رئیس مرکز بهداشت شهرستان زنجان:

رئیس مرکز بهداشت شهرستان زنجان گفت: وضعیت کلرزنی آب شرب روستاهای زنجان رضایت‎بخش نیست

ابوالفضل عبادی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان، اظهار داشت: بررسی‌های کارشناسان در کلرزنی آب شرب روستاهای شهرستان زنجان در برخی مواقع نشان از افت کلر دارد و در برخی مواقع نیز در حد میانگین استاندارد است.

وی با بیان اینکه آب و فاضلاب روستایی در شهرستان زنجان باید نسبت به این موضوع اهتمام بیشتری داشته باشد، افزود: با تغییر مدیریت در آب و فاضلاب روستایی امید است نسبت به این موضوع اهتمام جدی وجود داشته باشد.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان زنجان با بیان اینکه حساسیت مرکز بهداشت در سلامت آب شرب روستایی بالا است، یادآور شد: این حساسیت بالا موجب بررسی و طرح این موضوع شده است و رعایت استاندارد 2 تا 8 دهم پی.پی.ام کلر در آب شرب باید مورد توجه مسئولین این حوزه باشد چراکه استاندارد میزان کل در آب این میزان است.

این مسئول وضعیت آب شرب روستاهای قره بوته، سهرین و برخی دیگر از روستاهای شهرستان را مطلوب عنوان کرد و بیان داشت: روستاهایی که مشکلاتی در این حوزه دارند بیشتر روستاهای اقماری و با فاصله زیاد از شهر زنجان هستند.

عبادی با بیان اینکه برخی از روستاهای دورافتاده تحت پوشش آب و فاضلاب روستایی نیستند، یادآور شد: همین موضوع موجب شده که نظارت و توجه لازم به وضعیت آب شرب در آن وجود نداشته باشد.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان زنجان در پاسخ به مشکلات موجود در شهر زنجان نیز، خاطرنشان کرد: در حال حاضر در داخل شهر زنجان مشکل کلرزنی نداریم و مشکلات موجود در برخی مناطق از جمله شهرک پونک نیز رفع شده است. آخرین بررسی‌های نشان داده که مشکل خاصی وجود ندارد.

وی به دلایل افت کلر در آب شرب روستاها نیز اشاره کرد و ابراز داشت: در زمانی که تجهیزات جابه‎جا و منتقل می‎شود بررسی صورت گرفته که نشان از پایین بوده میزان کلر در آب بوده است. پایین بوده کلر به منزله عدم توجه مسئولین نبوده و به دلیل عوض کردن دستگاه‌های کلرزنی بوده که افت کلر را نشان داده است.

این مسئول با بیان اینکه در حال حاضر مشکل خاصی وجود ندارد، افزود: با حساسیت‌های بالایی که وجود داشته بسیاری از مشکلات کاهش یافته و در آینده نیز مشکلات موجود پیگیری خواهد شد.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان زنجان به آلودگی‌های میکروبی در آب نیز اشاره کرد و یادآور شد: آلودگی‌های میکروبی و کلرزنی دو موضوع مهمی است که مورد تاکید مرکز بهداشت شهرستان قرار دارد و در حال حاضر این دو موضوع در روستاهای شهرستان زنجان پیگیری می‌شود.

گفتنی است امروزه کلرزنی به عنوان متداول‎ترین روش گندزدایی آب آشامیدنی در دنیا برای از بین بردن میکرو ارگانیزم‌های بیماری‌زا و تامین آب مصرفی بهداشتی برای شهروندان مورد استفاده قرار می‌گیرد. کلر اولین ماده انتخابی در گندزدایی آب بوده که ارزان، موثر و کاربرد آن بسیار ساده است که برای جلوگیری از آثار سمی آن توسط دستگاه کلرزنی به آب اضافه می‌شود.

سایت خساره از این مسئول عزیز دعوت میکند تا یک روز به روستا تشریف بیاورند تا فرق آب کلردار با آب معدنی را بهتر متوجه شوند.اگر خدای ناکرده در روستا کسی بر اثر آلودگی آبی آسیب ببیند چه کسی پاسخگو خواهد بود.وجدان در این مسئول هم ستودنی است که به صورت علنی این موضوع را بیان میکند.....


مقدم صفری:

در روستای ما متاسفانه متولی این امر به درستی مشخص نیست. بعضی اوقات مقداری گرد سفید رنگ دست به دست، به دست یکی می رسد و آخرین فرد هم اگر خیلی منصف باشد و شانس بیاورد آن گرد همان کلر باشد نه چیز دیگر، ممکن است  در خوشبینانه ترین حالت، آن را داخل  منبع آب خانگی خود بریزد. تا جلبکهای داخل منبع را بزداید. و بی خیال بقیه!!!

این است بهترین روش کنترل و مدیریت شبکه بهداشت آب روستایی که به صورت کاملاً خودجوش و مردمی اداره می شود و همگی بدون منت برای رضای خدا و خلق خدا در تلاشند!!!

از فرمایش رسول خدا ـ صلی الله علیه و آله و سلم ـ که فرموده:
«لا ایمانَ لِمَن لا أمانهَ لهُ»؛
آن که امانت دار نیست ایمان ندارد.
چنین استفاده می شود که اساساً خائن ایمان ندارد چه ایمان با خیانت سازگار نمی باشد در برخی از روایات معیار و ملاک سنجش و ارزیابی شخصیت ایمانی افراد هیچ گاه بر محور نماز و روزه و حج قرار داده نشده است و گفته شده که نماز و روزه پس از مدتی جزء عادات شده و ممکن است اصلا ارتباطی با ایمان واقعی نداشته باشند در شناخت ایمان راستین باید به راستگویی و امانت داری افراد تکیه کرد.


مطالب مشابه :


حادثه دیگر باز هم

این زن از طبقه سوم آپارتمان های رضوان واقع در شهرک پونک زنجان به داخل چاهک آسانسور سقوط
پروژه تحلیل فضای شهری معماری

14 _ بررسي و تحليل سايت شهرک محدوده لاله زار قدیم تهران شهرک انصاریه زنجان محله
ایش کاغاذی / کارنما / job paper / شماره 1373 / مشاغل روز شنبه 26/7/93

واقع در شهرک بسمه تعالی – پروژه 1200 واحدی پونک زنجان به اطلاع میرساند این شرکت در
رئیس مرکز بهداشت شهرستان زنجان:

رئیس مرکز بهداشت شهرستان زنجان با بیان اینکه حساسیت برخی مناطق از جمله شهرک پونک نیز
نیازمندیهای بهار رحمت : ایش کاغاذی / کارنما / job paper / شماره 1474/ روز دو شنبه 11/12/93

( بخش خصوصی زنجان ) شهرک صنعتی علی جهت تکمیل فرم و ارائه رزومه به آدرس شهرک پونک
نیازمندیهای بهار رحمت: ایش کاغاذی/ کارنما / job paper / شماره 1476/ چهارشنبه 13/12/93

یک مرغداری در 50 کیلومتری زنجان به مساحت 5/1 هکتار و و ارائه رزومه به آدرس شهرک پونک
پيش شماره تلفن مناطق تهران

شهرک اميد قنات کوثر شهرک پارس شهرک پونک جنت آباد
نیازمندیهای بهار رحمت: ایش کاغاذی/ کارنما / job paper / شماره 1477/ پنج شنبه 14/12/93

شرکت زنجان آجر نماید * علاقمندان می توانند جهت تکمیل فرم و ارائه رزومه به آدرس شهرک پونک
برچسب :