وضعيت استخدامي كاركنان پالايشگاه‌هاي واگذار شده تشريح شد‌

با اشاره به روند خصوصي‌سازي در پالايش و پخش؛
وضعيت استخدامي كاركنان پالايشگاه‌هاي واگذار شده تشريح شد

1391/1/27 يكشنبه

همه شركت‌هاي واگذار شده در شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي موظف به امضاي قرارداد با صندوق‌هاي بازنشستگي اين شركت شده اند تا كاركنان آنان پس از واگذاري نيز از حمايت‌هاي صندوق مذكور بهره‌مند باشند.


به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني وزارت نفت(MOP)، مدير سابق توسعه منابع انساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران با توجه به پرسش‌هاي مكرر كاركنان درخصوص وضعيت استخدامي نيروي انساني شركت‌هاي واگذار به تشريح مطالبي پرداخت.

اسماعيل اميري با بيان اينكه مطابق با سياست‌هاي ذيل اصل 44 قانون اساسي و خط مشي و راهبردهاي كلان صنعت نفت، روند خصوصي‌سازي در شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي با جديت در حال انجام است، گفت: در اين مسير طبق رهنمودهاي معاون توسعه منابع انساني و مديريت وزير نفت و مديرعامل اين شركت عمل مي‌شود.

وي افزود: به‌منظور برطرف‌شدن دغدغه‌خاطر و نگراني كاركنان شركت‌هاي واگذار شده يا در حال واگذاري، وضعيت كاري حقوق و ساير مزايا و طرح‌هاي رفاهي ايشان مورد توجه قرار گرفته و با هدف تعامل با واحدهاي ذيربط آن شركت‌ها، كارگروه‌هاي مربوط در ستاد تشكيل و وظيفه حمايت و پشتيباني از آنان را همچنان عهده‌دار هستند.

اميري با تاكيد بر اينكه اين راهكارها براي حمايت بيشتر از كاركنان صنعت نفت انجام شده است تا اهداف عاليه صنعت نفت و گاز كشور محقق شود، يادآور شد: تفكيك وظايف حاكميتي از تصدي‌گري، با رويكرد چابك‌سازي و تعديل سازمان‌ها به‌منظور دستيابي به كارايي و بهره‌روي بيشتر انجام شده است؛ با اين روش به ويژه عملياتي‌كردن منويات و فرمايشات مقام معظم رهبري در سال توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني بيش از پيش تحقق خواهد يافت.

به گفته وي البته دولت نظارت خود را بر شركت‌هاي واگذار شده رها نخواهد ساخت و شركت‌هاي واگذار شده ملزم به رعايت استانداردهاي وزارت نفت، الزامات زيست‌محيطي، تامين به‌موقع كالا و مواد مورد نياز كشور خواهند بود.

اين مقام مسئول در تشريح مطلب ياد شده گفت: همه شركت‌هاي واگذار شده در پالايش و پخش با صندوق‌هاي بازنشستگي شركت پالايش و پخش تفاهم‌نامه امضا كرده‌اند تا كاركنان آنان پس از واگذاري نيز از حمايت‌هاي صندوق مذكور بهره‌مند باشند.

شرايط استخدامي كاركنان جذب شده از طرق آزمون

وي در خصوص وضعيت افرادي كه براي شركت‌هاي در حال واگذاري جذب مي‌شوند، افزود: هنگام برگزاري مصاحبه فني - تخصصي و همچنين تشريفات استخدام، به داوطلبان اعلام شده كه برخي شركت‌هاي فرعي در راستاي سياست‌هاي ذيل اصل 44 قانون اساسي به بخش خصوصي واگذار خواهند شد.

مدير سابق توسعه منابع انساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران در اين رابطه اظهار كرد: بنابراين به‌منظور جذب و استخدام نيروي انساني متخصص و كارآمد و با كيفيت در شركت‌هاي مشمول سياست‌هاي مورد اشاره، ستاد مديريت توسعه منابع انساني در راستاي سياست‌ها و راهبردهاي كلان همچنان همكاري و تعامل با شركت‌هاي مذكور را در اين زمينه خواهد داشت.

