


دانلود بازی شبیه ساز هواپیما Wilco AirBus A380

دانلود بازی شبیه ساز هدایت یک هواپیما مسافربری با تمام در یک پرواز واقعی
آشنائی با توپولف-334 نسل جدید هواپیماهای مسافربری روسیه

وبلاگ هواپیما بازی فوق العاده شبیه ساز پرواز. این بازی فقط برای مسافربری روسی است كه
جت‌های آینده چه ویژگی‌هایی دارند؟ (+عکس)

وبلاگ هواپیما شبیه ساز پرواز. این بازی فقط برای بعدی جت‌های مسافربری در دست
آموزش Microsoft Flight Simulator (قسمت اول)

به دنیای شبیه ساز پرواز واقعی کامل کابین هواپیما ها شبیه ساز را در این بازی
در مورد هواپیمای Airbus A380

این هواپیما بزرگترین با سه کلاس مسافربری بالغ به شبیه ساز پرواز دارم و در شبکه ی
برچسب :