وي در خصوص روند واگذاري‌ها در شركت ملي پالايش و پخش تصريح كرد: در حال حاضر از مجموع 9 شركت پالايشي، شركت‌هاي پالايش نفت اصفهان، تبريز، لاوان و بندرعباس با واگذاري بيش از 50 درصد سهام به بخش غير دولتي واگذار و در سال‌جاري نيز شركت‌هاي پالايشي تهران، شيراز و كرمانشاه در ليست واگذاري قرار خواهند گرفت.

اميري در ادامه توضيح داد: البته عدم تغيير در حقوق و مزاياي كاركنان شركت‌هاي واگذار شده و همچنين فراهم‌آوردن تسهيلات رفاهي و تفريحي، جذب نيروي كارآمد و كيفي، تبعيت از مقررات صندوق بازنشستگي توسط ستاد همواره مورد اهتمام و رصد قرار دارد.

شرايط تبديل وضعيت كاركنان پيمانكاري

وي همچنين پيرامون وضعيت نيروهاي پيمانكاري تبيين كرد: بر اساس بخشنامه مقام عالي وزارت، انعقاد قرارداد مدت موقت با نيروهاي پيمانكاري واجد شرايط و داراي سه چراغ سبز با جديت و اهتمام ويژه توسط واحدهاي ذيربط در حال اتمام بوده با برگزاري نشست‌هاي تخصصي و كارشناسي و فراهم‌سازي تسهيلات و امكانات مربوطه، تشكيل شركت‌هاي تعاوني تحقق يافته است.

اميري در خصوص رسيدگي به وضعيت خانواده كاركنان پالايش و پخش گفت: اردوهاي مختلفي برنامه‌ريزي شده كه در اين اردوها همه موارد از جمله تفريحي، تربيتي و ورزشي مد نظر قرار مي‌گيرد كه پيشنهادات در اين خصوص مكتوب شده و به‌منظور جذب مجوزهاي لازم اعلام خواهد شد. 

وي در رابطه با مشمولان طرح مسكن مهر صنعت نفت در شركت پالايش و پخش افزود: طرح مسكن صنعت نفت شامل همه كاركنان شاغل و جديد الاستخدام شركت‌هاي پالايشي و عملياتي دولتي و پالايش و پخش در صورت داشتن شرايط لازم مي‌شود.

منبع:پايگاه اطلاع‌رساني وزارت نفت (MOP)

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>


مطالب مشابه :


تحليل انرژي و اگزرژي نيروگاه بخار پالايشگاه اصفهان

مهندسی تاسیسات پترومکانیکال - تحليل انرژي و اگزرژي نيروگاه بخار پالايشگاه اصفهان - Hvac Piping
بیوگرافی مهندس سيدرضا کسائي‌زاده مهابادي

مهندس کسايي‌زاده در سال 1354 در پالايشگاه تهران استخدام شد و خودکفايي پالايشگاه اصفهان
وضعيت استخدامي كاركنان پالايشگاه‌هاي واگذار شده تشريح شد‌

نفت نیرو - naftniroo - وضعيت استخدامي كاركنان پالايشگاه‌هاي واگذار شده تشريح شد‌ - وبلاگ تخصصی
: اهانت شركت گاز را ناديده نگيريم

در ايران 9 پالايشگاه نفت و اگر فازهاي گازي اصفهان ؛تهران .)و محل استخدام خود از من
آگهي استخدام شركت ملي گاز ايران

آگهي استخدام شركت ملي گاز (پالايشگاه هاي بيدبلند و مسجد اصفهان . 1 .
آگهي استخدام شركت ملي گاز ايران بهمن 1391

کافی نت سهنديه تبريز 04134431814 - آگهي استخدام شركت ملي گاز ايران بهمن 1391 - آدرس كافي نت سهنديه
رخداد شگفت آور آب و هوايی در اصفهان

خانواده ايراني - رخداد شگفت آور آب و هوايی در اصفهان - وبلاگي در مورد همه چيزهايي كه به درد
بیدبلند 2 ، بهبهان و آقای شجاعپوریان . آقای بابلی نیا و من

باور كنيد نه نام پالايشگاه شماآگهی استخدام شرکت گاز که شیراز ، اصفهان
برچسب :